Monster DNA In-Ear İnceleme

'Monster' bölümünde Man in Head tarafından 9 Şubat 2016 tarihinde başlatılan konu.

1. Man in Head

Man in Head MP3

Beğenileri:
    23
    Öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar bu kulaklığın ülkemizde sınırlı sayıda olması ve yaygın olarak kullanılmaması dikkatimi çekti ve yorumlara da dayanarak 2 hafta önce satın almış bulundum.

Şöyle bir giriş yapacak olursak, kulaklıklarla yaklaşık 4-5 yıldır haşır neşirim, en iyisinden en kötüsüne kadar deneyip kullanma fırsatı buldum. Tecrübelerime dayanarak bu kulaklığı incelemek istedim.

Kulaklığın temel dış görünüşü şu şekilde;

Kutu ve içerik ise şu şekilde;
    1-

Kutu İçeriği ve Malzeme Kalitesi;

Öncelikle kutuyu elinize aldığınızda dışındaki dokudan bile kaliteyi hissedebiliyorsunuz. Kutunun içeriğine geldiğimizde ise bir adet kulaklık kılıfı, kullanım kılavuzu, silikon kulak girişleri ve garanti belgesi karşılıyor bizi. Kulaklık, kutuya güzel bir şekilde yerleştirilmiş elinize aldığınızda giriş kısmının metal, kulaklık arka kısımlarının ve kablodaki ek detayların kaliteli bir boya ve metalle işlendiğini görüyorsunuz. Açıkçası söylenecek çok bir şey yok kalitesi ile ilgili, kablosu da sağlamlık hissi vermesine rağmen kılıfında taşıyacaksanız biraz katlanmalara ve şekil bozukluklarına hazır olmak lazım. İçerikte gördüğüm tek eksiklik sanırım Türkiye'ye gelen modellerinde böyle, kulaklık uçları fotoğraftaki kadar fazla değil 5 farklı boyda var ve çok boyutlu olan silikonlar çıkmadı benim aldığımdan. Bu kısmı özet geçersek kulaklık oldukça kaliteli bir malzemeyle yapılmış, kutu içeriği başarılı, içinde gelen kılıf ise oldukça güzel ve kaliteli. Döner başlı bir mandal koymaları da oldukça hoşuma gitti.

Kulak-İçi Rahatlığı

Gördüğüm yorumlardan ve kendi deneyimlerimden de bildiğim kadarıyla bu rahatlık kişiden kişiye değişecektir. Kulaklığın amfi kısmı büyük olmasına rağmen kulağınıza taktığınızda o rahatsızlığı hissetmiyorsunuz.Ama şunu söylemeliyim bu kulaklığı spor yapan, koşan ve sürekli hareket halinde olan arkadaşlara tavsiye etmiyorum amfisinin ağır olması hareket halindeyken kulaklığın oynamasına ve çıkmasına sebep olabiliyor. Normal kullanımda kulaktan düşme ve kayma durumu gözlemedim oldukça iyi oturuyorlar. Şöyle bir şey farkettim çoğu kulaklıktan farklı olarak kulak-içi kısmı kulağa biraz daha fazla giriyor bana göre kulaklığın rahatlığını arttırmış ve verdiği hissiyatı güzelleştirmiş.

Sahne

Sahneye gelecek olursak kulaklığı ilk kulağıma takıp ilk müziğimi dinlediğimde sahne gerçekten benim için olması gereken kadar kaliteli diyebildim. Her tür müzik dinleme fırsatı buldum genel olarak şöyle yorumlayabilirim;

Sahne çok geniş değil, tam olması gerektiği gibi ama bazısı bunu beğenmeyebilir çünkü sahne genişliği kavramı kişiden kişiye değişir. Fazla geniş bir sahne beni rahatsız ederken sizin hoşunuza gidebilir. Objektif olarak yaklaşacak olursam geniş olmayan bir sahnede, sağdan, soldan, arkadan gelen sesleri yeterince ayırt edebilecek kadar duyuyorsunuz. Sahneyi karşınıza alın ve 5metrelik bir mesafede durun işte bütün çalgıları, sesleri o an duyduğunuz gibi duyuyorsunuz en kısa böyle anlatılır herhalde.

Ses Kalitesi

Bas:
    Bas kulaklık isteyen herkese yetecek güçte bası var. Yüksek ve alçak seslerde oldukça kaliteli ve sesi bozmadan veriyor. Ek olarak doygunluğu çok iyi ve yapay durmuyor sesi almak istediğiniz kalitede en doğal şekilde veriyor.
    Tiz:
    Tiz oldukça hoşuma gitti benim ne aşırı parlak ne de aşırı karanlık diyebilirim. Tam ortada ama karanlığa yakın ortada denebilir. Ancak şunu da eklemem gerekiyor Bas kulaklıkların genel hastalığı olan tizlerin önüne geçme olayını görmedim ben bunda. Özellikle Tiz istiyorsanız tavsiye etmiyorum
    Mid:
    Kesinlikle daha iyi olması gerekirdi. Beni rahatsız eden ama çok dikkatimi çekmeyen çoğu kişinin rahatsızlık duyduğu şey bu kulaklıkta mid sesler. Evet biraz bu kaliteye sönük kalmış bas ve tiz mid sesleri biraz kapatıyor ama yine vasat seviyede değil. Normal bir kullanıcının beklentisinin altında olduğu söylenebilir.

ÖZET:

Sennheiser, AKG, Beats, Sony, Urbanears gibi kulaklıkta belli başarı yakalamış olan firmaların birçok kulaklığını deneme ve kullanma fırsatı buldum ve bu kulaklıkla kıyaslamam gerekirse en yakın olabileceği marka Sennheiser diyebilirim. Dengeli ve kaliteli çok da abartıya kaçmayan basları ve tizleri ile tercih edilebilir bir kulaklık. Ben bas severim ama onun yanında tizleri de iyi olsa tadından yenmez diyorsanız, müzik dinlemeyi bir zevk işi olarak görüyorsanız, karanlık ve sıcak sesli; yumuşak,temiz ve dengeli basları ve tizleri olsun diyorsanız kesinlikle alıp kullanabileceğiniz güzel bir kulaklık.

Fiyat: 229-380TL arasında

İlk incelemem bu arada arkadaşlar bir hatam, kusurum varsa şimdiden kusura bakmayın :)

oguzhan, bakieryigit, refuserQ ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.715
    ilk incelemeniz hayırlı olsun @Man in Head. Elinize saglık, tesekkurler.İlk mesajın bir inceleme seklinde gelmesi daha da güzel bence.
    Devamını bekleriz.
    Kulaklığın basarılı ve basarısız oldugu noktaları elestirel/objektif bir bakış açısıyla yazmanızı takdir ettigimi belirtmek isterim.
    İyi günlerde dinleyin Monster Dna in-ear ieminizi.:)

refuserQ ve djalimarmaris bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş