LZ A4 İNCELEMESİ

'Kulaklık ݝncelemeleri' bölümünde karanehir35 tarafından 7 Mayıs 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.457
    refuserQ, mattiadestro, Nazım ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. Miran

Miran MP3

Beğenileri:
    103
    Hoş sözleriniz için teşekkür ederim. Yeni olduğum için ne yapacağımı bilmediğimden sizi çok fazla soruya boğmaktan ve forumun dışı davranmaktan korkuyordum. Bu iltifatlarınızla yüreğime su serptiniz. Tekrardan teşekkürler ^^

Chaturanga, karanehir35, refuserQ ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.860
    Hocam fiyat olarak ikisi arasında 2 kata yakın fark var, LZ A4 teknik anlamda ve sunduğu geniş ses kombinasyonuyla fiyatını hak ediyor kesinlikle.

K3 Pro ise 80 Dolara alınabildiği düşünülünce oda fiyatını fazlasıyla hak ediyor bence.

Her ikisinin de incelemeleri forumda mevcut bir onları okuyun ona göre kararınızı verirsiniz.

Yani fiyat sorun değilse LZ A4 alabilirsiniz asla üzmez. Ama 80 Dolar versem daha iyi olur derseniz K3 Pro nun da bozuk bir ünite değilse mutsuz edeceğini pek sanmıyorum.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 4 Haziran 2017 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 4 Haziran 2017 ---
    Nazım hocam eşofmanlı şevket hoca sorusu sorayım sana:

Hocam.. Gaybdan sesler duyuyorum, bu sesleri daha detaylı duymak için hangi DAC ı tavsiye edersin?

Nazım bunu beğendi.
  4. Nazım

Nazım FLAC

Beğenileri:
    743
    valla hocam onu bunu bilmem ama dac'ın kac khz olduğuna göre değişir sence 92khz mi daha iyidir 24bit mi daha iyidir yoksa 32kb mı daha iyidir önce bunun cevabını verebilmek lazım

Chaturanga bunu beğendi.
  5. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.860
    Evet hocam güzel bir noktaya temas ettiniz @Miran hocam güzel bir örnek, kendisi güzel katkılar da sunacaktır. Tekrar hoşgeldiniz demiş olalım bu vesileyle :)

Nazım bunu beğendi.
  6. Miran

Miran MP3

Beğenileri:
    103
    Tekrardan sağ olun, hoş buldum. :)
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 5 Haziran 2017 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 5 Haziran 2017 ---
    Hocam Magaosi'yi 80$'a nerden buldunuz? Ben en ucuzunu 100$'a buldum

Nazım bunu beğendi.
  7. Dr. Boom

Dr. Boom FLAC

Beğenileri:
    388
    Hocam AliExpress'te Wooeasy amcayla muhabbet kurunca 80$ yapıyor
    Hayrı hocam sağ olsun o konuda bana yardımcı olmuştu.

Bu arada kulaklık yarın elimde olacak gibi. Hemen bi küçük izlenim yaparız artık...

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Miran

Miran MP3

Beğenileri:
    103
    Nasıl bir muhabbettir ki o 80$ oluyor o? :D Sırrı neyse bize de söyleyin

Nazım bunu beğendi.
  9. Nazım

Nazım FLAC

Beğenileri:
    743
    online çilingir sofrası :evl

refuserQ, mattiadestro ve Yabguz bunu beğendi.
  10. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.860
    Hocam indirim isteyin yazın zaten çok ikiletmeden kendisi iniyor :) İsterseniz yazarım yarın Dr. Boom hocam için yazmıştım yaptılar.

refuserQ ve Dr. Boom bunu beğendi.
  11. Miran

Miran MP3

Beğenileri:
    103
    Valla yapabilirseniz güzel olur. 20$ güncel döviz kuruyla az para değil.

12. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.860
    @Miran Hocam bu mesajınızı atlamışım, karar verdiniz mi yani K3 Pro alıyormusunuz kesin ona göre yazıp soracağım yapıp yapamayacağını dönerim.

13. baran88

baran88 Yönetici

Beğenileri:
    1.999
    @karanehir35 Elinize sağlık. Bu kulaklığı geçen @Chaturanga Hayri abi sağolsun dinleme fırsatı buldum. Ben filtrelere çok bakmasam da kendisi anlata anlata dinlettirdi:)

Kulaklığı ilk taktığımda arkasında mavi filtre mevcuttu. Genel ses çözünürlüklü ayrımlıydı ancak bana göre yanlış çalıyordu, çok beğendiğimi söyleyemem. Sonrasında siyah filtreye geçiş yaptık sesin aşağı kısmının rengi düzelse de midlerin ortasından yukarı doğru hala açık tonlu çalıyordu, onu da çok beğenmedim. Ön tarafı da siyaha dönüştürünce güzel bir kulaklığa dönüştü benim açımdan. Arkasını kırmızıya döndürdüğümüzde ise baslar kalitesiz bir hal aldı. Artan bas aslında kalitesini kaybedip yayvanlaşan, diğer enstrümanlara müdahale eden bir karaktere büründü ki tavsiye etmem. Açıkçası siyah siyah dışında dinlediğim kombinasyonları çok beğenmedim zaten. Daha detaylı, daha açık, daha ayrımlı, daha baslı hallere bürünebilir kulaklık ama daha ayrımlı olmasını sağlayan yapı örneğin bana göre enstrümanları fazla inceltip çirkin bir tonda vermesini sağlıyor.

Masada duran Magaosi K3 kulaklığına göre teknik yönden daha başarılı bir kulaklıktı. Ayrımı çözünürlüğü daha üst düzeydi. K3'ün basları daha içten bir havaya sahip, dinleyicilerin daha çok hoşuna gidecektir. K3'ün mid-tiz ve tiz frekanslarının çözünürlüğü daha aşağıda ve sert kalıyor A4'e göre. Hızlı parçalarda K3 zorlanarak çalarken A4 kafam rahat şeklinde çalacaktır.

mattiadestro, Pax, cgtyguner ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  14. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.860
    Siyah - siyah kombinasyonu genelde çoğu kişinin beğendiği bir kombinasyon Baran hocam. Bende basta siyahı tercih ediyorum ama ön filtre olarak mavi sanki vokalleri daha doğal veriyor gibi geliyor bana, ön maviyken vokal dinlemeyi daha çok seviyorum.

K3'ün basları fiyatına göre bence çok özel ve güzel ayarlanmış. Diğer frekansları ezmemesi de artısı.

Pax, refuserQ ve baran88 bunu beğendi.
  15. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.715
    Izlenimler icin tesekkurler Baran hocam @baran88.
    Dediginiz gibi dogallik iemlerde zor bir konu. Cozunurluk, ayrim bir sekilde yakalaniyor da is dogalliga gelince her zaman yakalanamiyor.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

baran88, Pax, refuserQ ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    Kablolar konusunda elektronik mezunu olarak kendi şahsi görüşüm direnç değerine etki eder. En iyi iletken Altın sonrada Gümüştür. Bu direnç de Ses deki şiddeti etki eder ki bir çoğunuzun kullandığı anfi ve dap lar zaten bunu anlamamanız için yüksek güç üretiyor. Bence sağlam olsun gerisi biraz hikaye gibi 200 $ Kablo ya vereceğine gerçekten kulaklığı yükselt daha iyi.

17. mattiadestro

mattiadestro WAV

Beğenileri:
    1.710
    a4 geldi sonunda :) yalnız ap100 fazla güçlü geldi, cayır cayır dip ses, parlak tiz, sıfır bas... kaynak değişeceğiz mecbur. ipod classic 5g ile de çok çok az bir dip ses var ancak ses çok daha iyi. çıkış empedansı daha düşük bir kaynak almam lazım.

satılık hidizs ap100'ümüz var sıcak sıcak :angel:

Yabguz, Dr. Boom ve Pax bunu beğendi.
  18. brendan

brendan MP3

Beğenileri:
    92
    lz a4'e arkasi kapali bir alternatif iem var mi?

19. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.457
    Lza3s nasil ki acaba kafami kurcalıyor su 3s :D

20. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.860
    LZ A4 kullandığınız ve izolasyon sorunu yaşadığınız için mi soruyorsunuz yoksa arkası açık izolasyon yoktur düşüncesiyle mi? Öncelikle arka filtreleri tam açık değil, delikli bir yapı görülüyor resimlere bakınca ama içten bakınca filtrenin içi delik değil.

Bence izolasyonu gayet yeterli (her iki yönlü) aşırı sessiz ortamlarda (kütüphane gibi) çalışmıyorsanız ve abartılı bir şiddette dinlemiyorsanız dışarıya sızdırdığı ses diğer ortalama bir IEM den çok farklı değil.

moonstar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş