KZ ZS5 - Techno-fi turu

'Kulaklık Genel' bölümünde Chaturanga tarafından 19 Haziran 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.457
    :gulme

2. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    Şimdi birşey soracam ama korkuyorum :))
    Tennmak Pro mu daha iyi sence yoksa Tennmak Crazy Cello mu???
    Bass önemli daha sonra mid tiz severim ama migrenden mi ne bana tiz biraz kulağıma ağır geliyor. Ama temiz ve net ses önemli tabiki.
    Ayrıca kz zs5 için benim görüşüm olumsuz ama kaynak seçtiğini artık kesin biliyoruz yani beğenmeyen kişilerin kaynakları ile büyük ihtimal uyum sağlamdığı için olmuş olabilir. Eğer elimden gelse bir kez daha köpük uçlar denemek isterdim.
    Neyse soruma cevap verirsen çok sevinirim... :))

3. Dr. Boom

Dr. Boom FLAC

Beğenileri:
    388
    Turun son üyesi olarak bugün kulaklığı sahibi feelblue hocama kargoladım. Bir kaç gün içinde düşüncelerimi paylaşacağım. :)

PalaspuR, Feelblue, Miran ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  4. SN Bastet

SN Bastet Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Merhaba, malesef xiaomi hybrid pro kulaklığımın birkaç gün önce bozulmasından dolayı kulaklık arayışındayım. Ondan önce de sennheiser cx 200ii kulaklığına sahiptim. Kz zs5 , tennmak pro ve uisii t8 arasında kaldım. Basshead olmasamda bas benim için önemli. Genellikle rap, blues, alternatif rock ve sporda da kullandığımdan motivasyon tarzı(neredeyse hepsi rap) dinliyorum. Bu konuyla pek alakası olmasada burada belirttiğim kulaklıklar hakkında(kz zs5 hariç) pek bilgi bulamadım. Head-fiden baktığımda tennmak pro daha çok hoşuma gitti fakat yine de sizin de görüşlerinizi almak istedim. Şimdiden teşekkürler.

5. koraygundogdu

koraygundogdu MP3

Beğenileri:
    28
    tennmak daha sıcak çalıyor fakat cello da tizler hem güçlü hem de biraz keskin baslar oldukça derin hatta baya iyi sesin temizliği ve detayı tabi ki crazy cello ya götürüyor beni.

SalihArslann bunu beğendi.
  6. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    Tennmak Crazy Cello ve Pro sanırım elinizde var. Aslında bunlar hakkında bir bilgi yok. Keşke ikisi için bir inceleme ve karşılaştırma yazısı yazmış olsanız çok güzel olurdu. Bu fiyat aralığında güzel alternatif kulaklıkların incelemeleri fazla olmadığı için bence çok yararlı bir yazı olur.

7. zoso86

zoso86 FLAC

Beğenileri:
    523
    arkadaşlar garbestte şuan indirimde 18 dolar gibi bir fiyatı var. şimdi alacağım fakat gümüş kablo opsiyonu yok. sizce almalımıyım? gümüş kablosuz işe yarar mı? buradan almamın tek nedeni kulaklığa +3.80$ vererek air mail'le 5-7 gün içinde elime ulaşacak olması.

edit: galiba Tennmak Pro almaya karar verdim. yalnız aliexpress'ten almak işkence olduğu için alamıyorum malesef.. en son 57 gün de gelmişti kulaklık.

Son düzenleme: 16 Ağustos 2017
  8. -Hardwell-

-Hardwell- Yeni Üye

Beğenileri:
    17

http://s.aliexpress.com/vEbuIneM

Bu satıcıdan aldım ben 6sinda verdiğim sipariş 15inde elime geçti. Kulaklığı kablosu çok etkiliyor. Kendi kablosuyla aşırı basli geldi bana yani sıkı baslardan ziyade boomy bass var bunda. Kulaklığın iç yapısından ötürü olduğunu düşünüyorum bunun çünkü sonradan içeride çarpıp gelen bas hissediliyor. Biraz hızlı baslardan hoslandigim için beni baslari kendine çekmedi. Gümüş kabloyla biraz daha canlanıyor kulaklık baslar diğer frekansların üstüne eskisi gibi yorgan atmıyor ancak bu haliyle de bana fazla geldi. Tizleri de sesi biraz fazla açınca güzel parlıyor. Soundstage için almıştım fit sorunu da yaşamadım bu bakımdan tatmin etti beni. Belki burn-in süreci geçince baslar yumuşar. O zaman benim için ideal bir kulaklık olur gibi. Ufaktan kulaklıkla ilgili fikirlerimi de sunmuş bulundum kulaklık ile ilgili :) Özen hocam tennmak pro da kz zs5 de kullanıyor, kafanızda soru işareti varsa, hangisi daha iyi gider bana diye, size konuda daha iyi yardımcı olabilir.

9. zoso86

zoso86 FLAC

Beğenileri:
    523
    usta yalnız bunda gümüş kablo yok. neyse boşver zaten gitar tonlaması iyi değilmiş galiba bunun. bana sağlam tiz kulaklığı lazım. rock/blues için. sağol ama aliexpress çok geç bırakıyor kargoyu bana uymuyor. ben sabırsız bi insanım dayanamıyorum beklemeye. :)

10. Dr. Boom

Dr. Boom FLAC

Beğenileri:
    388
    Hocam karar sizin ama AliExpress son zamanlarda kargo konusunda baya hızlandı haberiniz olsun. Son iki siparişim 1.5 haftada elime ulaştı.

SalihArslann ve zoso86 bunu beğendi.
  11. legolas340

legolas340 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    sizce kz zs5 mi yoksa tennmak pro mu alınmalı

12. Feelblue

Feelblue MP3

Beğenileri:
    98
    Yorumlardan çıkardığım sonuçlara göre Tennmak Pro daha sıcak, KZ ZS5 daha soğuk karakterde çalıyormuş. Zevkinize hangisi uyarsa. Bir de en azından görüntüsüne bakarak Tennmak Pro'nun daha konforlu olduğunu düşünüyorum.

13. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.457
    arkadasa katiliyorum. Bende ikiside var. Tenmak daha sicak ve bass lari cok tatlı fiyatina gore . Hafif v karakter gibi ama tam da degil :D
    Bende midleri de kz zs5 den daha iyi

SalihArslann bunu beğendi.
  14. legolas340

legolas340 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Hocam ben daha çok rock, grunge, hard rock dinliyorum sanırım tennmak pro yu tercih etmem gerekiyor değil mi

15. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.457
    olabilir bence saha uy gun daha zevkli dinlemesi

legolas340 bunu beğendi.
  16. legolas340

legolas340 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Peki hocam o zaman hemen siparişi veriyorum teşekkür ederim

17. fortress34

fortress34 WAV

Beğenileri:
    469
    Tennmak Pro için alım linki ve kablo tavsiyesi var mı arkadaşlar?

18. legolas340

legolas340 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    fortress34 bunu beğendi.
  19. Dersolmaz

Dersolmaz MP3

Beğenileri:
    26
    Buralarda gecmemis ama boarseman kr25d oneririm bas ve ayni zamanda guzel kulaklik arayanlara. Mikrofonu yok ancak ses tatmin edici.

20. ooztuncer

ooztuncer MP3

Beğenileri:
    13
    Merhaba,

@cgtyguner ZS6 için foam tip'lerden hangisini önerirsiniz (t100 mü t400 mü): https://www.aliexpress.com/store/pr...4389.html?spm=2114.12010612.0.0.c833615mmzvhL

Ayrıca, Ostry'nin de filtreli tip'lerini denemek istiyorum, fikriniz var mı acaba: https://www.aliexpress.com/item/OST...5.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.262.gZsWX6

Teşekkürler.

NOT: yüksek frekans enerjisini hissetmemi sağlayan, delici özellikli kulaklıklara tahammül edemiyorum. Eğer ZS6'da da böyle bir şeyle karşılaşacak olursam biraz dindirmek isterim.

NOT2: mesaj #400 olmuş bu konuda!

Son düzenleme: 20 Aralık 2017

Sayfayı Paylaş