Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' bölümünde zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde başlatılan konu.

1. babacano99

babacano99 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    https://www.sony.com.tr/electronics/kulak-ici-kulakliklar/mdr-xb50ap/specifications

Orijinal sitesinde 40 ohm gösteriyor hocam verilere siz nereden baktınız? Apple ürünlerinde sesi çok iyi alıyorum. Dediğiniz ayarları yaptım fakat bir şey değişmedi hocam. İade etmeyi deneyeceğim. Kz zs5 veya zs6 almayı düşünüyorum zor ama bakalım.Bilgisayarda da telefondan bir tık üstte. Spotify kullanıyorum. Tidal daha mı iyi dersiniz ?

2. intercosmics

intercosmics Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar foruma üye oldum bir kaç gündür incelemeleri takip ediyorum ama okudukça kafam iyice çorba oldu. kısacası derdimi anlatayım sizlere.

htc1o kullanıyordum kısa bir süre öncesine kadar ve telefonu değiştirip huawei mate 1o pro aldım. kulaklık girişi yok ve type c üzerinden dönüştürücü ile kulaklık girişi sağlıyorum. ses testi yapıyım diye kulaklıgı taktıgım gibi beynimden vurulmuşa döndüm resmen. htc10 a göre ses çok kötü cidden. neden böyle, nasıl daha iyi performans alırım diye araştırırken uzun zamandır aklımda olan amp alma hayalimi gerçekleştirip onunla bu işi çözerim dedim ve SMSL IDEA siparişi verdim. şu anda yolda geliyor kendileri. bu amp ile ses deneyimlerimi htc10 a göre daha iyi seviyelere taşıyabilecegimi düşünüyorum. dogrumu düşünüyorum yanlışmı düşünüyorum emin değilim açıkçası. şimdi de madem bu işi geliştirmeye soyundum kulaklığımı da değiştirme düşüncesindeyim. günde minimum 4-5 saat kulaklıkla vakit geçiriyorum. rave hariç bütün techno türlerinin yakın takipçisiyim. techno dışında deep house, tech house, minimal gibi türleri de ağırlıklı olarak dinliyorum. Müzik dinlediğim vakitlerin %80i bu bahsettiğim electronic türler ile geçiyor. Geriye kalan %20lik kısım ise yabancı alternatif veya akustik ağırlıklı diyebilirim. Bu bahsettiklerim dahilinde fazla basshead gibi gözüksemde aslında durum tam olarak öyle degil. Diger sesleri ezmeden tonlu bassları hissedebileceğim berrak midlere sahip bir kulaklık arayışı içerisindeyim.

Kullandığım in-ear kulaklıklar:
    -JVC FX3X
    -Sennheiser CX500 (5.00 olan değil eski versiyonu)
    -Denon AH-C710 (kullandıklarım arasında en favori kulaklığım)
    -Son bir senedir de htc10 standart kulaklığı Htc Max 310 kulanıyorum.

Bütün bu parametreler ışığında tavsiyelerinizi bekliyorum :)

3. supermix

supermix MP3

Beğenileri:
    19
  4. asmerhan

asmerhan Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    İyi geceler hepinize, biraz uzun olacak :)
    Şu anda Sennheiser Momentum In Ear (M2 IEG) kulak içi dinliyorum. Kullandığım cihaz Asus Zenfone 5 (ilk nesil) android telefon. Elimdeki parçalar genelde 16/44 flac , birazı 320 kbps mp3. Ama daha çok Tidal üzerinden dinliyorum müzikleri. Kulaklıktan aslında çok memnunum. Son zamanlarda kafaüstü kulaklıklara (Circumaural) merak saldım, şimdilik aklımda iki model var. Sennheiser Momentum 2.0 Over Ear ve Plantronics BackBeat PRO2. Sennheiser Urbanite XL da ilgimi çekiyor.

Daha çok klasik, blues, rock, funky 70' tarzda dinliyorum. Piano Guys, 2cellos, Nina Simone, Led Zeppelin, The Brothers Johnson, Coldplay severek dinlediğim sanatçılar, genel tarz bu yönde. Tabi Zedd, Kygo, Daft Punk gibi electro-house parçalarını da severek dinliyorum. Müzik dinlerken önceliğim enstrüman ayrımı, soundstage, sahne derinliği ve konumlamanın iyi olması ve alt frekansların güçlü, olması gerektiği şekilde gelmesi. Sibilans veya bozulma olmaması .Düşündüğüm kulaklıklar bana uygun mudur tarz ve telefonu düşünürsek? Sıradan bir telefonda bu kulaklıkları tam performans kullanamayabilirim sanırım. 16-18 ohm gibi düşük empedeans kulaklıklar daha rahat olur benim için. Farklı bir alternatif önerebilir misiniz ?

Asıl olarak Momentum In Ear'dan aldığım müzik zevkini verebilecek ya da geçecek kafaüstü kulaklık arıyorum.Bir in-ear/Over-ear karşılaştırması gibi ama yazdım alternatiflere açığım.
    Bütçe sınırı 1300 TL civarı.
    Şimdiden teşekkürler.

5. FinkPloyd

FinkPloyd Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar sennheiser momentum in ear , 1more triple driver arasındayım. Bir öğrenci için pahalı sayılabilcek fiyatta olduklarından dolayı denemeden almak istemiyorum. Eğer Ankara içinde buluşup denettirebilecek varsa çok çok sevinirim. Kendi silikonlarımı kullanacağım, ve istenirse evinin önüne kadar gelebilirim :) Teşekkürler şimdiden.

6. Nutshell

Nutshell MP3

Beğenileri:
    86
    Selamlar,şimdi biraz kafam karışık.
    Ev için Hifiman HE300,dışarısı için Tomahawk Earbud ya da ikisini almayıp TK12s iem almayı düşünüyorum.Arada,derede kaldım...

Tavsiyelerinize açığım :)

7. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.860
    Hocam fiyat aralığınız nedir? Sıfır mı ikinci el mi alacaksınız?

Tomahawk için bana yazmışsınız cevap verdikten sonra bu mesajınızı gördüm. Tomahawk earbud dışarda kullanım için uygun değil izolasyon diye bir şey yok earbudlarda.

Dışarısı için en güzeli kulak içi kulaklıklar. Ya da kullanabilirseniz kapalı kafaüstü.

8. emrhyldrm

emrhyldrm MP3

Beğenileri:
    27
    Merhaba. Cayin N5 ii dap ile birlikte kullanılacak kulakiçi kulaklık tavsiye edebilir misiniz? Dinlediğim müzik tarzları Trance,House,Techno vb.

9. mattiadestro

mattiadestro WAV

Beğenileri:
    1.710
    64 audio a18 tzar

Zenetic, Chaturanga, Yabguz ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. no one

no one Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Merhaba,

1000 TL ye kadar açık kulaklık tavsiyesine ihtiyacım var ve Türkiye'den alınabilir olmalı.
    Dinlediğim müzik türü rock, metal, klasik.
    Aradığım en önemli özellik geniş sahneli ve 3 boyutlu havadar bir sesinin olması. Kullanılacak ekipman, Cambridge Audio Dacmagic plus, xduoo ta-02.

Şimdiden teşekkürler...

11. fosther

fosther Analog Moderatör

Beğenileri:
    1.712
    Acıkcası bu dolar kuru ile aklıma hic bisey gelmıyor.İlla öneri yapılır ama biraz sahne ve havadar biseyler istediğiniz icin beklentinizi karşılayamayabilir.(Türkiye icinde sınırlı kalırsak)

Rock ve metal icin nasıl olur bilemıyorum ama benim aklıma Sennheiser hd600 geliyor.Güzel kondisyonlu bir tane buluabilirsiniz 2.el olarak.

Yine Amazon.de üzerinden K712 pro'da güzel bir fiyata geliyor..Listeye almanızı tavsiye ederim.

12. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.860
    Şakacı seni :D @mattiadestro

Yabguz ve mattiadestro bunu beğendi.
  13. peyloride

peyloride Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Bana saatlerce çıkarmadan kullanabileceğim bir kulaklık lazım. Ses kalitesi çok iyi olmasa da olur. Yeter ki iş yerinde işarkadaşlarımın anlamsız seslerini duymayayım, konstanre olabileyim. Fiyat olarak ne kadar az olursa o kadar iyi.

Teşekkürler.

14. mattiadestro

mattiadestro WAV

Beğenileri:
    1.710
    şaka değil abi ya, bütçe sınırı vermemiş arkadaş :D

bir bakmışsın 2 hafta sonra tzar incelemesi gelmiş.

Zenetic bunu beğendi.
  15. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.860
    :D why not?
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 19 Ocak 2018 15:14 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 19 Ocak 2018 15:06 ---
    Creative EP630 (Efsaneyi bu forumda ilk kez tavsiye ediyorum :D )

http://www.vatanbilgisayar.com/ep-630-kulakici-kulaklik-siyah.html

Elano68 ve Zenetic bunu beğendi.
  16. felix

felix MP3

Beğenileri:
    23
    Şu an hangisi daha ucuzsa onu alın. sennheiser denemedim ama 1more triple için benim biçeceğim en yüksek değer 50 dolar. Gerçi o fiyata aldım ama 100 dolar verip alsaydım bumuymuş lan der üzülürdüm.

17. no one

no one Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ben birkaç seçenek buldum lakin yurt içinden temin etmek gerekirse karşıma şunlar çıkıyor.
    Sennheiser hd 579
    Audio technica ath ad700x
    Akg k612pro - k702
    Grado prestige sr80e veya sr225e
    Yakın fiyatlarda bunlar içlerinden optimum olanı almak istiyorum. Daha önerebileceğiniz varsa yine alırım bi dal :)
    Önerileriniz için Teşekürler....

18. akifb

akifb MP3

Beğenileri:
    126
    İkinci el bölümde he 400i var.
    Gradoların sahnesi dar.

radyo ve mattiadestro bunu beğendi.
  19. barocka

barocka MP3

Beğenileri:
    53
    Öncelikle herkese selamlar,

Çinliler sayesinde bu işlere bulaşmış biri olarak, yeni bir kulaklık tavsiyesine ihtiyacım var.

Yakın seviyelerde Magaosi K3 HD kullandım, ama beni tatmin etmedi, ZS5 sesini yeğledim her K3 dinleyişimde… .
    • Bassları iyi,
    • Sahnesi geniş ve yakından başlayan,
    • Ayrıntı seviyesi yüksek,
    • Enstrüman seslerini doğal ve damarlı çalan,
    • Enstrüman ayırımı başarılı,
    • Vokalleri, midi, tizi, temiz,
    • Değişebilir kablolu,
    • İzolasyonu iyi
    bir kulaklık arıyorum :)

Forum ahalisinin tavsiyelerini bekliyorum efendim.
    NOT 1: ibasso IT01 şu anda radarımdaki model ???

NOT 2: ZTE AXON 7 ile kullanıyorum kulaklıklarımı.

Konuya ilgi gösterecek herkese şimdiden teşekkürler…

Son düzenleme: 20 Ocak 2018 15:53
  20. Zenetic

Zenetic MP3

Beğenileri:
    186
    Fiio F9Pro gibi geliyor bu tanımlar ancak bass kısmı tartışılır.
    Basshead iseniz yine tatmin etmeyecektir.
    Sıfır olarak biraz pahalıya geliyor.
    2.el bölümünde f9pro satan bir arkadaş vardı.(425₺'ye)

Son düzenleme: 20 Ocak 2018 17:24
    mavi ve barocka bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş