RHA T20i incelemesi

'RHA' bölümünde akaelos tarafından 26 Şubat 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. akaelos

akaelos MP3

Beğenileri:
    67
    Ben direk Apple üzerinden aldım T20i yi kargo süresi 7-8 gün gibi bir şey gözüküyordu önce şaşırdım(3 günde geldi). Sonra altta yazılanları okudum ki herhangi bir kargoya vermiyorlar ürünlerini direk kendi kuryeleri getiriyor(300 TL üzeri kargoları bedavaydı diye hatırlıyorum). Sebep olarak ürünlerin çok değerli olduğu ve bir kargoda zarar görebileceği ya da yanlış kişiye teslim edilme riskine girilemeyeciğini söylemişler. Kurye birde teslim edilecek kişi dışında kimseye kargoyu vermiyor. Direk sizi arıyor ve buluşuyorsunuz. Açıkçası beni fazlaca etkiledi çok lüks bir kargo sistemleri var. Kutu sağlam ve hiç darp edilmemiş geliyor elinize.

KUTU İÇERİĞİ
    10 uç, taşıma için ufak bir cüzdan, 2 çift değiştirilebilir filtre, bir yaka için tutkaç, ve kullanma kılavuzu çıkıyor.

2 çift köpük uç, kalanları silikon fotodanda bakarsınız ben ilk üzerinde gelenler tam kulağıma oturduğu için onları kullanıyorum. Köpük uçlar iyi yalıtım sağlıyor değil mi? ben pek beğenmedim t20i ninkileri pek izolasyon sağlamadı bence.

Cüzdan açıkçası çok güzel kulaklıkları tüm uçları ve filtreleri hepsini aynı anda koyup yanınızda taşıyabilirsiniz. Ve dışına insanın dokundukça dokunası geliyor.

Kulaklıklardakilerle 3 çift filtre ile geliyor bu filtreler civata gibi ve döndürülerek takılıyor. ilk geldiklerinde demir bir levhaya vidalı geliyor. seslerine girmek istemiyorum çok fazla, ses konusunda amatör olduğum için ama şunu söyleyim bass, tiz, balanced olarak 3 tane geliyor ama bana balanced da bile bass ı yeterli geldiği için tiz olanlarla kullanıyorum.

KULAKLIK

Elinize aldığınızda demir olması kaliteliyim diye bağırıyor. Demir olması ağırlığı yanında getirsede ben kulağımdayken hiç hissetmedim ağırlığı.
    Jak çıkışında ve kulağa takılma kısmındaki detaylar da bence lüks şeyler.
    Kulaklıkla hiç fit sorunu yaşamadım. (Gereğinden fazla sokabiliyorum kulaklığın ucu bir boşluğa ulaşıyor :D )
    Kulaklığı Android telefonda kullanırken üzerindeki tuşlardan birtek ses arttırma ve azaltma fonksiyonu çalışmıyor.
    Bana çizilmeye meyilli gibi geldi kullanırken dikkatli olmak lazım.

BURN İN ÖNCESİ SES
    Bu kısımda çok iddialı değilim çok. ilk iem im olmasada ilk bu kadar özendiğim kulaklık o yüzden ne kadar doğru söylüyorum bilmiyorum. (Söylediklerim hissettiklerim deneyimim az, eksik yanlış olursa beni düzeltin) 10 saate yakın dinledim.

Kulaklık dinamik sürücüler sahip ve dengeli bir kulaklık deniyor ama ben mdr10rc gibi bass yoksunu bir kulaklıktan buna geçince bass lar başta bana yeterli hatta bazen fazla bile geldi(basshead değilim) sonra miktarına alıştım. Subbass lar bence çok güzel vuruyor ve yeteri kadar uzuyor dikkattimi bu çok çekti.
    Kulaklık kompleks parçalardan çok yavaş notaların, enstrümanların detaylarına tek tek basarak gitmeyi seviyor. Sahne konusunda pek yorum yapamayacağım çünkü bu kulaklık gelince sahnenin ne olduğunu öğrendim. Çok hızlı parçalarda bence biraz ortalık karışıyor ya da ben yakalayamıyor da olabilirim.

İncelemenin sonunda bir soru enteresan ama merakta ettim: flac bir kaç parçada bazı (bir dijital ses gelmesi gerekiyor parçanın o kısmında )sesler bozuk geldi ama Spotify da o kısımlar gayet düzgündü. Bu neyden kaynaklı acaba kulaklık kayıt mı seçiyor diye düşündüm. Bir de söyleyeyim flacları arkadaşım verdi galiba sağdan soldan indirdi satın almamıştır.

Kulaklığı note 4 edge ve 16 Bit flaclar ve Spotify ile denedim. Dap alacağım çok kararlı değilim ama Sony a15 alabilirim alınca ve burn in yapınca tekrar yazıya ekleme yaparım .

Soru: burn in tartışması açmak istemiyorum o yüzden sadece nasıl yapabilirim? bu kulaklık için ne kadar saat gerekli mesela?

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

M3m0ry42, DrWhite, Italoman ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. akaelos

akaelos MP3

Beğenileri:
    67
    Rezerve

3. zalman_1

zalman_1 MP3

Beğenileri:
    121
    İnceleme için eline sağlık.Bu rha t20i bana istediğimi veriyor :) sizin aksinize ben bass seven birisiyim ve basslar gümbür gümbür.Burn olayına gelince ben ilk aldığım zaman yaklaşık bir 8 saatlik pink noise ile kendi haline bıraktım.Evet bu iem burn olayını istiyor başta onu söylüm.Şimdi hatırlamıyorum ama bir forumda 300 saat olarak okumuştum Not:Yapılan emeğe teşekkür edilmemesi garip

Son düzenleme: 6 Mart 2017
    akaelos bunu beğendi.
  4. akaelos

akaelos MP3

Beğenileri:
    67
    Rica ederim teşekkür edilmesi için yazmadım forum bana çok şey kattı umarım bende ona katkı sağlayabilirim. Burn in yapıyorum şuan tamamıyla eklemem gereken şeyse kulaklığın kasalarına gelen kablosu biraz farklı görsel olarak çok çabuk yıprandı ama sese zararı yok sizde de oldu mu? Pipet gibi orası :(

5. zalman_1

zalman_1 MP3

Beğenileri:
    121
    Evet ama sizi üzmesin bunu konu.Tuhaf bir malzemeden yapılmış :D sadece kavisli olan bölmelerde oluyor bence bunu dert etmemek lazım malum rha bunu düşünmüştür

akaelos bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş