Tanisma ve Tavsiye ricasi

'DAC' bölümünde theoldman tarafından 9 Temmuz 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. theoldman

theoldman MP3

Beğenileri:
    62
    merhabalar,
    forumunuzda ilk mesajim olacak, isin icinden cikamadigimdan danismak istedim. yanlis yerde, yanlis sekilde baslik acmis olabilirim acemiligime verip mazur gormenizi rica ederim.

pc, kulaklik set olusturma niyetindeyim. realtek alc3266 ses kartli bir alienware bilgisayarim var. dac ozelliklerine ulasamadim lakin dip gurultusu, crosstalk gibi meselelerde kiyaslayabildigim diger bilgisayarlardan cok ustte performans veriyor. bunu daha da gelistirmek istedigim icin bir dac-headphone amp kombinasyonu niyetine girdim. kulakligim hifiman he400i. cogunlukla dinledigim muzik tarzi ise barok donem klasik muzik. bu sebeple de hizli ve mumkun oldugu kadar detayli bir dac istiyorum. arasinda kaldigim modeller ise; (arada sinif farki bile olabilir bunlarin dedigim gibi pek acemiyim sizlere gore)

JDS Labs - Objective 2 + Odac Rev B
    JDS Labs - The Element
    Schiit - Magni 2, Modi 2
    Little Dot - MK III
    Teac - HA P50

bunlar disinda bir model oneriniz var ise bu fiyat bandinda ona da bakabilirim. bunlar haric bir de ifi onerildi ancak inceledigim kadari ile ses rengi pek neseli degil deniliyor genel kani olarak, ne kadar dogru bilemiyorum.

iyi gunler dilerim.

Chaturanga bunu beğendi.
  2. theoldman

theoldman MP3

Beğenileri:
    62
    tekrar merhaba,
    tanisma basligi bulamadigim icin buradan devam edeyim istedim. ya karsilastirma yapabilecek kadar kullanan olmadi, ya da damdan duser gibi sordugum icin kabaligimdan cevap alamadim.
    yukaridaki urunlerden ''the element" modelini aldim. bir inceleme yapacak tecrubeye sahip degilim ancak epeyce memnun kaldim. dip gurultusu konusnda cok sessiz, crosstalk ve sahne genisligi konusunda da memnun edici. her tonda ayrintiyi hissedebiliyorsunuz, ses analoga yakin gelmekle beraber tizleri biraz keskin kalabiliyor bazi durumlarda. sormak istediginiz spesifik bir soru olursa, anladigim kadari ile yardimci olmaya calisirim.

Chaturanga ve pea bunu beğendi.
  3. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog FLAC

Beğenileri:
    1.422
    Selamlar, öncelikle hoş geldiniz ve hayırlı olsun.

Kendinizi tanıtmak isterseniz tanışma konumuz burada: http://www.techno-fi.net/forum/konu/tanışalım-kaynaşalım.2/

Ben ilk mesajınıza sorduğunuz ürünleri denemediğim için yanıt vermemiştim, ama masaüstü için ilk 3 tercihiniz bana oldukça mantıklı gelmişti.

He400i ile bariz olmadıkça pek dip gürültüsü duyacağınızı zannetmem. Hem açık yapıda, hem de çok hassas bir kulaklık değil. Diğer taraftan tizlerin biraz keskin kalmasından, the element kadar he400i'de sorumlu olabilir. Tizleri hiç de utangaç olmayan bir kulaklık, ama güzel kulaklık..

4. theoldman

theoldman MP3

Beğenileri:
    62
    tesekkur ederim, ilgili basliga da yazayim. tahmin ettim boyle olacagini zira forumda pek yorum bulamadim bu urunlerle ilgili. belki fazla giris seviyesi kaliyor belki de ulke icinde ulasmasi zor urunler. tizdeki detay dinledigim muzik tarzinda iyi gidiyor ama bahsettiginiz gibi kulaklik tizden cekinmiyor baska kulaklikla deneme firsatim oldugunda degerlendirmek daha dogru olur.

Sayfayı Paylaş