Massdrop x Alex Cavalli Tube Hybrid Amp (CTH)

'Haberler' bölümünde karanehir35 tarafından 13 Ağustos 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.538
    Son düzenleme: 13 Ağustos 2017
    Mikrobiyolog, mattiadestro, refuserQ ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.645
    mattiadestro, refuserQ ve Pax bunu beğendi.
  3. cgtyguner

cgtyguner WAV

Beğenileri:
    2.194
    Benim Cavalli audio ile ilgili çekincelerim var. Daha önce liquid carbon modelleriyle ilgili içini açıp yapılan incelemelerde iddia edildiği gibi full balanced ve full discrete olmadığı ortaya çıkmıştı. Kullanilan malzemelerin de çok kaliteli olmadığı söylenmekteydi. Hatta yakın zamana kadar iade edilen ürünlerle başlarının dertte olduğu konuşuluyordu. Yani ben temkinli yaklaşmaktan yanayım.

Mikrobiyolog, mattiadestro, refuserQ ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  4. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.538
    Fena patlayacak gibime geliyor Hayri hocam, bu cavalli dropu.
    Bazi dinleyenler nötral caliyor demis, tube rollinge-tup degisimine oyle radikal tepkiler vermiyor demisler.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

refuserQ, cgtyguner, Chaturanga ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. wadi

wadi MP3

Beğenileri:
    306
    Aynen öyle oldu. Volume pot'u sorunlu bir sürü ünite çıktı. Ondan sonra bir seride farklı problemler çıktı. Herkes korkup ürünleri iade etmek isteyince tüm Liquid Carbon'lara ömür boyu garanti veriyoruz herkesin için rahat olsun diyerek kurtuldular.

Bu amfi de gerçek balanced değil. Bağlantıda çeşitlik olsun diye ve son zamanlarda bu bağlantı tipinin popüler olmasından ötürü insanları çekmek için konulmuş. Nötrün 1 tık sıcak tarafında olup tube rollinge inanılmaz tepki vereceğini düşünmüyorum ama devresi güzel duruyor. $250'i hak edecektir.

Mikrobiyolog, mattiadestro, refuserQ ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  6. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.645
    İnşallah drop patlayınca altında kalmayız Ahmet hocam :D

refuserQ, karanehir35, cgtyguner ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. Pax

Pax FLAC

Beğenileri:
    652
    Eğer bu iddialar doğruysa çok temkinli olmakta yarar görüyorum. Zira özellikle balanced mimarisi benim için ya siyahtır yada beyaz. İkisinin ortası bir mimari benim için yoktur.

moonstar, mattiadestro, refuserQ ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. zoso86

zoso86 FLAC

Beğenileri:
    509
    @Pax dostum gülümsettin beni sağol.. Aynen katılıyorum. Gerçek balanced mesela Audio-gd ürünlerinde göze çarpıyor.

Pax bunu beğendi.
  9. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.645
    Arkadaşlar Massdrop Cavalli işbirliği 2 yeni cihazla devam ediyor:

1- Bu konuda @karanehir35 Ahmet hocamın duyurduğu, lambalı ve solid state hibridi, Cavalli CTH Amp ile Massdrop X Grace Design SDAC (Şu anda oda ayrıca 79.99 Dolar'a Massdrop'ta) ın aynı kasa altına yerleştirilmesiyle oluşturulan Massdrop x Cavalli CTH + Grace SDAC dropu dün itibariyle 319.99 Dolar fiyatıyla açıldı 18 gün daha açık kalacak.

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-cth-sdac-dac-amp

2- Dün gece gelen bir maille öğrendiğim ve bana daha cazip görünen bir başka drop ise Massdrop X Cavalli Liquid Carbon dropu. Bu drop 14 Eylül Perşembe günü PT 6 a.m de (Sanırım Türkiye saatiyle 15:00 yada 16:00 gibi oluyor) açılacak ve tahminime göre 1000 yada daha az cihaz olacak. Bu dropun fiyatı ise orijinal Liquid Carbon un fiyatına göre çok uygun görünüyor 299.99 Dolar (Liquid Carbon 799.99 dolar normalde) Şu anda 812 kişi talep etmiş görünüyor bence çok hızlı bir şekilde tükenecek :D

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-alex-cavalli-liquid-carbon-x-amp

NOT: 2.Sırada belirttiğim Liquid Carbon balanced bir Solid State AMP. Lambalı değildir.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 12 Eylül 2017 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 12 Eylül 2017 ---
    Bu arada Cavalli Liquid Carbon'un @karanehir35 Ahmet hoca tarafından incelemesi yapılmıştı.

http://www.techno-fi.net/konu/cavalli-liquid-carbon-İncelemesİ.10861/

Cihazı incelemek üzere @fortress34 Sertuğ bey göndermiş kendisine. Sertuğ hocam da belki bir kaç yorum yapabilir daha uzun süre deneyimlemiş olduğunu tahmin ediyorum bu cihazı :) 299 a alınmalı mı başka alternatiflere mi bakılmalı, kimlere tavsiye edilir kimlere edilmez vs..:D

Son düzenleme: 12 Eylül 2017
    zoso86, refuserQ, Pax ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. fortress34

fortress34 WAV

Beğenileri:
    468
    Cavalli Audio sağolsun bazı belirsizliklerle kendi kendini spekülatif duruma düşürmüş o yüzden yorum yapmakta biraz çekimser olsam da madem sorulmuş cevaplayayım..

Kendi deneyimimden uzatmadan bahsedecek olursam amfi beni her yönden tatmin ediyor diyebilirim, beğenmediğim bir yönü yok.. Özellikle gövdeli ve sıcak sunumundan hayli memnun olduğumu söyleyebilirim.. Referans adı altında pazarlanan tatsız tuzsuz, analitik cihazlardan hazzetmiyorum çünkü..

Yapı gerçekten balanced mıdır değil midir bilemiyorum ancak Single end ve Balanced çıkışları farklı güçte yapacak, balanced in ve outlar koyacak kadar organize bir katakulliye girdilerse bir şey diyemem.. Massdrop ortaklığıyla piyasaya çıkaracakları cihazı da "fully balanced" olarak anons etmişler, bu dikkatimi çekti..

Cihazda volume potu yada herhangi başka bir konuda sorunla karşılaşmadım..

Tavsiye konusuna gelirsem, piyasaya çıkacak olan cihaz orijinal versiyonla aynı olsaydı gözüm kapalı tavsiye ederdim ancak 800 dolara sattıkları bir cihazı Massdrop'a da para kazandırarak 300 dolara verebilmelerinin mümkün olduğunu düşünmüyorum o yüzden almayı düşünen arkadaşlara bekleyip incelemeleri görmelerini tavsiye ederim, malum para çok namussuz bir şey...

VirtuFortuna, mavi, refuserQ ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  11. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.645
    @fortress34 Sertuğ bey çok teşekkürler.

Bu dizaynda bazı değişikliklere gidilmiş mesela Single end kaldırılmış, ve belirttiğiniz gibi özellikle fully balanced vurgusu yapmışlar. Massdrop la işbirliği yaparak bir katakulli yapacaklarına ihtimal vermiyorum vermek istemiyorum.

Ayrıca sizdeki üründe olmamış ancak bir çok kullanıcıda volume potu ile ilgili karşılaşılan sorunlardan dolayı orada bir iyileştirmeden bahsedilmiş. Bunlar haricinde tamamen aynı cihaz olduğunu aynı ses olduğunu özellikle vurguluyor CEE_TEE.

Beni de en çok düşündüren 800 Dolarlık bir cihazı 300 dolara vermeleri. Ancak şunu düşünüyorum Cavalli gibi kısıtlı üretim yapan butik bir marka, Massdrop işbirliği ve Çin'deki tedarikçiler sayesinde ürünü çok daha uyguna mal etmiş olabilir. Daha önce de daha ucuza mal ediyordur ama kısıtlı sayıda ürettiği için adını ve kalitesini pahalıya satıyordu. Şu anda yeni bir ivmeye ihtiyacı olduğu için kazancı minimum tutup başarılı ürünlerini hi-fi aleminde yaygınlaştırmak ve üst seviyede üretecekleri yeni cihazlar için bir psikolojik yatırım yapmak istemiş olabilirler.

Elbette en doğrusu bekleyip karar vermek ama beni fena halde kaşındırıyor 300 dolar - 800 dolar farkı. Bu farktan dolayı alma ihtimalim çok fazla :D
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 12 Eylül 2017 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 12 Eylül 2017 ---
    Bu arada Liquid Carbon duyurusundan sonra CTH + SDAC dropu 70 lerde çakılı kaldı. CTH a katılan, katılmayı düşünen ama kararsız kalıp vazgeçen (benim gibi) bir çok kişinin LC dropuna katılacağını düşünüyorum.

Cavalli ve Massdrop'a bu ilginç drop yağmuru stratejisi sebebiyle bir taraftan saydıran MD takipçilerinden şimdiden 965 request geldi cihaza :)

refuserQ, florence ve mattiadestro bunu beğendi.
  12. fortress34

fortress34 WAV

Beğenileri:
    468
    Teklif çok cezbedici kabul ediyorum ama bu işi mantığımın almadığını da tekraren söylemiş olayım...

13. Vordhosbn

Vordhosbn MP3

Beğenileri:
    166
    Drop başladı. Bakalım artık pazarlama taktiği mi yoksa gerçekten 800 dolarlık aleti 300 e vermişler mi gelince öğrenicez.

14. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.645
    Epey geç öğreneceğiz maalesef 28 Şubat kargo Mart'ın ortası gibi insanlara ulaşsa, ilk düzgün izlenimler kıyaslamalar (son kullanıcılar tarafından) Nisan'ı bulacak. O zamana kadar Cavalli dede Hawaii'ye kaçmazsa iyi :D

15. Vordhosbn

Vordhosbn MP3

Beğenileri:
    166
    Onu sayfanın başına yazmış olsalardı keşke. Siparişi vermiş bulundum.. Hd6xx de Aralık sonu gelicekti zaten. Ara ara massdrop süprizleri gelicek anlaşılan..

coolblue ve Chaturanga bunu beğendi.
  16. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.645
    Drop bitene kadar iptal edilebiliyor ama bekleme taraftarıyım ben.

17. Vordhosbn

Vordhosbn MP3

Beğenileri:
    166
    123 oldu bile. Kalmasına karar verdim. İnsanların yorumu aynı cihaz olduğu, piyasada yer edinmek amaçlı maliyetine yakın satısa sunduğu yönünde ama aradaki fark büyük olunca kuskulandırıyor. Eğer aynı cıkar ise bundan sonra 800 dolara o aleti satabilmesinin imkanı olmayacak. Mart ayında ufak bir incelemeyle görüşmek üzere diyeyim. :)

18. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.645
    Ben hem Cavalli hi-fi alemine kendini tekrar hatırlatmak istiyor bu vesileyle hem de yeni ürünler çıkaracak düşüncesindeyim. Yani Liquid Carbon'u bir daha satmayıp onun bir üst versiyonu vs yi piyasaya sunabilir.

Sayfayı Paylaş