iPhone 7 için dac önerisi

'DAC' bölümünde trailblazer tarafından 4 Haziran 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. trailblazer

trailblazer Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Selam arkadaşlar foruma yeni üye oldum ancak bir süredir takip ediyordum.. gerek forum içi gerek google aramalrı ile yapmak istediğimi şekillendirmeye çalışıyorum.

iPhone 7 kullanıyorum ve malum sadece lightning çıkıştan müzik dinleyebiliyoruz.. bundan önce iphone 5s kullanıyordum ama sürümle de alakalı olarak iphone 5s volum konusunda daha çok tatmin ediyordu.. iphone 7 yeni sürümle geldiği için kulaklıktan volum daha kısık çıkıyor.Dac kullanarak hem volümü yükseltebileceğimi hem de daha temiz,geniş sahneli bir ses alabileceğimi düşündüm,yanlış düşündüysem yönlendirirseniz çok sevinirim çünkü forum aramalarında lightning port ile çalışan cihazlar konusunda detaylı bilgi bulamadım.

istediğim özellikler
    -ürünün kesinlikle portatif olması (örneğin bu ürün https://www.massdrop.com/buy/smsl-icon-lightning-dac-amp-for-ios )
    -fiyat performans açısından tatminkar olması.

lightning için camera connection kit kullanarak dragonfly red vb aparatlar da takılıp ios ile uyumlu çalışabiliyor.

Konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

Chaturanga bunu beğendi.
  2. Pax

Pax FLAC

Beğenileri:
    675
    Öncelikle iphone 6s de müzik dinledim. İphone 7 de kendi dongle ı ile de dinledim. Ses kalitesi 7 de dongle a rağmen daha iyiydi.

Dac/amp işine gelince eğer yanınızda taşıyacaksanız kesinlikle dragonfly Red derim. Çünkü kendimden biliyorum evin içinde bile mojo yu telefona takmaya üşenip telefondan dinliyorum. Mojo yu yanımda taşımayı aklımdan bile geçirmiyorum. Tamam küçükler falan ama o kablolar yok mu evin içinde bile rahat değiller hocam

trailblazer ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  3. trailblazer

trailblazer Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    yukarıda link verdiğim smsl icon isimli cihazın da özellikleri şöyle:
    Lightning DAC/Amp for iOS
    Metallic housing design
    Built-in microphone
    Input: Lightning connector
    Output: ⅛ in (3.5 mm) stereo headphone jack
    Codec: Cirrus Logic CS42L42
    Cable length: 11.8 in (30 cm)
    Headphone power output: 28 mW at 32 ohm per channel
    Lossless stereo 48 Khz digital audio output
    Compatible with Lightning port-equipped iPhones, iPods, and iPads
    Weight: 0.6 oz (16.5 g)

Dragonfly red ile ilgili çok övgüler var ancak fiyat çok pahalı.. özelliklerini yazdığım smsl icon cihazının fiyatı ise 67 dolar.. sizce tercih edilebilir mi veya sorun yaşar mıyım..

veya bunların dışında başka bir tavsiyeniz var mı?

4. Pax

Pax FLAC

Beğenileri:
    675
    Özelliklere bakılacak olursa gereksiz bir cihaz iphone 7 için. Bir de Apple sertifikalı ürünler fiyat performans olarak yerlerde sürünür.

Dragonfly Red pahalı geldiyse Black de düşünebilirsin. Ama bir de bunları kullanmak için Apple cck kablosu alman lazım oda 165 TL.

5. mattiadestro

mattiadestro WAV

Beğenileri:
    1.710
    massdrop yorumlarında bayağı kötülemişler cihazı. bağlantı kabloları zayıfmış, gücü de yetersizmiş sanırım.

trailblazer ve Pax bunu beğendi.
  6. trailblazer

trailblazer Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.. acaba dragonflty red için acele etmeli miyim yoksa diğer cihazlara da bakmakta fayda var der misiniz?
    son olarak dragonfly 'ı nereden almamı önerirsiniz?

7. Nazım

Nazım FLAC

Beğenileri:
    743
    iphone'ların durumunu bilmiyorum ama pinnacle p1 ile eşlediğimde ipad 2 inanılmaz geniş ve hacimli bir ses vermişti. distortion da olmasa üst frekanslarda oldukça rahat edebilirdim

8. Pax

Pax FLAC

Beğenileri:
    675
    Ben sana acele etmemeni tavsiye ederim. Paran varsa biraz kulaklığa yatırım yap iphone 7 sesi gayet güzel şimdilik. Sesini beğendiğin kulaklığın elinde varsa ikinci el bölümünü takip et giriş seviyesi dapları da deneyimleyip satabilirsin. İlerde dap almayı ciddi ciddi düşün

sserkogss ve trailblazer bunu beğendi.
  9. mattiadestro

mattiadestro WAV

Beğenileri:
    1.710
    sserkogss ve trailblazer bunu beğendi.
  10. trailblazer

trailblazer Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    DAP yerine DAC tercih sebebim cep telefonumun iş sebebiyle 24 saat açık ve duyulabiliyor şekilde kalması ve taşınabilirlik.. sadece tek cihazı cebime atıp çıkmak istiyorum, dragonfly cihazı aradaki fiyat farkından dolayı yurtdışından eBay vb sitelerden satın almak biraz daha mantıklı geliyor.
    Kulaklık konusunda elimde farklı farklı Headphone,Earphone, in ear ,over head tarzı çok fazla kulaklığım mevcut.. apple'ın lightning 3.5 dönüştürücüsü dönüştürücünün içinde ucuz ve çok kaliteli olmayan mini bir dac çip barındırıyor .

dragonfly red alsam ses kalitesi dışında volüm konusunda bir yükselme olur mu peki?

11. Pax

Pax FLAC

Beğenileri:
    675
    İstanbulda dragonfly satan yer var. Telefonda konuştuğumda bana 200 dolara o gün için veriyordu. Normalde 200 euro ya satıyorlardı. Yurtdışı fiyatı 199 dolar civarıydı sanırım. Ve evet volume de yükseliş ama iphone nun şarj seviyesinde düşüş olur. Head fi daki 200 küsür sayfalık konusunun hepsini okumuştum. Eğer alacaksanız Apple cck 3.0 kablosuyla kullanın biraz kaba ama 2.0 olan iphone ile sık sık pop sesi yapıyormuş.

trailblazer ve mattiadestro bunu beğendi.
  12. trailblazer

trailblazer Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    http://www.techradar.com/news/phone...e-dacs-will-keep-the-music-spinning-1321629/3

bu linkte Severely reduces volume control yani ses kontrolünü ciddi derecede azaltıyor gibisinden eksi yönünü söylemişler..acaba bunun volüm yüksekliğiyle alakası var mı.. normal kulaklığı tak çalıştır yaptığımda gelen volüm zaten az.. bunu da düşürürse param çöp olur,umarım öyle bir şey yoktur ve tam tersi volüm yüksek çıkar.. konuyla ilgili bir bilginiz var mı?

13. Pax

Pax FLAC

Beğenileri:
    675
    Ses seviyesinde azalma değil ses kontrolünde azalma var diyor. Yani iphone da yüzde 50 de dinlerken dragonfly Red ile ses seviyesinin 4 te birinde dinliyormuş. Cihaz güçlü olduğundan hassas ses kontrolü azalır. Küçük bir adımla ses seviyesi çok artar. Kısaca bundan bahsetmiş

trailblazer bunu beğendi.
  14. trailblazer

trailblazer Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    almam gereken cck 3.0 ı bulamadım apple tr de olan cck 3 diye bir kit var onda da 2 giriş var... genelde dragonfly la kullanan kişilere baktım ama onlarda sadece usb girişli olan modeli kullanıyorlar ve hangisi olduğunu çözemedim.. eğer varsa linkini atabilir misiniz bir de o head-fi de yazan 200 sayfalık konuyu ben de okumak isterim ama o da ilginçtir ki çıkmıyor:)

15. mfya

mfya MP3

Beğenileri:
    252
    Arayışınız hâlâ devam ediyor mu bilmiyorum ama ben de ufak bir tecrübemi paylaşmak isterim. iPod touch 6 kullanırken Fiio Q1'i lightning kablosuyla dac olarak bağlıyordum. Sesteki değişim muazzam düzeyde. Q1 tizleri hafiften perdeliyor olsa da sahne genişliği, açıklık ses düzeyi her şeyiyle çok mükemmel oluyordu. Normal kullanımda 20 saat rahat götüren dahili bataryasının olması da telefonun şarjı açısından önemli bir artı.

jamesdean0701 bunu beğendi.
  16. trailblazer

trailblazer Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    cevap için çok teşekkür ederim
    ancak aradığım şey yazımda da belirttiğim gibi portatif olmalı:)) evet halen daha alamadım acele etmiyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

17. Vordhosbn

Vordhosbn MP3

Beğenileri:
    199
    Eğer 2. el denk gelirse (forumda kısa süre önce ilanı vardı) A&K xb10 deneyin derim. Gerci iphone ile yüksek kaliteli aktarımı desteklemiyor sanırım ama ses kalitesi ve en önemli portatiflik baktığınız tüm cihazlardan daha üst seviye olacaktır. Bircom a yolunuz düşerse gidip deneyebilirsiniz. Eğer codec desteklemiyor ise plastik kalitesi ve sıfır fiyatını da düşünürsek biraz lüks bir tercih olabilir..

18. Zenetic

Zenetic MP3

Beğenileri:
    181
    Bu ayın 27'sinde elime ulaşacak olan boomstick headphone amp isimli ürünü inceleyeceğim.
    Ürünü sizde araştırabilirsiniz.unbox therapy ürünü gayet başarılı bulmuştu.
    Fiyatı 17 dolar gibi oldukça uygun olduğu için ve gördüğüm en pratik cihaz olduğu için incelemeye değer diye sipariş ettim.
    Ürün elime ulaşınca xb10,htc 10,s8+,iphone 7plus gibi elimde bulunan mobil cihazlarla karşılaştırcağım.

Tanıtım videosu

Son düzenleme: 21 Eylül 2017
  19. trailblazer

trailblazer Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    ürünü biraz araştırdım ancak bir takım dedikodular ve kötü amazon yorumlarına denk geldim.. cihaz sadece volum'ü boost yapıyor ve yüksek seslerde özellikle iPhone kullananlar distort olduğunu söylüyor..bas,mid,tiz konusunda da özellikle vokallerde reverb ve diğer enstrumanlarda çeşitli eq'lar kulladığı da diğer dedikoduların içinde geçiyor.. umarım böyle değildir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

20. Aras

Aras FLAC

Beğenileri:
    519

Sayfayı Paylaş