Kulaklıkta Cızırdama Durumu

'Kulaklık Genel' bölümünde Mair tarafından 7 Şubat 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. Mair

Mair Analog

Beğenileri:
    617
    Birebir aynı parçada (rock, arkada ve yer yer solo olarak yaylılar var) ve m2 kulaklıkta iaudio 9'da cızırdama olurken, iphone 4'te olmuyordu. Ses de öyle fazla değildi, EQ olarak da özel bir bas ağırlığı yoktu.

Şimdi cowon s9 alma arifesindeyim ve korkuyorum tekrar benzer bir pürüz yaşar mıyım diye. O yüzden soruyorum ki yukarıda verdiğim bilgiler ışığında bu cızırdamalar neden olabilir?

2. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    595
    Olayın iAudio9 da olma ihtimali yok mu?

3. Mair

Mair Analog

Beğenileri:
    617
    Hah işte o da merak ettiğim bir başka nokta.

a. mp3 player'ı kaldıramayan kulaklık diye bir şey var mı?
    b. kulaklığı kaldıramayan mp3 player diye bir şey var mı?

4. Mair

Mair Analog

Beğenileri:
    617
    Beyler hadi bu basit bir soru, bileni yok mu?

5. chemist

chemist FLAC

Beğenileri:
    119
    Abi cızırdama olayı değilde sana şurdan örnek vereyi :

Ben kulaklığı yeni aldığımda ipod 5.5 vardı ve vokallerin yüksek kısımları(incelen) çok sivrilebiliyodu. Şimdi elimde s:flo2 var ve aynı parçalarda aynı durum yok, hatta hiç yok. Bu belki burn-in lede alakalı olabilir tabi bilmiyorum. Ama kulaklığın dap ile uyumu ilgilide olabilir çünkü her kulaklık her dap ile uyuşmuyor, böyle bişey var sonuçta sizinkide böyle olabilir. Siz yinede cowonun eko ayarlarını kontrol edin flat ayarda olsun.

Veya hasanın dediği gibi cowondada bozukluk olabilir, cowonlarda cızırdama olayını ilk defa duydum. Ki dediğiniz modelde bildiğim kadarıyla ses kalitesi olarak cowonların en iyisi olarak tabir edilir

6. Mair

Mair Analog

Beğenileri:
    617
    Bu cızırtı hadisesi iaudio 9'daydı, S9'da değil. Ve müziğin belirli kısımlarında yada uç noktalarda oluyordu. Hani şarkının başındaki keman solo kısmında. Ağzı sütten yanan misali bir araştırayım dedim.

7. chemist

chemist FLAC

Beğenileri:
    119
    Abi bende zaten iaudio 9 dan bahsettim cowonların en iyisiymiş diye :)

Eğer imkanınız varsa deneyerek alın ozaman. Bu arada fxt90 nezaman geliyor :)

8. Mair

Mair Analog

Beğenileri:
    617
    i9 en iyisi ha? nwz a845'ten iyi olduğu kesindi de, bakacağız inşallah bu Cuma akşamı. Tanıdık bir üyeden S9 dinleyeceğim ve yatarsa aklıma alacağım.

Fxt90 da adam daha kargoya vermedi. Zaten 5 iş günü içinde postalanır diyordu sayfasında. Şu günden itibaren hmm herhalde Şubat sonunda burada olur.

Sayfayı Paylaş