Kulaklık Arıza Danışma Başlığı

'Kulaklık Genel' bölümünde tsn141 tarafından 11 Ocak 2015 tarihinde başlatılan konu.

1. Harvest

Harvest MP3

Beğenileri:
    10
    Denedim hocam. Kulaklar sağlam :) Sağ taraf güçsüz sonuç aynı maalesef.

2. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    O zaman belki sol tarafa kulak kiri dolmuş olabilir ama nasıl temizlenir hiç bir fikrim yok sadece bir teorim var o da uçuk bir teori
    Bazıları cebinde kulaklığı unutuyor ve çamaşır makinasında yıkanıyor ve birşey olmuyor ter temiz kulaklık ilk günkü gibi :D
    Ama denemenizi tavsiye etmem sadece ben bir kulaklığımın ucunu sıcak suya sokup bekletecem uzun bir süre belki kır gevşer ve kendiliğinden akar ve temizlenir. Sonuç verirse yazarım :D

3. kungormus

kungormus Yeni Üye

Beğenileri:
    22

4. Blackmore

Blackmore Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Merhabalar, elimde uzun süredir kullandığım phonak pfe-012 bir kulaklık var. Bu kulaklığın sağ tarafından ses gelmiyor ve o tarafın baş kısmına giren kablo deforme olup bükülmüş, kopmak üzere. Bu kulaklık tamir edilebilir mi? ve istanbul anadolu yakasında ettirebileceğim bir yer var mı ? bu konuda yardım edebilecek varsa çok sevinirim :)

5. delgren

delgren MP3

Beğenileri:
    90
    Basligi gormusken ben de bir soru sorayim :) Fi tarihinden kalma bir Grado SR60 kulakligim var. Sol tarafinda belli araliklarla bir cizirti duyuyorum. Sanirim yabancilarin "rattle" diye tabir ettigi bir hissiyat. Yanlis hatirlamiyorsam daha cok bas agirlikli sarkilarda hissediliyordu. Internette arastirdim, genelde kulakligin driver'ina dogru giden bir sac teli buna sebebiyet veriyormus ama ne denediysem olmadi. Benzer bir durum yasamis olanlar var mi? Kulakligin kasasini acmadan kurtarmak mumkun olur mu sizce?

6. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    595
    Phonakların genelde filtreleri tıkandığı için az ses geliyor olabilir. Ama hiç ses gelmiyorsa sürücü veya kablo sıkıntısı olabilir.
    Dediğiniz gibi kablo sıkıntısı varsa kablo değiştirilebilir PFE'lerde. Bu forumda da yine kablosunu değiştirme amaçlı içini açan vardı. İnternette de bulabilirsiniz.

Padlari vs çıkarınca saç görünmüyorsa, kulaklığın kasasını açmak dışında pek şansınız yok. Saç göremezseniz sürücü problemi de olabilir.

7. Harchi

Harchi MP3

Beğenileri:
    45
    Eski bozulan kulaklığım rha ma750i mı çöpe atmak istemedim. Acaba bazı parçalarını saklamam ilerde faydalı olabilir mi? Silikonu çantasını kullanıyorum zaten. Ama kulaklığı ne yapabilirim ? Tamiri pek mümkün değil en azından benim nazarıma.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    Resim at ben bir ara fantezi olsun diye sennheiser cx 200 ü soketi yapacağım kafamda tasarladım yuvaları olsa anında bir iki güne yaparım bir ara onları alacağım ve tamir edeceğim :))

9. Harchi

Harchi MP3

Beğenileri:
    45
    Kablolar aşınmış ve erimişti bende şöyle ayırdım. İlerde kullanılabilir mi hocam?

10. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    Yaa bende birşey var sandım eve gidince ben benim cx 200 un fotoğrafını çekip koyayım dersin ki seninki de harbiden fanteziymiş :D

pea bunu beğendi.
  11. Harchi

Harchi MP3

Beğenileri:
    45
    :DD bunları saklamanın bi yararı olmaz mı o zaman? Acaba elde kalanlarla senin fantezi kulaklığı gibi kendi :D fantezi kulaklığımı toplamak çok zor mudur ? Hayali güzelmiş ama

12. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    Senin kulaklıkta anladığım kadarı ile sadece kablolar da sıkıntı var kulaklığın kendisinde yok. Yani kulaklığın içini açıp yeniden kabloları yenileme şansın var. Benim fantezimde cx 200 ün arka kısmını kesip soket yuvası yerleştirip silikonlamayı düşünüyorum yapışkan sürerek :D
    Screenshot_2017-09-07-17-43-03.jpg
    1 diye işaretlediğim yeri çıkardım
    2 diye işaretlediğim yeri soket genişliği kadar oyup soketli cx 200 yapacağım ahahaaaa :D

Son düzenleme: 7 Eylül 2017
    tsn141 ve Harchi bunu beğendi.
  13. TheMadcap

TheMadcap MP3

Beğenileri:
    186
    Driverlar bozuk durumda değilse bir şekilde kablo lehimlenir. Forumdan custom kablo yapan arkadaslar size yardımcı olabilir bu konuda.

Yok illa çöpe atacağım diyorsanız bana bağışlayabilirsiniz :)

14. Harchi

Harchi MP3

Beğenileri:
    45

Evet sağ sürücüde de sıkıntı olabileceğini söylemişlerdi forumdan bi kaç arkadaş.Sağ kulaklık ses vermiyordu. Hatta salt sürücülerde satılıyormuş sanırım. Ama zahmetli bi iş gibi. Zaten açmayı da bi türkü beceremedim

15. Harchi

Harchi MP3

Beğenileri:
    45
    Bu sevdanın sonuçları işte sonucu merakla bekliyorum

16. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    Açma konusunda uğraş onun için birşey diyemem ama sürücüsü sıkıntı olacağını sanmıyorum bence tam kök kısmındaki lehimlerde sıkıntı vardır bence.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 7 Eylül 2017 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 7 Eylül 2017 ---
    Yaparsam paylaşacağım ama küçük ama aynı zamanda büyü bir sıkıntı var parça satılıyor fakat kredi kartı kullanmıyorum o yüzden alamıyorum keşke birileri burada satsa :))

17. Harchi

Harchi MP3

Beğenileri:
    45
    En önemlisi sağlıklı bi şekil de açmak sanırım. Sonra derdi neymiş öğrenebilirim.

18. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    Elini korkak alıştırma açarsın benimki hafif kırılır gibi açıldı :))

Harchi bunu beğendi.
  19. mrlnb

mrlnb MP3

Beğenileri:
    114
    sennheiser ie8 tek taraflı çalıyor bircom elinde olmadığını söyledi yedek parça olarak yatıyor kulaklık var mı ilacı,ex oldu deyip üzüleyim mi.

20. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    Hocam çaresinin olup olmadığı sürücüsünün hayla çalışıp çalışmadığına bağlı. Eğer kablo kaynaklı bir durum ise şans var demektir.

mrlnb bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş