Pioneer SE-CX9-S Balanced armatur +Exciter Kulaklık izlenimleri

'Pioneer' bölümünde Hanamichi tarafından 28 Mayıs 2016 tarihinde başlatılan konu.

1. Hanamichi

Hanamichi DSD

Beğenileri:
    1.586
    Pioneer cx 9 yine bas severler için üretilen ama bu sefer balanced armature +exciter yapıda üretildiği için daha dengeli ses veren bir kulaklık .Kulaklıkta iki armatür sürücü ve birde exciter denilen bir teknoloji kullanılmış.
    BA_great.jpg
    .Dinlediğim dje 1500 k modeline göre bas yoğunluğu daha az ama kalite ve tempo olarak bana kafa sallatmayı başarıyor . Bu kulaklıkğı dje 1500 den daha fazla sevdim . Bu model biraz daha geniş bir skalaya hitap ediyor yani bana herşey dinlenir gibi geldi . Dinlediğim elektronik dışı türlerde bas yoğunluğu olmasına rağmen seste fazla bozulma olmadı . Daha önce balanced armature +exciter yapıda bir kulaklık denemedim ve oldukça hoşuma gitti . Bas var detay ve kalite olarak iyi seviyede ve kulaklık kafamı şişirmiyor .Yinede klasik müzik dinlemek için yeterli doğallığa sahip değil ama kotarıyor bir şekilde.
    DSC02982.JPG

Bir basları var ,sanırsın boş metrobüs geliyor. Trance falan açtığımda kulaklık kulağımda titremeye başlıyor ama bunu kafa şişirmeden yapıyor . Tonlama ,vurgu,hız olarak iyi derece de müziğe tempo tutmanızı sağlıyor.

Rock/metal türünden bir parça açtığımda misal ‘Ac/dc –you shook me all night long ‘ gitar tonları iyi çok bozulmaya uğramıyor ,vokalin sesi net basların içinde kaybolmuyor tek eksiklik tizlerde yeterli çözünürlük yok .Ben çok fazla parlak kulaklık dinlemediğim için bu durumun eksikliğini hissetmiyorum

Diğer türlerde vokalin baslardan fazla etkilenmemesinin kulaklığın balanced armature +exciter yapısından kaynaklandığını düşünüyorum güzel bir teknolojiymiş.

Kulaklığın gelelim dezavantajına kasası gerçekten büyük bir kulakiçi gibi değil neredeyse on ear . Bakınca acaba daha büyük yapılabilirmiydi diye düşünüyorum . Kaptan spark gibi kulaklarınız yoksa bana hak vereceksiniz . Diğer bir konu kulaklık büyüklüğünden ve metal yapısından dolayı ağır yani gerçekten ağır . bu benim kulağımda durmaz dedim ilk baktığımda ama pioneer kulaklığın ucuna kanalı destekleyici bir parça koymuş, bu sayede kafamı sallamama rağmen kulağımdan hiç düşmedi
    DSC02975.JPG DSC02977.JPG

Kablosu kırmızı siyah Eskişehirspor forması gibi. Düz ve karışmayan bir yapıya sahip ,üzerinde konrtol tuşları var .Malzeme kalitesi olarak işiçiliği güzel ,kablosu değiştirilebilir yapıda mmcx sonlandırmalara sahip .
    DSC02976.JPG

Taşıma çantası hafif sert kulaklığı koruyabilecek bir yapıda ve taşımaya elverişli bir ağırlıkta ben beğendim .
    DSC02960.JPG

Kimler almasın : Çok doğal ve analitik ses arayan ,millet benim kulağıma mı bakıyor diyen ,bol tiz sevenler almasın .

Kimler alsın : -Ağırlıklı elektronik müzik dinliyorum ama arada farklı şeylerde dinlerim diyenler alsın .Sanatçının ses tonunu bozmuyor ve arkada dolgun bir bas var daha ne olsun .Çoğu müzik türü için ideal bir kulaklık ,bonus olarak elektronik müzik türlerinde pioneerın bas kalitesi .

Pioneer SE-CX9 Specifications
    Headphone TypeFully Enclosed with Balanced Armature and Exciter
    Frequency Response6 – 25,000 Hz
    Impedance20 Ω
    Maximum Input Power100 mW
    Sensitivity101 dB/mW
    Driver Units DiameterBalanced Armature driver
    Plug3.5 mm 4P mini-plug (gold plated)
    Cable Length1.2 m (detachable OFC Litz wire with lock-function)
    Weight0.46 oz (without cord)

Son düzenleme: 29 Mayıs 2016
    eses, baran88, Tuncay_D ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  2. trexmilennium

trexmilennium MP3

Beğenileri:
    60
    Yalnız Benim bildiğim Hybrid değil Cx9s. Tek BA sürücü ve Exciter denilen bir bass refleks yuvası var. Hybrid olan başka üst bir modelde göremedim nette.

