Sony XBA-Z5, Sony XBA-A3, Sennheiser IE800, JVC FX850, T-Peos H300 basshead IEM karşılaştırması

'Kulaklık Karşılaştırmaları, Çoklu İncelemeler' bölümünde zxc tarafından 11 Temmuz 2016 tarihinde başlatılan konu.

1. SonyPro

SonyPro MP3

Beğenileri:
    52
    A3 satıyorsan konuşalım :)

2. Elano68

Elano68 FLAC

Beğenileri:
    474
    Arkadaşlar merhaba bugun sony xba z5 ve zx 2 dinleme fırsatı buldum ve hali hazırda kullandığım it03 ve x3 ile kıyaslamaya çalıştım.
    İt03:Stok kablo

Z5: Bakır Custom Kablolu

Fiio X3 üzerindeki testler:

İt03 Subbass:8, Mid ve vokal:8, tiz:8 ferahlık:8, ses seviyesi:70

Z5: Subbass 7, Mid ve vokal:7, tiz:6, ferahlık: 6, ses seviyesi: 82

Sony Zx 2 üzerindeki testler

İt03: Subbass:8, mid ve vokal: 9 ferahlık:8

Z5: Subbass:6, mid ve vokal:9 ferahlık:8. Ses seviesi olarak, düşük seste müzik dinlememe rağmen, z5 zx2 son seste bile bana yetersiz geldi. Zx2nin ses limitini kaldıran bir arkadaş varsa lütfen söylesin:D

Sahne olayını tam anlayamadığım ve kendi dinlediğim türlerde önem arz etmediği için yorum yapamıyorum ama midler z5 de it03e göre daha geride konumlandırılmış.Yani daha uzaktan geliyor sesler. Bu da sahnesinin daha geniş olduğu sonucuna ulaşmamızı sağlıyor kanımca.

x3 ile z5, iki cihaz da koyu çaldığı için ortaya çok iyi bir kulaklık çıkmıyor, ses fazla koyulaşıyor ortalama bir ulaklık performansı sunuyor. z5 zx2 takıldığında ise bas dışında ciddi bir yükselme yaşanıyor.

it03, z5e göre daha uyumlu bir yapıda.X3 ve it03 dinlendiğinde z5deki gibi sıradanlık durumu yok, daha açık, daha ferah bir sunum var.

Yani kısaca it03 geniş sahneli ama midleri ve vokalleri önde, z5e göre biraz daha belirgin ama yormayan tizlere sahip. Genel ses karakteri biraz daha açık. bas olarak ise it03 daha iyi her iki dapta da. X3de de güzel bir performans sunuyor genel seste

Zx2 güçsüz ve z5 de it03e göre daha zor beslendiği için zx2de bas farkı artıyor.

Z5 ise koyu yapıda, yine it03den biraz daha geniş sahneli ve bu sahneyi geriye konumlandırılan ve böylece geride midleri olan, it03e göre geride ama kaliteli tizlere sahip bir kulaklık. Asıl performasnı iyi bir dapla gösteriyor. Güç verdikçe ve dap kalitesi arttıkça performansı artıyor z5 in. Yalıtım olarak ise z5 geride.

Yani burda işler tamamen kişisel tercihlere bakıyor ama it03ün benim daha fazla hoşuma gittiğini belirtmem gerekiyor.

Bu arada z5i toplamda 1.5 saat filan dinledim. Yorumlarım buna göredir.

Aklıma gelirse birşeyler yine eklemeye çalışırım.

Son düzenleme: 11 Mayıs 2017
    Picasso16, zxc, jamesdean0701 ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
  3. Submariner2

Submariner2 MP3

Beğenileri:
    258
    @ zxc kardeşim , bu tek kelime ile muhteşem inceleme için kalbi şükranlarımı sunarım , eline ve emeğine sağlık birikimli audiophile kardeşim .

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

s4vaş ve zxc bunu beğendi.
  4. Zatche

Zatche MP3

Beğenileri:
    11
    Ömer hocam Z5'i çok daha önde bekliyordum it03'ten ben. İyice meraklanmaya başladım it03 için. :)

5. Elano68

Elano68 FLAC

Beğenileri:
    474
    Ahmet hocam, ben yine headfide gordugum kadariyla az cok yakin olduklarini biliyordum ama z5 uzerinde 400 tllik el yapimi bakir kablo olmasina ragmen boyle bir sonuc ortaya cikti ben buna sasirdim. Bir dahaki bulusmada stok kablolarla da deneyebilirsem yine buraya ekleyecegim.:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. Zatche

Zatche MP3

Beğenileri:
    11
    Beklemedeyim. [​IMG]

7. RACEKING26

RACEKING26 MP3

Beğenileri:
    35
    SONY XBA-Z5,İT-03 kıyaslama fırsatı buldum 1.5 saat kadar dinledim bence hissettiğim izlenimlere dayanarak farklar:ilk önce Fiio X3 te her 2sini dinledim Z5 te bakır kablo takılıydı Fiio X3 te İT-03ün Z5 e göre daha perdesiz daha yakın açik vokal sunumu vardı tizleri daha belirgin midleride daha öndeydi Z5 daha yumuşak ses sunuma sahipti Bass performansı olarakta İT-03 ü daha başarılı buldum daha şiddetli daha derin basslara sahipti bu cihazda.Z5 asıl performansını gerçekten çok başarılı olduğu Sony ZX-2 ye bağlıyken gösterdi gerçekten hem vokaller yakınlaştı daha görece daha açıldı net duyurmaya başladı.Basslar yumuşak ama belirginleşti midlerde ayni şekilde birden fazla vokalin keşiştiği yerlerde çok daha net ve dolu dolu güçlü ve yumusak ses sunumu verdi.Zx-2 ye bağlı iken IT-03 ise,Z5 göre yine daha belirgin verdi tizleri daha şidettli bass sunumuna sahipti vokaller oldukça iyi ve yakına konumlanmiştı midleride oldukça iyiydi.En belirgin hisettiğim aynı anda farklı türden vokal sesi ayrıminda Z5 bence ayrım daha iyiydi daha geniş sahneye sahipti ve daha az yoran yumuşak ve tane tane daha yüksek kaliteli vokal sunumuna sahipti.Her ikisindede ortak beğendiğim basslar diğer frekanslara müdahale edip boğuk ses üretmiyor olmaları.Her ikiside başarılı kulaklıklar.Her iki kulaklıkta doğru kaynakla kullanırlarsa farklı müzik türlerinde başarılı sonuçlar veriyorlar.Sony XBA-Z5 ise bence daha yüksek seviye uyumlu olduğu sony daplarla iyi performans veriyor.

Son düzenleme: 27 Mayıs 2017
    zxc, mattiadestro, refuserQ ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  8. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    2.554
    Bence Z5'in en büyük eksiği midlere yakın tiz frekanslardaki kısmi cimriliği.

Sent from my SM-G955U using Tapatalk

Elano68 ve refuserQ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş