Spotify Apple müzik mukayesesi

'Rehber Konular' bölümünde C73 tarafından 18 Eylül 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. C73

C73 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Herkese selamlar aranıza yeni katıldım. Zevkle forumu takip ediyordum. Hifi sistem dinleyicisi olarak Master albümler olsada arada yeni birşeyler dinlemek istiyor insan spotify premium abonesiyim aile paketine geçtim kuramadım hn çocuk falan telefonuna apple müzik deneyim dedim vallaha arada spotify lehine çok fark var bana göre ya dinleye dinleye apple alışacağım. Tidal geçsem internet kota problemi birde kullanıcıların mesala aradığın müziği spotify apple gibi bulamıyorsun birkaç cihaza kurulum kullanım rahatlığı gibi eleştirileri bu konuda sizin fikriniz nedir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme: 22 Eylül 2017
  2. Zenetic

Zenetic MP3

Beğenileri:
    77
    Apple music 256kbps max
    Spotify music 320kbps max
    Tidal 16bit 44.1khz cd quality max.
    Aralarında en kullanıcı dostu olab spotify ben tidalden dinliyorum genellikle ve masaüstünde 24bit 192khz lik belli şarkılarda oynatabiliyorsunuz.spotify daki listemi tidale taşıdım hatta spotify da liste yapıp tidale ekliyorum tek tek :)
    Apple kullancısı iken apple music 1 ay deneme sürümünü test etmiştim spotfy ile aralarında ciddi kalite farkı olduğu için spotify kullanıyordum o dönemler.
    Eğer çok mükemmeliyetçi değilseniz spotify dan iyisi yok kısaca.

Son düzenleme: 19 Eylül 2017
  3. C73

C73 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Cevabınız için teşekkür ederim. Bir ara spotify cd kalite geçecek deniliyordu. Hala geçilemedi. Harika olurdu.

4. C73

C73 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Tidal şimdi üye oldum pc üzerinden 3 mgbit internet kotasına düşdüm bugün. Pc donup duruyor dinleyemiyorum kotayı artırmazsam bu gidişte evet kalite belli iPhone telefondan Apple TV aktardım şu an dinleyebiliyorum Apple TV aktarım kalitesi belli olsada cd gibi çalıyor bir sorum olacak spotify gibi telefondan kontrol uygulaması varmı teşekkür ederim.

5. zoso86

zoso86 FLAC

Beğenileri:
    490
    Tidal Masters'da The Doors buldum. sanırım yeniden mastering yapılmış.. çok iyi gerçekten

6. C73

C73 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Herkese selamlar spotify sevdiğim albümleri tidal tek tek atmak istedim. Bazı albümler yok maalesef her güzelin kusuru olurmuş derler ya. Özellikle yerli albümlerde ya yok ya bazıları var. Yabancı albümlerde pek sıkıntı yok.

7. Synthyss

Synthyss WAV

Beğenileri:
    1.809
    Tidal Masters'dan çok memnunum ben de. Adamlar yapmış.

8. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.344
    Tidal candir yav gerisi boş heyecan cidden. :D
    Evet spotify arşivi cok büyük. Ama elimde suan 2 side var ve karşılaştırdığımda spotify tidalin yanına yaklaşamaz kalite olarak. Net...

delgren bunu beğendi.
  9. C73

C73 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Selamlar bu heyacanın içinde aradığımı bulabilsem. Kalite süper bir haftalık dinleyici olarak diyebilirim. Spotify sana özel liste yapıyor. Keşif yeni şeyler duymak adına. Tİdal cd satışları düşmesin diye her albümü koymuyor herhalde

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

10. Onurms

Onurms MP3

Beğenileri:
    11

Cd ile alakasi yokki. Sanatciya lisans bedeli odersen albumunu alirsin. Fiyatta anlasamazsan o sanatci olmaz.
    Cd de muzikler elinde oluyor. Istedigin yerden dinlersin. Tidal de sanal ortamda telefonun hafizasinda oluyor. Yani cdnin yeri ayri

11. ismailkoc5484

ismailkoc5484 MP3

Beğenileri:
    37
    Tidal masters a nasıl giriyorsunuz ben giriş yapamıyorum şifre doğru mail adresi doğru yanlış diyor hifi üyesiyim hocam

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. zoso86

zoso86 FLAC

Beğenileri:
    490
    sol menüden what's new başlığına tıklayın. ardından ortada album alanı var orda hemen masters yazıyor

13. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    2.312
    Lisans sanatçıya değil yapımcı/dağıtımcı şirkete ödeniyor değil mi? EMI, Sony music, Atlantic, BMG gibi... Zamanında Metallica inanılmaz bir anlaşmayla CD başı $4 civarı anlaşma yapmıştı, ama normalde CD başı 25 cent bile almıyordu çoğu sanatçı. Tüm bunlar CD'lerin $16.99'a satıldığı zamanlardan...

refuserQ bunu beğendi.
  14. C73

C73 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Selamlar benimde duyduğum dinlenmeyle sanatçıların ücretlendirildiği ne kadar fazla dinlenirse o kadar ücret aldığı sanatçı albümün spotify,tidal vs de olmasını istemiyorsa kaldırtıyor. Çözününürlük cd kalite kağıt üstünde nereden pc den kullanılan çoğu dac girişleri usb 24 bit 96 kHz optik girişte aynı sadece coax girişlerde 192 kHz oluyor şahsen 96 ile 192 farkını pek anlamıyorsunuz.

15. C73

C73 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Herkese selamlar Tidal MQA dosyasıymış oynatılan format kullandığım dac vdac tabi ne çözdüğünü göremiyorum. Master ile normal albümlerin oynatım farklılığı var hiç çözününürlüğü test etme imkanı olan oldumu ne kHz çözüyor normal ve master

16. border66

border66 MP3

Beğenileri:
    119
    Öncelikle streaming ayarlarında master seçilmeli
    DAC'ınızın isminin yanında bir settings ikonu var,tıklanmalı
    Çıkan ekrandan use exclusive mode seçilip Dac'ı Tidal'ın kontrol etmesi sağlanmalı
    Çalan şarkının kalitesi her ne ise Tidal kendisi Mqa dosyalarını çözüp ayarlıyor(24 bit-48,96 vb.),bilgisayarın ses ayarlarından kontrol edilebilir

17. C73

C73 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Selamlar ayarları okuduğum kadarıyla quality master yaptım sound output hoparlör(usb audio dac) yaptım ses alıyorum hoparlör (system audio driver) ses gelmiyor tabi foobar 2000 göre de özel ayar yapmıştım pc de hoparlör özellikleri 16 bit 44100 hz duruyor

Sayfayı Paylaş