Jerry Harvey Audio ROSIE İzlenimleri

'Jerry Harvey (JH Audio)' bölümünde VirtuFortuna tarafından 27 Haziran 2016 tarihinde başlatılan konu.

1. Aras

Aras FLAC

Beğenileri:
    519
    Rosie, hafif sıcak ses veren gayet doğal bir kulaklık. Üst-midleri gayet yerinde, güzel olsa da tizleri 0-35% arasında (düşük bas ayarında) bazılarına parlak da gelebilir. Bass-head olmasam da %50 ayarını uygun buluyorum, çünkü tizleri bastırırken güzel bir sıcaklık katıyor. Tune'u kısaca böyle.

Eğer konuştuğumuz EDM tarzı türler ise(pek dinlemediğim şeyler), evet Rosie'nin o tip türlerde gayet sıkıcı olduğunu düşünüyorum ben de. Sıkıcı derken Velvet ile karşılaştırıyorum tabii.
    Rosie, doğal ve hızlı kayıtların kulaklığı.

Şahsen, bence, "iğrenç" gibi bir yorum yapılmaması gerektiği* gibi sadece bir tür dinleyerek de bir yorum yapılmasında sakınca da yok. Anladığım kadarıyla arkadaşın yapmak istediği ama yanlışlıkla abarttığı yorum "30-40 saniye kadar dinlemek bana yetti, bu elektronik müzikler dinlemek için üretilmiş bir basshead kulaklığı değilmiş." Ne güzel, bilgi içeren bir yorum olurdu.

*Biraz eskiye giderseniz benim de iğrenç kelimesini kullanmış olabileceğim(emin değilim, kullanmış veya kullanmamış olabilirim) ürünler görebilirsiniz. Daha açık olmam gerekirse, Beats kulaklıklar. Şahsen ona onu demek konusunda bir sakınca görmüyorum çünkü kulaklık satmak ile insan kazıklamak arasında çok kalın bir çizgi var. Audiophile kulaklıklarının çoğunluğu bu çizginin üzerinde. Çizginin altında kalan vardır, dokunan vardır, hafif içine girmiş olan vardır falan filan, ama bir marka bariz biçimde o çizgiyi rekor bir dereceyle aşıyorsa, ben kendimde ona laf atma özgürlüğünü görüyorum.

Hanamichi bunu beğendi.
  2. baran88

baran88 Yönetici

Beğenileri:
    1.991
    @VirtuFortuna Arkadaşın yorumlarının yanlış olduğunu düşünebilirsiniz ancak bu size saygısızca yazma hakkı vermez. Farkındaysanız arkadaş bir kulaklık hakkında doğru/yanlış bir yorum yapmış. Siz ise kişiliği hedef alıyorsunuz ve işin ilginci yazamaz edemez tarzı ahkam kesmeleriniz var. Bu hakkı nereden buluyorsunuz? Yorumun yanlış olduğunu belirtirsiniz, gerekirse tartışırsınız. Bir ekipman hakkında ne yazıp yazamayacağını belirleyemezsiniz.

''Ben mesajımda "benden başkası" diyemez diye bir şey yazdığımı göremiyorum, ama siz belli ki bir şey bulma derdindesiniz. Bir anda bir hışımla buraya gelip bana sallamanızı başka türlü açıklayamıyorum.''

Ben sizden başkası diyemez mi yazmışım? ''Hele ki bu konuda esameniz okunmuyorsa.'' yazmışsınız. Bir kişinin esamesinin okunmadığını neye göre belirliyoruz diyorum? Kim belirliyor bunu? Hala cevabı alamadım. Mesela inceleme yazmaya göre mi? Yüksek bütçeli kulaklık dinlemeye göre mi? Yoksa egoların ne kadar yüksek olduğuna göre mi? Şu esame konusunu cevaplarsanız gerçekten çok sevinirim. Örnek vermenizi istiyorum. Yukarıda yazdığımı okursanız siz mi, bir başkası mı, kim diye soruyorum. O yüzden mesajımda sizden başkası diyemez demişim gibi bir çarpıtma ile kendinizi haklı göstermeye çalışmayın lütfen. Sorum gayet net ve açık.

Ceza alma konunuz da yine çarpıtma üzerine kurulu. Siz bir üyeye doğru/yanlış fikrini belirtirken hakaret ettiğiniz için uzaklaştırma alacaksınız. Siz bu kulaklık hakkında yorum yapamazsınız edemezsiniz gibi derebeyliğe giriştiğiniz için alacaksınız cezayı. İlgili arkadaş mükemmel yazsa ve bu şekilde tepki verseniz yine alacaksınız. İnsanların ekipmanlara yorum yapma özgürlüğü sizin izin verebileceğiniz bir durum değil. Yanlış olduğunu düşünüyorsanız bunu belirtirsiniz.

Bakın inatla olayı farklı noktaya çekiyorsunuz. 30 sn ile ekipman yorumlamasını kimsenin tasvip ettiği yok zaten. Ancak yorumladı diye sen kimsin de yorumluyorsun, senin esamen okunmaz burada tadında yazma hakkınız yok. O yüzden gidip gelip şu şekilde söyledi onu dedi, geçmişte de böyleydi gibi kendinizi haklı çıkartma çabalarına girmeyin. Basit bir olgu var. Bir üye ekipmana bir yorumda bulunuyor ve bir başkası üyenin kendisine senin esamen okunmaz diyor. Peki bu hakkı nereden alıyorsunuz diyorum? Yapamaz edemez nereden geliyor? Kimse sizin kardeşiniz filanda değil. Bu şekilde yazma hakkınızda yok. Bunu içselleştiremiyorsanız bu forumda barınamazsınız zaten.

''Evet esamesi okunmaz bu arkadaşın burada. Çok net. Tavsiyesiyle kimse kulaklık da almaz merak etmeyin. Bir şey bilmeden konuşuyor işte bu kadar basit.''
    Şu üstten yaklaşımınız işte şuanda bu tartışmayı yaşamamıza sebebiyet veriyor. Bunu bu forumda deme hakkınız yok, haddiniz değil. Anlamanız gereken bu forumda insanlara bu şekilde tepeden bir şekilde yaklaşamayacağınız.

Delikanlılık meselesine cevap vermemi beklemiyorsunuz heralde. Ben lafımı esirgemem hiçbir zaman, ancak lafı esirgemiyorum diye mahalle ağzı ile konuşacak da değilim. Mesajım zaten oldukça net şekilde haddinizi bilmeye davet etmek üzerine kurulu. Mesajımı okuyan hiç kimse ne kadar kibar dememiştir diye düşünüyorum.

Uzaklaştırmanızı da alacaksınız. Siz bir üyeye saygısızlık yapıyorsunuz ve bunun cezasını alacaksınız. Sonra ister girersiniz ister girmezsiniz tercih sizindir.

synweap bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş