Klipsch image S4i İnceleme

'Klipsch' bölümünde ardacumhur tarafından 11 Ağustos 2014 tarihinde başlatılan konu.

 1. ardacumhur
  Çevrimdışı

  ardacumhur WAV

  Katılım:
  24 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  1.008
  Beğenileri:
  777
  Merhaba

  Klipsch markasının orta seviye modellerinden olan S4(ii)I modelini elimden geldiğince yorumlamaya ve incelemeleye çalışacağım. Forumda daha önce yapılmış, serinin diğer ürünü olan Premium sürümünün incelemesi mevcut.

  [​IMG]

  Klipsch malzeme kalitesi olarak ne çok üst seviyede, ne de azımsanacak bir düzeyde. Gövdesi kaliteli plastik madde ile oluşturulmuş, krom kaplama detaylarla estetik bir güzelliğe bürünmüş. Kablosu mikrofonik etki vermiyor, sabit bir yapıda ve ne yazıkki çok dayanıklı durmuyorlar. En azından hissiyatı ince ve narin olduğu yönünde. Nihayetinde yakışıklı bir kulaklık.

  [​IMG]

  Uçları olive yapıda ve kulak kanalına biraz fazla giriyor, bazı kullanıcılar için rahatsız edici olabilir. Kutu içeriğinden 4 farklı uç çıkıyor, bunlardan biri çift katmanlı ve neredeyse kulak zarınıza değecek cinsten. Taşıma kutusu ve yaka için sabitleyici çıkıyor. Sony Hybrid uçlarla kullanmak mümkün, o zaman daha konforlu ve rahat olabiliyor.

  Yalıtım konusunda mevcut uçlarla çok fazla bir şey vaad etmiyor, foam yada hybrid uçlarla biraz daha sessiz bir hal alıyor.

  [​IMG]

  Gelelim ses konusuna. Klipsch olduğu için metalik ve ayrıntılı bir ses sunuyor.Soğuk ve sert bir ses yapısına sahip.Burn-in olmaya ihtiyacı var ve kaynak seçiyor. Kayıpsız müzikleri seviyor, sıcak kaynaklara daha yakın hissediyor kendini. Ses yüksekliği ideal, güzel bir kaynakla ve yeterli güçle yüksek ses verebiliyor. Kolay sürülebilen bir kulaklık olmasına rağmen gücü seviyor.

  Sahne: Çok çok geniş değil ancak yeterli genişliği tüm detaylarıyla sunabiliyor, doğallık açısından çok doğal olduğunu söyleyemem, detay üzerine kurulu bir ses anlayışı var. Dvorak 9.Senfoni'de gayet yeterli bir sahne sunuyor ve rahatlıkla tüm enstrümanları duyabiliyorsunuz.(16 bit FLAC)

  Bass: Basslar fena değil, kesinlikle bir bass-head kulaklığı olmadığını çok rahat bir biçimde söyleyebiliriz. Olduğu zaman bass verebiliyor, ancak çok dolgun değil ve metalik karakterinden dolayı tenekeye vuruyormuşçasına bir alt frekans yapısı var. Detayları alt frekanslarda da unutmuyor ve size hissettiriyor. Sony yapısında bir sıcaklık asla beklemeyin. Ancak sony uçlarla bir nebze daha dolgun hissedilebiliyor. Bunun en önemli sebebi de fit sorunu olmadığından daha net bass hissediliyor. Kesinlikle diğer frekansların üzerine çıkmıyor, yerini biliyor. Skrillex albümlerinde de genel olarak çok hızlı diyemeyiz ancak herhangi bir yavaşlıkla da sizi üzmüyor.

  Mid: Orta frekanslarda gayet yeterli, analitik ses vermeye çalışıyor. En iyi olduğu noktalardan biri orta frekanslar. Detaylarda sizi çok şaşırtabilir, en ufak çıtırtıları dahi duyabiliyorsunuz. Bu noktada kaynağa çok önemli bir görev yüklüyor. Allan Taylor Nedine, Tennessee Waltz, Color The moon, Wheel on Fortune gibi şarkılarda mükemmel detaylı gitar seslerini size ulaştırıyor. Bayan vokallerde Sara.K - Turned my upsidde down gibi şarkılarda çok güzel sonuçlar veriyor. (16 bit FLAC)

  Tiz: Metalik ve analitik yapısı maalesef sibilans sorunu ile birleşiyor ve üstüne bir de soğuk karakterli bir DAP kullanıyorsanız sizin için tam bir işkence halini alabiliyor. Sıcak bir kaynak ile biraz daha törpüleniyor ancak sibilans heryerde kendini göstermeye kararlı. Sony uçlarla denediğim zaman tizlerin birazcık daha törpülendiğini ancak halen yorucu bir kulaklık olduğunu unutturmuyor.Parlak bir sunuma sahip. Pink Floyd - Time(24/192) ise başlangıç sahnelerinde kulağınızı oyacak şekilde tizler ile sizi biraz yorabiliyor. Gayet kaliteli bir müzikle bir nebze olsa azalan sibilans kritik yerlerde size kendini yeniden gösterebiliyor. Özellikle yüksek seste kontrol etmeniz zorlaşabilir.


  Genel olarak tiz seven ve parlak sunum isteyen kullanıcılara yönelik bir ürün olan Klipsch sibilans sorunu ve piyasada bulunabilecek çok sayıda sahtesi ile maalesef çok başarı elde edemiyor.
  Meraklısına teknik detayları aşağıya yazıyorum:
  • DESIGN: Dynamic Moving Coil Micro Speaker
  • Frequency Response: 10Hz - 19KHz
  • SENSITIVITY: 110db SPL/mW
  • NOMINAL IMPEDANCE: 18-ohm
  • DRIVE COMPONENTS: Full range KG 25
  • NOISE ISOLATION: -16
  • INPUT CONNECTIONS: 3.5mm
  • DIMENSIONS: 8.5mm diameter
  • SPECIAL FEATURES: Flat, tangle resistant cable
  • ACCESSORIES: 4 different-sized ear tips, carrying case, clothing clip
  • Built From: 2012

  Elimden geldiğince ilk incelememi yapmaya çalıştım, kusurum olduysa affola.
   
  #1
  Son düzenleme: 15 Ağustos 2014
  refuserQ, prostheticwhim ve MikePortnoy bunu beğendi.
 2. voice-n
  Çevrimdışı

  voice-n Yeni Üye

  Katılım:
  24 Eylül 2013
  Mesajlar:
  18
  Beğenileri:
  0
  Hifimana re0 ile kıyaslarsanız nasıl dır acaba birde bu markanın benzer şekilde mavi olan var cok sık, sırf resmi için alabilrim. görüşleriniz öğrenebilirmiyim.
   
  #2
 3. ardacumhur
  Çevrimdışı

  ardacumhur WAV

  Katılım:
  24 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  1.008
  Beğenileri:
  777
  Maalesef Re-0 dinleme şansım olmadı, Re-272 dinledim, klipsch çok daha soğuk ve sert çalıyordu.
   
  #3
 4. voice-n
  Çevrimdışı

  voice-n Yeni Üye

  Katılım:
  24 Eylül 2013
  Mesajlar:
  18
  Beğenileri:
  0
  soğuk ve sert derken ses ler net mi ?
   
  #4
 5. ardacumhur
  Çevrimdışı

  ardacumhur WAV

  Katılım:
  24 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  1.008
  Beğenileri:
  777
  Sesler tabi ki net, ancak çok sibilans var. Tizler biraz baskın. Analitik çalıyor.

  Detaylar özellikle net duyulabiliyor ama dediğim gibi sibilans bir hayli fazla
   
  #5
 6. fastfalcon
  Çevrimdışı

  fastfalcon MP3

  Katılım:
  7 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  85
  Beğenileri:
  121
  Merhaba;
  Ben Klipsch image S4i II olan versiyonunu kullanıyorum. İstanbulda iseniz dinleyebilirsiniz.

  Saygıları & Sevgiler
   
  #6
 7. Ouroboros
  Çevrimdışı

  Ouroboros MP3

  Katılım:
  17 Nisan 2014
  Mesajlar:
  239
  Beğenileri:
  78
  Merhabalar,

  Hocam i ve ii arasında ne gibi farklar var acaba?
   
  #7
 8. fastfalcon
  Çevrimdışı

  fastfalcon MP3

  Katılım:
  7 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  85
  Beğenileri:
  121
  Klipsch S4i I ve Klipsch s4i II ses olarak birbirine yakın kulaklıklar. Yapı olarak farklılıklar var. Kablo kesiti I . versiyonda yuvarlark. II. versiyonda dikdörtgen şeklinde yatay şekilde yani. Eğer buradaki S4 ve S4i deki "i" ayrımını soruyorsanız, "i " versiyonu mikrofonludur.
   
  #8

Sayfayı Paylaş