Kulaklık Arıza Danışma Başlığı

'Kulaklık Genel' bölümünde tsn141 tarafından 11 Ocak 2015 tarihinde başlatılan konu.

1. mrlnb

mrlnb MP3

Beğenileri:
    114
    Kablo denedim hocam bircom'a gönderdim aynı sonuç.Ürün bilmiyorum ne zamandır piyasada ama destek verilmemesi sennheiser için büyük bir eksi.

SalihArslann bunu beğendi.
  2. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    Bu kadar pahalı bir ürüne bu şekilde bir muamele olmamalı. Bu müşteri için hiç güven verici bir duruş değil. Sennheiser gerçekten büyük bir firma belkide bu alanda en iyisi ama Türkiye deki bazı şeylerinde sıkıntı var gibi. Daha fazla konuşmayayım sonra... neyse.... :))

mrlnb bunu beğendi.
  3. prostheticwhim

prostheticwhim FLAC

Beğenileri:
    312
    http://www.bindetay.com/MMCX-KONNEKTOR-SETI-erkek-CRIMP-dirsekli-model,PR-31.html

Arkadaşlar bu konektörlere ne yaptıysam doğru düzgün lehim yapıp kablo bağlayamadım. Isı ayarlı havya da var ama kullandığım iem kablolarından sanırım kablo uçlarına ufacık lehim koyup sonra konektöre sabitlemeye çalıştıydıysam da konektör çok zor lehim tutuyor. Tam oldu dedim kulaklığı taktım ses bozuktu, büyük ihtimal pozitif kısım lehimi kapatınca kasaya temas etti dedim lehimi sökmeye çalışırken konektörleri bozdum, çok ufak olduğundan temizleyemedim. Giriş çok ufak hem teli hem de havyayı sokmak imkansız, deneyince de hemen kasaya yapışıyor. Havya ucuna biraz lehim alıp deniyorum, beceremiyorum.

Yolu yordamı nedir yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, Head-fi'de sevabına(ClieOS) kablo yapmışlar bu konektörlerle ama bir ipucu yakalayamadım.

4. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    Sana yardımcı olabilecek şey lehim teli kadar lehim pastası pastayı sür lehim yapacağın yere sonra havyaya lehimize alıp lehim pastası olan yere lehim at. Bu şekilde daha sağlam ve daha iyi lehim atmış olursun. Bakmadım ama YouTube da illaki lehim yapmanın püf noktalarını anlatan videolar vardır. Oradan da yardım al derim sana tavsiyem.

prostheticwhim bunu beğendi.
  5. prostheticwhim

prostheticwhim FLAC

Beğenileri:
    312
    Pasta da sürdüm ancak lehimin tutması için yine de çok bekletmem gerekti. Sanırım elimdeki pasta çok kötü, oldukça eskiden kalma. Lehim daha önce yaptığım vardı ama hiç hata affetmiyor konektör.

6. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    Hocam 1999 da meslek lisesi mezunuyum. Üniversitesitede maalesef öğrendiğim bütün elektronik beceri bilgi ve yeteneğimi kaybettim meslek lisesi Üniversitemden daha iyi eğitim verdiğini düşünüyorum. Neyse demek istediğim çok eski bilgilerim ama şunu hatırlıyorum eğer iyi bir lehim atmak istiyorsan lehim telin ve lehim pastan mümkün oldukça yeni olmalı o yüzden az az almak en mantıklısı. Eğer ki sık sık lehim atmıyorsanız. Konektör için üzüldüm umarım bir daha aksilik yaşamazsınız hocam.

Son düzenleme: 22 Eylül 2017
  7. TheMadcap

TheMadcap MP3

Beğenileri:
    186
    Bazı pastalar gerçekten yarardan çok zarar getiriyor. Kaliteli bir pasta almanızı tavsiye ederim. Ben amasan ve griffon purine pastalarından memnun kaldım şu ana kadar. Ama konnektörler için belki temizlemesi daha kolay bir sıvı flux kullanmak daha iyi olabilir. Sıvı flux pek kullanamadım o yüzden bir şey öneremeyeceğim o konuda.

prostheticwhim bunu beğendi.
  8. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.861
    Hocam ne oldu bu kulaklığa böyle :D

Elano68 bunu beğendi.
  9. Elano68

Elano68 FLAC

Beğenileri:
    474
    Kulaklik legosu olmus

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

10. Harchi

Harchi MP3

Beğenileri:
    45
    olan oldu hocam ne sen sor ne ben anlatayım :D

11. breezeblocks

breezeblocks Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Herkese iyi pazarlar. Jackında temassızlık olan kulaklığımı çöpe atmak istemedim, ankarada konya sokakta birisine değiştirtdim ama çok eğreti yaptı, telefonda temassızlık yapmaya devam ediyor. Eli daha iyi bir tanıdığa yeniden yaptıracağım.
    Jack almam gerekiyor, tekrar 1 liralık jacklardan almak istemiyorum.
    https://urun.n11.com/diger-aksesuar-yedek-parca/35-mm-stereo-90-derece-adaptor-P170792092
    https://urun.n11.com/studyo-ve-sahne-ekipmanlari/35-mm-stereo-jak-l-tipi-P175736053
    https://urun.n11.com/studyo-ve-sahne-ekipmanlari/neutrik-ntp3rc-pipo-tipi-stereo-mini-jak-P199043754

Bu jacklar iş görür mü sizce? 2 diş yeterli,mikrofon yok kulaklıkta.

12. TheMadcap

TheMadcap MP3

Beğenileri:
    186
    Neutrik disindakiler pek iyi gozukmedi bana, vaktiniz varsa aliexpresste yarbo, neurik, viablue markalarini arayabilirsiniz. Forumda kablo yapan arkadaslar da size yardimci olabilir belki.

13. Cyril

Cyril MP3

Beğenileri:
    233
    İlk linkteki jak değil de çeviri adaptör hocam, işinizi görmez. Telefonunuzu kılıfla kullanmıyorsanız üçüncü uygun. Bu işlerle profesyonel olarak uğraşan arkadaşlar daha iyisini de önerebilir tabii ki.

Son düzenleme: 8 Ekim 2017
  14. breezeblocks

breezeblocks Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    İlkini gönderdikten sonra ben de farkettim yanlışlıla koymuşum. Hayır hocam kılıfla kullanmayacağım. Bir de bu var bunu elden de alabilirim ellerinde varmış aradım sordum:
    http://www.elektroniksatis.com/Amphenol-KS3PB-AU-35-mm-Stereo-Erkek-Jack-Konnektor,PR-4964.html

L olan 3. linkteki daha uygun gibi yine de.

15. pea

pea WAV

Beğenileri:
    312
    Neutrik'ler iyidir.
    Kulaklık pahalı bir şey değilse gerek yok ama.

Ben şunlardan almıştım birkaç sene önce: https://www.direnc.net/35mm-siyah-gold-stereo-jak
    Beklediğimden sağlam ve ufak çıktılar. Bir de üstünde Sennheiser yazıyor :gulme
    Not: Lehim noktaları farklıdır. Diğer jaklardaki gibi uzantıları yok, direkt iç çubuklara lehimleniyor. Bu sayede daha ufak boyutları var.

Bir de "ısıyla daralan makaron" kullanın. Her şeyi lehimleyip, kapağı kapattıktan sonra "aa kısadevre varmış" demezsiniz.

16. breezeblocks

breezeblocks Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    yok pahalı değil mdr-ex450ye takacağım. Yapan abi sağolsun kardeşim kardeşim diye diye yolladı makaronsuz. Yaptıracağım kişi yaparız onları jack getirmen yeterli dedi.

Edit:

Olur da bakan olur başlığa, şu linktekini aldım ve taktırdım, biraz fazla uğraştırdığını söyledi yapan ama gayet güzel oldu, jack oldukça küçük, sert esnek plastik. metal kısım kabına takıldıktan sonra oynuyor, vidalı değil, o nedenle sert bir yapıştırıcı ile yapıştırın.[​IMG]

Son düzenleme: 17 Ekim 2017
    pea bunu beğendi.
  17. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.457
    Arkadaşlar merhaba. Bir sorunum var jack larla ilgili.
    Elimde he300 var 6.3mm girişli.
    Ve buna gecen çakma ucuza (5tl) 1. Fotoda ki jackı aldım. Dap a(yuni d200) direkt bağlayınca tek sağ taraftan ses geliyor soldan gelmiyor. Amfi ile bağlayınca is Sorunsuz 2 tarafta çalışıyor.

Kaliteli bir jack ve direkt dapa da bağlayım sorunsuz çalışsın diye de bi umutla Hb den 2. Fotodaki jacki aldım.
    Ama gelin görün ki bunda hem dap da hemde amfi ile baglasam bile fayda etmedi sadece sagdan ses geliyor soldan gelmiyor.

Var mıdır bu sorunun neden kaynaklandığı ve tabi ki bir caresi.

Yardımlarınızı bekliyorum. Çünkü Cidden moralim sifir sifir sifir 0 :D

s4vaş bunu beğendi.
  18. Zenetic

Zenetic MP3

Beğenileri:
    186
    Abi mono bunun ucu.stereo değilki.2 çizgi 3 pin olması lazım.

s4vaş ve tsn141 bunu beğendi.
  19. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.457
    Yalnız bu elimde ki neye yariyor o zaman :D

20. Zenetic

Zenetic MP3

Beğenileri:
    186
    Daha çok enstruman amfilerinden dinleme yapmak için kullanılıyor mono uçlar.
    Çoğu elektronik enstruman monodur.
    Size stereo lazım :))

wadi, mavi, s4vaş ve diğer 5 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş