Sennheiser Momentum İn Ear İnceleme

'Sennheiser' bölümünde melihgezer tarafından 7 Eylül 2015 tarihinde başlatılan konu.

1. melihgezer

melihgezer MP3

Beğenileri:
    20
    Merhaba arkadaşlar momentum in ear kulaklığım bugün elime geçmiştir.319 tl ye metandan satın aldım.Ürün gerçekten çok şık,karışmayan yassı kablosu olsun,kılıfı olsun,kutulaması vs gayet hoş geldi bana.Kutu içeriğinden garanti belgesi,kullannım klavuzu,3 adet ekstra kulaklık silikonları,kulaklık ve kaliteli sert,bez kaplamalı fermuarlı bir taşıma çantası çıkmaktadır.

Ses = Arkadaşlar önceki kullandıgım kulaklıklara göre değerlendirme yapayım sizlere,ses kalitesi cx300,mm30i,akg k375 e göre %50 daha kaliteli geldi bana.Çok şaşırtmadı beni daha doğrusu inanılmaz fark var diyemeyeceğim.Belki bendeki kaynak sıkıntısından dolayıdır bu görüşüm,lumiia 925 ile dinlemekteyim müziği genelde.Denememi kaliteli riplenmiş flac. formatlarında parçalarla yaptım ve bass konusunda kesinlikle cx300,k375 e göre çok üstün,detaylar güzel,tiz olarak cx300 e benziyor ve sahnesinin genişliğini çok iyi hissedebiliyorum.Midler yine deiğim gibi %50 daha iyi cx300,k375 den.Basslar derin,detaylı bir bass reprodüksiyonu var. raceking26 nickli arkadaşında dediği gibi özellikle telefon ile dinleyecekler için ses yüksekliği cx300 e göre bir tık kısık geldi bana da.Ses rengi olarak klasik sennheiser diyebilirim.Basslar tizleri öldürmüyor.Ama genellikle bass ağırlıklı takılanlara hitab edecektir diye düşünüyorum.

Eksileri = Ses şiddeti bir tık kısık geldi cx300 e göre.
    Kulakta biraz çıkıntılı durması sırıttı sanki..

Artıları = Dolgun,derinden ve kaliteli tok basslar,tizler güzel.Kaliteli formatlarda sibilansa rastlamadım.Bassları gerçekten çok hoşuma gitti,özellikle şöyle örneklendireyim,güçlü öksüren bir kişinin çıkardığı sesin vurguladığı bası veriyor.Özellikle Mid basslar çok belirgin.Çıkıntılı durması haricinde tasarım güzel.

Derin bass,tok vuran basslar,mid bassları seven kişilere hitab edeceğini düşünüyorum.Genel olarak müzik tarzı sınırlaması yapmadım ama rock ve tekno tarzında dengeli geldi bana,yani iki tarzlara ilgilenen müziksever arkadaşları pişman etmez.Başka kullanıcı arkadaşlarında yorumları önemli tabiki,buradaki yazdıklarım kişisel görüşlerimdir tamamen. Kesinlikle bass kafa model bir kulaklık değildir :)

WP_20150907_12_57_48_Pro.jpg WP_20150907_14_07_46_Pro.jpg

WP_20150907_11_14_44_Pro.jpg WP_20150907_12_55_54_Pro.jpg WP_20150907_12_56_01_Pro.jpg WP_20150907_12_57_09_Pro.jpg WP_20150907_12_57_24_Pro.jpg

Ekli Dosyalar:

Mustafa ALKAN, CapoNx, djalimarmaris ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. ardacumhur

ardacumhur WAV

Beğenileri:
    777
    Elinize sağlık, çantası ve kablosu hoş gözüküyor

melihgezer bunu beğendi.
  3. melihgezer

melihgezer MP3

Beğenileri:
    20
    Teşekkür ederim hocam,evet şık bir çantası var

4. djalimarmaris

djalimarmaris FLAC

Beğenileri:
    340
    Elinize sağlık.
    Gerçekten hoş gorunuyor

melihgezer bunu beğendi.
  5. melihgezer

melihgezer MP3

Beğenileri:
    20
    Teşekkür ederim

6. lazquest5334

lazquest5334 MP3

Beğenileri:
    77
    Kulaklık çok hoşmuş iyi günlerde kullanın. Kulakiçinde Cks 55i beni üzerse belki bunu düşünebilirim. Hayırlı geceler...

7. Totem

Totem MP3

Beğenileri:
    34
    shure se535'den geçiş. Yapsam pişman olur muyum acaba

8. Probis

Probis Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Elektronik müzik için nasıl olur bu kulaklık sizce ?

9. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.457
    ben dinlemedim ama yorumlara bakılırsa elektro ya baya iyi gider gibi

Probis bunu beğendi.
  10. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.860
    Probis bunu beğendi.
  11. OzanBc

OzanBc Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Yaklaşık 1,5 senedir, genellikle ofis dinlemelerimde kullandığım bir kulaklık. Bazen birkaç ay kullanmadığım oldu. Toplamda 9 ay aktif kullandım diyelim.

Çantasında taşıyorum ve sarıp açarken nazik davranıyorum. Buna rağmen kablonun dış yüzünde açılmalar olmaya başladı. Özellikle jaka yakın kısımdaki açık tellere kadar ulaştı. Benden kaynaklı bir sorun mu yoksa kulaklığın genel problemi mi bilmiyorum. Yine de 100 Euro verdiğim bir kulaklığın bu kadar çabuk deforme olmaması gerekiyor diye düşünüyorum.

İzolasyonu fena değil, sesi tatminkar ancak bir sonraki kulaklığım bu olmayacak buna eminim.

Sayfayı Paylaş