Mükemmel BAS---Tavsiye Lütfen.

'Kulaklık Genel' bölümünde gencebayx tarafından 19 Şubat 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. gencebayx

gencebayx Guest

(BEYER kulaklıklar için bir başlık açmıştım fakat forumda yeterince bilgi olduğunu görerek kaldırdım konuyu.Kirlilik olmasın)

Arkadaşlar şuan elimde Audio Technica ATH-A900 kulaklığım var.Mid ve tiz konusunda iyi bir DAC+Amfiyle beni üzmeyeceğini düşünüyorum.

Sizlerden ricam 300$ yurtdışı fiyata kadar istediğim BAS performansını verecek bir kulaklık tavsiyesinde bulunmanız.Buradan çıkan sonuç eğer nasip olursa büyük ihtimalle alınacaktır.Bu sebeple önemlidir.

Şimdi durumu bana özele indirgeyip somut olarak nasıl bir BAS hayal ettiğimi anlatayım.

1-Asla uzamamalı,titrememeli.Neyse o...
    2-Çok yoğun vurup mid sesleri bastırmamalı ve boğmamalı.
    3-Derin ve vurgulu olmalı.
    4-Çok net olmalı.Başı sonu belli bir yapısı olmalı.
    5-Sertlikle yumuşaklık arasında dengeli bir yerde durmalı.

Aradığım başımı ağrıtacak yoğunlukta bir BAS değil.Aksine müziğin içinde harmanlanacak,YALNIZCA GÖREVİNİ YAPACAK bir bas kulaklığı.
    Kemik bası kastetmiyorum.Kemik basın içi boş olur.

Ayrıca bu basa sahip kulaklık parlak olmaktan çok gövdeli ve doğal bir sese de sahip olursa işte olay budur. :cheesy:

Değerli tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler...

2. fosther

fosther Analog Moderatör

Beğenileri:
    1.707
    Eğer 300 dolarınız varsa ilerde de dac falan alacaksanız 2.el hd650 önerıyorum ben.dt770 de arada bir midleri bastırma değil de çözünürlük olarak pek iyi değiller.hasan abi de demişti incelemesin de.hd650 nin midlerine hayranım ben zaten hd650 bass ve mid ağırlıklı bir kulaklık zaten.tizleri de çok güzel ama parlak değil.Ama dt770 gibi bass veremıyor ;D gerci amfisiz kullanmam büyük etken :)

Bu arada dt770 de bass çok derin yankı yapıyor vurduğunda.ve kalite olarak zaten süperler :)

3. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    595
    Tartışmaları birazdan sileceğim, bilginiz olsun. Böyle şeylere gerek yok.

Hadi abi'nin uzun başlık meselesi konusunda kendisi haklı.

Avatar'ın hareketli olması konusunda Fatih bana PM atıp sordu. Dikkat dağıtmadığı için problem olmadığını söyledim. Kendisine duyarlılığı için teşekkür ederim.

Tavsiye konusuna gelince;

Ben HD650 ve belki de HD600 öneririm.

AKGler vurmaz. Beyer'ler yayar, yankı yaptırır. Sanki Sennheiser HD600 veya 650 biraz istediğinize yakın gibi. (Her ikisi de amfi ister)

4. thehadi

thehadi Guest

Hic dinlemedim ama DT990'in da bas konusunda iyi oldugunu okudum bir yerlerde. Onu da bir arastirin.

5. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    595
    Abi Beyerlerin tümünün basları çok güzel fakat malesef yayıyorlar ve biraz yankılılar gibi geliyor.

6. thehadi

thehadi Guest

Hic dinlemedim, dogrudur Hasan

7. gencebayx

gencebayx Guest

880 ve 990 ilgilendiğim iki kulaklık aslında ama genel yapısı elimdeki AT A900 le benzerlikler gösteriyor gibi bir hisse kapıldım.Bu sebeple iki kulaklık birden kullanma amacıyla BAS karakterli bir modele yöneldim.İstediğim BAS nasıl olmalı biliyorum ama hangi kulaklıkta onu bulmak istiyorum.

8. gencebayx

gencebayx Guest

Bu arada HD 600 VE 650 korkuttu beni Hasan.Nasıl beslenecek hakkı nasıl verilecek o kulaklıkların?

Bir 300$ da DAC ve amfi için gerekir değil mi?

9. fosther

fosther Analog Moderatör

Beğenileri:
    1.707
    dt880 bassız hocam onu eleyin eğer doğal bir bass istıyorsanız kesinlikle hd650 :)

dac olayı ıcın bende fiio e7 var martta falan e9 alıp kombo yapacagım :)yanı 200 dolarda amfi ve dac.

10. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    595
    DT880i okuyunca bassız görünüyor olabilir ama hiç öyle değil :)

11. DefinitioN

DefinitioN Analog Yetkili üye

Beğenileri:
    2.960
    Başlıkta tanımlanan bas kesinlikle Ultrasone HFI 580'de var.

Uzamıyor,vurup geçiyor,başı sonu belli,sağlam,net.Dağılmaması ve uğuldamadan vurması sebebiyle diğer sesleri neredeyse hiç bastırmıyor.Gerçekten oldukça sağlam baslar.Bir o kadarda agresif.Seveni için biçilmiş kaftan.

Yalnız ufaktan bir derinlik sorunu hissediyorum.Sanırım mükemmel olmasının önündeki tek engel bu HFI 580 baslarının.

İncelemesini yapasım geldi birden. :)

Sayfayı Paylaş