Sennheiser HD600, HD700, HD800, Audeze LCD-2 rev2, Hifiman HE-500 inceleme

'Kulaklık Karşılaştırmaları, Çoklu İncelemeler' bölümünde zxc tarafından 15 Ocak 2014 tarihinde başlatılan konu.

1. dulty

dulty DSD

Beğenileri:
    1.441
    Transporter ne kadardı hala üretimdeyken?

Sonuçta bilgisayar içerisinde bu kadar optimal olmayan unsur varken ben hala USB yerine SPDIF'e yönelmenin çok daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Bir de yazılım işin içine giriyor. Şu anda iyi bir yazılım 100-150 dolar. Yani gerçekten iyi birşey yapmak istediğinizde hardware ve software beraber en azında 2-3bin dolara geliyor (SSD drivelar vs.). Bu durumda fiyat NAS veya bilgisayardan stream eden hardware sistemlere yaklaşıyor.... :c

2. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    2.554
    Ilk ciktiginda $2000'di sanirim.

3. fosther

fosther Analog Moderatör

Beğenileri:
    1.712
    Hocam incelemeniz de Lcd2 icin sahne çoook uzak demiştiniz(He500'e göre).Peki Hd600 göre de sahne çooook uzak mı?

4. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    2.554
    Evet, diğer tüm kulaklıklardan daha uzaktı diyebilirim. Belki HD700'ü istisna tutabiliriz. Onun tonal dengesi beğenimle hiç uyuşmadığı için çok fazla incelemedim. Açıkçası LCD-2, kim bilir belki de derin pad'lerinden dolayı, sanki tünelin çıkışında çalan müziği, tünelin girişinden dinliyormuş gibi bir hisse sahipti. Direk LCD-2 dinleyince çok farkedilmiyor, ancak diğer kulaklıkları çıkarıp LCD-2'yi takınca bariz belli oluyor.

5. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    2.554
  6. BlueSound

BlueSound MP3

Beğenileri:
    5
    Bende HD 650 var, Propellerhead Ses Kartı (Dac) ve Samson Digital Kulaklık Amfisi ile dinliyorum ama aslında basları değil tizz efektlerini beğeniyor muşum:) Shure Dinleyince Karar verdim buna tizz ler çok net ama tabi bass lar zayıf hd 650 de ise bass lar inanılmaz kuvettli.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 21 Temmuz 2014 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 21 Temmuz 2014 ---
    Bu Arada Aduze ye taktım kafayı elimdeki ekipmanları satıp aduze lcd 2 düşünüyorum

7. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    2.554
    LCD-2 çok heyecan verici bir kulaklık. Ancak LCD-2'nin tizleri malesef oldukça çekinik. Tizleri seven biri olarak tercih etmezdim şahsen.

Ağırlığı ve rahatsız headband'i uzun dinlemelerde zorlayabilir. Sesin tünelden gelme hissi ise muhtemelen kalın deri pad'lerin oluşturduğu bir his.

8. digitalcrimes

digitalcrimes FLAC

Beğenileri:
    10
    Bende bu konuda ayın fikirdeyim, tizleri çok sevmesemde istediğim gibi değildi. Ama kulaklık çok kaliteli duruyordu.

9. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    2.554
    Bu karşılaştırmalı inceleme yeniden çıkan Hifiman HE-560'tan sonra Fostex TH900 ile devam etti:

http://www.techno-fi.net/forum/konu/fostex-th900-incelemesi.8151/

Şimdilik birinci Fostex TH900. Her ne kadar HD600'ün yakın midlerini özlesem de şimdilik TH900, HD600'ün yerini almış durumda. HE-560 ise yakın zamanda yeni bir sahip bulacak kendine...

refuserQ ve ru61oguzhan bunu beğendi.
  10. RazerMamba

RazerMamba MP3

Beğenileri:
    3
    Elinize sağlık, hd 600 hd 700 bu kulaklıklar sesi olduğu gibi dışarımı veriyor ? evdekiler benim ne dinlediğimi rahatça duyabilirler mi ? zöelden sormuştum, foruma sorun demiştiniz, konuyu yeni keşfettim :)

11. Mair

Mair Analog

Beğenileri:
    617
    Evet verirler. Bunun sonucunda hiçbir şey olmazsa ferahlık ve sahnenin genişliğini (özellikle canlı kayıtlar dinliyorsanız) kazanırsınız.

RazerMamba bunu beğendi.
  12. silentdeep

silentdeep Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Konuyu hortlatalım, inceleme ve devam incelemeler için çok teşekkürler. Benim gibi kafaüstülerle yeni ilgilenmeye başlayacak olanlar için referans olabilecek bir karşılaştırma.

13. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    2.554
    Acep HE-500 ucuzlamış mıdır ki? Bi sürü model çıkardı Hifiman arkasından. Şöyle temizinden bi HE-500 ne kadara düşer acep Head-fi'dan elimize? TH900'e alternatif olur, planar fetişine de iyi gelir... :D Yıl olmuş 2016, hâlâ dinamik kulaklık dinliyos...

14. fortress34

fortress34 WAV

Beğenileri:
    469
    Bende bakıyorum, bir bulabilsem...
    375-450 dolar aralığında gidiyor + kargo tabi..

15. Pascalci

Pascalci MP3

Beğenileri:
    258
  16. fortress34

fortress34 WAV

Beğenileri:
    469
  17. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    2.554
    Kirlendigi icin headband pad'ini cikarip yikiyorken bir de ne goreyim, Irlanda maliymis kulaklik...

Bu incelemedekiler dahil uzerine bir suru yeni ve daha pahali kulaklik denememe ragmen on küsür senedir hala HD600'u severek dinledigimi dusunurken Tyll'in asagidaki yazisina denk geldim. Aklimda gezen dusuncelerin aynisini cok net ifade etmis adam. Son cumlesine kadar katiliyorum:

What a Difference a Decade Makes
    It took a decade or more, but eventually the hobbyists tired of their flaming fan-dance around the HD 580/600/650, and things settled down quite a bit. New headphones have come and gone, but this family of headphones have remained securely, but quietly, well positioned in the pantheon of audiophile headphones. An odd thing has been happening lately though, it seems to me enthusiasts have increasingly begun to turn their attention back to the HD 600/650, and have begun rediscovering it as a great headphone.

One possible reason for the gradual resurgence of interest is more and more headphone geeks getting into tube amps. While most headphone makers are striving to build better sounding cans at lower impedance and higher efficiency to be easily driven from portable players and smartphones, the HD 600/650 has remained a 300 Ohm headphone. This high impedance delivers a better damping factor with the higher output impedance of most tube amplifiers, and especially with OTL (Output Transformer-Less) tube amps (Bottlehead Crack and Woo Audio WA3, for example). However, I don't think this fully accounts for the continued rise of interest.

Fondness and Contempt
    Maybe I'm making too big a deal of this, but human nature is human nature. We've all heard the sayings: "familiarity breeds contempt" and "absence makes the heart grow fonder." The HD 600 has been with us for a long time...we're very familiar with it. I know I often take them for granted; I know when I reach for them I'm not expecting the excitement of something new. At some level I'm bored with them. Stupid human.

When I put them on to listen though, I'm suddenly struck with the need to face my prejudice. I'm swept away with the music. Simply put, this is one of the world's best headphones. I think we've always known that; it's just taken us a long time to allow ourselves to feel it.

DrWhite, TheMadcap ve wadi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş