Takstar Pro 80 izlenimler.

'Kulaklık Karşılaştırmaları, Çoklu İncelemeler' bölümünde fosther tarafından 12 Haziran 2016 tarihinde başlatılan konu.

1. fosther

fosther Analog Moderatör

Beğenileri:
    1.712
    Merhaba arkadaşlar..Bu kulaklık hakkında bir kaç kelam istıyorum.Kulaklığı denemem için bana veren sertuğ abi'ye öncelikle teşekkür edıyorum..

Önce karakterinden biraz bahsedip diğer frekanslar hakkında bilgi vereceğim.Hafif v karakter de ve sesi net diyebileceğim bir kulaklık pro 80..Tizleri hafifçene ışıltılı,midleri biraz uzaktan seslenen,bassları güçlü.

Malzeme kalitesinden başlamam gerekirse hiç fena değil diyebilirim..Gördüğüm kadarıyla kupaları metal..Geri kalanlar piano black denilen kaplamadan.Hissi güzel ve kesinlikle fiyatının üzerinde diyebilirim.Bir de kablosu,bu kabloyu kendisinden çok daha pahalı kulaklıklarda göremedim desem abartmış olmam sanırım.

Bass; Derin,sert ,hafifçene yayvan diyebilirim.Oldukça keyifli bir bass sunumu var..Diğer sesleri kesinlikle perdelemiyor..Vurup geçen cinsden değilde biraz uzayan ve yankılanan bir tarzda.Detay olarak yine fiyatına göre başarılı buldum,herhangi bir mudy olma durumu kesinlikle yok..Elektronik dinleyenleri çok memnun eder.Vurmalı çalgılarda başarılı bir sunumu var.

Mid;Biraz uzaktan sesleniyor..Bu durum'un biraz havadarlığa etkisi olsada biraz önde olsa hayır demezdim sanırım.

Netlik olarak Dt770 80'den daha net bence..Sibilans sorunu yok ve vokaller net.Bazı vokaller ve telli çalgılar biraz uzakta kalıyor maalesef(o atmosferin içine giremıyorsunuz) ama fiyatına bakınca o kadarda olsun be dıyorum.

Tiz; İlginctir ki üst seviye bir kulaklık gibi yumuşak tizleri var,hatta tatlı tatlı geliyor.Bence kulaklığın en iyi yeri tizleri..İnanılmaz bir çözünürlüğü yok ama bu fiyata yumuşak tiz vermesi bence takdire şayan bir hareket :) Yine herhangi bir parlama,harsh'lık olma durumu yok.Rahat rahat dinlenıyor.

V karakter de ancak hafif bir v karakter de ..Frekans eğrisi öyle agresif değil.

Enstrüman ayrımı ve sahneye gelecek olursam;

Sahnesi fena değil ve bazen daha genişçene olsaymış dıyorsunuz..Öyle göze çarpan ilginç bir bir şey yok ama dıyorsunuz yani..Belki daha geniş sahneli kulaklıkları tecrübe ettiğim içinde öyle diyor olabilirim.

Not : Hm5 padleri ile daha genişliyormuş.

Enstrüman ayrımı güzel.Şöyle ki; le trio joubran vb. dinlerken zorlu pasajlarda gayet güzel ayırabiliyor enstrümanları..Bilen bilir çok hızlı çalar bu adamlar.Kesinlikle sertleşmeden işin içinden çıkabiliyor.

Beni bu konuda da şaşırttı :)

Fiyatına göre oldukca başarılı ve 60 dolar :) Hatta abartacak olursam genel olarak başarılı(fiyatını göz önüne almayınca bile)

Son olarak bir temsili resim ekleyip sonlandırıyorum.

''kolay ulaşırsın zor vazgeçersin '' :D

sserkogss, Sechtdamon, des_955 ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  2. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.715
    İnceleme icin tesekkurler @fosther Ogulcan hocam. Elinize sağlık.
    Daha evvel Takstar hi2050 kullanmistim,tizleri biraz sert ve de basslari da subbas anlaminda zayifti biraz.Ne zamanki schitt Vali amfisine ve Darkvoice'e bagladim,sikayet ettigim kisimlar gitti.Tiz yumusadi, basslar derine indi.
    Lambali bir amfiyle bence daha iyi sonuclar alinabilir pro 80'den diye düşünüyorum.
    Yine elektronik müzikde pek şans vermedigim Akg m220 pro bile hifiman ef5 hybrid lambalisiyla gosterdigi elektronik muzik basarisiyla beni epey sasirtmisti.:)

refuserQ, fosther ve fortress34 bunu beğendi.
  3. fortress34

fortress34 WAV

Beğenileri:
    469
    Emeğine sağlık Oğulcan..:ok
    Gerçekten fiyatının çok üzerinde bir başarımı var keratanın..

refuserQ ve fosther bunu beğendi.
  4. fosther

fosther Analog Moderatör

Beğenileri:
    1.712
    Teşekkürler faydalı olmuştur umarım.

Kesinlikle öyle.İncelemede dediğim tatlı tatlı olma durumuda biraz amfiden kaynaklı sanıyorum.

Ayrıca bahsettiğim ''yumuşak olma'' durumu'da.

sserkogss, des_955, refuserQ ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.715
    Güzel bir 3'lü combo.
    Keyifli dinlemeler dilerim.
    Hrt,üst mid-tiz bölgesinde biraz sert ve yorucu olabilen bir dac olsa da, darkvoice 336se ona iyi bir denge kazandirmistir eminim.
    Zitlarin bileskesi ve uyumu.

E5553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fortress34 ve refuserQ bunu beğendi.
  6. des_955

des_955 MP3

Beğenileri:
    68
    Merhaba ellerinize sağlık güzel bir inceleme olmuş bende 2050 kullanıyorum pro 80 nide test etmiştim 2050 gibi başarılı bir ürün takstar ürünleri 2050 80 ts 671 lambalı amfilerle iyi bir 2 li oluyorlar bende 2050 yi sdf se III ile kullanıyorum gayet memnunum yerine ürün koymak kolay değil

refuserQ, fosther ve karanehir35 bunu beğendi.
  7. fosther

fosther Analog Moderatör

Beğenileri:
    1.712
    Sert olan + ama bu da parlak biraz. @karanehir35 Özellikle hd650 ile uyumu iyiydi.

Rica ederim :) Eğer yerine baska bisey konulacaksa m50x veya Dt770 80 gibi seyler olabilir.Tabii fiyatıda o ölcüde ikiye katlıyor.

Dt770'in sahnesi falan çok daha iyi bu kulaklık'dan..

İyi bir upgrade olur kapalı birseyler istenıyorsa.

@des_955

refuserQ ve karanehir35 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş