S:Flo²

'S:Flo 2 / Teclast' bölümünde yilmaz196 tarafından 16 Ağustos 2010 tarihinde başlatılan konu.

1. yilmaz196

yilmaz196 FLAC

Beğenileri:
    4
    Yaklaşık 1 aydır, 16 gb lık versiyonunu kullanıyorum. Headfi de de vaya bir popüler. Bence burada da bir topiğinin olması lazım. F/P olarak aşmış bir cihaz diyebiliirm. Bir inceleme yapmayacağım. Bu başlıktan hem sorulara cevap vermeye çalışacağım, hem de genel olarak beraber tartışır ve yardımlaşırız. Eminim pek çok kişi daha almak istiyor ya da almıştır. Şu kadarını söylemek istiyorum eğer bir dap almak planınız varsa kesinlikle bu cihaza yönelin. Hatta başka dapınız olsa bile bu cihazı alın. Eminim diğerini satacaksınız. Alet gerçekten hoşuma gitmese, bu kadar kesin konuşmazdım. Bence vibez ve sony x den bir gömlek üstün bir cihaz. Sırf ses kalitesi olarak bakmamak lazım, genel olarka konuşuyorum. Tabiki sony x den ses kalitesi olarak, fersah fersah ileri de değil. Ama işin içine fiyat ve özellik faktörleri de girdi mi, sonylere o kadar para vermeyin derim. Bu fiyata daha iyisi olmaz bence. Sanki bir playerdan değil de bir sistemden müzik dinliyormuşsunuz havası veriyor alet. Çok güçlü ve dolgun bir sesi var. Flat ses te dinliyorum ve çok yeterli. Eq ıvır zıvırla uğraşmaya gerek yok. Genel olarak + - değerlendirmesi yapacak olursak,

ARTILAR

1-F/P da eline kimse su dökemez heralde
    2-Ses kalitesi
    3-Geniş ses ve görüntü format desteği
    4-Geniş ve fiyatına göre kaliteli ekran
    5-Micro sd kart desteği(32 gb da yazdığını gördüm ama 16 gb tan fazlasını deneyeni görmedim)
    6-Tip olarak gayet güzel ve sağlam bir yapısı var
    7-Ayrı bir lineout girişi(kulaklık çıkışından daha temiz bir ses veriyor)

EKSİLER

1-Pil ömrü kullanım ve formatlara göre 7-10 saat arası gidiyor
    2-Sorunlu yazılımı(Özellikle alışana kadara saç baş yoldurtabilir)
    3-6 saat kadar bir şarj süresi var
    4-Bazen sık sık resetlemek zorunda kalmanız, alet bazen kendine gelmesi için şarja takmanız gerekiyor.
    5-Kulaklık çıkışından, düşük empedanslı kulaklıklarda(iemlerde mesela), dip seslerin gelmesi. Ama müzik sırasında bir sorun yok.
    6- Ara biriminin dhaa çok eldne geçmesi lazım. Bazı şeyleri yapmak için çok sayıda tuşa basmanız gerekiyor

Genel olarak aklıma gelenler bunlar. Ama tüm sorunlarına rağmen bu fiyata kesinlikle alınması gereken bir dap. Kesinlikle öneriyorum. Ayrıca gümrük sorunu da olmuyor. Ufak bir paket zaten. Yazılımının da zamanla daha iyi olacğaına inanıyorum çünkü ilgilenen baya insan var aletle. Herhangi sorunuz varsa buradan sorun, cevaplamaya çalışayım.

djalimarmaris bunu beğendi.
  2. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    594
    Eline sağlık abi, çok merak edilen bir cihazdı S:flo2..

3. chucky_chucky

chucky_chucky MP3

Beğenileri:
    4
    inceleme için sağol yılmaz içime su serptin vallah. haydi hayırlısı pişman olmucaz gibi geliyo bu sefer. ;D bi gelemedi ya ptt de bekliyo sinir ediyolar. alet 5 günde geldi 5 gündür ptt'de bekliyo illah gidip aldırtcaklar. :kafa:

4. yilmaz196

yilmaz196 FLAC

Beğenileri:
    4
    Teşekkürler. Eminim memnun kalıcaksın chucky sende. Yazının başında dediğim gibi, ayrı bir incelemeyi gereksiz gördüm. Şurası naısl çalışıyor, burası nasıl çalışıyor tarzı şeyler zaten nette var baya. Ses kalitesi olarak ta, artık dapları midtiz bas vs gibi incelemek gereksiz geliyor bana. Kulağımın belli bir seviyeye ulaştığına inanıyorum artık. İyi, kötü veya vasatsa onu söylemek, diğer playerlarla karşılaştırmak daha mantıklı geliyor. Flo2 de bei gayet tatmin etti ses kalitesinde. Bir sıkıntısını görmedim. Öyle olmasa zaten tavsiye etmem.

5. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss WAV

Beğenileri:
    358
    Beyim tatilden dönmüş.Hayırlı olsun Erdinç.Fiyatı ne bu aletin ?

6. yilmaz196

yilmaz196 FLAC

Beğenileri:
    4
    Kapasitesine göre değişiyor özgür. 2 gblığı 120, 8 gblığı 140, 16 gblığı şu an kalmamış, eylül ortası gelecek diyorlar, o da 180 di galiba yanlış hatırlamıyorsam.

7. ulyses

ulyses WAV

Beğenileri:
    60
    Pil süresi hariç çok güzel bir cihaza benziyor. Ama işte pil süresi de gerçekten çok önemli bir faktör.

8. yilmaz196

yilmaz196 FLAC

Beğenileri:
    4
    Bu tarz bir donanıma sahip bir cihaz için daha fazlası zaten zor. Herkes için değişen bir öneme sahip bir olgu pil süresi. Gönül isterdiki bir 20 saat çıkarsın ama verdiklerine nazaran önemsemiyorum ben. Bugün artık cep telefonlarını bile her gün şarja takıyoruz. Her gün kullanan biri de her akşam şarja takarsa, o gün çok rahat yeter.

9. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss WAV

Beğenileri:
    358
    İşin aslı ben x-fi yi bile sadece müzik dinlemek için kullanmama rağmen 8-10 saatten yukarı çıkartamadım ömrünü.Sanırım ben de bir tuhaflık war :b

10. yilmaz196

yilmaz196 FLAC

Beğenileri:
    4
    Seni ayrı bir kategori de incelemeyi düşünüyorum zaten ben. YAzıyı da burada yayınlayacağım. ;D

11. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss WAV

Beğenileri:
    358
    Burn-in olayını tamamlayım incelersin tosunum.Maaşallah tatil yaramış pek bi esprilisin :-*

12. STT-CL

STT-CL Guest

Güzel değerlendirmeler.Teşekkürler Erdinç Hocam.Harika bir ses kalitesi ve mükemmel f/p kesinlikle bu cihazı harika yapıyor. :)

13. KiralikCeset

KiralikCeset FLAC

Beğenileri:
    2
    Oncelikle hayırlı olsun.Metin sayesınde benımde son donemde ıstedıgım bır urundu.Ay bası kısmetse alıcam.Urunun 8 gb lık olanını alsam micro sd ıle takvıye yapsam yıne aynı performansı alırmıyım ? Ayrıca tavsıye edecegınız bır yer varmı satıs ıcın ? Urunde radio olmadıgı ıcın sanırım gumruktede bır problem yasamayız gıbı

14. toytoy

toytoy Guest

yauw bende yazma stresinden kurtuldum kehkeh...

15. yilmaz196

yilmaz196 FLAC

Beğenileri:
    4
    Kiralık ceset, mp4nation.com dan alabilirsin. Hangi kapasiteyi seçersen seç performansı fark etmez.

16. KiralikCeset

KiralikCeset FLAC

Beğenileri:
    2
    tesekkurler yılmaz. ama soyle resımlı ayrıntılı bır ıneceleme hos olurdu bu alet ıcın.bence hakedıyor

17. thehadi

thehadi Guest

Erdinç acaba bu aletin dijital ses çıkışı var mı analog output dışında. JH-3A alacağım bu nedenle bana dijital outputu olan bir player gerekiyor. iriver h1x0 serilerinde var bu çıkış ama üretimleri yok şu anda. Bunun varsa benim için harika olacak.

18. yilmaz196

yilmaz196 FLAC

Beğenileri:
    4
    Yok hadi, açıkcası ben de iriverın o serisi dışında görmedim hiç dijital çıkış.

19. thehadi

thehadi Guest

Olsaydı şahane olurdu benim için. Iriver falan bakınacağız artık

20. KiralikCeset

KiralikCeset FLAC

Beğenileri:
    2
    hifiman de yokmuydu dıjıtal cıkıs ?

Sayfayı Paylaş