Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' bölümünde zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde başlatılan konu.

1. orion

orion Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Sevgili forumdaslarim selamlar

Ben max 350 liraya alabileceğim ikinci el veya sıfır wireless bir kulaklik ariyorum.

Bu tip kulaklıklar hakkinda zerre fikrim ve bilgim yok. Cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Ek olarak her türlü muzigi dinlerim yani düz bir kulaklik düşünüyorum ama her müzik türünün hakkini versin gibi bi talebim yok.

2. supermix

supermix MP3

Beğenileri:
    13
    Sony yeni tanıtılan bir kablosuz kulaklığı vardı SONY WIC400 galiba bir araştırın isterseniz hoşunuza giderse alırsınız. Ürün hakkında benimde çok fikrim yok ama bende kablosuz bir kulaklık arayışındayım ve öneride bulunayım dedim. Mağazalarda deneme imkanınız olursa bir bakabilirsiniz. Tavsiye veya öneri değilde böylede bir kulaklık var bi bakın diye dedim kötü çıkarsa sorumluluk kabul etmem. Daha uygun fiyatlı bişeyler bakacağım derseniz xiaomi ürünlerinide bakabilirsiniz.

Son düzenleme: 13 Kasım 2017
  3. Emreozcan

Emreozcan Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Merhaba Arkadaslar;

Oncelikle bu forumu buldugum icin mutluyum ve tavsiyeniz icin simdiden tesekkur ediyorum.

Konu basligindan anlasilacagi gibi kulakici kulaklik tavsiyesi rica ediyorum. Aslinda aradigim kulaklik Bose Soundsport Wireless Free - Bose'nin hic kablosu olmayan kulakici bluetooth kulakligini internette gorunce carpildim. Apple earpods denedim ama ses kalitesinden memnun kalmadim (bence Sennheiser serisine gore dusuk kalitede).

Ne aradigimi basliktaki formata aktaracak olursak:

-Butcem 500-1200 TL.
    - Mumkunse kullanilmamis 0 olsun veya sadece acilip denenmis 2. el olabilir.
    -Yurtdisindan alim yapabilirim cunku yurticinde istedigim kulakligi (Bose Soundsport Free) bulamadim.
    - Genellikle spotify/iphone ikilisi uzerinden rock, indie, elektronik/rock ve bazen rap muzik dinliyorum. Sporcu oldugum icin gaza getiren tum muzikleri dinlerim aslinda ama agirlikla rock veya elektronik/rock dinliyorum.
    - Nasil bir ses aradigim konusunda acemiyim, yillardir Sennheiser kulakici kulakliklar kullaniyorum. Su anda kullandigim Sennheiser CX200'un ses kalitesinden gayet memnunum. Ozellikle yeni iphonelarla gelen kucuk adaptorun de kabloya eklenmesi sonrasinda kablolu kulakliklar beni rahatsiz etmeye basladi. Ozetle CX200 veya esdegeri ses kalitesinde ama kablosuz kulaklik ariyorum.

Begendigim ve bulmaya calistigim kulaklik asagidaki Bose:

https://www.bose.com/en_us/products/headphones/earphones/soundsport-free-wireless.html

B
    una yakin tavsiyeleriniz varsa (apple earpods disinda) onlara da acigim fakat hic kablo olmamasi tercihim. Yoksa bu kulakligi en uygun nereden temin edebilirim yine tavsiyelerinizi rica ederim.

Tesekkurler.

4. supermix

supermix MP3

Beğenileri:
    13
  5. Zenetic

Zenetic MP3

Beğenileri:
    145

Airpods bende kullanıyorum.
    Çok da kötü değil halbuki ses kalitesi heleki 2.elini kadıköyde 450lira civarına bulabilirken :))

6. supermix

supermix MP3

Beğenileri:
    13
    2.el fiyatı neden o kadar düşük ?
    Neredeyse yarıya yarı fark fark.

7. Zenetic

Zenetic MP3

Beğenileri:
    145
    Kadık
    kadıköyün 2.el cihaz pazarı çok komik, insanlar heves edip birçok ürünü faturaya yansıtarak alıp sonra satıyor yahut kredi çeker gibi faturalandırdığı cihazını kurnaz esnafa satmak zorunda kalıyor.
    Arada bir gezerim dükkanları bazı ürünlerde ciddi ucuz yakalama şansınız olabiliyor.
    Hatta bose qc35'i 0 olarak 1200₺ ya bulabilmiştim.

8. OzanBc

OzanBc Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Merhaba, bu dünyaya yeni adım atmış biriyim. Genellikle klasik müzik, symphonic rock ara ara da Latin müzikleri dinlemeyi seviyorum.

İşim gereği sık seyahat ediyorum. Seyahatlerde kullanmak üzere kafa üstü, kapalı, tercihen wireless (uçakta kablo ile falan fazla uğraşmamak adına wireless ama wired da olur), 300 TL civarında (evde açık HD 598 kullandığım için çok kullanacağımı sanmıyorum, o yüzden yüksek bütçe ayırmak istemiyorum) bir kulaklık bakıyorum. İkinci el de olur, 300 TL'yi bu şekilde de düşünebilirsiniz. Önerilerinizi rica ediyorum.

Not: Kaynak olarak Oneplus 3T telefondan dinleyeceğim. Kulaklığı gerekirse Sound Blaster E1 ile destekleyebilirim.

Şimdiden çok teşekkürler.

9. ZenSiz

ZenSiz Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    JBL 'in wireless modellerine bakabilirsiniz E55BT olabilir mesela, o fiyatlara wireless ve kaliteli kulaklık bulmak zordur.

10. Emreozcan

Emreozcan Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Arkadaslar ben asagidaki kulakliklardan hangisi alayim yardimci olabilecek konusunda uzman birisi var midir?

https://www.sony.com.tr/electronics/gercek-anlamda-kablosuz/wf-1000x

https://www.bose.com/en_us/products/headphones/earphones/soundsport-free-wireless.html

http://www.ereyon.com.tr/urun/beoplay-e8-bluetooth-kulaklik.aspx

https://jaybirdsport.com/en-us/run-true-wireless-sport-headphones.html

Daha once yazdigim gibi, sporda apple airpods kullandim disardan cok ses aliyordu. Daha profesyonel bir sey almak istedim bunlari buldum.

11. supermix

supermix MP3

Beğenileri:
    13
    Yerinizde olsam Sony'e yönelirdim hem garantisi hemde taksit seçenekleri vs gibi avantajları olacaktır. Sony'de gürültü engelleme özelliğindende yararlanırsınız. Ne kadar performanslı istikrarlı çalışıyordur kullanmadan bişey söylemek imkansıza yakın. Alırkende şarj süresi size hangisinin yeteceğini düşünüyorsanız ona doğru yönelmeniz ürün memnuniyetini arttıracaktır.

12. Xedos

Xedos Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Arkadaşlar Noble Encore için ne dersiniz? Forumda bilgi bulamadım. Oriolus tavsiyesi almıştım forumdan ve üzerinde duruyordum ama o, bu, şu derken iyice dağıldım aslında. Encore için görüşmeye de başladım aslında bir firmayla. Çeşitli Sennheiser IEM'lerden sonra ilk kez Hasan'ın tavsiyesi ile Ortofon e-Q7 almıştım. Tam 7 yıl kullandım ve ne kadar beğendiğimi anlatamam. Kulağımda çok rahat durması da artıydı. Sonra nedense yeni bir şey denemek istedim ve ljoker'in tavsiyesi ile FLC 8S aldım ve benim için doruk noktası oldu ancak kaybettim. Gerçi kaybetmesem de konfor açısından beni üzdü.

Genelde elektronik müzik dinlemekle birlikte Pop ve vokal öncül diğer türleri de dinliyorum. Özellikle tizler ve sahne genişliğine önem veriyorum. Çok armatürlü bir IEM'e geçmek istiyorum artık. Bir flagship alınca daha bir tatmin olurum gibi geliyor. En azından daha önce denemediğim bir şey. Alt frekanslarla desteklenmiş tok basları seviyorum, gümbür gümbürden ziyade. Bir basshead değilim. Orta frekanslar da perdelenmemeli. Tizler ise dediğim gibi şıkır şıkır olmalı. Bu sanıyorum biraz da benim kulağımın üst frekansları duymayışından kaynaklanıyor olabilir çünkü örneğin kim arabama binse tizlerin çok açık olduğunu söylüyor. Arabamda 10+ hoparlörlü Harman Kardon bir sistem var ve yine de yetersiz geliyor bana. Aynı şey evdeki müzik sistemi için de geçerli. Sahne genişliği ise nedense önemli geliyor; halbuki özellikle elektronik müzikte bir önemi olmaması lazım.

Yalnız şu da var. Ben bunları belki bir ampliyle besleyeceğim bir iphone üstünden ya da temiz bir başka kaynaktan dinleyceğim. Hemen her zaman ses ayarlarıyla oynarım. Yani equalizer değiştirilmiş olacak. Nötr bir çizgide dinlemiyorum hiç bir zaman.

Bu noktada Encore çok yanlış bir seçim olur mu? Bedeli çok yüksek ama 300$'lık bir FLC 8S'e göre %10 daha mutlu etse yeter bana. Ancak aksi olmaması lazım. Fikirlerinizi rica ediyorum.

13. returnity

returnity Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Aradiginiz kulaklik Campfire Andromeda olabilir. Bir arastirin derim. Su an black friday senlikleri kapsaminda 800 usd. Fiyat elbette yuksek ama encore'un fiyatinin neredeyse yarisina, benzer performans verecek bir kulaklik oldugu unutulmamali.

Ben de sizin istediginize benzer bir ses rengi pesinde olan birisi olarak aradim taradim ve andromeda'da karar kildim. Elime ulasmasini bekliyorum.

mattiadestro bunu beğendi.
  14. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    784
    Arkadaşlar 100 TL civarı öneri yapabileceğiniz bir kulaklık var mı kardeşim soruyor ben Xiaomi Hybrid PRO HD yi önerdim sizce daha iyi bir alternatif var mı???

15. furkan kocyigit

furkan kocyigit MP3

Beğenileri:
    56
    etymotic'ten 100$'a kadar metal müziğe iyi giden kulaklık önerebilir misiniz?

16. Ibanez

Ibanez MP3

Beğenileri:
    31
  17. fosther

fosther Analog Moderatör

Beğenileri:
    1.685
    Sizi memnun edecek kulaklık Oriolus mk2..Bir de upgrade kablolu olursa daha iyi olur.Bence acele etmeyın ve oriolus'u iyi araştırın derim.

18. gRimaxo

gRimaxo Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar yüksek seste tizleri parlamayan ve vokalin ''s'' lerinde cızırdama yapmayan bir kulaklık arıyorum. Sony ex650ap aldım ve aldığım gün iade ettim. Sony xb70bt alıyım dedim onda da parlama var diyen arkadaşlar olmuş. Kendi kullandığınız kulaklıklardan tavsiye verebilir misiniz bana. Türkiye'de satılan ve 300 tl üzerinde olmayan ürünler olursa çok memnun olurum. Teşekkürler

Sayfayı Paylaş