iFi iDSD Black Label İncelemesi (DAC/AMP)

'Amfi, DAC ve Ekipman ݝncelemeleri' bölümünde Synthyss tarafından 21 Ocak 2017 tarihinde başlatılan konu.

 1. SoundMeister
  Çevrimdışı

  SoundMeister MP3

  Katılım:
  28 Ekim 2016
  Mesajlar:
  73
  Beğenileri:
  67
  Bende uzun bir süredir iFi iDSD BLack Label kullanıyorum. LCD-2 ile beraber şahane bir uyum yakaladılar. Daha önce kullandığım hiçbir cihazda bu denli müzikal bir sunum yakalayamamıştım. Çok uzun bir süre daha bu ikiliyi kullanmayı düşünüyorum.
   
  #21
  Submariner2, DefinitioN, wadi ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
 2. Submariner2
  Çevrimiçi

  Submariner2 FLAC

  Katılım:
  7 Aralık 2014
  Mesajlar:
  254
  Beğenileri:
  264
  @Synthyss Yağız kardeşim , detaylı ve yararlı güzel incelemen için teşekkürlerimle , devamını diliyorum.


  Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
   
  #22
  moonstar bunu beğendi.
 3. Mikrobiyolog
  Çevrimdışı

  Mikrobiyolog FLAC

  Katılım:
  5 Ocak 2016
  Mesajlar:
  521
  Beğenileri:
  1.507
 4. CongoFather
  Çevrimdışı

  CongoFather MP3

  Katılım:
  11 Nisan 2017
  Mesajlar:
  149
  Beğenileri:
  358
  200$lik(%8 gibi ortalama vergi, marketplaceteki firmanin kari ve marketplace kullanimi icin amazona odenen bedel de fiyata dahil) Amazon fiyatina karsilik 290$ lik(%18 + $20 ötv) turkiye fiyati.. sadece vergiden gidilse bile (200/1.08)*1.18*1.20=262$ .. Hala uzerinde bir fiyata satiliyor.Adamlar 200$ a satarken amazona da para oduyolar!! Bizde oyle bir durum da yok. Kendi sitesinden yada direk magazadan satiliyor.(Toplu alimlarda Amerikadan buraya shipping te yuksek olmayacaktir.. Muhtemelen boyutu da dusunuldugunda 10$ altinda bir fiyat olacaktir.)
   
  #24
  Son düzenleme: 15 Kasım 2017
  Submariner2 ve Chaturanga bunu beğendi.
 5. TheMadcap
  Çevrimdışı

  TheMadcap MP3

  Katılım:
  27 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  221
  Beğenileri:
  186
  Gümrük masrafları falan var tabi bir de. İşin içine girmeden masraf kalemlerinin hepsini bilemiyoruz.
   
  #25
 6. Chaturanga
  Çevrimiçi

  Chaturanga DSD

  Katılım:
  12 Ocak 2017
  Mesajlar:
  1.582
  Beğenileri:
  3.014
  Yukarıda @CongoFather Belgi hocamın da belirttiği gibi Türkiye'de ki satıcı alırken zaten toplu alımdan dolayı daha uyguna alıyor. 200 Dolar Amazon'da ki son kullanıcıya satış fiyatı. Yani baz alacağımız fiyat aslında 200 dolar değil daha aşağıda (Tahminim 160-170 Dolar gibi bir fiyat)

  Hadi Amazon fiyatını baz alalım, normalde Amazon'dan zaten vergi ve kargo dahil 250 Dolar gibi bir fiyata alınabilir. Türkiye'de ki satıcının da elbette kar etmesi lazım hayrına yapmıyor neticede bu işi ama fiyatlar belirlenirken daha makul davranılsa hepimiz Türkiye'den almak isteriz. En azından bu şekilde sürümden kazanmış olurlar kendileri de.

  Artı bu tip ürünleri takip eden bizim gibi insanlar genelde yurt dışındaki fiyatları kontrol ederek alıyor. Türkiye'de ki satıcılarda bu şekilde bir fiyatlandırma olduğunda, ürünü yurt dışından alma eğiliminde oluyoruz doğal olarak. Ki bahsi geçen ürünü Amazon'dan vergisi kargosu dahil almak bile daha uyguna geliyor.
   
  #26
  Submariner2 ve CongoFather bunu beğendi.
 7. DefinitioN
  Çevrimiçi

  DefinitioN Analog Yetkili üye

  Katılım:
  9 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  2.598
  Beğenileri:
  3.206
  İfi Micro İDSD(Silver) hakkında inceleme yazmayı düşündüm ama o motivasyona ulaşamadım.Yorumlarımı buraya yazmak istedim.

  Öncelikle teknik özellikleri ve değerleri ile göz doldurduğunu belirtmem gerek.Cihaz oldukça güçlü.Malum kulaklığı sürüyor ve neredeyse besliyor.Neredeyse diyorum zira kimyaları o kadar uyumsuz ki benim açımdan ikisini bir arada kullanmak imkansız.Her açıdan yanlış eşleşme diyerek geçiyorum.Buna rağmen ilk kez HD 650 kullanan biri dinleyebilir+yeterli ölçüde mutlu olabilir.İDSD bu derece güçlü!

  Boyutu portable kullanıma uygun değil.Daha çok masaüstüne yakışıyor.Zorlarsanız ev içinde taşınabilir olarakta kullanabilirsiniz zira dahili bataryası var.
  İEMATCH OFF konumda [X1 ile]

  İDSD Silver sahneyi az öteye kuruyor ve ferah çalıyor.Geniş bir sahnesi var.Özellikle öne doğru.Ben dinlerken hafifçe 3D efekt etkisi yaşadım bu sahne sunumundan dolayı.Kesinlikle ferah ve havadar bir imza.Olumsuz yanı olarak yer yer sıcaklığı hissetmek istediğiniz müziklerde bir miktar etkisine sokamama durumu yaşadım.Bazen sesin biraz yakın çalmasını istiyorsunuz.


  Bas-Mid-Tiz dengesi korunmuş diyebilirim.Ben baslarını yeterli buldum.Yine midler hafifçe yanlış tondan da çalsa.(biraz ince ve renkli geldi bana.Ve de bir tık daha alt tondan çalmalıydı.)

  Midler yeterince gövdeli.Sahne içindeki konumları az ötede ve yayılımı iyi düzeyde.

  Tizler agresif.Yeterince detaylılar ancak çözünürlük olarak yeterli düzeyde bulduğumu söyleyemem.Yine çoğu zaman fazla sivriliyorlar.Evet detayı yeterince veriyorlar ancak İDSD nin tiz frekansına yeterince hakim olduğunu söylemek zor bu modda.

  Ufak çapta bir dağınıklık var sunumda.Mojo ile hissettiğim kontrol tam tersi yönde işliyor İDSD de.Derli-toplu bir sunumdan bahsetmek güç.Koyu karakterde ve yakın çalan kulakiçi kulaklıklarla daha uyumlu olacağını düşünüyorum.

  Kısaca ses dağınık-kontrolsüz-çözünürlük yüksek değil.  İEMATCH HİGH SENSİTİVİTY konumda

  Ses kendine geliyor.Dağınıklık hissi kayboluyor.Sahne daha dar olsa da aslında olması gerektiği gibi.Ancak İDSD eforlu çalıyor gibi.Kulaklığın verdiği ses biraz zorlanıyor.Eco modda dahi bu zorlanma mevcut.Özellikle ortanın üstü ses seviyelerinde.Sanki dijital olarak gain ayarı yükseltilmiş gibi.Midler olması gerektiğinden daha üst frekansta çalıyor gibi.

  Genelden bahsedecek olursam sahne yine de yeteri kadar geniş.Yapı olarak yanlardan yakın,ileriye doğru uzun.Detaylar tiz frekansta törpülü.Enstrümanların sahne içindeki konumu havadar ve arada boşluklar mevcut.Çözünürlük yine ortalama seviyede.Ses tam anlamıyla temiz ve pürüzsüz değil.

  Ses yeterince sıcak.Baslar hayli güçlü ve derin.Midler daha yakın.

  XBASS ayarı basları bozmadan daha güçlü ve derin hale getiriyor.Baskafalar için mutluluk verici bir özellik.3D ayarı ise sahneyi genişletiyor,detayları artırıyor ancak doğallığın korunduğunu söylemek zor.

  İDSD Silver gerekli ayarları ve uygun kulaklığı bulduğunuzda mutlu edebilecek bir DAC/AMP.Birçok ayar mevcut ve hayli güçlü bir AMP katı var.DAC katı yeteri kadar tatmin etmese de(kişisel görüşümdür) alınıp masaüstü sistem olarak kullanılabilir.Bunu hakediyor.

  Kısaca böyle......................
   
  #27
  Son düzenleme: 4 Şubat 2018
  refuserQ, pazac, Pascalci ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
 8. wadi
  Çevrimdışı

  wadi FLAC

  Katılım:
  30 Temmuz 2015
  Mesajlar:
  206
  Beğenileri:
  336
  :D
   
  #28
  refuserQ ve DefinitioN bunu beğendi.
 9. CongoFather
  Çevrimdışı

  CongoFather MP3

  Katılım:
  11 Nisan 2017
  Mesajlar:
  149
  Beğenileri:
  358
  Emeginize saglik detayli yazmissiniz. Fakat uygun olursa Silver model ayri baslikta incelenirse daha iyi olur. Aralarinda farklar var ve black ile karismamis olur.

   
  #29

Sayfayı Paylaş