Pure Class A amfi Tavsiyesi

'Amfi' bölümünde Rifat SERBEST tarafından 28 Aralık 2015 tarihinde başlatılan konu.

1. Rifat SERBEST

Rifat SERBEST MP3

Beğenileri:
    40
    Merhaba Arkadaşlar yumuşak bir sunumu olan Pure Class A amfi aramaktayım ilgilendiğim seriler vintage olanlar tavsiye verebileceğiniz ürünler varmıdır bütçe max 5-9 Bin $

2. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    2.554
    Krell?

3. HaypurTiryading

HaypurTiryading FLAC

Beğenileri:
    133
    Kaynak nedir? Hoparlör nedir? Beklenti nedir? Odanızın durumu nedir? Kaç watt, kaç ohmda bir amfi aramaktasınız? Daha önce class a vintage deneyiminiz oldumu yada neden vintage? Soruları spesifikleştirip, ihtiyacı kesinleştirirsek ben size öneride bulunamasam bile öneride bulunacak insanlarla tanıştıracağım. ;) Şuan belirli bir fiyat aralığı belirtip, spesifikleştirmeden tavsiye almak vintage için risktir. Accuphase, Mark Levinson(?), Krell gibi markalarla yumuşak sunum beklemeyin. Brystonda modele göre değişiklik gösterebiliyordu. Bu cihazlar gayet sert ve punch sunum yapan cihazlar genelde.

Selamlar

zekixx bunu beğendi.
  4. zekixx

zekixx MP3

Beğenileri:
    184
  5. Rifat SERBEST

Rifat SERBEST MP3

Beğenileri:
    40
    Audio Note AN-E SEC Silver Loudspeaker front hoparlörlerim lambalı tadında yumuşak sunum veren bir amfi arıyorum HaypurTiryading arkadaşın söylediği gibi accuphase krell mark levinson çok sert çalan ürünler bana kadife yumuşaklığında bir ses gerekiyor hoparlörlerim 4 ohm daha önce deneyimim luxmanın neredeyse tüm class a ürünlerini denemiş bununmaktayım ve halen kullanmakta olduğum luxman c-05 ve m-05 bulunmakta aşşağı yukarı aynı ses karakterine benzeyen farklı bir marka kullanmak istiyorum ayrıca mcintoch mc275 ve audio note 300b lambalı olarak kullandığım ürünler.

6. okty_k

okty_k WAV

Beğenileri:
    884
    O hoparlörü kullanıyorsanız lambalıda kalın bence, 6C33 gibi torklu lamba kullanan ampliler deneyebilirsiniz.

lacordello bunu beğendi.
  7. MehmetB

MehmetB MP3

Beğenileri:
    264
    Som dönemde çıkan Benchmark AHB2 çok övülüyor. Onu denemenizde bir fayda olabilir.

8. zekai

zekai MP3

Beğenileri:
    27
    "Lambalı tadında yumuşak sunum veren bir amfi arıyorum" demişsiniz ancak ben size yine bir Class A lambalı amfi tavsiye ederim: "Değer Terem" el yapımı Class A lambalı amfisi.

Değer Terem ülkemizin ilk lambalı amfi ustası. Usta kelimesi yetmez, sanatçısı demek daha doğru. Kendisi İTÜ mezunu bir elektronik mühendisi. Gençlik yıllarından beri, lambalı amfi üretiyor. Aynı zamanda orkestralarda enstrüman çalmış bir müzisyen. İstanbul HiFi klübünün kurucularından.

Ben kendisine bir Class A lambalı amfi yaptırdım. NOS Siemens sinyal lambaları ve yine NOS EL34 güç lambaları ile şimdiye kadar duyduğum en müzikal çalan amfiye sahip oldum. Belirttiğiniz Audio Note AN-E SEC hoparlörleriniz en iyi uyumu lambalı amfilerle sağlar diye biliyorum. Bu amfi de çok iyi çalacaktır. Fiyat olarak da 5 bin doları bulmazsınız.

Bence lambalı gibi çalan solid state amfi aramaktan vazgeçin. Siz de bir Class A Değer Terem lambalı amfisi kullanın ve müziğin keyfine bakın. Ülkemizde pek çok varlıklı kişi, istediği model ve fiyatta bir amfi alabilecekken Değer Beyin lambalı amfilerini kullanıyor. Kullanan birisi olarak söylüyorum amfileri gerçekten çok çok iyi çalıyor. Düşünürseniz iletişim bilgilerini verebilirim.

zekixx ve refuserQ bunu beğendi.
  9. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.713
    Verdiğiniz Değerli bilgiler için teşekkürler Zekai hocam.Acaba kulaklık amfisi de yapıyor mu Değer bey.Kendisiye tanışmak ve konuşmak isterim.Böyle bir değer var ülkemizde,bence tanıtmak gerek.İletişim bilgilerini verirseniz,forumca çok mutlu oluruz.Saygılar...

refuserQ bunu beğendi.
  10. zekai

zekai MP3

Beğenileri:
    27
    Ana konusu stereo sistemler olduğu için lambalı amfi ve hoparlör yapımı ile ilgili ve bildiğim kadarı ile kulaklık amfisi yapmıyor. Ancak kendisi ile konuyu görüşebilirsiniz. Telefonu: 532 293 0631

Ayrıca Timpani'nin sahibi Adnan Bey'in kendi sitesinde Değer Bey ile ilgili bir bölüm bulunmakta.

http://www.arduman.com/aa/Sayfalar/people/deger/deger.htm

(Bu linkteki adres ve iletişim bilgileri cep telefonu dışında eski bilgiler. Şu anda sadece cep telefonundan bağlantı kurabilirsiniz).

Bu arada en son kendisine bir bookshelf hoparlör yaptırdım. Hoparlörün performansından o kadar memnun kaldım ki epeydir vazgeçemediğim KEF Coda 8 bookshelf hoparlörümü hakikaten rafa kaldırdım. Driverların kalitesi yanında Değer Bey'in kendi tasarımı crossover da çok özel bir dizayna sahip ve sese etkisi süper. Yeni hoparlörüm bu: http://i.hizliresim.com/NrqMJ5.jpg

Son düzenleme: 31 Aralık 2015
    refuserQ bunu beğendi.
  11. Rifat SERBEST

Rifat SERBEST MP3

Beğenileri:
    40
    bilgi için tşkler gün içinde değer beyi arayıp bilgi alacağım...saygılar.

12. Rifat SERBEST

Rifat SERBEST MP3

Beğenileri:
    40
    luxman l590 dinledim eski luxman ses karakteri ile uzaktan yakından alakası yok satış rakamlarını hak eden bir ürün değil uzun zamandır kullandığım pure class a 105*2 luxman eski seri bir harika ikinci bir home sistem kurmak için elimde bulunan klasmana yakın bir anfi bakıyorum luxmanC05_M05_1.jpg

zekai bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş