Kulak İçi Kulaklık İncelemeleri

'Kulaklık Karşılaştırmaları, Çoklu İncelemeler' bölümünde UmutecH tarafından 12 Şubat 2015 tarihinde başlatılan konu.

1. Synthyss

Synthyss WAV

Beğenileri:
    1.841
    Bu konu neden "Kulaklık-Genel" kısmına sabitlenmiyor? Bir sürü insanın işini kolaylaştırmış olursunuz sayın yöneticiler..

2. bLind

bLind FLAC

Beğenileri:
    113
    Müthiş bir inceleme olmuş bazılarını okudum en kısa zamanda hepsini bitiricem :worship

UmutecH bunu beğendi.
  3. Lian

Lian MP3

Beğenileri:
    30
    Selamlar 30-50 dolar arasına klasik müzik ve enstrumental müzik için bir kulaklık arıyorum. İşyerinde kullanacağım, sesi çok açmayacağım dinlendirici olsun istiyorum. Amfi sorunum yok, aslında önce bası sevdiğimden bass ağırlıklı olsun diye ttpod t1-e sipariş ettim ama içime sinmedi, @moonstar'ın yorumunu da dikkate alarak siparişi iptal ettim. Sizce hangi kulaklık bana uyar. . Aslında en iyi havi b3 pro gibi ama basları çok ölü olsun da istemiyorum.

djalimarmaris bunu beğendi.
  4. ardacumhur

ardacumhur WAV

Beğenileri:
    777
    Havi B3 Pro iyi beslendiğinde sanırım ölü bassları üzerinden atabiliyor

5. Lian

Lian MP3

Beğenileri:
    30
    Besleme sorunum yok pro 2 si sanırım daha basslı bir de vsonic vsd3 ilgimi çekti ses karakterleri çok mu farklı havi ile acaba, fiyatı da biraz daha uygun.

6. UmutecH

UmutecH Analog

Beğenileri:
    1.420
    Merhabalar,
    Öncelikle yorumsuz olarak yaşanmış bir hikayeyi size aktarmak istiyorum. :)
    Hayatında telefonların yanında gelen kulaklıkların haricinde kulaklık dinlememiş, yeni bir kulaklık alma arefesindeki bir arkadaşın yorumu;
    > Abi inceleme çok etkileyici, ürün bolluğu muazzam, giriş kısmı çok açıklayıcı ama defalarca okudum tamam bu kulaklık benim kulaklığım diyemedim. Yeni çıkan Sennhesier'ları çok övüyorlardı ondan sipariş verdim.

Herkese selamlar, sevgiler.

Son düzenleme: 5 Mart 2016
    refuserQ, tsn141, semih ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. Lian

Lian MP3

Beğenileri:
    30
    Umut hocam seçenek çok olunca insan gerçekten arada kalıyor. Aslında fazla bilmemek daha iyi bence :)
    Mesela havi ye vsonic e bakayım diyorum yurt dışı yorumlara bakıyorum nerdeyse bunu al tamam herşey biter tarzı, sizin yorum eksilerini-gerçekleri sunduğu için biraz almaktan vazgeçiren tarzda geliyor bana. İnsan birşey alırken pek alacağı şeyin kusurlarını görmek istemez ondan sanırım. Birde yorumlayanın tam zevklerini-tarzını bilebilmekte sanırım iyi olur. Övüle övüle bihal olunup aldığımda pişman olduğum birkaç kulaklık olduğu için artık baya zor seçiyorum. Konuda geçen kişi ben değilim bu arada ihale üstüme kalmasın :)

UmutecH, refuserQ ve moonstar bunu beğendi.
  8. tsn141

tsn141 DSD

Beğenileri:
    1.463
    Abi sen 1000 dolarlık bir şeye bile kusur yazarsan adam tabi gider CX300 alır.

zxc, djalimarmaris, refuserQ ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. UmutecH

UmutecH Analog

Beğenileri:
    1.420
    Seçenekten ziyade eksiklerin belirtilmesi etken sanırım. Müşteri her zaman kusursuzu istiyor. Geçen günlerde bir önceki mesajımda bahsettiğim profilin aynısı yani tecrübesiz bir arkadaşa 10-15 tane kulaklık dinlettim Bunlardan bazıları; Ref1,1plus2,ep360,pfe112, tpeos h100, hje120, vsd3s hatta kulağına olduğu kadar custom bile soktuk. :)

Sonuçtan emin olduğunu ve vsd3s varken diğerlerinin yüzüne bile bakmayacağını söyledi. Sıralama vsd3s>ref1>hje120 şeklinde oldu :)

refuserQ ve Lian bunu beğendi.
  10. Hanamichi

Hanamichi DSD

Beğenileri:
    1.586
    Bende eskiden çok kararsızdım en iyisini en ucuza almaya çalışıyordum . En iyisi birine kara verip almak nasıl olsa son kulaklığımız olmuyor :)

refuserQ, Lian ve UmutecH bunu beğendi.
  11. UmutecH

UmutecH Analog

Beğenileri:
    1.420
    Aynen öyle, ne kadar çok kurcalanırsa o kadar zorlanıyor insan. Her zaman derim bir referans olmadan doğru bulunamaz bu işte. Referans içinde alıp kullanmak lazım önce.

Son düzenleme: 30 Nisan 2015
    refuserQ bunu beğendi.
  12. moonstar

moonstar DSD

Beğenileri:
    2.884
    @Lian
    Hocam bir ekipman almadan önce yapmanız gereken en önemli şey, ister burası olsun ya da Head-fi, hatta Amazon olsun bir ürünü bir süre inceleyip kendi süzgeçinizden geçirdikten sonra, kafanızı daha fazla karıştırmadan/bulandırmadan o ekipmanı almak olacaktır.

Eğer bu işe gönül verdiyseniz herzaman için hayal kırıklığı yaşama olasılığınız vardır. Yoksa en tecrübelisinden tutun da, daha yeni yeni bu hobiye gönül veren arkadaşların neden hala ekipman alıp sattıklarını düşünüyorsunuz. Herkes kendince en mükemmele/kusursuza ulaşmaya çalışıyor. Fakat kusursuz insan olmadığı gibi kusursuz ekipman da yoktur. Sonuçta hepsi insan ürünü ;)

Synthyss ve Lian bunu beğendi.
  13. Lian

Lian MP3

Beğenileri:
    30
    Evet hocam mesela geçen bass sevdiğim için (karakteri boğuk olmamak kaydıyla), v-moda m100 de 1 kamyon dolusu güzel yorum onlarca sitenin en iyi kulaklığı seçilmesi falan fıstık derken kendi kendime dedim olmaz, bunu alacaksın. Aldım da, benim yamaha pro500 de bass yönü güçlü ama tertemiz sesli çok fazla yorumu da olmayan kulaklıkla oturdum ikisini tarttım. Sonuç açık ara yamaha kazandı v-moda gitti. İlk alan biri site site gezse bunca yorum varken v-moda varken yamaha yı almaz. Bu arada bende gitgide bass konusunda yontulup temiz sese doğru giden kafileden oldum :) Ama hala kulaklık titremeli ...

refuserQ, prostheticwhim ve moonstar bunu beğendi.
  14. ax

ax FLAC

Beğenileri:
    509
    Ref 1 kötü demiştim :evl
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 30 Nisan 2015 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2015 ---
    Yuh 1plus2'de varmış orda katiyen kabul etmem edemem...

UmutecH bunu beğendi.
  15. prostheticwhim

prostheticwhim FLAC

Beğenileri:
    312
    Odyofillerin hep cok muzik dinlemekten kulagi buzusuyor, en iyi sesi veren kulakliklar portapro > vsd3s = im50, ben bildim.

djalimarmaris ve Lian bunu beğendi.
  16. kayisikent

kayisikent MP3

Beğenileri:
    35
    Arkadaşın yaşadığını kısmen yaşadığımdan anlıyorum onu. EP630 dan sonra kulaklık arayışına girince (50$ altı) Vsd3 önermişti @oguzhan üstat. Sonra bu siteyi keşfettim, 10larca incelemeden sonra ve forumdaki tavsiye bölümünde vsd3s in önerilmesinin ardından vsd3s almaya karar vermiştim. Ta ki sizin bu çoklu incelemenize kadar. Vsd3s öyle bir gömmüşsünüz ki "noluyo lan (kibarca tabi :) )" dedim kendi kendime. Bu kadar kulaklığı inceleyebilecek imkan/kulak olduğuna göre adam üstat olmuştur falan diyorum kendime, diğer kulaklıklar hakkındaki görüşlerinize bakıyorum ama yok kafama yatmıyor diğer kulaklıklar da :D Sahne teranesi her neyse onu hissederek öğrenemediğim sürece bu incelemeler anca kafa karıştırır diye bu incelemeyi gözardı edip Vsd3s siparişini veriyorum.
    Aklımda sennhesier cx300 falan da vardı ama bu forumda ona herkes gömmüş, o yüzden hiç bulaşmadım :p
    Edit: Böyle bir anımdır işte.

Son düzenleme: 30 Nisan 2015
  17. Tuncay_D

Tuncay_D FLAC

Beğenileri:
    287
    Bir arkadaşıma 4 sene kadar önce ep630 almıştık, bayılmıştı kulaklığa, bende cx200 vardı, benim kulaklığı dinledi ve "biraz tizleri iyi" dedi, sonra cks90 aldım onuda dinledi ve "biraz tizleri iyi işte" dedi, sonra cks99 aldım, onuda dinledi ve " biraz tizler iyi işte" dedi, daha sonra cks1000 aldım ve onuda dinledi ve yine. " biraz tizleri iyi işte" dedi, şimdi ckr9 var ama henüz arkadaşla görüşemedik, ama ne diyeceğini çok iyi biliyorum:)

Picasso16, AdReNaLiN, zoso86 ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  18. kayisikent

kayisikent MP3

Beğenileri:
    35
    Olay dinlenilen müziğe, cihaza ve kulağın alışkınlığına bakıyor işte :)

19. Tuncay_D

Tuncay_D FLAC

Beğenileri:
    287
    Bence ne dap ne müzik ne de alışkanlık, mesele tamamen dinlediğin sese verilen değerle alakalı.

Çevremde ki 10 kişiden 9 u ses gelsin yeter kıvamında, onlar için değerli olan yüksek ses ve güçlü bas, diğer tüm frekansların duyulabiliyor olması yeterli .

synweap ve refuserQ bunu beğendi.
  20. dulty

dulty DSD

Beğenileri:
    1.441
    Duymayınca da anlamıyorlar zaten çok göze batmıyorsa. Mid range driver bozuk hoparlör dinleyip senelerce anlamayan tanıdığım var.

Picasso16, UmutecH, tsn141 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş