SEDEF AUDIO SE-III İNCELEME

'Amfi, DAC ve Ekipman ݝncelemeleri' bölümünde ugur86 tarafından 19 Şubat 2016 tarihinde başlatılan konu.

 1. ilkercom
  Çevrimdışı

  ilkercom FLAC

  Katılım:
  21 Ocak 2014
  Mesajlar:
  558
  Beğenileri:
  228
  Balanslı çıkış Dac mevcut. Dolayısı ile RCA ile kullanacağım şimdilik. İlerde daha çılgın bir porjem var. Ahmet beyle konuştuk o da deneyecek. Olursa SE III çok üst seviye bir proje haline dönecek.
  --- Arka arkaya atılan mesajlar 14 Nisan 2016 otomatik olarak birleştirildi ---
  Sağolasın siyah aldım özellikle :D Hatta elinde hazır siyah yokmuş Bana signature edition üretti bi tane :p şaka tabii :D
   
  #21
  zekixx bunu beğendi.
 2. des_955
  Çevrimdışı

  des_955 MP3

  Katılım:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  98
  Beğenileri:
  68
  Sağolasın siyah aldım özellikle :D Hatta elinde hazır siyah yokmuş Bana signature edition üretti bi tane :p şaka tabii :D[/QUOTE]

  üst seviye ne olacak merak ettim onun hakkındada bilgi verirmisiniz ? bende ilk gri almıştım sonra siyaha çevirdim 2 günde yapmıştı benimkide desing edition olsun o zaman :) ama siyah çok yakışıyor
   
  #22
 3. ilkercom
  Çevrimdışı

  ilkercom FLAC

  Katılım:
  21 Ocak 2014
  Mesajlar:
  558
  Beğenileri:
  228
  Zihni sinir bir proje olacak. Ama biraz zaman alması söz konusu. SE III ünQ701 ile uyumuna bakacağım. Eğer beklediğim şekilde olursa K5 i yolcu edip düşündüğümü yapıcam. Şimdilik süpriz olsun :p
   
  #23
  zekixx bunu beğendi.
 4. egegural
  Çevrimdışı

  egegural Yeni Üye

  Katılım:
  2 Nisan 2016
  Mesajlar:
  4
  Beğenileri:
  9
  Detaylı bir inceleme yapılmış. Emeğinize sağlık teşekkürler.
  Ben Adli Bilimler doktoruyum ve Adli Ses Analizleri konusunda doktora verdim ve bir çok bant, ses dosyası incelemesi yapıp rapor verdim Adli Tıp Enstitüsünde. Kendimi tanıtma amacım konuya yakın olmamı belirtmektir.
  Yıllarca sıkıntısını çektiğim konu; kulaklıkla dinlerken kulaklar aşırı ses açılmasından ve ani gelen seslerden dolayı kulaklarımın artık sağırlaşması. 1981 yılında ilk mosfet amplifikatörümü yaptığımdan beri transistörlü amlifikatörleri dinleyemiyorum ya da kısa süreli dinleyebiliyorum zihin ve kulak çok çabuk yoruluyor çünkü. A sınıfı yamaha amplifikatör ile mosfet araba amplifikatörü arasında dağlar kadar fark var. Mosfette 8 saatte yorulmazken A sınıfında 1 saatte aşırı yoruluyorum. İşim için ciddi bir kulaklık amplifikatörü gerekliydi. Ama o zamanlar pek lambalı yoktu ya da servet fiyatlardaydı benim için, ben de sıradan kulaklık amplifkatörü ile çalışmalarımı yapmak zorunda kaldım. Ta ki Ahmet beyin Sedef 1 amlifikatörüne kadar. Sedef 1. ilk dinlediğimde 45 yıl önce yurtdışından dayımın getirdiği lambalı amplifikatör sesi geldi. Tok ve çok güçlü, bozulmasız. Tam işim için ve müzik dinleme için idealdi. Transistörlerin eksik harmoniklerinden kurtulduğuma sevinmiştim ki ben düşük güçlerde böylesi bir fark olabileceğini düşünmemiştim.Yamaha AX 390 amplifikatörün kulaklık çıkışını kullanıyordum ama Sedef 1 le dağlar kadar fark olduğunu gördüm. Sedef 1i (Sedef 2 v Sedef 3ü de aynı denemelere tâbi tuttum sonradan)
  Denemede philips sbc hp 800 kullandım çünkü kulağım en çok ona alışık ki; mukayese yapabilmemi sağlıyordu (işim gereği 20 civarında kulaklığım var)
  Bilgisayarın ses sistemini kullandım
  Basit, aynalı tabir edilen hoparlörlü, usb beslemeli bilgisayar hoparlörü kullandım.
  Kulaklıkla dinlemelerde sonuç ciddi biçimde tatmin ediciydi çok güçlü çok az bozulmalı.
  Bilgisayar hoparlörü denemelerimde sesi daha çok açabildiğim için sonuçlar ilginçti. Orijinal dıştan takmalı hoparlörün sibilansları (şşş sesleri) çok fazla olduğu halde SEDEF amplifikatörlerinden ses geçtiğinde seste azalma ya da kayıp olmadan sibilanslar gidiyor ses normale dönüyordu. Bunun dışında ses kalitesi de artıyordu (derin baslar, midler, tizlerin temizliği sıcaklığı)! (kulak kulaklıkla çok çabuk yorulup hata yapabileceğinden hoparlör denemelerini daha çok önemsiyorum.) Yani ara kat olarak ve kulaklıkla dinleme için çok başarılı buldum Sedefin 3 çeşidini de!
  Detaylara girme vaktim yok. Belki daha başarılı amplifikatörler vardır ama benim için son derece farklı ve yeterli oldular.
  Sedefler arasındaki farklar şunlar: SEDEF 1: çok güçlü ve tok sesi var frekans karakteristiği ancak diğerleriyle mukayese edince fark ediliyor. SEDEF 2. Frekans karakteristiği vaz geçilemez düzgünlükte, çok kaliteli sese sahip fakat gücü 1. gibi değil. SEDEF3 ise 1. den az düşük güçte 2. den az yüksek güçte fakat ses kalitesi genel olarak en iyisi. Ahmet bey çok ilgili, eleştirilere açık iyi iş yapmak isteyen bir kişi, fakat piyasa öyle acaip ki; basit bir kutu yaparlarken bile bir sürü yanlışla imal ediyorlar, görünüş olarak fabrikasyon amplifikatörlerle rekabet etmesi mümkün olmuyor. Sedefin 3 çeşidini de aldım 3 çeşidi de kendi özgün sesine sahip yani hiç birinden vazgeçemem:)
  Ahmet beye emekleri için, ilgisi için teşekkür ediyorum. Selamlar...
   
  #24
  ilkercom, ionian, refuserQ ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
 5. ahmet çekirdek
  Çevrimdışı

  ahmet çekirdek MP3

  Katılım:
  7 Haziran 2012
  Mesajlar:
  191
  Beğenileri:
  245
  Hocam güzel yorumlarınız için teşekkürler.
   
  #25
 6. ahmet çekirdek
  Çevrimdışı

  ahmet çekirdek MP3

  Katılım:
  7 Haziran 2012
  Mesajlar:
  191
  Beğenileri:
  245
  SE III Siyah model harici, Gümüş gri komple aleminyum şase sağlam herikisininde tasarımı bana ait resimlerine bakabilirsiniz.
   

  Ekli Dosyalar:

  #26
 7. ionian
  Çevrimdışı

  ionian MP3

  Katılım:
  18 Kasım 2013
  Mesajlar:
  68
  Beğenileri:
  27
  SE III ürününü dün sipariş ettim..

  Siparişten bir kaç saat sonra hangi renk istediğimi sorup kargoya verdi ahmet bey..

  Bu sabah elime ulaştı amfi..

  Ve heyecanla takıp 1.5 saat ara vermeden dinledim.. t70 250 ohm ile birlikte. PC'ye bağlayıp kullandım.

  Normalde 1 saat kadar müzik dinlediğimde biraz yoruluyordum ve kulaklığı çıkardığımda uzun süre müzik dinlediğimi hissederdim.(yorgunluk açısından)

  Ama bu amfi ile birlikte.

  Hem kulaklıktan gelen ses dolu dolu geliyor.. (caz müziği severim özellikle caz piyano)

  Ve piyanonun sesi o kadar tok hafif derinden geliyor ki tadından yenmiyor açıkçası.. (bu derinliği sahne açısından yorumlayamam ama hissiyat açısından daha derin ve biraz daha duygusallaştı sanki :)

  Ayrıca 1.5 saat ara vermeden dinlememe rağmen kulaklığı çıkardığımda o yorgunluk yoktu.. Hatta bir o kadar daha dinleyebilirdim..

  Amfiler konusuna yabancıyım hatta genel olarak bu konuya yabancıyım..(yorumlama açısından) O yüzden derinlemesine inceleyip baslar tizler midler ayrı ayrı yorumlayabileceğimi sanmıyorum..(o bilgiye sahip değilim) Ama hislerimi yazmak istedim.

  Eline koluna emeğine sağlık..

  Hem ucuz, hemde yerli üretim, bizden birinin emeği var. Bu bile kendimizi iyi hissetmemize yeterken, bu kadar iyi bir ürün ortaya çıkmış olması beni mutlu etti..

  Tavsiye ederim açıkçası.
   
  #27
  des_955, refuserQ, Mikrobiyolog ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
 8. VirtuFortuna
  Çevrimdışı

  VirtuFortuna DSD

  Katılım:
  24 Şubat 2014
  Mesajlar:
  1.395
  Beğenileri:
  2.462
  Amfinin sahnesi hakkında bilgi verebilecek olan var mı?

  Sent from my D6503 using Tapatalk
   
  #28
 9. ilkercom
  Çevrimdışı

  ilkercom FLAC

  Katılım:
  21 Ocak 2014
  Mesajlar:
  558
  Beğenileri:
  228
  Fiio X3 ün line outuna bağladığında bariz şekilde sahne genişliyor. Emu ile kullandığımda da miktar olarak genişliyor.

  Genel olarak sese pek bişey katan amfi değil ama ufak iyileşmeler her konuda gözleniyor.

  @ionian hayırlı olsun. gerçekten güzel bir sesi var. yerli olması da ayrı bir güzellik.

  Amfi 3 4 gün boyunca aralıksız çalıştıktan sonra bile sesi saçmalamıyor. ancak ilk alınan haliyle şimdi ki hali çok farklı. gücü bariz arttı.
   
  #29
  ionian bunu beğendi.
 10. VirtuFortuna
  Çevrimdışı

  VirtuFortuna DSD

  Katılım:
  24 Şubat 2014
  Mesajlar:
  1.395
  Beğenileri:
  2.462
  X3 gibi bir cihazın sahnesi elbette genişletmiştir ancak ben bir masaüstü DAC/AMP'e RCA ile bağlandığında nasıl bir etki yapacağını merak ediyorum. Belki bendeki Fostex'e bağlarım Fostex biraz yakın ve sert çalabiliyor çünkü.
   
  #30
 11. ilkercom
  Çevrimdışı

  ilkercom FLAC

  Katılım:
  21 Ocak 2014
  Mesajlar:
  558
  Beğenileri:
  228
  Neye bağlarsan bağla illa ki genişletir. En önemli kriter sahnenin genişliği ise K5 de sahne daha geniş. Ama sunum olarak SE III daha analog tarz da ses veriyor. Sedef amfi kesinlikle sahneyi daraltmaz.
   
  #31
 12. ahmet çekirdek
  Çevrimdışı

  ahmet çekirdek MP3

  Katılım:
  7 Haziran 2012
  Mesajlar:
  191
  Beğenileri:
  245
  [​IMG]

  Efendiler;
  Güzel sanatların hepsinde ulus gençliğinin ne türlü ilerlemesini istediğinizi bilirim. Bu yapılmaktadır. Ancak bunda en çabuk ve en önde götürülmesi gerekli olan Türk musikisidir. Bir ulusun yeni değişikliğinde ölçü musikide değişikliği alabilmesi, kavrayabilmesidir. Bugün dinletilmeye yeltenilen musiki yüz ağartacak değerde olmaktan uzaktır. Bunu açıkça bilmeliyiz. Ulusal ince duyguları, düşünceleri anlatan yüksek değişleri, söyleyişleri toplamak, onları birgün önce genel son musiki kurallarına göre işlemek gerekir. Ancak bu sayede Türk Ulusal Musikisi yükselebilir, evrensel musikide yerini alabilir.
  M. Kemal ATATÜRK
  1 Kasım 1934
  T.B.M.M
   
  #32
  seiim, Picasso16, DefinitioN ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
 13. zoso86
  Çevrimdışı

  zoso86 FLAC

  Katılım:
  23 Ekim 2013
  Mesajlar:
  540
  Beğenileri:
  523
  Aynı zamanda sahne derinliğini çok beğenmiştim SE II'nin. SE III'de bu daha da iyileşmiştir..
   
  #33
  des_955 ve zekixx bunu beğendi.
 14. asdafe
  Çevrimdışı

  asdafe Yeni Üye

  Katılım:
  13 Haziran 2017
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  4
  yıl olmuş 2017 ahmet bey nezaketinden hiç birşey kaybetmemiş, fiyatı değiştirmemiş hevesle beklerken kargocular yüzünden bir aksama oldu ancak yine hevesle elime ulaşmasını bekliyorum.
  seri üretim olmamasına ramen üründe sıkıntı olduğunda hiç sorun olurmu diye düşünmeden ahmet beyi aradım ve 5 dakikada sorun çözüldü satın alacak arkadaşların bunu bilmesinde fayda var diye düşünüyorum..
   
  #34
  refuserQ, mattiadestro, Özen ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
 15. salih77
  Çevrimiçi

  salih77 MP3

  Katılım:
  29 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  42
  Beğenileri:
  8
  merhaba ürün hala satış damı? sahibinden de göremedim.
   
  #35
 16. ahmet çekirdek
  Çevrimdışı

  ahmet çekirdek MP3

  Katılım:
  7 Haziran 2012
  Mesajlar:
  191
  Beğenileri:
  245
  #36
  Son düzenleme: 1 Temmuz 2017
 17. salih77
  Çevrimiçi

  salih77 MP3

  Katılım:
  29 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  42
  Beğenileri:
  8
  Ahmet bey çok teşekkür ederim sizin mesajdan önce çok uygun bir teklif aldım ve değerlendirdim ,yoksa kesinlikle sizden alırdım başarılarınızın devamını dilerim.
   
  #37
 18. ahmet çekirdek
  Çevrimdışı

  ahmet çekirdek MP3

  Katılım:
  7 Haziran 2012
  Mesajlar:
  191
  Beğenileri:
  245
  Teşekkürler,güle güle kullanın.
   
  #38

Sayfayı Paylaş