Massdrop x NuForce EDC IEM

'NuForce' bölümünde Chaturanga tarafından 1 Haziran 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.715
    4 ayi gorunce bu dropu es gectim Hayri hocam. Sonraki droplar daha hizli olur hem.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Chaturanga bunu beğendi.
  2. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.860
    Aynen doğru karar bencede.

karanehir35 bunu beğendi.
  3. mattiadestro

mattiadestro WAV

Beğenileri:
    1.710
    amerika'da yaşasan 60 doları verir unutursun ama 60x3.5 olunca o kadar beklemek biraz dokunur bence :D

refuserQ ve Chaturanga bunu beğendi.
  4. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    İyi o zaman kadar K3 Pro yada orivetti basic yada supriz bir Ahmet hocadan kulaklık tavsiyesi bir kulaklık alıp ukt (uzun kullanım testi) yapmış oluruz. İzlenimlerimizi ve görüşlerimizi bir birimize aktarırız. Ayrıca bence Hayri hocadan da supriz incelemeler çıkabilir. Ben açıkçası bekliyorum Hayri hocadan bir supriz at daha :D

Chaturanga bunu beğendi.
  5. Dr. Boom

Dr. Boom FLAC

Beğenileri:
    388
    Kulaklıkve kablodaki sarı detaylara bayıldım. Çok hoş duruyor gerçekten.

Ahmet hocam inceleme yapacak diye sevinecekken 5 ay kısmını gördüm, hevesim kursağımda kaldı :)

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Chaturanga ve refuserQ bunu beğendi.
  6. refuserQ

refuserQ WAV

Beğenileri:
    1.004
  7. mattiadestro

mattiadestro WAV

Beğenileri:
    1.710
    bomboş bir inceleme. bas şöyle mid böyle. yahu kardeşim benzer fiyattaki ürünlere göre nasıl çalıyor? bu adamlar bu kadar inceleme yazıyor, ekipman kullanıyor, hala dünyanın en subjektif hobisinde bir yeri referans noktası alıp bir şey yazmıyorlar kafayı yiyeceğim.

Chaturanga, Pax, Özen ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. burohm

burohm Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Benzer fiyata hangi ürün var acaba? Ekimde çıkıyormus kulaklık. 60 dolara piyasada populer kulaklık var mı?

9. zalman_1

zalman_1 MP3

Beğenileri:
    121
    Daplar'dan yöne'de böyle haberler gelse

Özen bunu beğendi.
  10. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.457
    Sakkkiiin oooll :D

refuserQ, mattiadestro ve Chaturanga bunu beğendi.
  11. complete

complete WAV

Beğenileri:
    1.051
    belki, henüz paranın yarısı gelmiştir..

myloo, Chaturanga ve Özen bunu beğendi.
  12. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.457
    :D

Chaturanga bunu beğendi.
  13. myloo

myloo FLAC

Beğenileri:
    714
    Bu cihaz efsane görünüyor yahu. Photoshop illüzyonu mudur bilemem ama çok hoşuma gitti. Kablosu falan da çok kullanışlı görünüyor.

14. fosther

fosther Analog Moderatör

Beğenileri:
    1.712
    Tam benlikmiş aslında :) Benim tahminimce iyi çıkacak gibi duruyor.

15. Cyril

Cyril MP3

Beğenileri:
    232
    Hayri hocam (@Chaturanga) sayesinde Massdrop'u beklemeden elime geçen EDC için uzun bir inceleme yapmak istiyorum, ama fırsat bulana kadar kısa izlenimlerim belirteyim:

- Kutu içeriği güzel, bu fiyata kaliteli iki kablo ve silikonlarin yansıra comply foam uç çıkması çok tatlı.

- Bugüne kadar alt ve orta seviye hangi iem'i kullanırsan kullanayım, bir şekilde modlayarak Sony Hybrid uç kullanan ben, EDC ile gelen silikon uçlarda hayran kaldım.

- Kablolarda 2-pin olması güzel, ama NuForce'un özel 2-pin kaplama yapısı yüzünden, başka kablolarla kullanıldığında kulaklıklar çok şık durmuyor. Yine de her halükarda kablolar, kasaların kendisinden daha uzun ömürlü olacak izlenimi bıraktı.

- İzolasyon çok iyi. Fiio F9'a göre 2-3 kademe daha iyi hatta.

- Sahne çok ilginç. Alabildiğince geniş. Yeterli derinlikte. İlginç kısım şu, sesler sanki sadece sağ ve sola tamamen yaslanmış gibi geliyor. Karşıdan gelmesi gereken vokaller ise tepenizden geliyor. Böyle bildiğin saçlarınızın köklerinden geliyor. Bu tam karşıdan pek bir ses gelmemesi sahneyi iyice geniş hissetmenizi sağlıyor, ama yine de tuhaf. Daha önce böyle bir sahne deneyimlemedim.

- Sürmesi çok çok kolay değil. HTC 10 ile otobüste, metroda 11-12 kademe istiyor.

- Sıcağa yakın, hatta direkt sıcak karakterli. Hafif bir L şeklinde çalıyor.

- Enstrüman ayrımı iyi fakat enstrümanların kendi içlerinde belirgin bir çözünürlük sıkıntısı var. Özellikle baslar hem mid, hem sub olarak derin ve sıcak, fakat yavaş kaldıklarında boğukluk yaratabiliyor. Midler çözünürlük açısından en iyi noktası, fakat vokallerin yerleşimi tuhaf. Tizler ise metal çöp kovası kapağı kıvamında, varlığı su götürmez ama yetmiyor da yetmiyor. Uzama yetersiz ve tını çok basık.

- Yes - Roundabout dinlerken sahne genişliği ve gitarlar için mid başarımı iyi, fakat tizlerde çözünürlük eksikliği, bas gitarda boğukluk var. Chris Squire, 1964 model Rickenbacker 4001'i tellerinde penasıyla tıkır tıkır gezerken kulaklık bu bas hızına yetişemiyor.

- Daft Punk - Giorgio By Moroder'in ziller hariç davullarının altından kalkıyor fakat. Zamanlaması fena değil burada. Bas gitar yetişemiyor fakat.

Kimler alsın: Hafiften bas kafa olan, sibilanstan nefret eden, miktar olarak da fazla tiz istemeyen, pop, rap, elektronik dinleyen herkes alabilir. F/P olarak başarılı. Parlak çalan ekipmanlara daha çok yakışır.

İyi dinlemeler dilerim.

Son düzenleme: 18 Aralık 2017
    refuserQ, coolblue, karanehir35 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.715
    Izlenimler icin tesekkurler hocam.
    Iyi gunlerde kullanin.
    Vokaller yuksekden mi geliyor acaba, bu sahne yuksekligiyle de alakali olabilir diye dusunuyorum.
    Sicak calan alt ya da orta seviye iemlerde tizin cok uzayamama durumlari oluyor genelde.
    Bu konuda aaw nebula one mesela denk geldigim istisnai iemlerdendir.

Cyril bunu beğendi.
  17. Cyril

Cyril MP3

Beğenileri:
    232
    Ne demek hocam. Evet, yukarıdan geliyor, ama karşıdan ve yukarıdan değil. Daha önce böyle bir sahneyle gerçekten karşılaşmadığım için düzgün de anlatamıyorum ama eve geçince paint üzerinde müthiş bir 3d çizim ile anlatayım :D

Şöyle söyleyeyim, normalde tam karşımda, gözlerimin 10 cm uzağındaymıș gibi duymam gereken bir vokali, kafamın tam üstünde, kafa üstü bir kulaklığın taç kısmının denk geleceği yerden 5 cm yukarıdan duyuyormuş hissi alıyorum. Sessiz bir ortamda doğrudan başka birkaç kulaklık ile karşılaştırıp anlatmaya çalışayım daha sonra:)

18. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.715
    Anladim hocam.
    Ayni durum philips shp9500de de vardi. Vokaller kafamin ustunden gecerdi.
    Issanat sahnesi de diyorlar bu duruma.
    Yani sahne yuksek bir yere kurulu, bense asagidaki koltuklardan birindeyim.
    Kulak hizasinda degil de alin hizasinda duyuyor gibiyim herseyi.

HTC Butterfly cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş