Sedef Audio La Figaro 336c Esdegeri - Goruslerim

'Amfi, DAC ve Ekipman ݝncelemeleri' bölümünde zekixx tarafından 7 Nisan 2015 tarihinde başlatılan konu.

1. tsn141

tsn141 DSD

Beğenileri:
    1.370
    Ahmet bey, osiloskop fotoğrafları, eğer kıyaslamalı olarak koyarsanız, arkadaşlara ciddi fikir verecektir. Sizin için uygunsa ve imkanınız varsa güzel olabilir. Forumda bu çıktıları yorumlayacak çok üye var.

Sent from my toaster
    Tost makinemden gönderilmiştir

2. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek MP3

Beğenileri:
    213
    Herkese selamlar,
    La Figaro amfinin reviev listesini bulamadım değişik sitelerde incelemesi var değişik yorumlar var hepside olumlu bende değişik olan troidal trafo kullandım verimi daha yüksek,kapasitör değerleri yüksek uf ve yüksek gradeli kullandım,satın alan arkadaşların yorumları var sitede. Bu amfiden alan bu işi bilen, Dr arkadaşlar var dünyanın bir numaralı sesi bu sesin üzerine ses yok tebrikler diye mesajlar telefonlar alıyorum ,alan alsın almayanlar lütfen emeğe saygı göstersinler yazılan teknik değerlerinden bende bir şey anlamıyorum yeterki sesi doğal versin giriş 100 k çıkış 1watt desem ne farkeder kulaklık ohm değerine göre çıkış seviyesi değişebilir,giriş hassasiyeti verdiğimiz müziğin analog digitall değerleri değiştirebilir. volksvagen bu değerlerle oynadı genel müdür istifa etmek etmek zorunda kaldı. kişi kendisi karar verecek,sesi kulağına hoş gelir kulaklığı çıkarmak istemez ise,baslar eğlenceli tizler rahat yormuyorsa kulakları bu iş tamadır,herkese saygılar sevgiler.

I LOVE SONY bunu beğendi.
  3. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek MP3

Beğenileri:
    213
  4. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek MP3

Beğenileri:
    213
    Buradan izleyebilirsiniz sanırım.manyetikler,Made in KIRIKKALE

Son düzenleme: 1 Şubat 2016
    berk39 bunu beğendi.
  5. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss WAV

Beğenileri:
    204
    Herkese merhaba, ben de bugün itibariyle Sedef Audio La Figaro 336c sahibiyim. E-MU 0404 DAC ile birlikte kullanmaya başladım. Kulaklık olarak da Beyerdynamic DT770 80 Ohm olan modeli kullanıyorum. Amfi ile dinlemeye başladıktan sonra edindiğim ilk izlenimler; sesin oldukça ferahlayıp sahnenin genişlemesi, bassların daha derinleşmesi ve detayların daha kaliteli ve net duyulması oldu. Zaman içerisinde amfi ve lambalar piştikçe, daha da olumlu etkilerinin olacağını düşünüyorum. Onları da inşaallah sizlerle paylaşacağım. Özellikle HD 650 ile çok daha uyumlu olacağını düşünüyorum. Sabırsızlıkla almayı ve denemeyi bekliyorum.

Cümleten sevgiler ve selamlar...

6. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek MP3

Beğenileri:
    213
    Müziği doğal dinlemek isteyenlerin tercihi,güle güle kullanın.

7. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek MP3

Beğenileri:
    213
    Sitesinde 1000 dolara satılıyor,benim kampanya devam ediyor,900 tl.

zodiac_tauruss bunu beğendi.
  8. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek MP3

Beğenileri:
    213
    moonstar bunu beğendi.
  9. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog FLAC

Beğenileri:
    1.157
    Hocam selamlar, bu mesajınızın devamını merakla bekliyoruz...:ok

zodiac_tauruss ve refuserQ bunu beğendi.
  10. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss WAV

Beğenileri:
    204
    Sevgili kardeşim @Mikrobiyolog

Eğer HD 650 özelinde soruyorsan, henüz alamadığım için deneyimleme fırsatım olmadı. Ancak daha evvel uzun yıllar HD 650 kullandığım ve bu amfiyi de 5 aydır hemen her gün deneyimleme fırsatım olduğu için rahatlıkla söyleyebilirim ki, ikisi çok iyi bir iki olacaktır.

Hâli hazırda DT 770 80 ohm ile kullanmaya devam ediyorum. İlk mesajımda belirttiğim diğer tüm detaylar hâlâ fazlasıyla geçerlidir. Bence bu amfi, 1.000 TL civarı fiyata alınabilecek iyi lambalı amfilerdendir.

Ek olarak şunları da söyleyeyim;

Ben çok ekipman değiştiren biri değilim. Çok fazla kombinasyon yapmadım. Genellikle, uyuştuğunu deneyimlediğim ekipmanları uzun zaman kullanmaya meyillliyim. Elbette çok daha yüksek meblağlara, çok daha iyi kombinasyonlar yapılabilir. Fakat özellikle HD 650 konusunda fikrim şudur; kesinlikle lambalı amfi, kesinlikle nötr bir DAC ve kesinlikle tümüne bakır kablolama... Bütün bunlar seste fevkalade iyileşmelere sebep oluyor. Bir de, ben denemedim ama daha kaliteli farklı lambalar da benzer bir etki gösterecektir. Bütün bunlar tamamen neyden lezzet aldığınla da ilgili... Trance müzik konusunda beni bu kombinasyon fazlasıyla tatmin ediyor.

karanehir35, Mikrobiyolog ve refuserQ bunu beğendi.
  11. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog FLAC

Beğenileri:
    1.157
    Yanıtınız için teşekkür ederim.:ok

HD650 özelinde değil de genel olarak amfinin performansını merak ediyorum hocam. Hd600'üm var ve birlikte kullanacak bir lambalı arıyorum. Sedef SEIII vardı sattım. Dip ses falan yapmıyorsa gözüm bu modelde. Aradığım şeyler özellikle midlerde lambalı sıcaklığı ve artmış sahne genişliği. Ne dersiniz bu açıdan tatmin eder mi?

Son düzenleme: 29 Temmuz 2017
  12. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    698
    Hocam bir şey çok tezat geldi bana elektronik çıkışlı biri olarak ısı elektronik devre elemanları özellikle entegre gibi devre elemanlarının başlıca düşmanı iken lambalı amfi de bu olay tam tersi gibi. Sesi daha da kaliteli hale getiriyor deniyor. Bu arada fiyatı nedir acaba??? Ve cep telefonum Samsung note 4 ve bilgisayarın on board ses kartı var bunlara rağmen bu amfi acaba etki gösterir mi sesi iyileştirme noktasında???

13. ilkercom

ilkercom FLAC

Beğenileri:
    165
    ısı lambalılarda da sıkıntı. belli bir sıcaklıktan sonra SE III de ses çamurlaşıyor. Ayrıca note 4 ün çıkışı amfiye bağlanacak kalitede değil. onboard ses kartları da ondan az iyidir işte.

SalihArslann bunu beğendi.
  14. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    698
    Hmm yani en az bir zte axon 7 olması gerek gibi. Yılbaşına doğru telefon güncellemesi yapabilirim.

15. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.374
    Telefonlarda daplar gibi ayri bir line out girisi olmadigi icin; amfide istenen verimi vermez telefonlar Salih hocam; amfileme denen olay meydana geliyor oyle durumlarda.
    Kisaca; telefona fazla güvenme, telefonsuz da kalma diyeyim.

mattiadestro bunu beğendi.
  16. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek MP3

Beğenileri:
    213
    Preampli, Lamba'larda akım çeken yer filaman'larıdır,Genelde doğrudur ısındıkça sesde düzelme hissedilir.

Mikrobiyolog bunu beğendi.
  17. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss WAV

Beğenileri:
    204
    @Mikrobiyolog

Değerli kardeşim, diyebilirim ki dip ses hiç yok. Mid'de de, sahne'de de tatminkâr seviyede iyileşme olacaktır. Ben nakit ödeyerek 900 TL'ye almış idim ama şu anda fiyatı ne durumda bilemiyorum. Tahmin ediyorum yakın durumdadır.

Eğer İstanbul'da ikâmet ediyorsan, amfiyi önümüzdeki hafta kullanman için 1 haftalığına ödünç verebilirim. Ben İstanbul dışında olacağım için dinleyemeyeceğim. Senin de merâkın giderilmiş olur.

refuserQ ve Mikrobiyolog bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş