S:Flo²

'S:Flo 2 / Teclast' bölümünde yilmaz196 tarafından 16 Ağustos 2010 tarihinde başlatılan konu.

1. cique

cique WAV

Beğenileri:
    48
    [quote author=A Dying Wish link=topic=1924.msg48950#msg48950 date=1334665353]
    Pfe'nin detayı ck10'dan daha mı iyi acaba?
    [/quote]
    İşin aslı PFE biraz parlak tarafta kalıyor, belki bu detay noktasında onu daha ileri taşşıyor ancak CK10 daki parlak olmayan nört yapı onu daha doğal kılıyor. kişisel tecrübem bu yönde

2. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    594
    CK10 daha detaylı, daha üst seviye bir kulaklık PFEye göre :ok

PFEde detay hissi fazla sadece açık sesli olduğu için..

3. Siyah Nur

Siyah Nur WAV

Beğenileri:
    39
    +1

MX980 bilem PFE'den daha detaylı.

4. gencebayx

gencebayx Guest

S:FLO 2 çok ta gövdeli bir ses vermiyor.Çok değil ama parlatıyor şarkıları.Ayrımı gayet iyi,sahnesi de fena değil.Ama insan bazen nötr bir doğallık arıyor.Geriye bunu elde etmek için iyi bir kulaklık seçmek kalıyor.

Farklı yapıda ses karakterlerini eşleştirmek (daha doğru olmayabilir ama) daha iyi sonuç verebilir.

5. chemist

chemist FLAC

Beğenileri:
    119
    S:flo2 En dolgun-etli ses veren cihazlardan biri. Aslında midleri biraz parlak olsada tizleri çok mat ve karanlık yapıda. Bu durumun tersi olsa daha iyi olurmuş ama işte :wink

6. gencebayx

gencebayx Guest

Cılız değil kesinlikle gövde var ama çok değil bence.

Mid parlatma olayını kastediyorum.SE215 ile midler önde(buna gövde denebilir mi???) ve hafif çamurlu.Yumuşak ve akıcı değil.Kulaklığın karakterinin de etkisi vardır muhakkak.

Tiz seslerle ilgili yorum yapmak için çok erken.Zira farklı kulaklıklarla denemek lazım.Ama S:FLO 2+SE215 ile musiland+A900 tizleri çok çok çok başka dünyalarda.(-)Nerede o tane tane kristal ziller.

7. panareturns

panareturns Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    şu yoruma noktasına virgülüne dokunmadan direkt katılıyorum.bence sflo mükemmele yakın bir taşınabilir oynatıcı.ancak bu eksiği(karakteri diyelim hadi ^-^ )bazı kullanıcıları üzüyor maalesef.(misal ben).

8. kof11s

kof11s Guest

Benim kullandığım clip+ ile de aynı şekilde se215 biraz kulak yoruyor malesef. :embarassed:

9. cique

cique WAV

Beğenileri:
    48
    Üç beş gündür HM-602 ile müzik dinliyorum. HM-602 nin neden fiyatının yüksek olduğunu ilk dinlemede bile anlayabiliyorsunuz. Yüksek çözünürlük, geniş sahne, kaliteli ve güçlü baslar, hemen hemen her müzik türünü kaldırıyor, harici DAC katı kaliteli, menüler filan pratik, klasik, enstrumantel, pop, R&B, rock türlerinde fiyatın ve boyutun üzerinde başarım var vs. vs...
    Ama ses rengi benim dinlediği müziğe uymadı, mümkün değil uymaz da. Araya amfi koyarak K601 le dinliyorum, bu kulaklığın genel karakteristiğini bile bozdu, mid dominant kulaklığı bile baslı, tizli bir hale getirdi. Vokaller geriye kaçtı. SFLO da vokalist masamın üzerinde söylüyordu şarkıyı. Şarkıcı yan odaya kaçtı :( Şarkıcının nefes alış verişleri duyuluyordu, saçının dalgasını hissediyordum. Ha SFLO her müzik türüne kesinlikle hitap etmiyor, buna katılıyorum. Ama gövdesiz, cılız vs. yorumlar eğer senfoni orkestrası, R&B gibi müzikler için söylendiyse katılıyorum, ama akustik ve vokal ağırlıklı müziklerde sırf gövde var, gövdeden gayri birşey yok, kanaatim bu yönde.
    Yukarıda midler parlak denmiş, doğru midler parlaklık hissi veriyor, ancak bunun midlerin önde olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Ve tizler kesinlikle karanlık değil, en azından PFE tarzı bir kulaklıkla dinliyorsanız, zillerin tınısı içime işliyordu. siblance de hiç yapmadı bu noktada. Ancak bundan bağımsız 3-5Khz civarlarında özellikle de piyano sesinde bir çatlama duyduğum ve rahatsız olduğum çok oldu. Fikrim SFLO nun piyano sesine iyi tepki vermediği yönünde, HM-602 ile kıyasladığımda 602 piyano için yapılmış sanki.
    Bir de tüm yorumları karşılaştırdığımda şunu anlıyorum, SFLO nu versiyonlara göre farklı seslere sahip olduğu anlaşılıyor. ben son versiyonunu 1 sene kadar kullanmıştım. Yorum farklılıkları bundan kaynaklanıyor da olabilir. Ayrıca herkez aynı müzik türünü dinlemediği için bu DAP'ı iceleme noktasında farklılıklar oluşuyor diye tahmin ediyorum. Misal vokal caz dinlerken CK10 daha az gövdeli ve nötür çalıyor. Bence çok daha başarılı da, şüphe yok. Ancak PFe ile vokal daha da öne taşınıyor , boyu uzuyor, böylelikle gövdesi de artıyor. Tabi vokalin kullandığı Hz aralığı genişliyor. Bu arada diğer enstrumanların frekans aralığıyla örtüşmeler yaşanıyor (özellikle frekans kesim noktalarında 180hz, 3Khz). Bundan dolayı bazı müzik türleri için yapılan tüm yorumlar kendince haklı çıkıyor.
    Demem o ki ben SFLO yu ses renginden dolayı kendini özlettiriyor, ama belirli şartlarda malum kusurlar da oluşmuyor değil.

10. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    594
    Bu bilgi dolu mesaj sebebiyle inceleme sayiniz arttirilmistir :)

11. cique

cique WAV

Beğenileri:
    48
    Aslında yazarken elim sürekli titriyor, konu algıyla alakalı olduğu ve gözlenen bağımsız değişkenler çok olduğundan konu aktarımı hem aktaran hem de aktarılan için riskli. Yazılanla okunan herzaman örtüşmüyor. :)
    Aslında girişmek istediğim bununla bağlantılı bir konu daha var ama toparlamam vakit alıyor.
    Bizim sahne dediğimiz şeyin aslında bu frekans oranlarının ayarlarından oluştuğunu düşünüyorum. Bir de sahnenin genişlik ve uzaklığı ise konu amfi katıysa dip sesle alakalı olduğunu düşünüyorum. Misal SFLO da dip ses yok denecek kadar azdır. Bağlantılı olarak sahne görece dar ve yakındır. Hifiman grubunun genelinde bir dip ses var olduğunu okuyor ve gözlemliyorum. Bu sebeple sahne daha uzakta ve geniş. Uzaklaştıkça genişliyor da diyebilirim.İşin matamatik kısmından çok anlamasam da bunun kağıt üzerinden okunması bile mümkün görünüyor. Biraz daha toparlanmaya ihtiyacı olan bir konu. İşin üretim kısmıyla temas gerektirecek :)

12. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    594
    Sahne çok farklı bir yargı. Genelleme yapılması biraz zor.

Örneğin Concerto'nun sahnesi yakın olmasına rağmen genişti. Ama genelleme olarak sahne uzak olduğunda genel olarak geniş oluyor.

Dipses ile ilgili durum ile ilgili bilgim/farkındalığım malesef yok.

Yazarken el titremesinin de hiç gereği yok, bu forumda kimse bilgisini yansıtmaya çalıştığı için ezilmez, yerilmez. Bildiğimiz kadarıyla yanlışsa, düzeltmeye çalışırız, üstünde tartışırız.

13. cique

cique WAV

Beğenileri:
    48
    Gerekçemin eziklikle kesinlikle bir ilgisi yok :) Üzerinde konuştuğumuz konular ağırlıklı bilim dışı, algı temelli konular. Bu dezavantaja bir de aktarımdan doğan sıkıntılar eklenince el titremesi doğal hatta gerekli bir sonuç oluyor. Seçilen kelimelerin önemi artıyor. Farkındaysanız yukarıda aynı fil hakkında konuşmuş durmuşuz, herkes baktığı taraftan tarif etmiş. Ha bi de baktığımız tarafı bile optik şartlardan dolayı olduğu gibi tarif edemediğimiz de olmuştur :eek:
    Hakkımızda hayırlısı :)

14. mkaraman06

mkaraman06 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Bende Bu cihazı almayı düşünüyordum. Burayı okuduğum iyi oldu ,çok yardımcı oldunuz Teşekkürler.Hepinize İyi Forumlar

15. omergunce

omergunce Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar şuan Nationite SFlo2'yi nereden alabilirim.

16. UmutecH

UmutecH Analog

Beğenileri:
    1.420
  17. omergunce

omergunce Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Öncelikli olarak teşekkür ederim.Siteyi gezerken bu playeri gördüm.QLS QA350 MOD V2 bu player için ne düşünüyorsunuz arkadaşlar.

18. UmutecH

UmutecH Analog

Beğenileri:
    1.420
    O waw oynatıcı olması lazım.Tam olarak müzik çalar denemez ona.Rica ederim.

19. omergunce

omergunce Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Stoklarda yok görünüyor.

20. UmutecH

UmutecH Analog

Beğenileri:
    1.420
    2 gün önce stoktaydı.Stoğa girmesi çok uzun sürmez tahminimce.Bende bir ara çok almak istedim,ama yazılımından dolayı bir türlü cesaret edemediğim için az çok bilirim bu siteyi :)
    3-5 gün içinde stoğa girmesi lazım.

Sayfayı Paylaş