Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' bölümünde zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde başlatılan konu.

1. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.457
    Aynen. Aradigin kulaklik bu arkadaşım. ÖMER Haklı :D

Elano68 ve jamesdean0701 bunu beğendi.
  2. brendan

brendan MP3

Beğenileri:
    92
    Böyle bir başlık aradım fakat bulamadım. Kız arkadaş/eş/sevgili için bir kafaüstü kulaklık almak istiyorum. Philips uptown vardı bende ama sattım hem konfor hem ses anlamında iyiydi.
    İstediğim en az hd598 gibi komforlu olsun, görünüşü de biraz estetik olsun ama o kadar pahalı olmasın. ses kalitesi de çöp olmasın yeter. üst sınırım 300 tl civarı.

3. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    skullcandy bu noktada çok şeker tam kızların beğeneceği bir tarz gibi bir ara sesini Media markt da denemiştim hoşuma gitmişti ama sanırım artık satılmıyor yada ürün çeşitliliği çok az. Deneyen arkadaşlar varsa daha detaylı bir şey yazar. Yada daha farklı bir alternatif yazabilir.

4. Yedaself

Yedaself FLAC

Beğenileri:
    288
    Şu kulaklık güzel görünüyor. Yeni çıkmış detaylı bir yorum yok ama olanlar da olumlu. https://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Portable/Headphones/SE-MS5T-K

5. legolas340

legolas340 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
  6. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.860
    Sony MDR 100aap nin mor olan versiyonu Media Markt'ta bazen 279 TL gibi bir fiyata iniyor. Çok tavsiye edilen bir kulaklık.

SalihArslann, Yabguz, Özen ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  7. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.457
    zx2 ye o kulaklığı alacam ben mesela. Midleri onde kulaklik istiyor zx2.
    Ve 100aap midleri cok guzel veren bir kulaklik ozellikle vokal gitar ve davul seslerini o fiyata bulmak mucize bence

Son düzenleme: 14 Ağustos 2017
    SalihArslann, refuserQ ve Chaturanga bunu beğendi.
  8. brendan

brendan MP3

Beğenileri:
    92
    o fiyata satıldığına emin misiniz?

Chaturanga bunu beğendi.
  9. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.457
    Hayri hocam hakli pembe ve mor rengi daha 2 hafta once nette ve izmir media marketlerde 279 du. Ahmet gostermisti hatta :D

Chaturanga ve refuserQ bunu beğendi.
  10. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.860
    Yes of course, bende birkaç kez alıp almamakta kararsız kaldım da oradan biliyorum :)

11. Trallesli Antemius

Trallesli Antemius Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar, iPad'de amfisiz kullanmak için açık kafa üstü kulaklık tavsiyesine ihtiyacım var. ALAC veya Spotify'dan dinliyorum. Kaydın aslına olabildiğince yakın temiz ses vermesi yeterli benim için. Dinlediğim türler elektronik, 90'lar Türkçe popu, klasik, vokal caz, özgün vb. Metal, rock gibi türleri hiç dinlemem. Giriş seviyesi bir hi-fi kulaklık tavsiyesinde bulunabilirseniz sevinirim çünkü bütçe olarak çok yukarılara çıkamam. 500 lira civarı olabilir sanırım. Yurt dışından alabilirim.

12. Trajectory

Trajectory Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar, kullanmakta olduğum telefon olan Lg V20 için kulaklık arıyorum, dinlediğim müzik tarzı yabancı pop, ve farklı bir kaç yabancı grup(skrillex,skillet) dinliyorum bass vuruşlarını hissedebileceğim,telefonun hi-fi desteğinin hakkını verebilecek uygun fiyatlı kulak içi kulaklık arıyorum,kullanılan malzeme kalitesi iyi olursa sevinirim uzun ömürlü olması açısından.Yorum yapma zahmetinde bulunan herkeze teşekkür ederim.İyi forumlar.

13. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    Fiyat aralığınıda yazsan çok iyi olur.

14. Trajectory

Trajectory Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Maksimum 200 tl gibi bir miktar verebilirim.

15. CongoFather

CongoFather MP3

Beğenileri:
    319
    Th900 da dogru ampli ile kullanildiginda tizleri yumusuyor. Haftasonu tiz hassasiyeti bana gore daha fazla olan Baybars ile Sp1000cu vs AK380CU + ak380 amp ile test ettik. Sp1000cu nun tizlerdeki cozunurlugu cok iyiydi ama standard SP1000 e gore daha yumusak olsa da bazi parcalarda uzun sure th900 ile gitmeyecegini gorduk. Fakat AK380cu + AK380 amp ile sp1000 kadar detayli olmasa da daha dinlenebilir tam kivaminda bir ses yumusakligi ve tizler th900mk2 ozelinde yakalanmis.. Burdan hareketle daha sicak tarafta olan v shaped olmayan, low gain ile calismak icin de uyumlu, tercihen tube amp ile iyi sonuc verir. Fakat aradiginiz fiyat performans urunu olmaz

Bu arada sp1000cu +sp1000amp nasil sonuc verirdi bilemiyorum. O da olsa tam test olacakti

Son düzenleme: 30 Ekim 2017
    mattiadestro bunu beğendi.
  16. e.ex

e.ex Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Öncelikle herkese iyi günler dilerim.

Kısaca kendimi tanıtıyım.Makina mühendisiyim, fotoğrafçılık ve 3d tasarım işleriyle hobi olarak ilgileniyorum.
    Akşamları evde iş gereği bilgisayar başında fazla takıldığımdan dolayı kulaklık kullanmayı seviyorum.Bu sebeple cx 300-II
    almıştım ve uzun süre kullandım diyebilirim.Ancak kablosunda oluşan temassızlıktan dolayı momentum in ear modeline geçiş yaptım.
    Kendisinden memnundum ama bu memnuniyet aracıma ses sistemi yaptırana kadardı.Tiz,mid,bas ve özellikle sahne kavramına olan ilgim daha fazla arttı diyebilirim.

Şimdi konuyu toparlamak gerekirse 2 aya yakındır forumda ve yabancı forumlarda incelemeleri ve karşılaştırmaları okudum.Bu bilgiler doğrultusunda açık tip kulaklık
    almam gerektiği kanısına vardım.Ama izolasyon sorunundan dolayı bu fikri eledim diyebilirim.

Sizden isteğim yurtdışından yakın tarihte gelecek tanıdığıma sipariş ettirmek üzere iki model arasında kaldım ve bu nedenden dolayı yardımlarınıza ihtiyacım var.

Hd630VB ve Sony XBA Z5 ( biliyorum birisi kulakiçi diğeri değil )

Bu modelleri seçme sebebim ;

Kolay sürülebilir olması (amfi vb. cihazlara fazladan yatırım yapmak istemiyorum)
    Dış ortam izolasyonu

Kafamdaki sorular şunlar

1) Xba z5 alırsam momentum in ear arasında ne denli bir ses farkı oluşur sizce ( forumda ie800 den ses konusunda daha başarılı olduğu yazıyor )
    2) Kafaüstü modele geçmelimiyim?
    3) İkisi arasında hangisi sizce aldığıma pişman etmez beni?

Kulaklıkları Msi gt72s 6qf model laptopta kullanacağım.
    (Sabre hi-fi destekli 600 ohm empedans değerine sahip kulaklıkları sürebildiği yazıyor özelliklerinde)

Ama okuduğum ve edindiğim bilgilere göre sürmek başka çoşturmak başka gözüküyor :)

Yardımlarınızı bekliyorum.

Baktığım diğer modeller Shure 1540, beyerdynamic dt serisi ( bunları eleme sebebim türkiye de teknik konuda sıkıntı çekebileceğimden)

Son düzenleme: 30 Ekim 2017
    mattiadestro bunu beğendi.
  17. mattiadestro

mattiadestro WAV

Beğenileri:
    1.710
    630vb'nin incelemesi forumda mevcut. hatırladığım kadarıyla izolasyonu iyiydi. konforda da sıkıntı yaşamamıştım. bas ayarı var ancak en üst seviyede dahi bangır bangır bas yok eğer aradığınız o ise.

z5'i dinlemedim.

dt770 de olabilir. tizler biraz sıkıntı yaratabilir ama konforu ve izolasyonu oldukça başarılı. basları da iyidir. ayrıca teknik bir sorun çıkaracağını sanmıyorum, oldukça well built bir cihaz.

18. e.ex

e.ex Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Açıkça momentum in ear kulaklıkta ses kafa içinde oluştuğundan sahnesi geniş olan kapalı kulaklık arayışındayım.Hd630vb de bunun başarıldığı konusunda incelemede belirtilmişti.Birde bas ayarıyla oynamak sanki daha fazla çeşit müzik zevki tattırabilir mi, diye düşünüyordum.Amacım bangır bangır bas değil ama müziğe renk katabilir miyim düşüncesiydi.

Xba Z5 içinde sahnesi geniş yazılmış ancak bu genişlik tam olarak ne kadar? Yani ses açık tip kulalıklar gibi dışardan geliyormuş hissi var mıdır?

Dt770 önerinizide çok inceledim ancak bir sıkıntı durumunda muhattap olacağım teknik servis konusunda sıkıntı çekebileceğimi düşündüğümden elemiştim.

Son olarakta bilginiz dahilinde sormak istediğim sizce vokal,akustik konusunda hangisini tercih etsem daha iyi sonuç alabilirim?

Son düzenleme: 31 Ekim 2017
  19. Momentum

Momentum Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    merhabalar. Çoğunlukla Samsung s8'de kullanılmak üzere bir kulakiçi kulaklığa ihtiyacım var. Biraz araştırıp ufak çaplı bir liste yaptım ve bunların arasından hangisini tavsiye edersiniz? yok bunlardan ziyade şunu alırsan daha iyi olur diyebileceğiniz bir ürün varsa belirtebilirsiniz ayrıca.
    Genellikle dinlediğim müzikler Rock, rap, hiphop, electronic.
    Listem:
    -Soundmagic E10C
    -Beyerdynamic Byron
    -Sennheiser Momentum in ear
    -Sennheiser CX 5
    -MEE Audio M6 Pro

Son düzenleme: 3 Kasım 2017
  20. fixit

fixit Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Herkese merhaba foruma yeni kaydoldum,umarım benim için iyi ve faydalı olur. Neyse soruma geçeyim ilk defa para verip kafaüstü ve kablosuz bir kulaklık almayı düşünüyorum daha öncesinde hep cihazlarla birlikte verilen kulakiçi kulaklıkları kullandım bu konuda çok bilgisizim o yüzden.

-Bütçe 230 tl
    -Amfi ve DAC(ne olduğunu tam olarak bilmemekle birlikte) yok.Alacağım kulaklıkları telefon(Samsung Grand Neo) ile kullanacağım.
    -Sıfır olmasını istiyorum.
    -Tam olarak emin olmamakla birlikte hızlı ve güvenilir olması benim için önemli bu yüzden yurtiçi bir adım daha önde.
    -Daha çok elektronik(Trap,Dubstep) ve gangsta,new school tarzı rap dinliyorum.
    -Sesler temiz ve kaliteli olmalı,basslar benim için önemli ama diğer tonları perdelememeli.
    -Neyin ne olduğunu tam olarak bilmiyorum ve bu yüzden sizin önerileriniz benim için önemli,üst açıklamada da belirttiğim gibi para ile alacağım ilk kulaklık olacak onun için biraz da dikkatli davranıyorum.Benim için rahatlığı çok önemli kimi zaman 4-5 saat kullanılabilir ve bu kullanımlarda da bana rahatsızlık vermemeli.Şu anda telefon ile kullanacağım maddi sebeplerden dolayı bir müzik çalar ve amfi alamayacağım belki ilerde olabilir o yüzden telefonun besleyebileceği ve iyi verim alabileceğim paramın hakkını veren bir kulaklık olması da benim için önemli.

Son düzenleme: 7 Kasım 2017

Sayfayı Paylaş