Sennheiser cx cx 2.00 vs 3.00 vs 300 II precision

'Sennheiser' bölümünde Sarelle500gr tarafından 12 Şubat 2018 tarihinde başlatılan konu.

1. Sarelle500gr

Sarelle500gr Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Arkadaşlar merhaba bu üçü şu sıralar nispeten yakın fiyatlandırılmış durumdalar, ses kalitesi ve izolasyon anlamında hangisi daha tercih edilirdir?

Biraz daha baktığımda soundmagic e10c, e50 ve beyerdynamic byron'u gördüm.

Bu son yazdıkların daha iyi yorumlar almış gibi. Hangisini önerirsiniz?

Son düzenleme: 12 Şubat 2018
  2. trexmilennium

trexmilennium MP3

Beğenileri:
    79
    Siz bence ne tarz dinliyorsunuz, bütçeniz nedir ve kulaklıkta ne önde olsun onu söyleyin. Ona göre tavsiye gelir.
    Tabi illa bu üçünden biri veya sennheieser olsun istemiyorsanız, zira fiyat/ performans değiller :)

3. Sarelle500gr

Sarelle500gr Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Bütçe maks 250 ve türkiyeden alınacak diyeyim. Sennheiser mecbur değil zaten güncel seri sennlerden kimse memnun değil gördüğüm kadarıyla ama pek alternatif yok, bulduklarımı altta yazdım.

Müzik türü vermeyeyim çünkü geniş bir dinleti yelpazem var ama kulaklıkta aradığım, perdeli olmayan, çamursu muddy tabir edeceğim karanlık ve boğuk bas ağırlıklı fazla sıcak karakterli olmayan, son derece berrak ve kristal netliğinde ama soğuk olmayan, üç frekansı da dengeli verebilen, vokalleri asla geri planda olmayan, hatta vokalleri kafamın içinde yakın hissedebileceğim bir kulaklık. Yok sahnesi genişmiş, yok enstrüman ayrımı şöylemiş bunlara bakmıyorum zaten bu fiyat diliminde hepsini birlikte verebilecek kulaklık yok farkındayım. Hemen her zaman ekolayzırdan orta frekansları bir tık güçlendiren biri olarka midleri geride kalan ve fazla sıcak sony gibi kulaklıkları hiç sevmiyorum.

Malesef kulakiçi kulaklıkları deneyerek alma imkanımız olmadığı için iş kullananlkarın yorumlarına bakarak seçip almak şeklinde bir kumar. Yorumlar da çok değişken, aynı kulaklık için kimi midler çok temiz belirgin derken, kimi baslar arkasında kalıyor arka planda diyebiliyor. E insan neye göre seçecek bunu, ucuz da değiller ki paramızın değersizliği sağolsun böyle giriş modeli kulaklıklar bile çok pahalı.

Bundan önce sırasıyla

cx 300
    um1
    vsonic gr06

kullanmıştım. Müzikal anlamda tek beğendiğim cx300. um1 rezil, çamurlu perdeli bana göre son derece abartılmış bir kulaklıktı. gr06 daha temiz bir kulaklık olsada hiç bir zaman aradığım berrak, müzikal sesi veremedi, 2 senesini dolduramadan bozuldu zaten. Şu an kingston hyperx cloud ile müzik dinliyorum, her ne kadar oyuncu kulaklığı olarak ğazarlansa da teknik anlamda gayet başarılı bir kulaklık geniş sahnesi olsun, net enstürman ayrımı olsun. Ama müziği daha ziyadetabiri caizse "kafamın içinde" dinlemeyi sevdiğim için iem sevdamdan vazgeçemiyorum.

4. C73

C73 MP3

Beğenileri:
    10
  5. C73

C73 MP3

Beğenileri:
    10
    Eğer kulak içi değil de kulak üstü düşünürseniz normalde 439.90 gibi fiyatı var tek handikabı beyaz olması

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

6. NightOwl

NightOwl Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    KC06 kullanıyorum, memnunum, Forumda Selçuk Bey'den aldım. Araştırın isterseniz..

7. Sarelle500gr

Sarelle500gr Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Kulaküstü düşünmüyorum, mesaj gelmeyince ben de kendi araştırmalarıma göre e10c sipariş ettim, gelsin göreceğiz. Daha önce ostry kc06 lara niyetlenmiştim ama bassız yapıları ve kısa ömürleri üstüne gelen şikayetlerden dolayı vazgeçtim. Sonuçta mid duyacağım diye bass olmayan kulaklık istemiyordum, dengeli ama melodik bir şey istiyordum, araştırdıklarımdan anladığım kadarıya e10lar bunu verecek gibi. Tatmin olmazsam yaz sonuna doğru 1more e1001 gibi birşey alırım.

8. Sarelle500gr

Sarelle500gr Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Arkadaşlar dün itibariyle kulaklıklarım geldi ve denedim, ön izlenimlerimi belki benim gibi kulaklık seçiminde kararsız kalanlar olur diye yazayım.

Hiç kutuya, şekle girmeyeceğim geneli biliniyor zaten, detaylı inceleme yazarsam o zaman veririm. Ses anlamında değerlendirmek istiyorum.

Malesef ses tam bir hayal kırıklığı oldu. :( Bu kulaklık nasıl ortamlarda 50dolar altı en başarılı kulaklık görülüyor, nasıl what hifiden 5 sene üst üste ödül alabiliyor anlamadım. Açıkcası bugüne kadar what hifide övülüp de alıp beğendiğim bir kulaklık olmadı zaten. Buna westone um1 ve grado sr80 de dahil.

Ses nasıl? Malesef tipik kötü tuningli çin kulaklıkları gibi. Baslar tüm ses karakteristiğine hakim. Ancak baslarda detay olmadığı gibi," boom" bas tarzı yayılan derin bas da değiller, sıkı "tap tap" tarzı lezzetsiz baslar. Benim için en önemli konu olan midler çok uzaktan geliyor. Sanki sizden 50cm uzakta gibi bir mid sunumu var. Tizler kaza yine biraz uzakta ver perdelenmiş geliyorlar. Üst frekanslar tıraşlanmış gibi. Şıkır şıkır kristal gibi tizler yok, donuk mat, tatsız tizleri var. Tek avantajı sibilance sorunu görmedim.

Ses netliği nispeten iyi, temiz açık bir sese sahip. Koyu, karanlık ya da çamurlu değil. Ama buna rağmen mid ve tizleri nasıl böyle perdeli uzaktan veriyor anlamadım.

Şu aşamada tatsız basların ağırlığından dolayı boğuk diyebileceğim bir ses sahip. Ne baslar, ne midler, ne tizler hiç istediğim gibi değil ve başarısız. Sahnesi eh, ne çok dar, ne geniş. Enstrüman ayrımı o da eh. Pek de iyi değil, biraz bulamaç oluyor hızlı parçalarda. Ayrıca anlamadığım empedans değeri son derece düşük olmasına rağmen dolgun bir ses için baya ses yüksekliğine getirmem gerekmesi oldu anlam veremedim. Ben mi kaç sene geçtiği net hatırlayamadığım için abartıp yanılıyorum bilmiyorum ama, ses başarımı anlamında bana cx300'e göre çok başarısız geldi.

Peki ben bu kulaklığı güncel dinlediğim neye göre kıyaslayıp yorum yapıyorum? Kingston hyperx cloud oyuncu kulaklığına göre, kendisi takstar pro 80'nin aynısı. e10ları deneyince gördüm ki cloud xler denildiği gibi müzik için cidden başarılı bir kulaklıkmış da ben bugüne kadar değerlerini bilmemişim. Şu aşamada kingston varken soundmagicleri takıp dinleyesim gelmiyor.

Ayrıca çıkan uçların hiçbirinden tam istediğim ergonomiyi sağlayamadım ve ses olarak beğenemedim. Bazı uçlar çok zor takılıyor, tam mücadele. Bir kez daha suratımı asıp çin malı işte ne olacak dedirtti bana Vsoniclerde olduğu gibi.

Bunlar sadece ilk dinleme ön izlenimim, şimdi burn in'e tabi tutuyorum, 30-40 saat burn inden sonra detaylı bir incelemeleri uygun başlık altında yazarım, ama bana onemore e1001 yolu göründü gibi.

Aklımda kz zs6 ve magosi k3 prolar da var ama bir kez daha hayalkırıklığına uğramak istemiyorum riske girerek. e1001 daha garanti gibi ya da belki se215 ya da momentum. :(

baran88 ve refuserQ bunu beğendi.
  9. kunglao

kunglao MP3

Beğenileri:
    10
    sennheiser cx serilerinden uzak durun.Çin firmaların kulaklıkları hakkında bilgim yok.Forumdaki incelemelerden ancak fikir edinebiliyoruz.Gerçi genel anlamda inanılmaz denge-sizler. Baslar iyiyken tizleri uçuyor kulaklık genel yapı kalitesi ise tartışılır.Bana göre vasat. Ath cks 77 den beri aradığım sesin Cks serisinde olduğunu fark-ettiğimden bu yana farklı arayışlara maceralara girecek pek cesaretim olmadı.Açıkçası bunda verdiğim para karşılığında aldığım sesin kalitesi çok önemli etkendi.Forumda çok eleştirenlerde oldu çok sevende.
    Ama her şeyi bir kenara bırakırsak sesi beni fazlasıyla mutlu ediyor.Gerisi çok önemli değil.

Sayfayı Paylaş