Seste Zen X-FI mı yoksa Zen X-FI2 mi?

'Creative' bölümünde HD 800 tarafından 11 Temmuz 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. HD 800

HD 800 Guest

Flac desteği mühim değil. Sadece ses olarak hangisi daha iyidir? SM3 ile Zen X-FI'a hayran kalmıştım, ses çok temiz ve tizler çok netti. Acaba X-FI2'de durum nedir? Birisi "Ben X-FI2'nin sesini çamur gibi buldum." yazmış da, herhalde sesin rengini beğenmemiş arkadaş.

Son olarak, hafıza kartına atılan müzikleri de playlist'e atıp dinleyebilir miyiz? (X-FI2 için.)

2. sensable

sensable WAV Moderatör

Beğenileri:
    474
    Bende de şuan x-fi 2 var. Öncelikle çok kötü bir dokunmatik ekran ve aynı kötülükte bir arayüze hazır olun. Ses kalitesi olarak abartıldığı gibi çamur filan değil ama istenilen fiyatını kesinlikle haketmiyor. Örneğin sansa Clip ve Fuze'den çok daha temiz bir sesi var. Mevcut rakamlara çok daha iyilerini alabilirsiniz. Flac oynatıyor ayrıca. Hafıza kartı kullanmadığım için ne tepkiyle çalıştığını bilemiyorum.

3. HD 800

HD 800 Guest

Benim aradığım şey temiz ses ve net tizler dediğim gibi. Bu arada X-FI2'de flac desteği olduğunu biliyordum. Neyse, ben ikinci elde de araştırma yapayım en iyisi. Sıfır X-FI2'ye 300-400 TL'den fazla vermem bu arada. X-FI ve X-FI2 arasındaki farkların açıklamasını halen bekliyorum. Hafıza kartıyla alakalı sorumun da cevabını bekliyorum. Son olarak, dokunmatik ekran ve arayüz çok önemli değil. Haydi bakalım.

4. Mair

Mair Analog

Beğenileri:
    617
    Ben zamaninda xfi ve ardindan yeniyse iyidir diye xfi2 kullanmis biri olarak diyeyim ki, xfi2 hem arayuz olarak iskenceydi hem de ses abarti olmasa da camur gibiye yakindi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. sensable

sensable WAV Moderatör

Beğenileri:
    474
    Bende tavsiye etmiyorum açıkçası ama illaki alıcam diyorsan benim aleti satayım. 2-3 yıllık olduğu için kozmetik olarak bi beklentin olmasın ama :)

6. HD 800

HD 800 Guest

Bir yerde sıfır durumda 32 GB ZEN X-FI buldum, herkese teşekkürler.

Edit: Satılmış.

Sayfayı Paylaş