Shanling M2s Techno-Fi Turu

'Müzik LJalarlar Genel' bölümünde moonstar tarafından 12 Ekim 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. Yabguz

Yabguz FLAC

Beğenileri:
    891
    Rica ederim Gökhan hocam, böyle bir imkan sunduğunuz için ben teşekkür ederim :) @moonstar

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fastfalcon ve moonstar bunu beğendi.
  2. theoldman

theoldman MP3

Beğenileri:
    51
    urunu bugun teslim alabildim, benim gecikmemden kaynaklandigi icin turu aksatmamak adina cuma gunu kargoya verecegim.

mfya, moonstar ve Elano68 bunu beğendi.
  3. theoldman

theoldman MP3

Beğenileri:
    51
    kargoyu bugun yolladim, incelemeyi de gun icinde yapacagim.

inceleme yapacak tecrubem olmadigini bastan soylemistim, bunun yerine urunle ilgili tecrubemi yazacagim. urun hakkinda fikir edinirken bunu goz onunde bulundurmanizi rica ederim.

oncelikle, jds labs the element ile kiyas yapabilecegim, farkli kulvarlar oldugu icin de bagimsiz bir tasinabilir cihaz olarak yorumnlarim agir basacak. kulaklik olarak hifiman he400i ve sennheiser momentum on-ear ile deneyimleyebildim. detaylar sikici gelirse son cumle alim kararidir, atlayip oradan bakabilirsiniz.

-sahne cok daha dar shanling' de. bu da vokallere odaklanmayi ve dinlemeyi kolaylastiriyor. muzik tarzina gore daha iyi de olabiliyor kotu de. yani bir orkestra degil de kucuk bir salonda quartet dinliyor gibisiniz.

-sesler daha sert cikiyor, dijital diyemem ancak sert caliyor. bu da tarza gore iyi olabiliyor, en sonda belirtecegim.

-derinlik algisinin da az olmasi etkisi ile tizler torpuleniyor, kulagi tirmalayan hicbir frekans duymadim. he400i bile epey uysal caldi, uzayip giden tizler yok. kolay kolay sibiliansa dusmeyecek bir alet.

-midler onde, kalin sesli kadin vokellerde ve erkeklerde kulaginizin dibinde soyluyor gibi hissediyorsunuz, bunun sahneye etkisi de yuksek, vokal diger enstrumanlardan 3-4 adim onde duruyor hissi veriyor.

-basslar derine inemiyor, dagilmiyor ama hoplatacak kadar sert vuruyor. elementteki gibi alt frekanslara yakin basslari hissedemiyorsunuz.

-crosstalk biraz zayifca, bu belki sahne ile de alakali olabilir, ortaya yakin caliyor gibi hissediyorsunuz.

-volume olarak, sessiz bir ortamda gain acik halde hifiman ile dinlerken 90lara cikmam gerekti cogu sarkida kulakligin etkisini duyabilmek adina. momentum ile gain kapaliyken 80 civari yeterli oluyor.

-barok klasik ve senfonik metal/metal sarkilarda test ettim. barok eserlerde detaylara yetisemiyor ve bunu hissettiriyor. epeyce agir kaliyor he400i icin ama momentum icin yeterli.

-yukarida dedigim gibi vokeller cok onde, soprano ise girdigi zaman klavensen detaylari arkada kayboluyor. yine vokalde bir eksik olarak cok takildigim bir konu, anna murphy de duymaya alistigim tizlerdeki gecisi duyamadim.

-biraz kapali caliyor demek mumkun, bu da yine tarz ile alakali diye dusunuyorum.

-son olarak, eger yolculuk esnasinda muzik dinliyorsaniz, momentum on-ear gibi bir kulaklik (iem ile dinlemedim) kullaniyorsaniz, rock, metal dinliyorsaniz bu urunu goz onunde bulundurmanizi tavsiye ederim.

Son düzenleme: 10 Kasım 2017
    Yedaself, Yabguz, mfya ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  4. trextrexone

trextrexone Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    shanling ürünleri aliexpress de baya bi revaçta sizcede değilmi?

5. moonstar

moonstar DSD

Beğenileri:
    2.803
    Ellerinize sağlık, izlenim yazarak foruma yaptığınız katkıdan dolayı sizlere teşekkür ederiz :)

theoldman bunu beğendi.
  6. theoldman

theoldman MP3

Beğenileri:
    51
    rica ederim, yeni bir urun deneme imkani veren arkadaslara ben tesekkur ederim.

7. moonstar

moonstar DSD

Beğenileri:
    2.803
    @Özen @Chaturanga Yedek olan arkadaşlarımız tura dahil olabilirler. Katılmak isterlerse bana özel mesaj atmaları yeterli ;)

8. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.401
    Teşekkürler Gökhan hocam cok istiyorum bu tura katılmak ama zamanım yok hic bosuna bana gelmiş olur. :)

moonstar bunu beğendi.
  9. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.662
    Gökhan hocam çok teşekkürler bende şu anda çok ilgilenemeyeceğim için katılamıyacağım.

moonstar bunu beğendi.
  10. bora şahin

bora şahin MP3

Beğenileri:
    125
    biraz gecikmeyle @@ismailkoc5484 arkadaşımıza bugün gönderdim. İzlenimlerimi ilk fırsatta yazacağım.

moonstar bunu beğendi.
  11. moonstar

moonstar DSD

Beğenileri:
    2.803
    @bora şahin bilgilendirme için teşekkür ederiz. İzlenimlerinizi sabırsızlıkla beklemekteyiz :)

12. ismailkoc5484

ismailkoc5484 MP3

Beğenileri:
    39
    Cihaz ben sshir disinda oldugumdan teslim alinmis fakat yarin elime gececek inceleyip izleminlerimi paylasacagim arkadaslar gecikmeden dolayi simdiden ozurlerimi sunarim

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

moonstar bunu beğendi.
  13. bora şahin

bora şahin MP3

Beğenileri:
    125
    Merhabalar ne yazık ki bu aralar baya koşturmaca içinde olduğumdan izlenimlerimi sakin kafayla yazmaya ancak fırsat bulabildim kusura bakmayın.

Bundan önce yapılan yorumlara göz atınca oldukça benzer izlenimlerim olduğunu farkettim çok büyük bir fark olmayacak o yüzden:) Biraz farklı bir fikir verebilmesi açısından kullandığım dap olan hidizs ap100 ile karşılaştırmaya çalışacağım. Öncelikle elimde hali hazırda olan kulaklıklar olan tfz king exclusive 12 ohm, ve fidelio x2 ise 30 ohm olduğundan Karanehir'in bahsettiği 30 ohm üstü kulaklıklar için olan değişime ilişkin bir fikrim olamadığını belirteyim.

M2s oldukça taşınabilir, cebe at unut bir cihaz olmuş bu yüzden bol yolculuklu, hareketli bir günü olan kullanıcılar için bu bir avantaj. Malzeme kalitesi yüksek, ekranı gayet şık elde iyi bir his veriyor.

Ses meselesine gelince ben de diğer kullanıcılar gibi m2s'in sesini sıcak ve biraz kapalı buldum. ap100 nötrün çok az sıcak tarafındayken m2s biraz daha sıcak çalıyor. Güç olarak elbette ap100 büyüklüğünün avantajı ile yaklaşık %30,40 gibi daha güçlü. tfz king exc, kolay sürülebilir bir kulak içi olarak m2s tarafından da gayet kolaylıkla sürüldü extrem örnekler hariç hiçbir kulak içi modelde bu konuda sorun yaşayacağını sanmıyorum m2s'in ancak kafa üstü için biraz güçsüz kalıyor.

Baslar biraz gevşek ap100'e göre. ap100 baya otoriter ve sıkı tüm bas frekanslarında ve daha kuvvetli vuruyor. ancak m2s'in yormayan yorumu da daha uzun dinlenebilirlik vaad ediyor ap100'e göre.

midler gayet sıcak ve müzikal bence de m2s'in en başarılı olduğu frekans. Ben mid tonlamasını sevdim bu ufaklığın.

Tizlerde ise ap100'ün gerisinde buldum. Tizler çabuk sönüyor ve çözünürlük konusunda kapalı yapısının da etkisiyle bence biraz geride kalıyor. M2s ile açık çalan ve çözünürlüğü yüksek bir kulaklık daha uyumlu olacaktır diye düşünüyorum.

Sonuç olarak taşınabilirlik avantajı, şık yapısı ve uyumlu bir kulaklık seçmek şartı ile fiyatının da biraz daha düşmesiyle güzel bir seçenek bence M2s. Müzikle kalın:)

Ekli Dosyalar:

mfya, refuserQ ve moonstar bunu beğendi.
  14. moonstar

moonstar DSD

Beğenileri:
    2.803
    @bora şahin izlenimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, ellerinize sağlık.

Sevgili arkadaşlar kutuda yer alması gereken Usb C kablosu (yukarıdaki görselde mevcut) tura sonradan eklenen son katılımcımız @metalliaz tarafından bana bildirildiği üzere kutudan çıkmamış. Acaba katılımcılardan biri söz konusu kabloyu kutuya koymayı unutmuş olabilir mi?

Kabloyu bulan arkadaşımızın bana özel mesaj atarak bilgilendirmesini rica ederim.

Teşekkürler.

1. @mfya
    2. @Dersolmaz
    3. @karanehir35
    4. @furkan kocyigit
    5. @Yabguz
    6. @theoldman
    7. @bora şahin
    8. @ismailkoc5484

Son düzenleme: 5 Aralık 2017 18:47
    refuserQ, furkan kocyigit ve mfya bunu beğendi.
  15. Dersolmaz

Dersolmaz MP3

Beğenileri:
    25
    Hocam @moonstar theoldman in ustteki resmindende gorulecegi uzere kendisine kablo ulasmis. ondan sonraki arkadaslar bakabilir ama belki düşmüştür diye.

16. theoldman

theoldman MP3

Beğenileri:
    51
    evet bende vardi kablo, ayni sekilde de paketleyip yolladim. herhangi bir parcasi kalmadi bende.

17. bora şahin

bora şahin MP3

Beğenileri:
    125
    Kablo bana gelen pakette vardı kutusuna koydum diye hatırlıyorum ama tabi ki kontrol edeceğim her yeri.

18. ismailkoc5484

ismailkoc5484 MP3

Beğenileri:
    39
    Merhabalar kutu açılışında bende de çıkmadı malesef resimleri mevcut izlenimimde paylaşıcam eğer bulunamazsa satın alınıp gonderilebilinir

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. bora şahin

bora şahin MP3

Beğenileri:
    125
    O halde bende kaybolmuş demektir. Özelden bilgileri alıp hallediyorum.

Sayfayı Paylaş