refuserQ ve Hanamichi bunu beğendi.
  3. Hanamichi

Hanamichi DSD

Beğenileri:
    1.586
    Son düzenleme: 29 Mayıs 2016
    trexmilennium bunu beğendi.
  4. trexmilennium

trexmilennium MP3

Beğenileri:
    60
    Bende djxx başlayan seriyi hep kafaüstü biliyordum. Teşekkürler.
    Asıl beni hayrete düşüren, normalde bir tek ba ile neredeyse hiç bass sağlanamazken ve hatta tüm ses frekansına da hakkıyla cevap veremezken (ki o yüzdendir çoklu Ba sürücüler kullanıp eksiği tamamlıyorlar) cx9s ile tek Ba dan hem tüm ses frekanslarını çıkartıyorlar hem de en baba bass kulaklıklarından daha fazla bass ürettiriyorlar. Pioneer tam bir mühendislik yapmış tebrikler doğrusu.

fenrir bunu beğendi.
  5. bayhankardas

bayhankardas MP3

Beğenileri:
    65
    Merhabalar, üstad bende bu ürünü kullanıyorum ve dediğin bir çok şeye katılıyorum.. ;) Çok kulakiçi model kullandım ama bunda ki bass olayı gibisini hiç görmedim :D nerdeyse kulaküstü modellerde ki gibi bassların şiddeti, derinliği ve bass ne midleri ne de tizleri bozmuyor olduğu gibi sunuyor haliyle zevkli bir ürün..

Bende bu kulaklığın armature olayına çok takılmıştım yalnız Pioneer ile görüşünce kısmen öyle olduğunu düşündüm çünkü single BA'nın bu kadar detay ve temiz ses sunabileceğini düşünmüyordum. Onların söylediği; 9.4mm dynamic speaker unit , Balanced Armature , Bass Exciter ve vibration element aksamlarına sahip olduğuydu özellikle single armature mü diyince hayır balanced armature farklı dediler... :)

Hanamichi bunu beğendi.
  6. Tuncay_D

Tuncay_D FLAC

Beğenileri:
    287
    H.B. Da fiyatı 459 TL, bu fiyatı hak eder mi sizce? Gerçi şu aralar o kadar bütçe yok ama aklımda bulunsun :)

7. bayhankardas

bayhankardas MP3

Beğenileri:
    65
    Merhaba, gerçekten çok farklı bir bass deneyimi sunuyor kulaklık ve bir çok aksamı kaliteli tek sorun sürekli monitör kullanan biri için izolasyon alıştığınız dan biraz daha zayıf kalıyor...

Fiyatını hak ettiğini düşünüyorum hatta söylemiş olduğunuz rakamlar ucuz bile diyebilirim yurtdışında 299 dolar etiketiyle çıktı ürün daha sonradan indirim yapıldı hala Türkiye de bir çok yere göre fiyatı uygun ürünün. Ürünü almayı düşünürseniz söylediğiniz yerden almayın çünkü bir çok yerde ordan alınıp farklı nedenlerle ürünü iade ettikleri yazılmaktadır. Sanırım oranın kulakiçi ürünlerde olan bir açığını bulmuş milletimiz ve iade ediyor . :)
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 8 Temmuz 2016 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 8 Temmuz 2016 ---
    Edit: 460 TL'ye hemde taksitle edilinebilecek kablosu değişen kaliteli bir markanın farklı bir bass deneyimi sunan armatür kulaklığını alıyorsunuz, bunları düşününce bence fiyatını hak ediyor. ;)

Tuncay_D bunu beğendi.
  8. Hanamichi

Hanamichi DSD

Beğenileri:
    1.586
    Ses olarak bence fiyatinin hakkini veriyor ama kasa olarak buyuk ve agir kulaklik . Ikinci eli cok hareketli degil 250 tlye zor alici buluyor . Bence kasa yonunden denemeden alinmamasi gereken bir kulaklik. Kulaginiza taktiginiz zaman kulakligin insani var gibi duruyor .

Son düzenleme: 8 Temmuz 2016
  9. Tuncay_D

Tuncay_D FLAC

Beğenileri:
    287
    Büyük olması sorun değil, cks1000 için " kamera mı var la onda" diyen de olmuştu, bu biraz daha büyüğü sanırım ☺
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 8 Temmuz 2016 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 8 Temmuz 2016 ---
    @bayhankardas orjinal ve kapalı kutu ise bir sıkıntı olmaz sanırım, garantili ürün sonuçta..

Hanamichi ve refuserQ bunu beğendi.
  10. bayhankardas

bayhankardas MP3

Beğenileri:
    65
    Bu ürunlerde kapalı kutu olayı biraz farklı bulk ambalajı kendileri yapıyormuş. Ben forumlardan okuduğumu size ilettim iade konusunda, sizde arayıp bakabilirsiniz neler yazıldıklarını görürsünüz. Başka yerlerden de o fiyata bulunabiliyor tabii tercih sizin.

11. Whisper

Whisper MP3

Beğenileri:
    47
    bu kulaklığı bende h.b. dadan alıp iade etmiştim :)

12. Hypthus

Hypthus Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ben de 8 ve 9 arasında kaldım. 8'in bassları daha iyi diyorlar ancak 9'un da mid ve tizleri daha iyiymiş. Acaba ne kadar fark var basslarında, değer mi. Sanırım 8'i alıcam çünkü %80 oranla elektronik ve rap dinliyorum

13. bayhankardas

bayhankardas MP3

Beğenileri:
    65
    Pm atıldı.

Sayfayı Paylaş