Kulaklık Arıza Danışma Başlığı

'Kulaklık Genel' bölümünde tsn141 tarafından 11 Ocak 2015 tarihinde başlatılan konu.

1. tsn141

tsn141 DSD

Beğenileri:
    1.419
    Forumda böyle bir başlığı görmedim, sakıncası yoksa arıza konusunda soruları buraya yazalım, hem okuyana faydası dokunur hem de çok konu açılmaz.

brsdrgn, Carlito, prostheticwhim ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  2. prostheticwhim

prostheticwhim FLAC

Beğenileri:
    287
  3. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    585
    Güzel başlık olmuş eline sağlık Tahsin

4. hikkk

hikkk MP3

Beğenileri:
    5
    Evet uzun süre önce kapatmış olduğum olduğum kulaklık defterini Audio Technica CK10 'umun jak kısmına yakın bir yerindeki kablo temassızlığıyla açmış bulunuyorum. Arızayı gidermek maliyet gerektirir mi bilmem ama ben bu işi hallederim o arada da kulaklıkla biraz takılırım diyen varsa lütfen başlığı yanıtlasın yahut bana özelden ulaşsın. Böyle bir imkan yok ise de Ankara'da Denizciler Sokağa mı gitmek gerekir MuttFTS?

5. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    585
    Ankara Konya Sokağa gidersen hallederler Hikmet :)

6. hikkk

hikkk MP3

Beğenileri:
    5
    Evet dostlar, Ck10 için Konya Sokağa gittim ancak kağıt üstünde benim açımdan basit duran bir kablo temassızlık arızası için herkesin verdiği tek yanıt vardı: kulaklığı at çöpe gitsin. Çünkü hangi kabloyla, kim nasıl değiştirip de ne gibi bir ses elde edilecek, muamma...

Başka bir fikri olan? :uzgun

7. tsn141

tsn141 DSD

Beğenileri:
    1.419
    Abi kopuk ne taraftan? sanırım jak tarafından demiştin. O taraf ise tamir edilir, kulaklık tarafıysa durum sıkıntılı.

8. hikkk

hikkk MP3

Beğenileri:
    5
    Jaka yakın bir kısımda kardeşim, istersen göndereyim bir bak. Ücretsiz kargo :yourock elektronikten hiç anlamadığım için adamların ağzının içine bakıyorum. Hepsi de dedi ki kablo komple değişmeli, dolayısıyla tamiri mümkün değil...

9. tsn141

tsn141 DSD

Beğenileri:
    1.419
    Jaka yakın kısımdaysa yapabilmeleri lazım, ve onu yapmak orta halli bir TV tamircisinin işi. Yakınlarda var ise bir TV tamircisi rica et derim. Hatta jakı konya sokakta ses cihazları satan bir yer var, iyi jaklar bulunuyor oradan al. Mahalledeki TV tamircisine götür lehimler. Komple kablo değişimi o kulaklıkta baya zor.

10. hikkk

hikkk MP3

Beğenileri:
    5
    Valla jak satan o dükkanın ismi verebilirsen Tahsin, buradan kayıtlara girer ve hem benim hem de Ankara'da aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşların işine yarar. Hatta merkezde bir yerlerde tanımını yaptığın gibi bir tv tamircisi de varsa onun da tavsiyesini beklerim. Çünkü Konya Sokaktakiler benim bütün dirayetimi kırdı.

11. tsn141

tsn141 DSD

Beğenileri:
    1.419
    Konya sokaktaki jak filan satan yerin adını bilmiyorum, ancak tarif edebilirim, Kaya centerin olduğu sırada oraya gelmeden bir kaç dükkan önce. Dükkanın önünde ses cihazları var. Oradan alabilirsin.

TV tamircisi olarak da aslında saat tamir eden bir yer vardı, zamanında ben rica ettim adamcağız koss KSC75 in driverının diyaframını söktü ve birleştirmişti. Senin jakı da yapabilir sanıyorum, yanlız hangi renk nereye bağlanıyor(kırmızı sağ, mavi- yeşil sol, bakır rengi boyasız olan da ground) bunların soket üzerindeki konumlarına bak. Yer de; Sıhhıye de balıkçı oğlu pasajı var cep telefonu parçlarının satıldığı, o pasajın girişinde sadece bir kişin girebileceği bir saat tamircisi ayarında bir yer vardı, yaşlı bir adam işletiyordu, durumu anlattığında yardımcı olacaktır.

Geçmiş olsun tekrar.

refuserQ bunu beğendi.
  12. hikkk

hikkk MP3

Beğenileri:
    5
    Dostum eyvallah, sağolasın. Bugün tesadüf bir yere uğradım, hani bu Meşrutiyet Caddesine çıkan ara sokaklar var, müzik aletleri satılıyor envai çeşit. İşte onlardan birinde, Pan Music'te bir abi sağolsun hallediverdi. Sağlam bir jak taktı, toplam fiyat 20 kağıt. Kayıtlara girsin, diğer Ankaralılar da faydalansın ;)

13. tsn141

tsn141 DSD

Beğenileri:
    1.419
    Geçmiş olsun, çok sevindim, bir CK10'un kurtulması güzel oldu.

refuserQ bunu beğendi.
  14. prostheticwhim

prostheticwhim FLAC

Beğenileri:
    287
    Arkadaşlar sağ tarafı bozulan dt 1350 mikafon'dan geri geldi, Beyerdynamic'in desteğini kestiğini söylediler, sağ olsun Mikafon satış müdürü bayağı bir uğraştı 2 aydır ve gelişmelerden haberdar ettiler beni de ama nafile. Anladığım kadarıyla genel bir sorun var beyerdynamic ile ilgili, özellikle yurt içi alımı garantisi için düşünen arkadaşlar bir süre beklesin derim. Beyerdynamic'e de mail attım ama 2 ay önceki maile dönmedikleri gibi 6 gün ve 3 gün önceki maile de dönmediler, yeni bir mail daha attım, gelişme olursa burada paylaşırım.

İş başa kaldı :) İlk önce ne olur ne olmaz deyip ben yeni bir kablo takacağım dt 1350'ye, sonuç alamazsam yurtdışı bir distribütörle görüşüp parça tedarik etmeye çalışacağım ancak pek olası görünmüyor. Ses tam da yok değil sağ tarafta ve bana solda da bozulma var biraz gibi geldi son baktığımda ( tek taraflı anlamak çok zor), o yüzden Mikafon kablodan değil demiş olsa da küçük bir umudum var.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 27 Şubat 2015 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 27 Şubat 2015 ---
    Şikayette bulunacağım bugüne cevap gelmezse demiştim, geldi :) Sürücüleri kendiniz takabilirseniz yollayalım deyip seri no ve nereden ne zaman alındığını sordular ??? ikinci el aldım dememek lazım sanırım.

15. survivorxxxxx

survivorxxxxx Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    merhaba..re-400 kukaklığımın sol tarafından ses gelmiyor,kabloları birbirine değdirip kısa devre yaptırmış olabilirim..ne yapılabilir hususunda aydınlatacak birileri varsa çok sevinirim..

16. çaylak

çaylak MP3

Beğenileri:
    75
    kabloları birbirine değdirip derken? Kabloda açık bir yer mi var?

17. survivorxxxxx

survivorxxxxx Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Sol tarafin kasasi baglanti yerinden ikiye ayrilmis kulagimdaiken.birlestirmeye calisirken farkettimki hoporlore lehimli kablolar ciplak,uzerlerinde kaplama yok.o arada kulaklik dap a bagliydi yani elektirik geliyodu.sanirim kasayi kapatmaya calisirken kablolar birbirine degdi ve kisa devrecyapti.simdi sol taraftan ses gelmiyo.acikcasi bende bu islerden hic anlamiyorum.baktiracak kimseyide bulamadim..

18. brsdrgn

brsdrgn MP3

Beğenileri:
    39
    merhabalar öncelikle böyle bir konunun olması beni çok sevindirdi. :) bir konuda kafam karıştı ve sizlere danışmak istedim.

yeni aldığım jvc-fx700 kulaklığın dikkatimi çeken bir tuhaflığı var.sol taraf, dip bass ları sağdakine oranla biraz daha fazla veriyor.ilk başta müziktendir diye düşünmüştüm ancak pek çok şarkı denedim,aynı şarkıyı cks1000 le test ettim ve sesi mono yaptım hala farkı duyuyorum.sol taraf hakkını vere vere inletiyor resmen ama sağda bu biraz daha az.tuhaftır diğer ses frekanslarında sorun yok . dip bass tan mid bass a doğru geçtiğinde ses dengeleniyor ve diğer frekans gruplarında bu fark duyulmuyor.

ilk başta acaba filtre mi sıkıntılı diye düşünürek biraz uğraştım ve filtrenin daire şeklinde ufak bir plastikle beraber nozzle ucuna eklendiğini gördüm.onu çıkardım kanalın içini kontrol ettim oldukça temiz görünüyordu.sorunun arkadaki ızgaradan olabileceğini düşündüm ve iyi bass veren tarafı bantla kapatıp denedim ancak farkı hala hissediyordum.acaba ucunda mı sıkıntı var dedim.biraz temizledim ucuyla oynadım ve dikkatimi çeken bir şey daha oldu.kulaklığın ucunda bildiğiniz gibi çok bükülmemesi için kalın bir plastik olan bölüm var.tuhaftır o plastik bağımsız duruyor.mesela o plastik kısmı tutup kabloyu çevirirsem altın uç da aynı şekilde dönüyor.ama hala çözüm bulamadım.

durumun burn in ile alakası olabilir mi?ya da sorun donanımsal mıdır?bu konuda bana ne fikir verebilirsiniz? :(

edit:unutmadan kulaklığın uçlarını da denediğimi.hem aynı boyutta uçlarla denedim hem de sağ kulağım sola göre biraz daha geniş olduğu için ;sağa büyük, sola küçük uç taktığımı da belirteyim.yine de fark vardı.

Son düzenleme: 1 Mart 2015
  19. dulty

dulty DSD

Beğenileri:
    1.440
    @brsdrgn kulaklıkları ters takıp denediniz mi? Bana fit problemi gibi geldi.

@survivorxxxxx arkadaşlar yağız askerdeyken bu işi yapan başka kimse var mı? @compicat Boğaç ne dersin var mı bu işlerle uğraşan?

20. one_m7

one_m7 MP3

Beğenileri:
    111
    Kesin birsey soyleyemiyorum tabi ama ben sorununuzun farkli boyda uc kullandiginizdan olabilecegini dusunuyorum.
    Bazen uclar seste cok farklilik yaratabiliyor..

Sayfayı Paylaş