Taşınabilir Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' bölümünde MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. Italoman

Italoman WAV

Beğenileri:
    951
    Akg k430 veya k450 araştırın bence.

2. fLuest

fLuest MP3

Beğenileri:
    3
    1,5 haftalık bir araştırmanın ardından bulduğum kulaklıklar:

-Beyerdynamic DT350p(157 tl,sıfır)
    -Beyerdynamic DT501p(70 dolar,Türkiye'de yok ama çok önerilirse bi şekilde almaya çalışırım)
    -Grado SR80i(2.el 200 tl'ye buldum,dış mekanda kullanımda yalıtım yüzünden sıkıntı olabilir diye emin değilim)
    -JVC HA-S500(27 dolar,Türkiye'de yok ama çok önerilirse getirtmeye çalışırım)
    -JVC HA-S400(2.el 80 tl)
    -Sennheiser HD202-ii(110 tl)
    -Sony MDR-V55(200 tl)
    -Sony MDR-ZX600(135 tl)
    -Sony MDR-XB600(178 tl)

Evet listem bu,sizce hangisini seçmeliyim? :)

3. prostheticwhim

prostheticwhim FLAC

Beğenileri:
    312
    350p vs 501p arasında kablolama ve çanta dışında çok fark olacağini düşünmüyorum. dt1350-t51p gibi düşünün, aslında almışken temiz bir t51p alsanız dünyanız değişebilir. Ama kafaüstünü kulakiçi kadar sevmeyebilirsiniz, kulakiçinin verdiği dolgunluk ve yalıtım yok, bence bir 350p alıp deneyin giriş olsun, sr80i denemedim ama sonyleri ve jvcleri (s500'ün bir üst modeli vardı sanırım),mediamarktlerde bulup deneyebilirsiniz, beni etkileyen bir modelleri olmamıştı iyi kulaklıklarmış demiştim ancak koss ksc75'i hepsine tercih ederim. Bir de kafaüstünde konforu, kafada nasıl durduğu, görüntüsü de bir o kadar önemli, önemsemeseniz de takıp dışarı çıkınca iş değişiyor :)

I LOVE SONY bunu beğendi.
  4. fLuest

fLuest MP3

Beğenileri:
    3
    t51 p birazcık tuzlu görünüyor ama ileriki zamanlarda düşünülebilir :) birazdan bir mediamarkt a gidip listede olan modelleri deneyeceğim.evet kafaüstünde beni en tedirgin eden şey de o hantal görüntüleri ama dt350 güzel duruyor,denonu satmayı bekleyemeden siparişi vereceğim gibi geliyor hazır bu fiyata bulmuşken :)

5. xnel

xnel Guest

sr80i konusunda emin olabilirsiniz, almayın. Dışarıda kullanıma uygun değil. Kablosu kalın ve epey uzun. Kulaklık da katlanıp çantaya falan girecek cinsten değil. Sesini ise otobüste iki üç koltuk arkanızdaki bile rahatlıkla duyar demiyorum, dinler!

HA-S500'ü birkaç gün önce aldım ve çok beğendim. Malzeme kalitesi vasat, taşınabilirlik için harika tasarımı var, pedleri biraz sert fakat kulakta durdukça ağırlaşan cinsten değil; mesela sr80i kulağa başta yumuşacık otursa da o rahatlık hissi çabuk kayboluyor ve sıkmaya başlıyor. Ses konusunda detay verecek kadar bilgim yok ancak HA-S500'ün "ben bas kulaklığıyım" diye bağıran bir kulaklık olduğu da bilinmeli.
    Diğerlerini dinlemediğim için bilmiyorum.

fLuest bunu beğendi.
  6. BeatMaster

BeatMaster MP3

Beğenileri:
    98
    Arkadaslar merhaba kablolu yada kablosuz, 500TL civarinda alabilecegim bir on-ear kulaklik ariyorum. Aslinda v-moda m100 dusunuyordum ancak buyuk oldugundan disarda kullanirken zorluk cekerim muhtemelen. Muzik gecmisim vardir ve seciciyim ancak tasinabilir urunlere uzak kaldim. Dinledigim muzik turleri (hiphop, downtempo, ...) nedeniyle bass frekanslarini dogru yada dolgun sekilde alabilecegim bir kulaklik tavsiyesi alabilirmiyim sizlerden.

Kullandigim kulakliklar
    Akg k240 (studyoda)
    Jvc ha-fx3x (gunluk)

Masaustu
    M-audio bx8a (eski)
    Dynaudio bm5a (eski)
    Yamaha hs50 (guncel)

7. Solanahtarı

Solanahtarı WAV

Beğenileri:
    858
    Momentum on ear ya da şuanki fiyatıyla Amazon'dan Martin Logan Mikros 90.

BeatMaster bunu beğendi.
  8. BeatMaster

BeatMaster MP3

Beğenileri:
    98
    Momentum on ear i bir bass headphones listesinde gordum ancak birkacta bass olarak olumsuz yorumlar gordum beni urkuttu. Diger urunu inceliyorum hemen.

9. Solanahtarı

Solanahtarı WAV

Beğenileri:
    858
    Aradığınız kaliteli bas mı gümbür gümbür bas mı?

10. BeatMaster

BeatMaster MP3

Beğenileri:
    98
    Dolgun ama kaliteli bass diyeyim o halde :)

11. Solanahtarı

Solanahtarı WAV

Beğenileri:
    858
    Momentum üzmez sizi, üzse bile alışınca daha iyi olur.

12. bora şahin

bora şahin MP3

Beğenileri:
    129
    ben de hali hazırda elinde JVC HA-S500 olan bir kullanıcı olarak daha önce çaldırmış olduğum audio technica es 7'nin güncel versiyonunu şiddetle tavsiye edeyim. bas mid tiz dengesi olan detaylı şıkır şıkır çalan bir kulaklık. bir bas head kulaklığı değil ama oldukça kaliteli bir bas yorumu var. görüntüsü gayet şık, taşınabilirliği iyi, izolasyonu ortalama. ben dayanamayıp sipariş verdim bekliyorum yollarını.

http://www.amazon.com/audio-technic...ref=lh_ni_t?ie=UTF8&psc=1&smid=A23EZ7R098CBDH

Son düzenleme: 19 Ocak 2015
  13. BeatMaster

BeatMaster MP3

Beğenileri:
    98
    Hocam bu over ear gibi geldi bana gorselinden baktigim kadariyla.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 19 Ocak 2015 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 19 Ocak 2015 ---
    Sol republic in bir modeli vardi 1211 di sanirim ucuz ama kuvvetli bass lara sahipmis. Dinlemeden almak gercekten zor ve uzucu bir durum.

14. florence

florence FLAC

Beğenileri:
    582
    momentum on ear dışında ne alırsanız alın derim ben hep, yine öyle diyorum. baslar teneke tadındadır on ear modelde. kaç kulaklık geçti elimden, momentum on ear tek pişman edendi. ayrıca izolasyonu gradolar ile kapışır. kısaca her alanda zayıflıkları var.

bütçeyi biraz daha artırın, t51p/i bakın. on ear kategorisine üst sıralardan giriş yapmış olursunuz.

15. bora şahin

bora şahin MP3

Beğenileri:
    129
    evet over ear bir kulaklık, alıntı yapmayınca yanlış anlaşıldı tabi:) bu konuya yardımcı olmak istemiştim.

BeatMaster bunu beğendi.
  16. BeatMaster

BeatMaster MP3

Beğenileri:
    98
    Hocam tesekkurler t51p yi thomann da bulabildim oda 250€+kargo ve gumruk derken 1000 lirayi bulur muhtmelen beni butce olarak zorlar.

17. fosther

fosther Analog Moderatör

Beğenileri:
    1.712
  18. refuserQ

refuserQ WAV

Beğenileri:
    1.004
    Ya da forumda ikinci eline de bakabilirsiniz bir diğer seçenek...

BeatMaster bunu beğendi.
  19. BeatMaster

BeatMaster MP3

Beğenileri:
    98
    Hocam bu tarz urunlerde ikinci ele pek yonelemiyorum temiz kullanilmis bile olsa bir takinti diyelim. Sifirida butcemin ustunde.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 20 Ocak 2015 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 20 Ocak 2015 ---
    Ayrica bu urunle telefondan mp3 dinlemek hakaret gibi olur adam gibi dap ve tasinir amfide almali.

refuserQ bunu beğendi.
  20. BeatMaster

BeatMaster MP3

Beğenileri:
    98
    Arkadaslar tekrardan merhaba, bugun media markt a gittim kulaklik deneyeyim diye ama karsilastigim durum berbatti.. Kulakliklarin %80 i 200tl alti ve sesleri icler acisiydi.. Kalan %20 nin se kablolari yok yada olanlar calismiyordu ve yetkili kimseyide bulamadim reyonda.

Sayfayı Paylaş