Kulak İçi Kulaklık İncelemeleri

'Kulaklık Karşılaştırmaları, Çoklu İncelemeler' bölümünde UmutecH tarafından 12 Şubat 2015 tarihinde başlatılan konu.

1. UmutecH

UmutecH Analog

Beğenileri:
    1.420
    Jh Angie, Noble Savant, Vsonic An16 ve Barinwavz r1 eklenmiştir. Selamlar.

Sechtdamon, zekixx, refuserQ ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. VirtuFortuna

VirtuFortuna DSD

Beğenileri:
    2.465
    @UmutecH Angie'yi yeni gördüm. Genel olarak katılıyorum fakat keşke bendeki custom kablo ile deneme şansınız olsaydı diyorum :)

Orijinal kabloya göre genel çözünürlük ve ayrımda iyileşmeler var zira. Teknik açıdan biraz katkı sağlıyor kulaklığa.

Angie çok müzikal bir alet diye düşünüyorum ben yani belirttiğiniz gibi teknikalite açısından çok çok üst bir IEM değil ancak dinlemesi her daim büyük keyif. Özellikle bahsettiğiniz sahneyi uzağa kurması olayını çok seviyorum ben.

Not: Yüksek seste bozulmaya katılmıyorum yazmayı unuttum.

UmutecH bunu beğendi.
  3. fosther

fosther Analog Moderatör

Beğenileri:
    1.712
    Jh angieyi okudum.Tam benlik olduğuna karar verdim.Sanirim elektronik ve arada bir telli çalgili,perkusyonlu müzikler için son nokta iem olurdu benim için.Fiyati biraz daha alinabilir olsaymis keşke :))

Eline saglik Umut abi..

refuserQ ve UmutecH bunu beğendi.
  4. Hanamichi

Hanamichi DSD

Beğenileri:
    1.586
    @fosther bir iki elektronik parça dinledim Oğulcanın kulaklığında baslar ses karakterinde çok etkin değil gibi geldi bana daha çok enstrüman ayrımı ve doğallık konusunda daha iyi geldi bana . Senin tama nasıl bir ses aradığını bilmiyorum ama yapısı hd650 ile benzese de baslar keyif vermeyebilir. Biri kafaüstü biri kulakiçi tabi sonuçta , yine belirteyim yorum yapacak kadar dinlemedim ama benim dikkatimi çeken yanları çözünürlük ve doğallık oldu . Kulaklık hm801 de kendini çok belli etmedi ama zx2 de kendini gösterdi . Micheal Jackson -Thriller parçasını dinledim iki cihazın uyumu gerçekten iyiydi araya amfi istemese hd650 için alacaktım zx2yi gerçekten çok beğenmiştim .

refuserQ, VirtuFortuna, UmutecH ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. bakieryigit

bakieryigit FLAC

Beğenileri:
    1.299
    @VirtuFortuna Oğulcan ben velvette kablo diyince kabloyla düzelen kulaklık baştan olmamış oluyordu :popcorn dünya ne garip.

@UmutecH elinize sağlık , ortada ciddi bir emek var.

UmutecH bunu beğendi.
  6. VirtuFortuna

VirtuFortuna DSD

Beğenileri:
    2.465
    Angie zaten olmuş bir kulaklık. Yanlış çalan bir kulaklık değil. Zaten siz o başlıkta incelemeye komple katılmadınız. Ben Umut Bey'in izlenimlerine katılıyorum zaten. Yalnızca kablonun katkısından söz ediyorum.

Yani "izlenimleriniz yanlış, şu kabloyla dinleyin" gibi bir durum yok.

Son düzenleme: 23 Mart 2016
  7. bakieryigit

bakieryigit FLAC

Beğenileri:
    1.299
    Sinirlenmene gerek yok , doğru kabloyla çoğu kulaklık bir üst seviyeye upgrade olabilir zaten bana göre düşüncene katılmadığım için yazmadım sadece ben aynı şeyleri söyleyince farklı cevaplar geliyordu. Herneyse herkese göre olmuş kulaklık tabiri değişir tabii oralara girmeye gerek yok.

8. UmutecH

UmutecH Analog

Beğenileri:
    1.420
    @VirtuFortuna
    Kablo yükseltmesinin çok fark edeceğini tahmin ediyorum çünkü direnç ekleyince veya çıkış empedansı yüksek bir alete takınca tepkisi belirgin oluyor Angie'nin. Katılmadığınız yerleri belirttiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum.

@fosther
    Teşekkür ediyorum Oğulcan. Angie biraz politik yani kimsenin nefret edeceği tarzda çalan bir iem değil. Genel itibari ile dengeli ses vermeye çalışıyor. Sen basları önden giden bir iem istiyorsan bası çok açman daha doğrusu saat 3'ün üstüne çıkarıp denemen lazım ki bana fazla geldiği için yorumlayamıyorum o halini. Yalnız seviyesinden dolayı her türlü beğeneceğini düşünüyorum aleti.

@bakieryigit Teşekkürler. Bu arada Velvet' de ciddi tepki veriyor kabloya katılıyorum o konuda size.

refuserQ, bakieryigit ve fosther bunu beğendi.
  9. VirtuFortuna

VirtuFortuna DSD

Beğenileri:
    2.465
    @bakieryigit Sinirlenmedim ki. Fakat konuyu oraya bağlaman çok alakasız. Dediğim gibi ben izlenimlere katıldım, kablonun katkısı oluyor dedim. Sizin Velvet ile ilgili mesele çok farklı, siz incelemenin çoğunu yanlış bulup üstüne bunun bilerek yapıldığını düşündüğünüz için size farklı bana farklı cevaplar gelmesi şartlar itibariyle çok normal.

@UmutecH Buna da katılıyorum beslemeden faydalanan bir IEM her ne kadar sürülmesi rahat olsa da.

10. Hanamichi

Hanamichi DSD

Beğenileri:
    1.586
    İncelemeyi okudum elinize sağlık @UmutecH Bende yürüyen merdivende düşürmüştüm ,dram filmi çekmiştim 4-5 saniyede alt kata düşüşü .Benim arkasından koşuşum ve kırılışı .Onun dışında yolda düşürdüm mü en çok kanalizasyon deliğine düşecek mi diye endişeleniyordum . Adrenalin arayanlar için ciemi dikkatsiz kullanmak çok faydalı . Sonrasında reshelle gidip eskisinden kötü bir sesle geldi :D
    Ben dinlediğimde bas ayarı yapamadım üzerinde custom kablo vardı ,normal kablosuyla sesi nasıldır bilemiyorum Oğulcan @fosther
    Dinlememi sağlayan Oğulcana da ayrıca teşekkür ederim @VirtuFortuna

baran88, refuserQ, fosther ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. osman59

osman59 MP3

Beğenileri:
    47

Son düzenleme: 15 Temmuz 2016
    refuserQ bunu beğendi.
  12. yavuzandac

yavuzandac Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Abi müthişsin ya. Büyük bir emek ve vakit ayırmışsın belli ellerine, kulaklarına sağlık...

13. ErdemC

ErdemC Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Rica etsem, sizin için en iyi sese sahip kulaklıktan başlayarak bir top 10 sıralaması yapabilir misiniz? Çok güzel bir inceleme ama en iyisi hangisi pek anlayamadım :)

Sayfayı Paylaş