SHURE SRH1440

'Shure' bölümünde Mustafa ALKAN tarafından 21 Mayıs 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN WAV

Beğenileri:
    741
    Detay Sevenler Beri Gelsin.
    Shure SRH1440 açık yapida bir kafa üstü kulaklik. 40 mm dinamik neodmiyum sürücülü. 15hz 27khz frekans aralığında. Doğal ve geniş oldukca genis bir sahneye sahip. 37 ohm dirence sahip 2 metre civarinda 2 ayri kablo ile geliyor. Kutusu hardcase denen sert bir kutu. Darbelere dayanikli.
    Shure_SRH_1440_headphones_35182257_08.jpg
    Amfili Amfisiz
    Sürülmesi kolay. Dizüstü pc, dap ve telefonlarla sikintisiz dinlemek mümkün.
    Ses yapısı açık parlak diyebilecegim ama olabildigine detayli türden. Baslar zengin dengeli.Eger amfi ile desteklenirse daha da kaliteli alinabiliyor. Ve bu miktar cogu muzik sever icin tatmin edici olacaktir.

Yapımcıların kulaklıkla ilgili kısa bir tanıtım filmi
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=61&v=TKWa-gnLd6k

Amerikali Yapimcilar kritik dinlemeler ve studyo mastering kayitlar icin optimize etmiş. Bu da istediginiz veya istemediginiz :) kadar detay alabileceginiz anlamına geliyor. Vokal sesleri temiz gercekci. Nefes alis verişleri duyuluyor. Ses dengeli. hip hop rap severler daha fazla bas isteyecegi için denemeden almamali. Ancak metal turevleri,caz muzik, progressive muzik klasik muzik, cok enstrumanli muzikler dogal enstrümanlarin olduğu repertuarlar dinleyenler icin tam bir müzik şöleni olacaktir. Orkestrada arka planda kalan triangle (üçgen) denen tek bir nota veren enstrümanlari bile seçebilirsiniz. ( Hep merak ederim o ucgeni calan kisi de diger müzisyenlerle ayni parayı aliyor mu acaba diye ).
    IMG_20170516_173244.jpg
    Albümlerle ilgili...
    Dire Straits : Love Over Gold albümünü dinlerken cok keyif aldığımi soylemek istiyorum. Bu albümü denemeyenler mutlaka dinlesin. Daft punk , Doctorfunk, gibi kaliteli kayitlari da ozellikle deneyin derim.
    Kullanilacak dap amfi ve kablolarin parlak yapida olmamasına dikkat etmek gerekiyor. Colorfly c4 gibi tizlerin on planda oldugu daplar, cayin c5 gibi tiz seven amfilerle kulanilmamali. Amfi dap baglantisi icin Bakir kablo tavsiye ederim. Stok kablo yerine yeni kablo yaptiracaklar icin de yine bakir kablo daha iyi olacaktir.
    IMG_20170516_173323.jpg
    Ne aşırı bas ne de aşırı tiz yok. Anahtar kelime "Yeterli bas". Dengeli tuning yapılmış ve bunu nispeten uygun fiyatla satisa cikarmislar. Yapısal olarak saglam. Yastiklari rahatsizlik vermiyor.Taç kısmı ekstra desteklenmiş. Rahat. Tabiki Open back (Arkası açık) olduğu için gürültüsüz ortamlarda dinlemek gerekiyor. Kafede yaptığım denemede çok fazla ortam sesi duymadan dinleme yapabildiğimi de eklemek istiyorum.
    Şimdilik bu kadar. Mutlu kalın..

Ekleme: Soundstage dedigimiz sahne ile ilgili dinledigim orneklerden bahsetmek istedim.
    Miles Davis: "Seven steps to heaven" albümünde ornegin joshua parçasında davulun sağ taraftan, piyanonun soldan ve basın ortadan geldiğini net olarak hissedip, kendinizi salonun ortasindan muzisyenleri dinlediginizi cok net anlatıyor. Sahne kavramini anlamaya calisanlara ders niteliginde bir bölüm olduğunu düşündüm. Oylesine kolay eforsuz hissediyorsunuz enstrumanlarin konumunu.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 4 Haziran 2017
    SalihArslann, Chaturanga, Pascalci ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
  2. sserkogss

sserkogss FLAC

Beğenileri:
    417
    Inceleme icin tesekkurler, detay deyince gozlerim acildi :)

Urunu nerden ve ne kadara aldiniz?

3. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN WAV

Beğenileri:
    741
    Eklemeler yapilacak. Sifir fiyatinin yarisi civarina 2. El olarak takasla aldim.

4. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN WAV

Beğenileri:
    741
    Ekleme 1 ile güncel.

refuserQ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş