S:Flo²

'S:Flo 2 / Teclast' bölümünde yilmaz196 tarafından 16 Ağustos 2010 tarihinde başlatılan konu.

1. Mair

Mair Analog

Beğenileri:
    617
    Fatih sen bunu mu kullanıyorsun?
    Products - DISCONTINUED - iBasso D2 Boa
    Color: Green Price: $ 165.00 Package Weight: 10000 g Sold Out

2. gencebayx

gencebayx Guest

His dediğiniz gereksiz bir tokluk ve yoğun mid bas mı?(Yoğun derken aşırı kabarık gibi)Zira benim hissettiğim buydu.

3. chemist

chemist FLAC

Beğenileri:
    119
    @mair evet ibasso d2 boa ama şu 10000 g olayına takıldım :) sıfır fiyaları biraz uçuk evet ama 2. Elde uygun fiyata bulunabiliyor.

@definition hiss abi hisssss :) dip gürültüsü yani, hani radyo dinlerken arka plandan sürekli gelen parazit

4. gencebayx

gencebayx Guest

Mair'de özelden cevapladı.Teşekkürler ikinize de...

O zaten olmazsa olmaz bir sıkıntı bu fiyattaki ürünlerde...

5. Mair

Mair Analog

Beğenileri:
    617
    O his kulaklığa, kaynağa ve ampa göre değişir ;) E11 gibi çok satan ve fiyatına göre oldukça başarılı bulunan bir amp'ın dip gürültüsü varsa bile ortalama kulağa göre rahatsız edici ölçüde değildir. Aksi halde çok satmaz ve başarılı bulunmazdı :ok

6. gencebayx

gencebayx Guest

Peki ya çok satılması!?

7. chemist

chemist FLAC

Beğenileri:
    119
    Abi valla benim kulak üst düzey ozaman ;D ürün fiyat performansı zaten, başarısına bişey diyemem. Ses olayında görecelilik ön planda, bu yüzden diyorum hiss sesinden rahatsız oldum diye. Yoksa birçok kullanıcı için fazla gelmeyebilir

8. Mair

Mair Analog

Beğenileri:
    617
    @ definition: Nasıl yani?

F/P olarak çok iyi olduğu için çok satılıyor işte.

@ chemist: hehehe olabilir o. Herkesin kulağı bir değil :)

9. gencebayx

gencebayx Guest

Çok beğenilse diyorum bu derece satılır mıydı?Birazda elde tutulmaz mıydı?Saçma bir mantık işte.Uzatmıyorum.

10. Mair

Mair Analog

Beğenileri:
    617
    Bu amfi iyi bir F/P ürünü olduğu için, hiç amp kullanmamış çok insan bunlardan aldı ve gördü ki amfiler süper şeyler; daha iyisi için dişlerini bileyip eldekilerini satılığa çıkardılar. O yüzden 2. elleri de bol oldu.

11. UmutecH

UmutecH Analog

Beğenileri:
    1.420
    Arkadaşlar amfi'nin dip sesi olmayabilir mi? Ayrıca kaynağın dip sesini yükseltiyor olmasın sakın.Bir de amp nedir?

12. cique

cique WAV

Beğenileri:
    48
    Sflo2 yi uzun zaman kullanan biri olarak tavsiyem (tabii ki denediklerim göz önüne allındığında) fiyat avantajını düşünürsek ilk ibasso d2+ derim. Gerçekten sflo'nun kulaklık çıkışıyla karşılaştırıldığında ciddi bir katkı sağlıyor. Bu konuda daha önce inceleme yazmıştım, ordan detaylara ulaşılabilir. Daha geniş bir bütçe varsa taşınabilir başka bir seçenek meier stepdance. Bu amfi gerçekten olayı başka bir noktaya getiriyor, ancak 2. el fiyatları bile 450-500TL civarı. Son olarak deneyip memnun kaldığım yarı taşınabilir Grado RA-1. Tabii yarı taşınabilir olması bazı soruları peşinen getiriyor ancak en etkili eşleşme de bu şekilde oluyor.
    Ha biri çıkar der o maliyetlere hifiman filan alınır hem de amfiye ihtiyaç kalmaz, o da haklı bir görüş olur. Ama biraz da bu iş bir kaç bileşenle aradığın tadı bulma macerasıdır, bu da çoğu odyofilin gittiği bir yoldur.

13. semsal

semsal MP3

Beğenileri:
    0
    Biraz daha test yaptıktan sonra geniş bir değerlendirme yazmaya calışacağım ama konuyu görünce ekleme gereği gördüm;

3 gündür (Sflo2)Teclast T51 Storb Modlu+Meier Corda Stepdance kullanıyorum, stepdance eklemedende storb mod cılgın bir şey çok başarılı ancak stepdance eklenince ciddi sınıf değiştirdiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Soyle soyleyeyim hi-fi da bu sese ulaşmak için çok para harcamak lazım çok :) Sadece her iki alette sıcak tarafta değil, tarafsız çalıyorlar.

14. gencebayx

gencebayx Guest

S:FLO +Shure SE215 ikilisi hakkında ilk izlenimim biraz doğallıktan uzak mekaniğe kaçan bir ses birlikteliği olduğu yönünde.Midler yumuşak değil ve çok önde,tizler tatlı değil kaba.

Tabi bu sonuç ikisi için yorumumdur.

15. cique

cique WAV

Beğenileri:
    48
    Sflo ve beğendiğim kulaklık eşleşmelerini deneyimlerim doğrultusunda yazayım.
    Triple-fi ile: Güçlü, dinamik, detaylı, gövdeli, dengeli, orta seviyede sahneli.
    CK10 ile: Anlatılmaz yaşanır dedirten cinsten. Çok dengeli, pürüssüz, son derece doğal, orta sahneli, orta detaylı, orta güçlü. Galiba monitörgilleri seviyorum.
    PFE (gri filtre)ile: Doğala yakın, oldukça detaylı, vokal ve solo enstrumanlarda iddealı/efektif, gövdeli, ortanın az bir altı sahneli, iyi enstruman ayrımlı. Ama bunlara takılmadan derim ki: bana dinlerken en çok müzisyene yaklaştığımı hissettiren bu kulaklık oldu. Canlı gibi (live like) bir eşleşme olduğunu düşünüyorum.
    PFE (siyah filtre): bence PFE tüm anlamını yitiriyor, karanlık, kısa gövdeli, cansız bir hal alıyor. PFE gri filtre ile dinlenmeli .
    İE8 ile: Beni dinamik sürücüden soğutan kulaklık oldu. Belkide uzun süre başka bir dinamik sürücüye dokunmam bile, öylesine bir zıtlık oluştu. Detay, tını gibi şeyleri bulamayınca-ki kulağın detaya alışmasıyla ilgili de olabilir- kurulu setup anlamını bir anda yitirdi. perdeli, karanlık bir yapı bence Sflo ile birleşince uygun bileşenden uzaklaşıldı -ki Sflo analitik ya da dengeli bir kaynak sayılır.
    Stereo da dinleyicinin özlemini duyduğu husus kulaklık dünyasının çok geniş varyasyonda sunduğu "detay eksikliğidir" , konuya biraz da bu pencereden baktığımı hesap ederek, yorumlarımı değerlendirmeye çalışın.
    Edit: CKS10 diye bişey yokmuş, hayal dünyam geniş, değişik kulaklıklar deniyorum uykumda...

16. gencebayx

gencebayx Guest

:ok :ok :ok (Sevgili moderatörler bu simgeyi sevmesem de(["worship"değiştirdim zaten] daha uygunu yok maalesef.Buraya alkış koyulamaz mı?)

S:FLO 2 hafif karanlık ve mat karakterde mini kafaüstüleri sevecek gibi bir his var içimde(Örn:p5)

17. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    594
    CKS10 yazılmış da o mesajda, CK10 mu yoksa CKS90 mı olacaktı acaba :)

18. gencebayx

gencebayx Guest

CK10'dur o.Tarif daha uyuyor.

19. cique

cique WAV

Beğenileri:
    48
    3 saat uykuyla duruyorum, normaldir o kadar , CK10 olacak o....S yi görmeyin kapayın gözü.. :angel:

20. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    10
    Pfe'nin detayı ck10'dan daha mı iyi acaba?

Sayfayı Paylaş