S:Flo² İzlenimleri

'S:Flo 2 / Teclast' bölümünde DefinitioN tarafından 22 Mayıs 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. kramer

kramer Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Sayın cique, gelen kutunuz dolu olduğu için size kişisel ileti gönderemedim, bilginize. :)

2. DefinitioN

DefinitioN Analog Yetkili üye

Beğenileri:
    2.958

S:FLO kesinlikle EQ ayarı sevmiyor.Ayarları biraz yükseltmeye kalktığınızda sesi bozuyor.Flat ayara yakın tutmak gerekiyor ayarları.Tek istisnası bas frekansı.Onu seviye 5 kadar yükseltmek gerekiyor bas açığını kapatmak için.Bu hem HO hem LO çıkışları için geçerli.

Ayrıca ayarlardaki normal mod hiç te normal değil.Tam tersi,alabildiğine anormal.Hangi akla hizmet adına normal demişler anlaşılır gibi değil.

3. DefinitioN

Beğenileri:
    2.958
    S:FLO 2 line out halen benim dinlediğim ses kalitesi en iyi DAP.Buna HM 801'de dahil.Bu benim görüşüm.
    Edit:Bana hitap eden en iyi DAP.
    Hayırlı olsun.Menüsünü umursamazsanız sakın sakın satmayın.Daha iyisini almak için hayli para harcamanız gerekebilir.

Bu arada S:FLO'nun esprisi kulaklık çıkışı değildir.Line out çıkışı+amfi olmadan hiçbir anlamı yok.

4. UmutecH

UmutecH Analog

Beğenileri:
    1.420
    Demek sflo2 hm-801'den iyi :naughty Ses kalitesi derken kriterlerin nedir Fatih :knuppel2:

5. DefinitioN

Beğenileri:
    2.958
    Line out çıkışı baz alınırsa;

Bana daha sıcak geldi S:FLO.Sahnesini de en az 801 kadar beğendim.Enstüman ayrımını da hakeza.801 bana göre bir DAP değil.Zira zaman zaman bazı türler için EQ gerekebiliyor.Ama yapamıyorsun.S:FLO bas eksikliği olan bir DAP.EQ ayarıyla bunu aşmak mümkün.Line out çıkışından dinlenirken EQ bas ayarını birkaç kademe artırmak yetiyor ve sesi bozmuyor.

HM-801 başka bir dünya tamam.Doğal ve olduğu gibi bir sesi var.Amacımda bunu sorgulamak değil.Kaldı ki 2 kere alınmayı hakedecek kadar üstün bir sese sahip.Ama zevkler,renkler meselesi Umut.Ben S:FLO line out kalitesine değişmem.

İkisi yaklaşık fiyatlarda olsa amenna ama biri 250 tl diğeri 1000 tl ise arada o fiyat farkına değecek bir ses farkı olduğunu düşünmüyorum.Bu sebeple de en iyi DAP S:FLO'dur dedim.Ayrıca ekledim.Bana göre...

Yoksa ayrıca DAC ihtiyacı olan,amfi taşımayı sevmeyen,gerçek sese en yakın DAP olsun diyen HM-801'den vazgeçemez.

Ek:Line out daha açık ama parlak değil,ayrıntıları daha belirgin.Enstrümanlar daha fazla alana serpiştirilmiş geldi bana.HM-801 doğallığını biraz karanlığına borçlu.Herkese hitap etmemesi çok normal.Tutup ta HM-801'i beğenmedim diyecek değilim.Zira ses kalitesi sınırdadır tamam ama kişiye görelik te önemli.

6. UmutecH

UmutecH Analog

Beğenileri:
    1.420
    Öncelikle benim gibi kuralcı adama ilan altına alakasız ileti attırdığın için seni tebrik ederim :evl

1-Tabii ki sana göre,bana göre olacak hiçbirimiz ses mühendisi ve ya teknik uzman değiliz.
    2-sflo2'den 801'den daha sıcak dediğine inanmıyorum yanlış yazdın galiba.
    3-Bas eksikliği var diyorsun,eko kullanıyorum diyorsun,line out'dan çıkıyorsun,ara kablo+amfi kullanıyorsun,üstüne de 801'e daha doğal diyorsun ama sonuçta sflo2 daha kaliteli ses veriyor diyorsun.
    4-İyi bir sistem eko'ya ihtiyaç duymaz,kişisel zevkler ihtiyaç duyar eko'yu açıp yorum yaparsan işin içinden çıkamayız.
    Sonuç olarak ben daha çok sevdim dersen kimse yorum bile yapmaz ama kalkıpta ses kalitesi daha iyi dersen olay değişir.

Sen hm 801'i neden sattın hatırla?

