Massdrop ve HIFIMAN İşbirliği ile HE4XX ..

'Kulaklık Genel' bölümünde yolgezer tarafından 2 Ağustos 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. Pax

Pax FLAC

Beğenileri:
    680
    Deri kafa bandının kafanın üzerini sarıp sürücülerin ağırlığını kafa üzerine eşit şekilde dağıttığını düşünüyorum.

2. Yedaself

Yedaself FLAC

Beğenileri:
    288
    Fiyat iyi hoş da Massdrop çok geç gönderiyor ben aldığımı unuturum.

3. tenniscoach57

tenniscoach57 MP3

Beğenileri:
    39
    Hocam benim anlamadığım massdroptan nasıl alacağız açık indirim mi yapacağız yoksa direk alabiliyormuyuz. ben daha önce hiç yapmadım alışveriş oradan

4. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    2.554
    Eski Hifiman'lerin headband'i Audeze'ye göre kafayı daha iyi sardığı için daha rahat. Mesela HE-500 de oldukça ağır bir kulaklıkti, ama LCD serisi kadar rahatsız değildi. Audeze tam bir fiyasko.

Tek taraftan mıknatıslı yeni HE-400 serisinin hafifliği de göz önünde alındığında çok sorun olacağını düşünmüyorum açıkçası.

Yine de Hifiman'in yeni headband dizaynı çok daha iyi. Kırpılmış tizleri de sevmediğimden indirimdeki HE-400i'yi ısmarladım.

Bir de eski Hifiman headband'ini elinizle büküp kafanıza göre şekil verebiliyorsunuz. Altı da yanlış hatırlamıyorsam "memory foam" kaplıydı. Dizayn hiç fena değildi aslında. Ama suspension tarzı headband doğal olarak daha rahat. Hemde de hafif.

Bu konuya asıl el atması gereken şirket Audeze aslında.

Pax, mattiadestro, tenniscoach57 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.861
    Hocam Massdrop'a üye oluyorsunuz, sonra ürün sayfasına gidip Join Drop diyorsunuz.

Adres bilgilerinizi vs girip kredi kartınızla ödeme yapıyorsunuz bu kadar.

169 Kulaklık + 15 dolar kargo şeklinde Türkiye'ye gönderiyor gördüğüm kadarıyla HE-4XX i. Geldiğinde de %20 gümrüğünü ödeyeceksiniz tabi. 34 Dolar oluyor oda. Totalde 218 Dolara almış oluyorsunuz. 18 Aralık tahmini kargolama tarihi.

tenniscoach57 bunu beğendi.
  6. tenniscoach57

tenniscoach57 MP3

Beğenileri:
    39
    hocam ''join drop ''demek düşüşe katıl demek . Belli bir fiyattan şağıya düşme ve belli bir süre sonunda düştüğü en düşük fiyattan al gibi bir olay yok değil mi ? böyle yapan siteler var.

7. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.861
    Hocam Massdropta öyle aynı mantık ama zaten en düşük fiyattan satıyor Massdrop şu anda, daha düşeceği bir fiyat yok :)

8. tenniscoach57

tenniscoach57 MP3

Beğenileri:
    39
    anladım hocam teşekkürler.

9. Yedaself

Yedaself FLAC

Beğenileri:
    288
    Droplarda belli katılımcı sayılarına ulaştıkça fiyat düşüyor. Bu sayılar ürün sayfalarında gösteriliyor. Drop'a katıldığınızda bittiğinde hangi fiyatta kalmışsa onu ödüyorsunuz. Konuda bahsi geçen drop yeterli katılımcı sayısına ulaştığı için en düşük ücrette zaten.

10. tenniscoach57

tenniscoach57 MP3

Beğenileri:
    39
    teşekkürler hocam . şimdi daha iyi anladım. bir düşme olayı var ama nasıl bilmiyordum. demekki katılımcı sayısına göre düşüyor. peki dropa katılmayanlar fiyat düştükten sonra satın alamıyorlar mı ? yani sadece dropa katılanlar mı en düşük fiyattan almaya hak kazanıyor. bir de dropa her katılan almak zorunda mı ürünü. Ya istediğimiz fiyata düşmediyse ürün ?
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 4 Ağustos 2017 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 4 Ağustos 2017 ---
    ben daha önce katılmamıştım dropa fiyat şu an düşmüş durumda ve katılıp satın alabiliyorum ama ürün Aralık ayının 17 inde kargoya verilmeye başlanacakmış bu kötü işte 4.5 ay var . kim ölür kim kalır o güne. 80-100 dolar için değer mi tartışılır.

11. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.861
    Hocam 80-100 dolara başka iyi bir kulaklık alırsınız yani değmez olur mu indirime ve beklemeye bence değer :)
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 4 Ağustos 2017 otomatik olarak birleştirildi ---
    Bende Sennheiser HD6XX dropuna katılmıştım aynı tarihte gönderilecek oda bekliyorum arasıra satasım gelsede hakkımı :D

12. tenniscoach57

tenniscoach57 MP3

Beğenileri:
    39
    ;D demek istediğim buydu işte hocam. insanın hevesi kalmıyor 4-5 ay bekleyince. insan hemen alıp dinlemek istiyor. bu 4-5 ayda daha yeni daha güzel ve daha uygun fiyatlı kulaklıklar da çıkabilir. sıfır veya ikinci el.

Son düzenleme: 4 Ağustos 2017
  13. AngelDust!

AngelDust! MP3

Beğenileri:
    80
    Merhaba ben de şunu sormak istiyorum, ürünün ücretini hemen mi çekiyorlar yoksa amazon gibi kargoya verildiğinde mi?

14. cgtyguner

cgtyguner WAV

Beğenileri:
    2.207
    süre limiti dolup drop basariya ulaştığında ücret çekiliyor. ardından kargonun ne zaman yola çıkacağı tabi dropuna göre baya değişmekte. (yani başarıya ulaşması derken düștüğü nokta neyse oradan alıyorsunuz tabii yanlış anlaşılmasın. dip fiyata gelmesi zorunlu değil. drop süresi dolduğunda çekiliyor iste karıştırmaya gerek yok :)))

Yedaself bunu beğendi.
  15. bora şahin

bora şahin MP3

Beğenileri:
    129
    peki şu tizlerin kırpılma durumu kesin mi? katılmadan her hangi bir inceleme okuma şansımız yok mu?

16. AngelDust!

AngelDust! MP3

Beğenileri:
    80
    Teşekkürler.

17. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    2.554
    Aynen, HE-400i geldi, yaniyor masa ustunde an itibariyle :)

Izlenimim ses karakteri dahil HE-560'in bir cok ozelligini tasidigi yonunde. Tizler gayet iyi, belki HE-560 ile ayni seviyede, belki daha az. Bass simdilik az, ama HE-560 da yandiktan sonra bass bayagi bi artmisti, onu bekliyorum. Sonra da HE-560'in kotu ozelligi olan bass-slam eksikligine maruz mu degil mi ona karar vermek gerekiyor.

Ama her halukarda sifir planar kulaklik yahu. Ses rengi HD600'dan cok uzak degil, keyfime uygun. Her orta halli Hifiman planar gibi ayrinti da fiyatina gore cok iyi, HD6XX serisinin cok otesinde. Rahat. Kutu-kablo-padler-ses cok iyi $250'a. Muhtemelen "dursun kenarda" diye yaklasacagim eninde sonunda. Ev icinde kullanirim. Kisa kablo ve kucuk jak da cok iyi, tam istedigim gibi.

Bi sonraki asama edition-X olur, ama 5 kati fiyat bayilmaya hic niyetim yok bu aralar acikcasi...

Bu arada, zulada Focus-A padler vardi, taa 3 sene onceden kalma, bulup cikarip takip basladim dinlemeye :)

DrWhite, wadi, refuserQ ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  18. Pax

Pax FLAC

Beğenileri:
    680
    @zxc hayırlı olsun kulaklığınız güzel günlerde dinleyin.

Focus-A pad lerin 400i de stok focus padlerine göre sese etkisi nedir acaba? Focus-A padleri sipariş verip vermemekte kararsızım şuan.

19. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    2.554
    3 senede zulada durduktan sonra sentetik deri yerlerin plastige yapistirildigi kisimlar cikmaya baslamis. Takarken esnemeyle de bir kismi cikti. O yuzden karsilastirma icin cak tikar yapmak istemiyorum simdi, yoksa elimde kalacak. Ancak HE-560 icin izlenimlerimi incelemeye yazmistim:

http://techno-fi.net/konu/hifiman-he-560-incelemesi.8115/

Baska bir arkadas ta incelemis:

http://www.techno-fi.net/forum/konu/hifiman-focus-a-pad-incelemesi.8435/

Pax bunu beğendi.
  20. fosther

fosther Analog Moderatör

Beğenileri:
    1.712
    Uzun zamandır size zehri vermıyordum hazır yakalamışken :))

He400'ü bilmem de bir sonraki aşama ''Sony mdr z1r'' olabilir ama tuzlu olur ayrıca bass olarak son nokta olur ;) .Th 610'u'da inceleyiniz :))

Konuyu dağıttıgım icin özür diliyorum ayrıca. Bknz : http://www.techno-fi.net/forum/konu/sony-z1r-İncelemesi.11684/

Pax, zxc, refuserQ ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş