Kulaklık Arıza Danışma Başlığı

'Kulaklık Genel' bölümünde tsn141 tarafından 11 Ocak 2015 tarihinde başlatılan konu.

1. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.457
    Peki bu altin kaplama alaşımlı falan sizin dedigijiz gibi bana uyacak olab bi jack almak icin link paylaşırmısınız. Tr den alabileceğim bir yer orta kaliteli ayni bu sari olanlardan sakincasi yoksa

2. Zenetic

Zenetic MP3

Beğenileri:
    186
    İdarelik birşey bakıyorsanız kadıköy yazıcıoğlu veya eminönü-sirkeci civarında kolay bulunur.
    Genelde çok ucuz şeyler olduğundan internet ilanı yoktur.
    Bu tip aksesuarları İstanbulda bulabileceğiniz çok yer var.
    https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_vıvanco-41065-5-02-n-3-5-mm-fiş-6-3-mm-jack-bağlantı-adaptörü-1033521.html?rbtc=||||p||&gclid=CjwKCAiAoqXQBRA8EiwAIIOWsu1GW1bF1tOTptgghnV2tNGdInjHoYTVezVvZ4dTgI804FoUkwVc2BoCAWwQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CIu_-sGNvNcCFQsCGQodgUwLXw

https://urun.gittigidiyor.com/muzik-plak-enstruman/mac-td1-kablo-jak-donusturucu-305680903

Son düzenleme: 13 Kasım 2017
    Özen ve Elano68 bunu beğendi.
  3. TheMadcap

TheMadcap MP3

Beğenileri:
    186
    moonstar bunu beğendi.
  4. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.457
    Evet bu da mantıklı . Yedekte kalsın bu da :)

5. fenrir

fenrir FLAC

Beğenileri:
    261
    Selamlar elimde bir sony xb90ex var.Bir anda sol taraf ses vermeyi bıraktı kabloyu oynattım biraz giriş yerlerinden falan ama hiç ses gelmiyor. Kesik kesik bile gelmiyor. Kablolama bir çözüm olabilir mi sizce?

6. threesmegiste

threesmegiste Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ostry kulaklığımın sol tarafı gitti. Kulaklık kısmına yakın yerde kabloda bir sıkıntı var hafif oynatınca düzeliyor. Nerede nasıl tamir ettirebilirim. Çok üzüldüm hatta bir daha bu duruma düşmemek için mmcx kulaklık bakmaya başladım. Manisadayım yardım edebilecek veya fikir verebilecek herkese şimdiden teşekkürler. Umarım doğru yere yazmışımdır. Yazmadan önce epey dolaştım siteyi acemilik yapmamak için.

7. adil07

adil07 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    slmlar ie800 kulaklıgım bozuldu maalesef sol taraf calimiyor ne yapabilirim

8. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    Bu yüzden soketli kulaklıklar var. Geçmiş olsun. İstanbul da yaşıyorsan belki bir ihtimal tamir ettire bilirsin. Yada sennheiser ı ara onlardan yardım iste.

9. EmrAkyz

EmrAkyz Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Aldığım her kulaklikta bir süre sonra sol kulak sesi vermemeye başlıyor. Ben bir hata mı yapıyorum ? Bu kulaklıklari bir saklama sekli mi var ? Normal midir ?

Su ana kadar en uzun omurlu jbl t210 oldu. En son ise sony mdr50ap de yaşadım. 2 3 aylık bir kullanımım oldu.
    Sürekli kulaklık almak istemiyorum. Var mıdır bir çaresi ?

SM-A310F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. sensable

sensable WAV Moderatör

Beğenileri:
    475
    Bu başlıkta bir çok kişinin sorusu cevapsız kalmış. Forumda kulaklık arızalarıyla ilgilenen tek kişi @kornography. Aynı soruları kendisine özel mesaj yolu ile de sorabilirsiniz. Gerçi bu aralar çok yoğun kendisi. Foruma pek uğramıyor olabilir.

11. prostheticwhim

prostheticwhim FLAC

Beğenileri:
    312
    Buyuk ihtimal sol tarafi kablodan tutup cikariyorsunuz, bir de jack'in icinde sol kanal baglantisi daha geride oldugundan lehim yeri solun daha kolay kopar, (sorun jackdeyse).

Bir de tecrubem kulakliklar kullanimdan cok cantada cepte serbest tasinmaktan bozuluyor, mutlaka sert olmasa da ayri bir ufak cantada, kesede tasisaniz yeter. Corap bile olur.

Genelde kulaklik her kulaklik yapistiriciyla kapatildigindan maket bicagi ve karga burunla biraz ugrasip zarar vermeden acabilir ve sorun surucu baglantilarindaysa tekrar lehimleyebilirsiniz, jack icin de aynisi gecerli, kabloyu kesip yeni jack takabilirsiniz. Elektrikciler belki yapar ama el emegi kulakliktan cok tutabilir. Faturasi varsa garantiyi deneyin.

Su aralar uygun fiyatli ve oldukca iyi TFZ ve shozy'nin degisebilen kablolu kulakliklari var isterseniz bir goz atin. TFZ series 3 ve shozy hibiki'ye goz atin isterseniz, biraz gec de olsa gumruk sorunu yasamadan alabileceginiz siteler var.

EmrAkyz bunu beğendi.
  12. EmrAkyz

EmrAkyz Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Teşekkürler. Sol kulak demem yanlıs oldu aslında. Sorun jackte olması lazım. Jackin üstünde kabloyla oynayınca ses kesilip keslip geliyor. Bir süre sonra doğl olarak tamamen temassızlık yapıyor.
    Büyük ihtimalle dediğiniz gibi cepte sakladığımdan. Teşekkurler.

SM-A310F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. Validate

Validate Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    ATH CKR9LTD kullanıyorum. Uç değiştirmek isterken yanlışlıkla kulaklığın filtresine baskı uyguladım ve filtre içeri doğru göçtü. Bunun ses açısından bir zararı var mı? Değiştirmek yapıştırmak istesem bunları nasıl yapabilirim?
    Veya güzel bir modifikasyon öneriniz var mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş