Magaosi K3 pro - Kinera H3 Karşılaştırmalı İnclemeleri

'Kulaklık Karşılaştırmaları, Çoklu İncelemeler' bölümünde cgtyguner tarafından 12 Ağustos 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. cgtyguner

cgtyguner WAV

Beğenileri:
    2.194
    Hemen hemen aynı fiyattan satılan iki çin menşeili firmanın 3’er sürücülü kulaklıklarını karşılaştıracağım bu yazırda. Önce her iki kulaklıktan ayrı ayrı bahsedip en son karşılaştırmaya yer vereceğim. O nedenle biraz uzun bir yazı olabilir, direk karşılaştırmaya atlamak isterseniz aşağı kaydırınız :)

İncelemede kullanılan terimlerden dipbass=subbass=alt bass, bass=midbass, mid=orta, üst mid=orta üst frekanslarına denk gelmektedir. Yer yer K3 yazılmış olabilir bu K3 pro’yu kast etmektedir.

Kullanılan albümler:

Alkaloid - The Malkuth Grimoire
    Deacpitated - Anticult
    Ne Obliviscaris - Citadel
    Alt-J - An Awesome Wave
    The Prodigy - The Fat of The Land
    Apocalyptica - Wagner Reloaded
    Devin Townsend - Casualities of Cool
    Obscura - Akroasis
    Make Them Suffer - Worlds Apart

Magaosi K3 Pro

Forumlarda “bizimki de dahil” hayli tantana koparan k3 pro’nun derli toplu bir incelemesini de ekleyelim foruma. Gerçi çoğumuz bu kulaklığın nasıl bir şey olduğundan haberdar olduk ama fazla inceleme göz çıkarmaz diyelim.

Teknik özellikler:
    Değişebilir ön filtre
    32 ohm direnç
    101db hassasiyet

Kutu içeriği:
    1 adet mikrofonlu 1 adet mikrofonsuz kulak kancalı kablo
    1 çift takılı siyah bir çift ayrı gümüş filtre
    3 çift köpük 2 çift silikon uç
    Taşıma çantası

Yapı-malzeme kalitesi-konfor:
    Sert ve sağlam bir iem K3 pro bunu da full alüminyum kasa olmasına borçlu. Şekil itibariyle shure ve westone modellerinden esinlendikleri belli olmakta. Boyut olarak oldukça ufak olup kulağa çok güzel oturuyor. Metal kasa olmasına karşın çok da ağır değil. Kasada nozzle kısmında uçta çevirilerek çıkarılıp takılan bir filtre sistemi yer almakta. Filtreler çok basit çalışıyor birisi daha sık ağlı diğerinde aralıklar daha geniş bu da sesin karşılaştığı engel miktarını ve oluşturduğu rezonansı değiştiriyor. Kasanın en büyük problemi ise çoğumuzun bildiği gibi mmcx konnektörün çok gevşek olması. Fıldır fıldır dönen, başka kablo takınca gevşek gelip oturmayan lanet konnekörlere sahip k3 pro. Bu baya bi sıkıntı yaratıyor kullanıcılar için. Gevşeklik yüzünden bazı cihazlarda temassızlık problemi yaşayanlar da olmuştu. Özetle, olmaması gereken, kolayca önüne geçilebilecek bir şey iken baya bir soruna, iadeye, müşteri memnuniyetsizliğine yol açan bu husus malzeme açısından cihazın en büyük kusuru.

Kablolardan açık renkli olan kalite anlamında oldukça tatmin edici düzeyde. Karışma dolanma pek olmuyor. Kulak kancaları ayarlanabilir değil ama gayet güzel oturdu bende. Ayarlanabilir olanlardan(bkz:kz zs5) daha iyi hatta. Mikrofonlu kablo kalite olarak bir tık daha kötü gözükmekte daha çok plastik hissi veriyor. Ancak karışma-dolanma anlamında o da çok başarılı. Ses kalitesi olarak aralarında belirgin hissedilir bir fark duyamadım açıkçası. Yine de mikrofondan dolayı ortaya çıkan bazı sinyal bozulmaları olabilir bunları farketmek çok mümkün değildi tarafım açısından.

Kutudan çıkan çanta çok büyük ve hantal. İçinde yer alan cepler güzel ayrıntı ama kulak içi kulaklık taşıma çantası için birazcık daha ufak olabilse daha hoş olurdu. Bir de fazla yumuşak, daha sert yapılabilse yine daha iyi olurdu.

Çantadan çıkan uçlar ufacık bir plastik poşete tıkıştırılmış haldeydi ve köpükler o metrobüs gibi sıkış tepiş ortamda havale geçirip yamuk yumuk şekiller almışlardı. Torbadan çıkarıp biraz kurcaladım düzelirler mi diye hava aldırdım ama düzelmedi kalıcı hasar almışlar :D

Ses:
    K3 pro iki adet filtreyle geldiğinden birisi ile incelemeyi yazıp diğernin neleri değiştirdiğini ekleyeceğim. Ana incelemeyi daha çok beğendiğim gümüş ile yazacağım.

Gümüş filtre üretici firma tarafından daha transparan filtre olarak tanıtılıyor. Siyah ise üst frekanslarda artış yaratan filtre.

K3 Pro gümüş filtre ile çok hafif bir V shape ses imazsına sahip, bassları dipbasslara göre daha başarılı olan ve tizleri fazla parlamayan, tüm frekans boyunca belirli bir başarımı sağlayabilen dengeli bir kulaklık. Dip basslar zayıf tabii onu belirtelim tekrar.

Vokaller bir adım geriden seslenmekteler ancak çözünürlük olarak fiyatının üzerindeler. Yatayda genişleyen bir dizilim ve ortada vokalin olduğu etrafta diğer enstrümanların yerleştiği bir sahne yapısı mevcut. Bu haliyle vokal bir adım geride olsa da enstrümanlar tarafından sıkıştırılmaya boğulmaya maruz kalmıyor. Artı bir özellik. Kulaklıkta derinlik hissiyatı ortalamanın bir tık altı düzeyde. Sahne genişliği ise fiyatı için ortalamanın bir tık üstünde diyebilirim. Gümüş filtre ile kulaklık “temiz” ve “rahat” çalıyor. Tonlama olarak oldukça nötr ve doğala yakın.

Bas frekanslarda bir midbass(bass) hakimiyeti göze çarpmakta. Çok tatlı basslara sahip k3 pro ve en başarılı yanı da bence bu. Dip bass mevcut ancak çok güçlü vurmuyor. Sunumda basslar dip basslara göre daha ön planda. Bu doğal enstrümanlarda yapay olanlara göre daha iyi bir bass başarımını beraberinde getiriyor. Davullarda hacim ve tokluk çok güzel, yaylılarda alt frekansların yayılımı ve arka planda bıraktığı etki-ağırlık hissi başarılı. Dip basslar bir tık daha iyi olsaymış, bass, kontrbass, elektronik basslarda daha başarılı olabilirmiş elbette. Kulaklık bu bağlamda trombon, trampet gibi üflemelilerde büyük yaylılara göre daha iyi performans gösteriyor. Keza rock ve metal davullarında da çok başarılı.

Üst frekanslarda parlama mevcut değil. Zil seslerini bir adım geriden ve olması gerektiği miktarda vuruyor. Ancak zillerde vuruş keskinliği çok iyi değil. Biraz yayma ve gevşek vurma durumu mevcut. Vokalleri alttan ve üstten boğan bir frekans yükselişi mevcut değil. Üst mid ve alt midler bu anlamda iyi kontrol edilmiş diyebiliriz.

Detay fiyatına göre iyi. Keza enstrüman ayrımı da yatay planda yerleşimin iyi olması sayesinde iyi düzeyde. Ancak derinlik çok başarılı değil.

Sunum bir adım geriye yaslı olduğundan midler suratıma çarpsın isteyenler için çok tatmin edici gelmeyebilir ancak sahneyi bir adım geriye kurup çözünürlüğü ortalama üstü düzeyde verebilmek büyük bir başarıdır. Bu açıdan da takdir edilesi bir iem.

Sürülebilirlik:
    K3 pro 32 ohm ve 101db değerleriyle sürmede zorluk yaşanacak bir kulaklık olmasa da deneyimlediğim pek çok diğer 16 ve 32 ohmluk kulakiçine göre biraz daha fazla sesin açılmasını istiyor. Az sonra inceleyeceğimiz Kinera mesela aynı hassasiyet düzeyiyle 48 ohm olmasına karşın K3 proyu dinlerken sesi birkaç tık daha açmak zorunda kalıyorum aynı düzeye gelebilmek için. Bu durumda ya ölçümlerde bazı sapmalar oluyor ya da sahnenin geriye yaslı olması sesi açma isteği uyandırıyor.

Amfiye verdiği tepki ise çok iyi diyemem. Güç arttıkça ve ses açıldıkça bozulmalar yaşanıyor. Özellikle üst mid ve tizlerde dağılma saçılmalar dikkat çekiyor.

Siyah filtre ile :
    Bu kasaya takılı halde gelen filtre ve üretici firmanın belirttiğine göre üst frekansları “güçlendiren” bir filtre. K3 pro bu filtre ile midleri bir adım önde, tizleri parlak, sahnesi sıkışık, ton olarak “açık” ve bir hayli stresli çalıyor. Vokalleri daha önde veriyor. Genel olarak vokal çözünürlüğü fiyatına göre iyi olan k3 pro filtre ile öne gelen midler sayesinde daha yakın daha canlı ve enerjik çalan bir kulaklığa dönüşüyor. Ancak üst midlerde de tizlerde de aynı yükseliş yaşanınca kulakılık daha sıkışık daha şişik çalmaya başlıyor. Ton olarak da doğruluktan biraz sapıyor daha açık çalıyor.

Tonda meydana gelen açılmadan mütevellit mid basstaki dolgunluk ve yumuşaklık da azalıyor ve kulaklık büyüsünü biraz yitiriyor.

Özetle; ortalama üstü çözünürlüğe, iyi vokal performansına ve süper midbasslara sahip, dipbassta zayıf kalan bir iem k3pro.

Kinera H3 :

Çinden kopup yayılan en son hype odağımız Kinera H3 bir dinamik iki armatür içermekte. Ve yarı şeffaf kasa tasarımları sayesinde içinde ne olduğunu görebiliyoruz. Işığa tutup dikkatli bakınca sanki iki armatürün de tüple nozzle’a ulaştığını ve kasa tabanında nozzle’a doğru açı verilmiş olan dinamik sürücüyü de seçebilmek mümkün. Bu açıdan kandırılma ihtimalimiz bu sefer daha düşük :D

Teknik özellikler:
    48 ohm direnç
    101 db hassasiyet

Kutu içeriği:
    6 çift silikon uç
    1 adet gümüş kablo
    1 adet taşıma çantası
    2 adet dönüştürücü

Malzeme kalitesi-yapı:

Kinera akrilik yarı şeffaf kasaya ve kasa dışında siyah damla şeklinde parlak kaplamalı bir yüzeye sahip. Yüzeyde altın renginde markanın logosu yer almakta. Kasa sağlamlık hissi veriyor ve kolayca kırılacakmış gibi gözükmüyor. Konektörler 2 pin ve fiyat için ortalama kalitedeler. Kasa yarı custom şekilli ve kulağa güzel oturan bir tarza sahip. Tasarımı kasanın kalınlığı ve iç yüzey şekli açısından orioluslara benziyor. Ancak birazcık daha inceler oriolustan. Kulaktan dışarı taştıkları söylenemez.

Nozzle boyu birazcık kısa bu da bana oriolusu çağrıştırıyor. Ancak çap olarak ince… 5mm ve üstü kulaklık uçlarınız varsa H3’e bol gelebilir. 4 hatta 3,5mmlik uçlar olur diye tahmin ediyorum. Kendi kutusundan çıkan uçlar da zaten normalden birazcık daha dar kanallı. Ancak burda ilginç olan bir diğer husus kutudan köpük uç çıkmaması oldu. Ben de böyle olunca inadına köpükle deneme isteği uyandı desem yalan olmaz :) Köpükle akıbetin ne olduğunu da ses kısmında açıklarım.

Kablo malum forumlarda baya övülmüş. Gerçekten de çok esnek ve sağlam bir kablosu var H3’ün. Örgüsü de birazcık değişik. Ancak sıkıntısı şu ki çok fazla karışıyor. Evden çıkıp ayırana kadar kabloyu, işe gittiğim yolun yarısını geçtiğimi hatırlıyorum. Baya gemici düğümü oluyor kendi kendine :D

Taşıma kutusunu sağlam ve k3'e göre daha uygun boyutlarda yapmayı başarmışlar. Bu açından da malzeme içeriğine bir artı puan diyelim.

Fit-konfor:
    Bahsettiğim gibi yarı custom yapısı sayesinde kulakla iyi bütünleşiyor arada boşluk kalmıyor. Öte yandan hafif bir kulaklık ve şekil itibariyle de kulakta duruşu oldukça rahat. Ağırlık hissi, tam oturmama, batma vb herhangi bir rahatsızlık yaşatmıyor. Takıp saatlerce dinlenebilir. Konfor üst düzeyde.

Nozzle kısa olduğundan çok içeri girmiyor. Kulak içi kulaklık ilk kez deneyecek olanlar ya da kulak içi ile ilgili sorun yaşayanlar için güzel bir seçenek olabilir.

Ses:
    Şimdi gelelim önemli kısma; H3 hype mı, değil mi? Aşama aşama giderek cevaplayalım…

H3 dip bassları derine inebilen, bass kısmı şişik olmayan, midleri önde ve tizleri biraz parlak yapıda bir kulaklık. Genel karakteri canlı ve enerjik. Sunum nötr değil ancak “olması gerekenden” daha canlı, adeta “kontrastı arttırılmış gibi” çalıyor.

Dip basslarda uzama ve şiddet fiyatı için yeterli düzeyde ancak midbasslarda doku ve hacim çok iyi değil. Bu açıdan bateride vuruşların hacim etkisini çok tatlı veremese de hız açısından iyi. Vuruşun ilk basınç etkisi güzel gelirken dağılımı ve doldurduğu hacim etkisi çok güzel gelmiyor. Elektronik müzikte bu yönüyle fena iş yapmıyor. Yine kalın telli yaylılarda da Başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Orta frekanslarda çözünürlük yüksek. Bu fiyat için detay anlamında çok iyi iş başarıyor. Kulaklığın en başarılı olduğu kısım orta frekanslar diyebiliriz. Vokallerin konumlandırması da sahnenin bir adım önünde olduğundan çok temiz ve akıcı bir vokal performansı sunuyor H3 bizlere. Brutal vokalde ve erkek vokallerde oldukça başarılı olmasına ek olarak kadın vokallerde birazcık daha az başarılı olduğunu söyleyebilirim. Yine de belirgin bir fark değil.

Orta frekanstaki başarı genel anlamda aletin detay ve çözünürlükte fiyatının baya üstünde çalmasını sağlıyor. Ancak üst-orta frekanslarda bir eksiklik var ve tizler midlerden sonra birden parlıyor. Bu da kulaklığı taktığınızda “Bunda bir gariplik var” derseniz bulacağınız gariplik olacaktır diye tahmin ediyorum. Sanırım midleri daha ferahlatmak için üst midleri kısmışlar detayı vermek için de 6-7-8 khz gibi tizi yükseltmişler.

Bu bahsettiğim tunning nedeniyle cihaz stok gümüş kabloda dinlendiğinde basları derin tizleri parlak ama midleri de önde çalıyor. Allah allah diyorsunuz bu ne? Sonra dikkat edince anlıyorsunuz ki kulaklıkta baya bi mühendislik ve tunning yapılmış bu kıvama getirmek için :) Kulaklığı “kontrastı açılmış gibi” çaldıran da bu bahsettiğim tunning olmuş oluyor.

Benim anlamadığım bir diğer şey ise zaten tizleri parlatılmış olan aleti neden gümüş kabloyla gönderdikleri… Bunu da garipseyip bakırla denedim sonuçlarını aşağıda yazacağım.

Tizlerle ilgili birkaç kelime daha etmek gerekirse, biraz parlak olmaları genel olarak kulaklığın tonlamasını biraz bozuyor. Fazla canlı, ekolayzırlı gibi çalmasına yol açıyor. Ancak yine de hakkını yemeyelim detay anlamında baya iyi hale de getirmiş kulaklığı. Fiyatına göre çözünürlük de enstrüman ayrımı da üst düzeyde.

Sahne çok geniş değil ancak derinlik açısından iyi. Enstrüman ayrımı da arka arkaya sıralanma ile fark ediliyor. Derinlik fiyatına göre gayet iyi. Sahnede konumlandırma olarak biraz yakın çalıyor. GR10e kadar suratınıza söylemiyor ama yine de yakın. BU sunum vokali daha yakın sevenler için artı. Zaten canlı ve enerjik olan sunumu daha da canlı hale getirdiği için ise bence eksi. Bir adım daha geride olabilirdi :)

Kulaklık hız açısından iyi iş yaptığından metalde çok başarılı. Hem dip bass hem tiz sayesinde bu türü süper kotarıyor. Sahne çok geniş olmadığından tam klasik müzik iemidir diyemem. Gerçi klasik müzikte iyi olmak için her frekans aralığında iyi olmak lazım o yüzden o iş yaş. Dip basslar sayesinde house, elektronik, trance türlerinde de başarılı olduğunu söyleyeyim. Vokalin çözünürülüğü ve yakınlığı ile vokal ağırlıklı pop, folk, americana, soul gibi türlerde de iş görüyor. Aslına bakarsanız keyifli dinlemek derdinizse, ufak detaylara takılmazsanız çok güzel sizi memnun edecek bir iem H3. Enerjik, canlı, heyecanlı, keyifli bir iem. Ama dinlerken size bi kere garip gelirse bi daha çok sevemiyorsunuz :)

Köpük uçlarla H3 : tizleri dizginleyip olması gerektiği parlaklığa çekse de genel sunumu biraz perdelendiriyor ve tonu bozuyor. Bu sebeple gümüş kablo artı köpük uç kullanımını çok beğenmedim.

Bakır PW Audio kablosuyla H3 (kabloyu ters takarak :) ) : Bu kablo ile baya bi kalite artışı yaşadığını söyleyebilirim. Dip bass yanında biraz çekinik kalan bass bölgesinde iyileşme yaşandı. Bass frekanslarda hacim ve tokluk hissiyatı arttı. Tizler baya dizginlendi ve sunumdaki genel temizlik ferahlık hissinde bozulma olmadı. Midlerde de geriye gidiş olmadı. Yani Bazı sıkıntılı tunning problemlerini gidermiş oldu. Hala biraz kontrastı açılmış gibi çalıyor evet ama gümüşe göre bariz bir iyileşme olduğunu söyleyebilirim. BU kulaklık kesinlikle çıkarken bakır kabloyla çıkmalıymış. Yanlış satış ve üretim stratejisi :D Bu haliyle bence fiyatının baya baya üstünde çalıyor.

Önemli ekleme :

Arkadaşlar bakır PW Audio kablosu biliyorsunuz ki oriolusa göre tasarlanmış bir kablo ve ön arka şeklinde pin dizilimi çoğunluğa uygun standart dizaynda diyebilirim. Eğer mavi ve kırmızı noktaları olsaydı kablonun, kulaklık kasasının arka kısmına bakacaktı, Kabloda da kanca kısmının iç yüzüne bakacaktı. Ancak Kinera, Earsonics gibi çıkıntılık yapıp çıkışı ve kablonun duruşunu 180 derece ters dizayn etmiş. Bu durumda kablodaki kırmızı ve mavi sağ sol belirten noktalar kulaklığın ön yüzüne, kancanın da dışına doğru bakıyor. Hal böyle olunca siz standart tipte bir kablo takarsanız seste bozulmalar artıyor. Zaten tunningi garip olan kulaklık iyice sapıtıyor. Bakırın kusurları kapatıcı etkisi ve AR-M20 ile iyi eşleşmesi sayesinde bundan çok rahatsızlık duymasam da bugun Pioneer XDP-300R ile denediğimde dehşete düştüm baya sıkıntılıydı durum :D O sebepten dolayı bu kulaklığı alacakların bakır kablo alması işi de sıkıntıya giriyor. Ya kancasız ya da kancası eğilip bükülebilen tiplerde almak gerekmekte. Burda ortaya çıkan bir diğer husus da mümkün olduğu kadar fazla farklı kaynakla dinlemeye çalışmanın önemi... Bugün 300R ile denediğimde örneğin cihazın kusurları çok daha göze batar hale geldi ve hiç memnun etmedi. Kinera uygun bakır kablo ile eşleştiğinde de iş bitmiyor. Tizleri biraz canlı, önde olan yahut daha metalikleşmeye müsait cihazlarla uyumu kötü. Nötrün sıcağında cihaz istiyor. Yani ölme eşeğim ölme durumu söz konusu diyebiliriz...

Sürülebilirlik :

Her ne kadar 48 ohm dese de k3’den daha düşük ses düzeylerinde dinlediğim için kolay sürülen ve güç isteği az bir iem olarak yorumluyorum. Amfiye tepkisi yine çok iyi değil. Güç aldıkça bozulmalar yaşanmaya başlıyor. Sibilanslar, enstrümanlarda patlamalar çatlamalar vs.. Yani güç isteyen amfi gerektiren bir kulaklık olmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

K3 - H3 karşılaştırması

Merakla beklenen bölüme geldik. Burada esas olarak K3 pro’nun gümüş filtreli versiyonu ile H3 stok kablolu versiyonunu karşılaştıracağım. Devamında da diğer varyasyonlardan bahsedeceğim.

K3 karakter olarak daha doğal çalıyor H3 daha canlı ve kolorize.

K3 tunning açısından daha doğru ses veren bir cihazken H3 kulağa garip ve yanlış geliyor.

K3 daha geriye yaslı iken H3 daha öne yaslı

K3 çözünürlük ve enstrüman ayrımında H3’e göre bir adım geride

K3 dip basslarda miktar ve hız olarak H3’ten bir adım geride

K3 basslarda H3’ten bi adım daha önde

K3 doğal enstrüman basslarında daha iyi iş çıkarıyor

K3 mid çözünürlüğü ve vokal akıcılığında H3’ten az da olsa geride

K3 tizleri daha kontrollü ve daha doğru iken H3 daha parlak ve güçlü tizlere sahip.

Fit ve konfor olarak ikisi de üst düzeyde

Konnektör sağlamlığı açısından H3 daha iyi :)

K3 sahne genişliğinde, H3 derinliğinde daha iyi

Görünüş ve klas açısından Tabii ki H3 :)

Eşleşme sorunları ve kablo uyumsuzluk sorunları nedeniyle H3 handikaplı, konektörü düzgün ise k3 pro bu yönden daha iyi.

Özetle K3 daha doğal ve nötre yakın çalarken H3 daha agresif ve enerjisi yüksek. Tonlama olarak K3 daha doğru. Keyifli ve canlı bir sunum için H3, daha doğal ve dengeli sunum için K3 pro. Çözünürlük için H3. Vokal istiyorum vokal ver bana diyorsanız H3. İkisinin de artıları ve eksileri var görüldüğü üzere. Ben bu eş fiyatlı iki iemi başa baş olarak görüyorum. Farklı başarımlara sahipler sadece.

Ancak denkleme bakır kablolu H3 dahil olduğunda dengeler değişiyor. Eskikleri biraz kapandığı için H3, K3 proya göre baya iyi bi ieme dönüşüyor. Bu sebeple bana sorarsanız hangisini alayım diye, 20-30 dolar daha ayırıp bi tane 2 pin bakır kablo bulun. H3 alın. Hem mmcx ile uğraşmazsınız.

Sıralama yapmak gerekirse;
    1. H3 + Bakır kablo
    2. H3 ya da K3 pro gümüş filtre
    3. K3 pro siyah filtre

Son düzenleme: 12 Ağustos 2017
    stakanar, Sechtdamon, Serhat ve diğer 29 kişi bunu beğendi.
  2. mattiadestro

mattiadestro WAV

Beğenileri:
    1.612
    daha okumaya başlamadım ama maşallahı var incelemenin. eline sağlık doktor bey.

myloo, refuserQ, CongoFather ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. Pax

Pax FLAC

Beğenileri:
    652
    Harika ve derin bir inceleme karşılaştırma olmuş @cgtyguner Çağatay hocam. Bir kere okudum birkaç defa daha okuyacağım mükemmel bir yazı olmuş. İncelemeden bir çıkarım yapacak olursam; K3 pro nun konnektör sorunlarıyla boğuşacağıma gönül rahatlığıyla h3 e gidebilirim(hele bir de elde bakır kablo varsa).

H3 ün frekans tepkisinde 1k-2k arasında bir yükseliş ve ani dalış var. Okuduğum kadarıyla bu bölge 5db öndeymiş. Dinlerken fark edilebiliyor mu? Olumlu yada olumsuz sese etkisini çok merak etmekteyim.

myloo, refuserQ, CongoFather ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. refuserQ

refuserQ FLAC

Beğenileri:
    936
    Güzel bir inceleme tek seferde okudum :)

myloo ve Pax bunu beğendi.
  5. myloo

myloo FLAC

Beğenileri:
    708
    Resimlerle birlikte bayağı doyurucu olmuş Çağatay hocam. Kablo faktörünü de işin içine katman daha da faydalı hale getirmiş incelemeyi. Tebrikler gerçekten. Birçok kişinin işine yarayacaktır bu bilgiler.

6. brendan

brendan MP3

Beğenileri:
    90
    İnceleme için teşekkürler. Amaben şahsen bu tip "klonvari" duran çin ürünlerinin uzun vadeli kullanımlar için uygun olmadığını düşünüyorum. Çabuk bozuluyorlar genelde, sağ-sol denge sorunları çıkıyor. Başınıza gelmez umarım.

7. jamesdean0701

jamesdean0701 MP3

Beğenileri:
    66
    Çok güzel bir inceleme olmuş ellerinize sağlık

8. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.645
    @cgtyguner Çağatay hocam eline sağlık hem incelemeler hem kıyaslamalar çok güzel olmuş.

K3 Pro ya uygun bir bakır kablo yoktu sanırım daha sonra onu da deneyip ekleyebilirsen iyi olur. K3 Pro bendeki gümüş ağırlıklı kabloyla dinleyince tuhaf bir renge bürünmüştü mesela. Ama bakırla ne olur bende merak ediyorum.

Pax ve cgtyguner bunu beğendi.
  9. cgtyguner

cgtyguner WAV

Beğenileri:
    2.194
    bakır vardı da konnektörleri sağ olsun oturmadı :)

Chaturanga, Pax ve refuserQ bunu beğendi.
  10. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.375
    Hocam inceleme cok güzel. Valla imrenerek okudum. Ben hayatta boyle bir sey yazamam. K3 den sonra h3 u alma hevesim dogdu gibi ama saglam iyi bir bakır kablo gerek galiba :D

SalihArslann, Pax, refuserQ ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. Miran

Miran MP3

Beğenileri:
    92
    Ellerinize sağlık. Çok bilgilendirici ve güzel bir inceleme olmuş.

12. CongoFather

CongoFather MP3

Beğenileri:
    281
    Ellerine saglik @cgtyguner.. Detayli guzel bir inceleme olmus. 700$ lik caliyor gibi anlamsiz pazarlama aciklamalarinin olmadigi gayet olculebilir, karsilastirmalarin da merak edenler icin bolca oldugu titiz bir calisma.. Iyi zaman/emek verilmis..

Chaturanga, Pax ve mattiadestro bunu beğendi.
  13. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    782
    K3 pro artık eski popülerliği yok bunda en büyük etkende sanırım bağlantı noktasındaki yaşattığı sıkıntı oldu ama geri kalan aslında herşeyde fiyatına göre iyi iş çıkarıyor bence. İncelemede ilgimi çeken K3 Pro nun daha nötr bir kulaklık oluşu olmuş genelde V bir ses çizgisi kabul görülmüşken ilginç bir yaklaşım olmuş. Ben K3 Pro nun biraz daha tiz den çok mid in bir adım önde olmasını isterdim bass fena değil. Gerçi mid de çok geride kalmıyor ama ne bileyim bass mid daha sonra tiz olsa benim açımdan daha çok seveceğim bir kulaklık olurdu gibi.
    İnceleme ve karşılaştırma için çok saol zor bir şey iki kulaklığı bu kadar detaylı inceleyip karşılaştırmak. Sağlam kulağa ve sağlam bir sabır isteyen bir iş bence. Genelde @karanehir35 Ahmet hocadan alışkınız kendimce daha çok onda görüyordum.
    Umarım biride kz zs5 ve Tennmak Crazy Cello ve Pro üçlüsünü karşılaştırıp bir inceleme yazısı yazar.

Chaturanga ve Pax bunu beğendi.
  14. moonstar

moonstar DSD

Beğenileri:
    2.795
    Eline sağlık Çağatay Hocam. Süper bir karşılaştırma olmuş. Kinera da hayırlı olsun. Adın bol bol duyarız artık :)

refuserQ, Pax ve Chaturanga bunu beğendi.
  15. cgtyguner

cgtyguner WAV

Beğenileri:
    2.194
    herkese cok teşekkürler beğendiğiniz için :)
    nötr derken renk ve tonlamadan bahsediyorum yanlış anlaşılmasın. frekans üzerinden konușmak gerekirse nötr ile flat de aynı anlama gelmiyor. Nötr çalan cihaz bass frekansları sifir çizgisinden 2-3db yüksek, yine 1-2k civarı ve 6-8k civarı da 1-2db yüksek oluyor. Flat demekse dümdüz frekans eğrisi demek.

K3 pro tabii ki tam anlamıyla dört dörtlük nötr çalan bir alet değil ama gümüş filtreyle h3'e göre daha nötr olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 12 Ağustos 2017 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 12 Ağustos 2017 ---

@Pax Vedat hocam o dediğin 1-2khz sivriliği ile ilgili de özellikle șuna yol açıyor diye bi açıklama yapamasam da dinlerken bana biraz garip geliyor diye incelemede belirttiğim hususlarda etkisi var diye düşünüyorum. Özellikle biraz kontrastlı ve canlı çalmasına neden oluyor olabilir. Eve gidince o aralıkla ilgili daha detaylı bi dinleme yaparım :ok

Chaturanga, CongoFather, SalihArslann ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  16. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.375
    kz5 ve tenmak pro var ama yazmaya zaman yok :D

refuserQ, zoso86, Chaturanga ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  17. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    782
    Tembelliği bırak hocam :gulme hadi görev başına marş marş :gulme

refuserQ, zoso86, Chaturanga ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  18. cgtyguner

cgtyguner WAV

Beğenileri:
    2.194
    Kinera başlığının sonuna kablo ile ilgili önemli eklemeler yapılmıştır.

zoso86, CongoFather, refuserQ ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  19. bora şahin

bora şahin MP3

Beğenileri:
    117
    zevkle okudum emeğinize sağlık, kinera+bakır kablo işine ilk fırsatta gireceğim sanırım.

20. cgtyguner

cgtyguner WAV

Beğenileri:
    2.194
    tizleri önde ve metalikleşmeye müsait kaynaklarla hiç uyumlu olmuyor ayrıca kablo ile ilgili de bazı dikkat edilmesi gereken hususlar var onlara dikkat ederseniz sonuç güzel olacaktır :)

Sayfayı Paylaş