Sennheiser - Shure 100$ ortalamalı hangisini daha iyi?

'Kulaklık Karşılaştırmaları, Çoklu İncelemeler' bölümünde SalihArslann tarafından 19 Mayıs 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    şimdi baktım da Auglamour R8 modeli bayağı şekilli aslında takibe alınabilecek bir kulaklık olabilir.

2. xenitis

xenitis MP3

Beğenileri:
    104
    Benim macera da aynı başladı. Telefonların standart kulakliklarindan sonra artık bir nebze olsun hifi sayılabilecek bir kulaklık alayım derken K3 hakkındaki olumlu yorumlara rastlayip aldım sonra DAP ve Sendiy geldi arkasından :) Şimdilik Sendiy artı DAP ile mutluyum. Eğer Istanbuldaysaniz uygun bir zamanda iki kulaklığı deneyebilirsiniz, bir buluşma ayarlarız.

Sent from my SM-G925I using Tapatalk

3. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    Aslında yakınız Kocaeli izmit :) geçen Beats Solo HD 2 sanırım 700 TL lik bir model tam hatırlayamayacağım ama deneme için dışarıda bırakıyorlar yaa onu telefonuma taktım ve müziği bir açtım gözlerim yaş doldu ulan dedim bu ne yaa süper bir ses kalitesi ama gel gör ki bir çok kişi Beats i yerden yere vuruyor sentetik ses veriyor falan diye ama ben nedense her sesi ayrı ayrı aldım acaba onumu alsam ama kullanışı benim için uygun değil işte taç kulaklık yolda falan çok kaba kalıyor.

4. xenitis

xenitis MP3

Beğenileri:
    104
    Tek başına bir kulaklıkla karar vermesi zor biraz. Yani referans olarak daha önce iyi olduğu tescilli bir kulaklıkla dinleyip öyle karar vermek lazım bence. Çünkü bass frekansı güçlü kulaklıklar iyi çalıyormuş etkisi yaratabiliyorlar kolayca.

5. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
  6. Dr. Boom

Dr. Boom FLAC

Beğenileri:
    388
  7. AngelDust!

AngelDust! MP3

Beğenileri:
    80
    Hocam ben ISK HP2011 almıştım yanlışlık olmasın :)

8. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    https://tr.aliexpress.com/store/pro...nce/1183804_32755873753.html?isOrigTitle=true
    Tennmak Crazy Cello Hi-Res bunu çok merak ettim kullan veya bende İngilizce yok başka güvenilir yabancı bir siteden bakıp burada yorum yazabilecek var mı ???

Ürün özellikleri
    • Brand Name:TENNMAK
    • Function:For Mobile Phone,Waterproof,HiFi Headphone,Portable,For iPod,Sport,For Routine Office Work,Common Headphone,Supports music
    • Resistance:28Ω
    • Is wireless:No
    • Connectors:AUX
    • Wireless Type:None
    • Waterproof:No
    • Line Length:1.2m
    • Model Number:CRAZY CELLO
    • Communication:Wired
    • Vocalism Principle: Dynamic
    • With Microphone:No
    • Style:In-Ear
    • Sensitivity:105±3dB
    • Plug Type:Line Type
    • Frequency Response Range:5Hz--70KHz
    Şu Frekans aralığına bakar mısınız 5hz ile 70khz oha değil mi yoksa bu gerçekten kağıt üzerinde abartılı bir özellik mi sizce bu kulaklık nasıl bilgisi olan lütfen paylaşabilir mi ???

Son düzenleme: 21 Mayıs 2017
  9. Dr. Boom

Dr. Boom FLAC

Beğenileri:
    388
    Tennmak'ı diğer arkadaş almıştı herhalde. Yanlışlık olmuş :)

10. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    Tennmak Crazy Cello biraz yabancı sitelerde inceledim Google çeviriciden anladığım kadarı ile bayağı memnun olanlar var bass ve diğer ses aralıklarını çok güzel temiz verdiğini söylüyorlar. Bir Müslüman çıkıp İngilizcesi iyi biri sitelerden biraz bakıp genel kanıyı bize aktarabilir mi bu Tennmak çok garip bir marka Pro modeli hakkında da çok güzel yorumlar var hatta bu ürünün ie800 modeli var ki :D :D :D hava atmak için bence çok güzele benziyor ama ses kalitesi nedir bilemem.

11. xenitis

xenitis MP3

Beğenileri:
    104
    Hocam benim bildiğim insanların kulağı 22khz sonrasını duyamıyor, o da yaşla zaten 20khz altına düşüyor. O yüzden dinleyip karar vermek gerek. Teknik veriler bir yere kadar anlamlı.

12. SalihArslann

SalihArslann FLAC

Beğenileri:
    785
    Dostum bu mantıkla Sennheiser ie800 Frekans Aralığı (Sürücü) : 5Hz - 46.500Hz ve şu an belkide kendi sınıfının en iyisi olarak sayılıyor. En iyisi olmasının sebebi elbette Frekans aralığı değil ama demek bir şeyleri etki ediyor. Benim şahsi görüşüm tam bende bilmiyorum bence bu ses frekansı geniş olması seslerin birbirinden ayırt etmemizi böylece temiz ses vermesi ayrıca ses deki bozulmayı en aza indirmesi ve/veya tamamen yok etmesidir herhalde.

Sayfayı Paylaş