SONY MH650 vs JVC FX700 "Şok Edici F/P"

'Sony' bölümünde expander tarafından 27 Ekim 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. bLind

bLind FLAC

Beğenileri:
    113
    Mesajınız yeni dikkatimi çekti üzerinde sony ericsson yazıyor kablo kalite ve jack farkı var.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 13 Kasım 2014 otomatik olarak birleştirildi ---
    Selçuk bey çakma olduğunu bildiği kulaklığı satmaz bence zaten 3 5 kuruşluk bir şey.

2. lazgaraz

lazgaraz MP3

Beğenileri:
    8
    Bende hem mh 650c hem mh650 vardı. Mh650 xperia telefonun içinden çıkmıştı. Yalnız bendekilerin ikisinde de jacklar düz değil L biçimindeydi. Kabloları da aynıydı. Sesleri de aynı olmakla birlikte, mh650 kritik dinlemelerde daha yumuşak çaldığı fark ediliyordu. Bendekilerin farkı birinin üzerinde sony ericsson diğerinde hiçbir şey yazmaması ve mh650 de bez filtre mh650c de daha sert plastik vari bir filtre olması. Muhtemelen sesteki ufak farklarda filtre yüzündendir. Yanlış hatırlamıyorsam aynı filtre farkı sizin fotoda görünen mh1 ve mh1c içinde geçerli ve 0 kulaklıklar arasında da ufak ses farkları varmış

djalimarmaris bunu beğendi.
  3. ozgurozt

ozgurozt FLAC

Beğenileri:
    2
    Kimsede de 650 kalmamış, bulamadım gitti...:kafa:

4. trexmilennium

trexmilennium MP3

Beğenileri:
    34
    Konuyu biraz Hortlatmak gibi oldu ama,
    Fx700 ve aynı anda mh650 olunca elimde bende bir not düşmek istedim. Tabi artık fx700 bulmak zor olsa da yeni seri için daha iyi dendiğine göre mukayse kabul eder.
    Şimdi SOny Mh650c de şöyle bir durum var. Vakum sistemi var mh650de o da diyaframı geriyor ve tınıyı hataya düşürüyor. ayrıca kulak ve kafada baş ağrısı yapıyor. O vakumu iptal etmek lazım. en basiti silikon başlıkta bir iğne deliği açmak. O zaman tını, bas(azalıyor ama kalite artıyor), gövde, genel kalite ciddi manada düzeliyor. Yani rahatlatılmış bir mh650 günlük kullanımda gayet iş görür.
    Ben bas kafayım ie80nin bası dahi subbass da yetersiz gelirken mh650 bana iyi geliyor (miktar, derinlik, çözünürlük).
    Fx700 de midler geri çekilmediğinden fazlaca basslar çok ilerideymiş hissi yok. Fx700 tam bir baskafa kulaklığı tabi. Ben bir baskafa olarak midbassların öne çıkarılmasını sevmiyorum. Hakiki Bass; Subbassdan gelmeli! midbas kamburu sesi çamurlaştırıyor bence. İşte bunu Fx700 harika yapıyor. Midbass yükseltilmemişken Subbasslar tahtatronik doğal bir etki ile yükseltilmiş.
    Midlerde ise mh650 ile Fx700ü karşılaştırmak pek doğru olmaz sanırım. mh650 çözünürlük zayıf ve çok geride diyenlere katılırım ama orada da inanılmaz bir dinginlik var çözünürlük olmasa da rahatsızlık vermiyor. Enstrumantal müzikleri saatlerce dinlettiriyor.
    Tizlerde hep dinamiklerde kanayan bir yaradır (OK1 hariç tabi) bunu da mh650 bu fiyata bu kadar miktar olarak çok vermesi ve patlama vs yapmaması hoşuma gidiyor. Tabi fx700ü takınca ne kadar düşük çözünürlüklü olduğu, detaydan yoksun olduğu fark ediyor insan ama 80 liranın altına bu miktar yok bence :)

Bu arada bende ki mh650 3.cü senesinde ve kablo plastikleri kırılmaya başladı. Sanırım Orjinal eski Htc kulaklık kablosu ile kurtarma işlemi yapmak gerekecek. (Bazılarının 3.seneye gelmesi büyük baarı dediğini duyar gibiyim. Ama Kulaklıklarımı sanki müzeden alıp müzeye koyar gibi kullanırım ben o yüzden iyi dayanırlar)

Sonuç olarak Mh650 rahatlatma modlu haliyle hala giriş seviye baskafalarıda tatmin eden panasonic hje120 ve Philips she3895 e kafa tutacak bir kulaklık. Ben üçünden sony mh650 tercih ederim.
    Fx700 ise head-fi deki King of Dynamic İems tabirini tamamen hak eden ie80 üstüne düşünmeden alınacak bir kulaklık. Zinhar mh650 ile mukayese kabul etmez bence! ie80 gibi zamanla değil, kulağa taktığınız anda kalite farkı anlaşılacak bir kulaklık. Elinizde çok kötü bir dap varsa elbet mh650 bir anda farkı düşürür ama artık piyasada kötü dap kalmadı pek. Çoğu telefonun, laptopun, tabletin sesi iyi seviyede.
    Bu arada 24bit yada dsd dinlemedim. Belki o kalitede fark daha da uçurum olacaktı.
    fx700 ve ie80i çok kısaca mukayese edersem,
    ie80 de subbass da rolloff var! evet bass çok ama en düşük frekanslara dikkat edin yok oluyor. Bu fx700de yok! inebildiği kadar derine iniyor! ve tabi tını farkı...
    ie80in bence üstün olduğu yer midler ve 3 boyutlu sahnesi. evet midler ie80 de daha geride ama öyle bir başarım var ki sanki tereyağıdan kıl çeker gibi yapıyor. Bu ckm99 ve ckm500 gibi mid ağırlıklı kulaklıklarla mukayese ederken farkettim. ckmler de mid çok ve detaylı ve başarım çok iyi ama ie80 de öyle bir başarım var ki ckmler sanki çığlık atıyorlarmış gibi geliyordu birinden diğerine geçerken.
    Tizde ise Fx700 çok önde! ie80 de tizler perdeli denecek seviyede ve geride beni en çok rahatsız eden tizleri olmuştu. belki bende koyu bir dap olduğundandır ama tizleri eqda arttırdığım halde bile geride kalıyorlardı. Yine bassda ki kırılmada aynı rahatsızlığı veriyordu.

Çok yazdım kusura bakmayın :oops:

anili, lucabalo, myloo ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  5. trailblazer

trailblazer Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Konu üzerinden baya zaman geçmiş tekrar hort için kusura bakmayın bende bu kulaklıktan var ve mod işlemleri ile ilgili olarak bütün sayfaları okumama ramen resimleri göremiyorum hepsi silinmiş.
    Nereye delik açacağız nereye ne kapatacağız aydınlatacak biri var mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. mattiadestro

mattiadestro FLAC

Beğenileri:
    1.261
    yarın bulabilirsem deliklerin fotoğrafını çeker atarım.

7. trailblazer

trailblazer Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    teşekkür ederim bekliyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. mattiadestro

mattiadestro FLAC

Beğenileri:
    1.261
    yattığı için tozlanmış kusura bakmayın. ama belli oluyor:

T şeklinde.

9. trailblazer

trailblazer Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    foruma web'den de girsem tapatalk'dan da girsem yüklediğiniz resim görüntülenemiyor malesef

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

10. Picasso16

Picasso16 MP3

Beğenileri:
    170
    Vpn kullan görsel imgur ile yüklediğinden ülkemizde yasaklıdır. Bende de normalde gözükmüyor VPN açınca sorun ortadan kalkıyor.

mattiadestro bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş