Sennheiser Cx 3.00 İncelemesi

'Sennheiser' bölümünde Arizona Dream tarafından 10 Şubat 2016 tarihinde başlatılan konu.

1. Arizona Dream

Arizona Dream FLAC

Beğenileri:
    221
    Herkese merhaba, baktım ki bölümde konusu açılmamış, kendisi pek fakir ama bir o kadar da gönlü zengin kulaklarımın duyduğu kadarını yazmaya çalışayım dedim. Yapabileceğim terim kullanımı hatası ya da kötü bir anlatımım olursa şimdiden affola.
    Yazıya başlarken üzerimde bir baskı hissettim. Çünkü bir çok açıdan deneyimli ve bir çok ekipman denemiş onlar üzerine yazmış insanlar da bunu göz ucuyla da olsa okuyacaktı. Sonra bir cesaret... Haydi konumuza gelelim :)

Genel itibariyle görünüm;

Kulaklığın en çok beğendiğim noktalarından biri tasarımı oldu. Uçların hemen ardından başlayan piano black rengi ile gümüş Sennheiser logosunun tam orta noktalarını mat siyah yapmışlar. Piano black'ten gümüş renge mat siyah ile geçiş gerçekten estetik görünüyor. Gelelim kutu ve içeriğine;

Kulaklık ufak taşıma kutusuna yerleştirilmiş yatağı ile birlikte siyah bir köpük içerisinde kutulanmış. Yanında da yedek uçları mevcut. Standart bir kutu içeriği ne eksik ne fazla diyebilirim.

Malzeme kalitesi;

Ben kaliteli ve dayanıklı buldum, nerden derseniz, kulaklık kulağıma takılı halde davul başında iken 2-3 kez bagete takılmak suretiyle kulağımdan fırlattığım oldu ama maşallah ne kabloda ne kendisinde sıkıntı yok. :D

Fit;

Kulaklık benim kulağıma cuk oturdu diyebilirim. Bir zaman geçtikten sonra yok sanabiliyorsunuz desem yalan olmaz, herhangi bir ağrı, sızı rahatsızlık verdiği durum olmuyor. Ben çok rahat ettim.

Yalıtım;

Kulaklığın yalıtımı gerçekten çok iyi. Dışarıdan herhangi bir ses almıyorum ve son ses açtığımda da dışarıya ses gitmiyor. Herhangi bir ortamda herhangi bir kişinin bakışını üstümde görmedim (ses yüksekliğinde sınırları zorlarım) :D Allah Allah nasıl başarmışlar acaba bu durumu derkene kutu üzerindeki ''noise blocking ear canal'' yazısını gördüm. Sonra acaba nedir derken kulaklık uçlarını çıkarıp bakmak geldi aklıma ve şöyle bir şeyle karşılaştım;

Oradaki kanalı direkt olarak olarak sürücüye götürmemişler siyah bir filtre var (normal tabi) ama o filtreden sonra kanal biraz daha uzuyor yani filtre ile birlikte hoparlör kanalın derininde duruyor.

Gelelim Sahneye;

Açıkçası bu konuda söyleyebileceğim çok fazla bir şey yok. Sahne ne geniş ne dar diyebilirim, olması gerektiği gibi bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşatacağını düşünmüyorum, enstrümanların sunumu detaylı, hiç bir ses kaçırtmıyor, gitar, davul kick ve zilleri birbirini ezmiyor. Bunun için özellikle hızlı parçalarla denedim, davul twin pedalının ve elektro gitarın hızlı olduğu parçalarda da herhangi bir detayı atlamıyor, davul hızlı twin ile giderken pedalın cross a vuruşunu tane tane hissedebiliyorsunuz ve ziller bu yoğun twin pedalın altında yok olmuyor, bu da benim hoşuma giden yanlarından biri oldu.

Ses;

Öncelikle şunu söylemem gerekir ki Sennheiser firması bu ikinci cx jenerasyonunda eski seriye göre ses kalitesini daha da artırmış. Eski seride bas ağırlıklı bir sunum vardı fakat bu yeni jenerasyonda sesler dengeli hale getirilip daha müzikal bir sunum ortaya konmuş.

İlk dinlemeye başladığım zamanlarda V şekilli bir izlenim bırakmıştı. Davul zilleri sibilansa çok yatkındı çıt desen kırılacak cinsten. Fakat zamanla ses oturdu, ziller daha tatlı hale geldi ve sibilans yok denecek kıvama geldi. Bazı kayıt türlerinden dolayı sibilans eğilimi gösterebiliyor.

Bas: Bu konuda beğendiğim bir kulaklık oldu çünkü dinlediğim türü düşünürsem bana lazım olan bas gitarı duyabilmek ve gövdesiz çalmamasını istemek. Bu işin altından kalkabiliyor. Özellikle Trivium'un son albümünde bass gitarı hissede hissede dinleyebilmek büyük keyif. Hızlı twin pedallarda da bir bass yoğunluğu, gürültüsü oluşturmuyor, kickleri tane tane, bass gitarı güzelce dinletiyor, bu konuda olması gerektiği gibi diyebilirim.

Mid: Midler ilk zamanlarda sönüktü elektro gitar tonlarını istediğim düzeyde alamıyordum fakat zamanla kulaklık piştikçe tizlerin geri çekilip yerine oturmasıyla midler kendini daha çok gösterir oldu. Metalcore dinleyen biliyordur genelde gitarın distortion tonunun hırçın ve güçlü olmasını isteriz. En azından ben :D (çoğul konuşarak kendimi aklayayım dedim). Yine diğer sesler arasında ezilmeyen bir gitar sunumu var. Fakat tiz ve bassın yine bir tık gerisinde diyebilirim.

Tiz: Tizler kulaklığı ilk dinlemeye başladığımda beni korkutmuştu. Sibilansa yatkınlık fazlaydı ve kulaklarımı çınlatıyordu. Fakat zamanla hafiften geri çekilerek raylarına oturdular ve şu an çok tatlı bir tiz sunumu var. Tabi benim tizden kastım dinlediğim müzikte duyduğum zil. Bu yönden de beni memnun ediyor fakat daha iyi olabilirdi diyebilirim.

Kulaklık Burn in olmamışsa bile o aşamalardadır ki tüm frekanslar oldukça dengeli hale geldi eski korkunç tiz ve daha gerilerde olan midden eser kalmadı.

Umarım becerebilmişimdir,

Okuduğunuz için teşekkür ederim. :)

sserkogss, DefinitioN, akaelos ve diğer 12 kişi bunu beğendi.
  2. Man in Head

Man in Head MP3

Beğenileri:
    23
    Eline sağlık hocam, nedendir bilinmez Sennheiser firmasına karşı hep bir sempati duymuşumdur ve bütçem yettiği kadar kulaklıklarını alma ya da deneme fırsatı buldum. Bu firma gerçekten kaliteli ve dengeli sesi veren kulaklığın nasıl yapılacağını biliyor. Bu kulaklıkta anlattığından anladığım kadarıyla ilk başta şüpheye düşürüyor ama kullandıkça tatlı ve güzel bir kıvama geliyor. İnceleme için tekrar teşekkürler, iyisiyle kötüsüyle anlatmışsın.

Arizona Dream bunu beğendi.
  3. Arizona Dream

Arizona Dream FLAC

Beğenileri:
    221
    Okuduğun için ben teşekkür ederim hocam. Bende de bu sempati var sanırım Alman oluşu eheh :D İlk başlarda kuşku duymadım değil evet ama sonradan çok tatlı hale geldi sağolsun. Ben de tekrardan teşekkür ederim.. :)

4. serhat138

serhat138 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Hocam bende bu kulaklığı geçen hafta aldım, daha önce cx 200 street ii kullanıyordum çokta memnundum, bu kulaklıkta vokaller cx 200 e göre bayağı bi geride sanki, vokaller olması gereken yerde olsa çok güzel olacakta, şunu soracam kulaklığın burn in olması ne kadar zaman aldı ve burn in den sonra tam olarak nasıl bir değişim hissettiniz? Vokaller nasıl yerine oturdumu? Şimdiden teşekkür ederim.

5. Arizona Dream

Arizona Dream FLAC

Beğenileri:
    221
    Hayırlı olsun hocam. Kulaklığı kullanıp satalı yıl olmuş, hiç hatırlayamıyorum burn in süresini fakat ilk zamanlardaki yüksek, keskin tizler zamanla yerine oturdukça midler biraz daha kulağı doyuruyor. Fakat V karakterini hiç bir zaman bozmuyor ürün. Gitar ve vokal hep geride kalıyor.

6. Sennheiser

Sennheiser MP3

Beğenileri:
    209
    İncelemeniz ve değerli görüşünüz için teşekkür ederiz. Kulaklık karakterini tarafımızdan yapılan tespitlere çok yakın ifade etmişsiniz. Memnun kalmanıza sevindik.
    Müzikli günler :)

7. Arizona Dream

Arizona Dream FLAC

Beğenileri:
    221
    Ben de teşekkür ederim, sağ olun.. :)

furkan kocyigit bunu beğendi.
  8. Ugur187gokhan

Ugur187gokhan Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Merhabalar ürün incelemesi çok güzel.
    Fakat ben, Sennhiser CX 3.00 ile Ostry KC06 arasında kaldım lütfen birisi tavsiye versin hangisini almalıyım ?
    ( DİNLEDİĞİM TÜRLER ; akustik . enstrüman , Slow parçalar , yerine göre T-RAP ) . Aradığım kulaklık bas ağırlıklı değil bunu belirteyim .

9. furkan kocyigit

furkan kocyigit MP3

Beğenileri:
    56
    Hocam vokalin konumu nerede, kulağa yakındır umarım? :yourock

10. Arizona Dream

Arizona Dream FLAC

Beğenileri:
    221
    Vokal uzakta, enstrumanlar uzakta. Eğer tarzınız deephouse vb türler ise iyi gidebilir fakat vokal ve enstrümana dayalı türler için yeterli bir kulaklık değil.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 8 Mayıs 2017 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 8 Mayıs 2017 ---
    ge
    geç cevap için özür dilerim umarım yine de yardımım dokunabilir. ostry yi dinlemediğim için bilmiyorum fakat cx 3.00 kısaca bas-tiz kulaklığı. Yani akustik ve enstruman odaklı değil.

furkan kocyigit bunu beğendi.
  11. DefinitioN

DefinitioN Analog Yetkili üye

Beğenileri:
    2.960
    Elinize sağlık.Cx 300 ü kısa bir süre kullanmıştım.Bu daha şık olmuş.

Cx serisinin alıcısı her daim olmuştur.İnceleme bu açıdan degerli.

Arizona Dream ve Black bunu beğendi.
  12. Arizona Dream

Arizona Dream FLAC

Beğenileri:
    221
    Teşekkür ediyorum, beğenmenize sevindim. :)

13. russel

russel Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Hocam eline sağlık incelemw için. Kendisi eski emektar kulaklığımdır. Fiyat performans olarak hep beğenmişimdir. Ses kalitesi ve verilen paraya oranla hiç yarı yolda bırakmadı beni :)

14. SnowTger

SnowTger Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Hocam inceleme için teşekkürler. Bende Sennheiser markasına aşırı sempati duyuyorum. Daha önce CX200 Street II ve CX 1.0 kullandım. CX200'den aşırı memnun kaldım ama CX 1.0'da aynı zevki alamadım nedense. Ve şu an yine bir arayış içerisindeyim. Sizin kadar bilgili değilim ve aklımda bu kulaklık var. Tarz olarak Slow, İndie, Pop ağırlıklı dinliyorum yani Rock, Metal ile pek işim yok. Kısaca estrümandan ziyade şarkıcının sesini daha çok duymak isterim. Bu kulaklık bana hitap eder mi sizce ?

15. serhat138

serhat138 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Merhaba hocam eski bir cx200 street ii kullanıcısı olarak beni tatmin etmedi bu kulaklık. Bu başlıkta soruda sormuştum ama bir türlü istediğim verimi alamadım bu kulaklıktan hatta cx200 ün çok gerisinde olduğunu söyleyebilirim her açıdan. Sonunda elden çıkarıp Sennhesier cx300ii aldım ve cx200 e en yakın performansı cx300ii de buldum. cx200 ün tonunu daha çok beğeniyordum ama cx300 ii de iyi bir alternatif cx200 e en azından cx 3.00 dan çok daha iyi ses kalitesi ve ses yüksekliği olarak. Eğer cx200 ü özlediysen cx300 ii yi öneririm ses karakteri yakın, işini görür.

16. SnowTger

SnowTger Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Mesajın için teşekkürler dostum. Bende CX200 Street II bozulunca çekine çekine CX 1.0 aldım ve korktuğum gibi memnun kalmadım. Aynı durumun bunda da olmasından çekiniyorum zira az buz değil fiyatı. Sanırım Amazon üzerinden CX200 Street II veya CX300 II alacağım.

17. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.840
    @serhat138

Başka diyarlara açılın arkadaşlar. Ben aynı teoriyi bu konu başlığında da dile getireceğim. Meşhur markaların düşük fiyatlı ürünleri yerine Çin markalarının aynı fiyatlı ürünlerini deneyin. Pişman olmazsınız.

Dr. Boom ve Elano68 bunu beğendi.
  18. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.457
    + 1 milyon :)

Chaturanga bunu beğendi.
  19. SnowTger

SnowTger Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Son zamanlarda Xiaomi Piston modelini çok duyuyorum. Sizce almaya değer mi hocam ?

20. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.840
    Dinlemediğim için bir şey diyemiyorum, ama kötü olmadıkları yorumlarını okuyorum. Daha önce ne kullamdığınıza göre beğenip beğenmemeniz değişebilir.

Sayfayı Paylaş