7. DefinitioN

Beğenileri:
    2.958
    1-HM-801'i EX1000'le dinledim.Sıcaktan çok koyu ve kapalı bir ses aldım.
    2-Ses kalitesi kriterleri hala tartışılıyor Umut.Bunu hatırlatmak isterim.Tek kriter doğallıksa neden EX1000 bazılarınca beğenilmiyor mesela.(Müziğe kişisel bakış ve beklenti). ???
    3-Bana göre diye not düşersen eğer en iyiyi belirleyen kişisek zevklerdir Umut'cum.Yoksa en iyisi S:FLO'dur o kadar demek ne haddime.

Küçük ayrıntılar ekliyorum yazdıklarıma.Yine de yanıltıcı oluyorsa söylediklerinde haklısın.Ben daha çok sevdim S:FLO line out çıkışını.Bana daha çok hitap ediyordu.Sahnesi,ayrımı,sesin genişliği,detayı daha iyi geldi bana.Bu sebeple daha iyi buldum.Amacım kesinlikle polemik değil.Seni,kendimi boşuna neden yorayım.Fikirler ortaya atılıyor.Sen de yazıyorsun doğru bildiklerini bende.

Sonuçta ben daha çok sevdim,tamam.Haklısın.

8. UmutecH

UmutecH Analog

Beğenileri:
    1.420
    Tek kriter doğallık değil tabi ki sen 801 daha doğal dedin diye onu belirttim.Herkesin aynı fikirde olma ihtimali olmadığı için tartışma olmazsa samimiyet olmaz.
    Ancak tutarsızlıkları çözmek gerekir Fatihciğim.sflo2 801'den daha sıcak dedin,sonra hm801'i ex1000'de kullandım, sıcaktan çok koyu kapalı bir ses aldım dedin.Şimdi hangisi daha sıcak ben anlamadım.Ayrıca bana özelden de sflo2+bakır kablo+amfi+ex1000 kullandığında bakır kablodan kaynaklı olduğunu düşündüğün çok sıcak,kapalı bir ses oluştu demiştin.

Ben de hiçbir zaman en iyidir kelimesini kullanmam zaten.Hatırlarsan 801'i satarken dünyanın en iyi dap'ı dediğinde tepki göstermiştim :naughty

Bence hm801 sflo2'den daha kaliteli ses veriyor diyor ve susuyorum ;D

Konuyu da sflo2 incelemene taşıyorum 8)

9. DefinitioN

Beğenileri:
    2.958
    Koyu,kapalı ses sıcak ses midir?Terimlerin içi tam dolsa.İşte genelgeçer doğrular koyulamıyor ses kalitesine.Kimi C4 diyor,kimi DX100,kimi HM-801 kimi de S:FLO.Kimin ne tür dinlediğine,ne beklediğine,ses zevkine,rengine göre değişiyor.

Head-fi'de onca tartışma var.En iyi hangisi diye?Hatta Sansa Clip bile diyen var. ??? Sözlerime biraz da bu açıdan bakmak gerekir.

Ben sözünü şöyle yorumladım:E Fatih en doğalı HM-801 diyorsun,sonra en iyi S:FLO'dur diyorsun.Bu ne tezat?
    İşte tezat değil oradaki sözüm.En doğal en iyiyse tamam da,en iyi demek değil işte.

Bence HM-801 sıcak olmaktan biraz daha çok analitik.Sony sıcaklığı yok mesela.Sıcak sesi nasıl yorumladığına bağlı.Ayrıca çok sıcak ve kapalı dedim mi hatırlamıyorum.Demişsem de yanlıştır.Çok sıcak ve gövdeli demek daha doğru olacaktır.

Evet dünyanın en iyi DAP'ı HM-801 dedim ilana.Ses kalitesi en iyi demedim ki. ::) ;D

Hem kikicostar'ın yalancısıyım ben. :evl
    http://www.articlesbase.com/electro...yer-hifiman-hm-801-player-review-5499989.html

10. kornography

kornography FLAC

Beğenileri:
    154
    Kişiler kendi zevkine göre c4, hm-801 ve dx100 arasında seçim yapabilir ve bunlar benim gözünde dünyanın en iyi 3 taşınabilir müzik çaları.
    Sflo'nun ses rengi bu üçünden daha çok beğenilmiş olabilir ancak bu işin teknik boyutlarını da göz önüne getirmek gerek bence.
    Bana göre de sflo2 bu 3 müzik çalara, sahne sunumu ve çözünürlük olarak yaklaşamaz.

11. UmutecH

UmutecH Analog

Beğenileri:
    1.420
    Benim bu işlere tekrar bulaşmama vesile olan sevgili Yağız'a aynen katılıyorum :)

12. cique

cique WAV

Beğenileri:
    48
    Dinlediklerim içinde bence, sunumu en güzel olan çalardır. :evl

Sayfayı Paylaş