Sennheiser - Shure 100$ ortalamalı hangisini daha iyi?

'Kulaklık Karşılaştırmaları, Çoklu İncelemeler' bölümünde SalihArslann tarafından 19 Mayıs 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.861
    Hocam benden çok deneyimli arkadaşlar var burda :) Ben çok fazla denemiş biri değilim. Momentum In Ear, 1More Triple Driver, Rock Jaw Resonate, K3 Pro, LZ A4 ve eskilerden Creative EP 630 şu ana kadar dinlediğim IEM listesi :)

Bence @karanehir35 Ahmet hocamın yapacağı incelemeyi bekleyin 10 gün kadar acele etmeyin. Çünkü kendisinin sürpriz bir önerisi de olabilir. Ayrıca forumda @Mustafa ALKAN ve @xenitis hocam K3 Pro sahibi olanlar onlarda fikir beyan edebilir.

refuserQ bunu beğendi.
  2. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    Çok saol çok acil değil ama çok da geçe kalmak istemiyorum :) şu 10 bekleyelim bakalım peki o inceleme olursa nereden hangi başlıktan ulaşabilirim ?

3. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.861
    Ana sayfada son konularda görünür zaten her gün foruma girmeniz yeterli. Bende haberdar ederim.

4. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    Çok saol üstat gece gece biraz rahatsızlık verdim hakkını helal et bendeki Samsung kulaklığı da eşime kakalarım :)))

5. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.861
    Rica ederim :) Gündüz konuya başka önerilerde gelebilir, doğru yerdesiniz çok deneyimli arkadaşlar var.

refuserQ ve SalihArslann bunu beğendi.
  6. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    üstat fiyatı iyi ama sürücüsü 6,5 hani tam sizler gibi bilmem ama sürücü büyüdükçe ses daha iyi oluyor diye biliyorum. Bazı kulak içi kulaklıklar 10 hatta 11 falan. Bu bir sıkıntı olmasın. Dediğim gibi ben burada sizler gibi çok işin tekniğini bilmiyorum. Ama buradaki arkadalar bayağı bir profesyonel o yüzden sizlere güveniyorum ve fikirleriniz benim için çok önemli.

Chaturanga bunu beğendi.
  7. Dr. Boom

Dr. Boom FLAC

Beğenileri:
    388
    Hocam söylediğiniz bi nebze doğru ama sayısal değerlere bakarak kulaklık almak yapacağınız en büyük hata olur. Kulaklıkta driver büyüklüğü kıyaslama, kamerada megapiksel kıyaslama gibi bi şey olur. Asıl önemli olan driverın kalitesi kameranın lens kalitesidir. Umarım açıklayıcı olmuştur.

Gokhanu, sserkogss, refuserQ ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    örnek iyi oldu kamera nispeten daha bir bildiğim konu çok profesyonel olmasa da... dediğin gibi orada lensler konuşur megapikseller yerine.

Dr. Boom bunu beğendi.
  9. Dr. Boom

Dr. Boom FLAC

Beğenileri:
    388
    Hocam az önce gaza gelip K3 pro'yu sipariş verdim :D

Chaturanga bunu beğendi.
  10. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    daha ben inceleyemedim çünkü hiçbir bilgi yok youtube da :( ama sanırım bu gerçek olan kulaklık Audbos K3 Hi-Fi amazonda 119 $
    birde kulaklık ilgili keşke bir rehber olsa teknik terimleri anlatan.
    Bazen bende gaza gelip xiaomi mi hybrid pro hd al hiç uğraşma millet memnun işte diyorum :) 3 sürücülü ne güzel diyorum ama artık biraz Hi-res gibi bir şey deneyimlemek istiyorum artık seviye atlamak istiyorum :)

Son düzenleme: 20 Mayıs 2017
  11. Dr. Boom

Dr. Boom FLAC

Beğenileri:
    388
    Hocam, Ahmet Bey(karanehir) yakında inceleme yayınlayacak. Kulaklığın A'dan Z'ye her şeyini anlatır merak etmeyin :)
    Şimdilik forumda konusu açılmıştı onu okuyabilirsiniz. Link:
    http://www.techno-fi.net/forum/konu/magaosi-k3-pro-hibrid-iem.11550/

İngilizce'nize güveniyorsanız buraya buyrun :)
    https://www.head-fi.org/f/threads/magaosi-k3-pro-impressions-and-discussions-thread.839011/
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 20 Mayıs 2017 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2017 ---
    Hocam fark etmediniz sanırım ama forumda tam da sizler için tasarlanmış "Rehber Konular" bölümü var. Bu da orada bulunan rehber konulardan ses terimleri ile ilgili olanı:

http://techno-fi.net/konu/İncelemelerde-kullandığımız-ses-ile-İlgili-terimler-sözlüğü.3421/

12. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.861
    Hayırlı olsun hocam. Umarım sıkıntısız bir ürün gelir. Pişman olunabilecek bir kulaklık değil.

13. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    Hay Allah Razı olsun yaa bak bu işte :)

Dr. Boom bunu beğendi.
  14. Dr. Boom

Dr. Boom FLAC

Beğenileri:
    388
    Teşekkür ederim hocam. Bakalım kaç ayda gelecek :) Gelir gelmez size mesaj atarım.

15. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.861
    Benimki 35 günde geldi :)
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 20 Mayıs 2017 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2017 ---
    Hocam birde wooeasy ye tekrar hatırlatın, kulaklığı ve kabloları ses kesilme problemine karşı deneyip kutulasınlar. Daha önce belirttiğim gibi özellikle 7.yıl indirim kampanyasında alanların bazılarında sağ earbudda kesilme problemleri iletildi ama sorun kablolarla ilgiliydi.

Dr. Boom bunu beğendi.
  16. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    Bu gecelik son mesaj ile sizi bir kez daha rahatsız edeceğim arkadaşlar siz bu satıcıyla pazarlık nasıl yapıyorsunuz ve gümrük olayına takılmasın diye nasıl bir uyarı çekiyorsunuz bende İngilizce maalesef dip alacağım sıra bana yardımcı olur musunuz bu konuda acaba?

17. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.861
    Alacağınız zaman haberleşelim hocam ben veya @Dr. Boom hocam anlatırız.

18. xenitis

xenitis MP3

Beğenileri:
    104
    K3 pro fiyatıyla alanı kesinlikle uzmeyecek bir kulaklık bence de. Detaylı geniş sahnesi ve enstrüman ayrımı iyi bence. Her ne kadar çok fazla kulaklık deneyimim olmasa da iyi ben de tavsiye edebilirim. Maalesef 1more ile karşılaştırma şansım olmadı benim ama K3 aldıktan sonra gaza gelip bir de Sendiy M1221 aldım. İkisini karşılaştırdiktan sonra ses terimleri biraz daha oturur gibi oldu bende. Sendiy daha geniş sahneli daha detaylı ve daha sıkı baslara sahip bence. Ayrıca frekans bandı da çok daha dengeli. K3 gümüş renkli filtreye geçince Sendiy ile yaklaşık ayni sıkılıkta basslara ulaşıyor ancak bu kez de tizler biraz torpuleniyor. Sanırım K3 V shaped denen tizler ve basslarin midlere göre biraz daha önde olduğu bir karaktere sahip. Benim kişisel kanaatim Sendiy çok daha dengeli ve iyi basslara sahip. Tabii farklar çok ciddi değil ve birkaç günlük dinlemeler sonucu oluşan şahsi görüşlerim. Başka kulaklar başka şekilde yorumlayabilir. Ben biraz daha dinleyip karar verdikten sonra Sendiy ile devam etmeyi planlıyorum. Tabii ikisi arasındaki fiyat farkını da dikkate almak gerek.

Sent from my SM-G925I using Tapatalk

refuserQ, mattiadestro ve Chaturanga bunu beğendi.
  19. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN WAV

Beğenileri:
    741
    Yakinda bir inceleme yazacam bende ama kisaca alani üzmeyecek bir kulaklik diyeyim not olarak..

refuserQ, Chaturanga, Dr. Boom ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  20. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    üstat merakla ve heyecanla bekliyorum güzel F/p bir ürün önerisi incelemede hiçte fena olmaz hani :))
    Sendiy M1221 şimdi baktım da K3 pro ile aralarında %50 daha fazla bir fiyat farkı var ki TL yede çerinci fiyat ciddi anlamda artıyor 100$ bandında bir ürün iyi olur ama bakarsın bir anlık gaza gelir bu ürünü de alırım :)) ama sanırım hatunla sağlam tartışırım :))

Sayfayı Paylaş