Teclast X30

'S:Flo 2 / Teclast' bölümünde Mair tarafından 8 Mayıs 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. baran88

baran88 Yönetici

Beğenileri:
    1.991
    Eline sağlık Ayhan...

2. chemist

chemist FLAC

Beğenileri:
    119
    Ayhan eline sağlık, bu cihaz tam düşündüğüm gibiymiş anlattıklarına göre. Eğer lo çıkışı olsaymış ancak ozaman s:flo nun ho çıkışına yaklaşabilirmiş. Şu yorumlara göre x30, clip den biraz daha iyi gibi görünüyor ama ipod 5.5 daha iyi sanki? Tabi benimkisi farazi, senden ilham alarak yazdım :)

3. tsn141

tsn141 DSD

Beğenileri:
    1.463
    Ayhan benim de çok merak ettiğim bir player'dı,gelince ben de dinleyebilirsem bir şeyler yazmaya çalışırım.Ancak anladığım kadarıyla bu clip'in üretiminin bitmesiyle boşalan boşluğu dolduracak bir şey.Yine tahminimce bir clip/fuze nin kullanımlılığına ve sağlamlık hissini veremeyecek galiba.
    20 saat gitmesi çok iyi haber bu arada. :naughty

4. indicavia

indicavia MP3

Beğenileri:
    10
    ayhan inceleme için elinee sağlık, zevkle okudum.

5. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    10
    Gayet açıklayıcı bir inceleme olmuş.Teşekkürler.X30'elime geçince bende tekrardan bir değerlendirme yapacağım..Sadece er4 ile değil amfi ve kafa üstü kulaklıklar ile de inceleyip sansa ile karşılaştıracağım.sflo ve ipod 5.5 konusuna birşey diyemeyeceğim ama ben rahatlıkla duyulabilir şekilde clip'ten iyi buldum cihazı.Ne tizlerinden rahatsız oldum (er4'e rağmen) nede sesi yapay geldi.Ses de clip'den daha gövdeli geldi.Benim sesini benzettiğim sony'ler dagha önce dinlediğim '' nwz a828 ve s638 '' modelleri idi.Kullanım ve yavaşlık gibi konular sanırım bu cihazın kalıcı olup olmamasında sesinden çok daha büyük rol oynayacak.Hoş rio karma'yı herşeye rağmen insanlar hala hatırlıyorlar ise bir ihtimal bunu da hatırlayabilirler f/p ürünü olarak :)

6. knukstar

knukstar MP3

Beğenileri:
    0
    Sevgili Mair Abi ve Siyah Nur incelemeler için teşekkürler.
    clip'in hafızası artık yetmemeye başladı, e şimdi x30 varken de clip+'a geçmenin manası yok gibi.bir de nasıl güzel ballandıra ballandıra anlattınız ikiniz de ağzınıza sağlık :worship
    şaka bir yana farklı bir ürün denemek daha mantıklı sanırım değil mi?
    forum ahalisi yakında biriniz satmaya karar verirseniz bir pm beklerim

7. Mair

Mair Analog

Beğenileri:
    617
    Bunun hafıza kartı desteklemesi büyük avantaj. Sanırım sadece clip+'ta bu vardı. Yolun düşerse buluşalım dinle kendin karar ver :)

8. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    10
    Ownta'dan aldığım,28.mayıs da kargoya verilen x30 bu gün iş yerime ulaştı.Bu kadar kısa sürede hong kong gelmesine şaşırdım açıkçası.

9. knukstar

knukstar MP3

Beğenileri:
    0
    Abi sanırım bana yazdın iletiyi
    yolum düşecek de şu kpss bir geçsin gitsin sonra bir şeyler yapmaya çalışacağım.
    dediğin gibi deneyip de almak daha da güzel olur zaten

10. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    10
    5-6 saatlik tecrube ile kısa kısa sunu yazmak istiyorum.Bir defa daha anladım ki ;kısa süreli ekipman denemeleri gerçekten pek birşey ifade etmiyormuş.Daha önce x30 hakkında yazdıklarım ile şu anki izlenimlerim arasında örtüşen tek şey ''çözünürlük ve güç''..Bunun dışında hem tiz hemde bas konusunda Siyah Nur'un tespitleri son derece isabetliymiş..Özellikle tizler hakkında söyledikleri çok doğru.HD555 ile yaptığım denemelerde uyumu çok hosuma gitti.Tizlerdeki durum bu kulaklık ile fark edilmiyor.Lakin er4 ile bazı parçalarda gerçekten rahatsız oldum diyebilirim.Baslarda ise ilginç bir yuvarlama olusuyor zaman zaman.Dediğim gibi çözünürlüğü clip'ten daha yüksek hatta bazı flac parçalarda musiland ile ayıramadığım yerler oldu.Yalnız kulaklılar çok önemli
    er4 ile uyumu iyi değil diyebilirim.Detay vs tamam ama genel olarak rahatsız edici derecede sivri.Bu aletlerde masaüstü ekipmanlardaki gibi burn in süreci ne kadar etkili bilmiyorum ama bir süre sonra tekrar değerlendirme yapacağım.En son sunu söyliyeyim.4gb arttırılabilir hafıza,güç,mevcut ses kalitesi ve pil ömrü ile clip'e tercih edilebilir.70 liraya daha iyi ses veren bir çihaz varmı onu da bilmiyorum.Siyah Nur'un tespitlerine katılıyor ve bir daha birkaç dakikalık tecrube ile hiçbirşeyi yorumlamama kararı alıyorum :)

11. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    10
    Bu arada alet elimdeki 24/192 kayıtları çalmıyor.Çalmadığı gibi daha sonradan başka bir şarkıya geçmek isteyince uygun olmayan format hatası veriyor.Sorun ancak alet kapanıp açışınca düzeliyor.

12. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    594
    Ben de daha demin biraz dinledim.

Arayüzü hakkında pek konuşmayayım. Hele aşağı doğru her geçişte ekranı komple yenilemesi kadar aptalca birşey olamaz. Şarkıların 1 saniyesini değil 2-3 saniyesini kesiyor en az. Ama alışılabilir. Ayhan'ın dediği özellikle işlemci çalışırken olan dip gürültüsü gıcık ama müzik çalarken problem yok.

Ses olarak hiç fena değil. Ben özellikle tizlerde karışma hissettim. Onun dışında ee normaldi denilebilir. Ferah bi hissi vardı.

Malzemesi elde kalır gibi duruyor ama umarım kalmaz diyelim.

13. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    10
    Tizlerde karışmayı hangi kulaklık ile hissettin Hasan?

14. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    594
    UM3x ile dinledim.. (En azından bana öyle geldi)

Ama dediğim gibi bi 15 dakika felan ancak dinlemişimdir.

15. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    10
    Um3x ile olması muhtemel,er4 ile de öyle.İkisi de agresif tizli kulaklıklar ve bu alet o kulaklıkları sevmiyor.

16. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    594
    UM3x pek tizli sayılmaz ama belli etti yani.

Gene de fiyat olarak iyi alet. (Malzemeyi ve ara yüze dayanabilecekler için)

17. Mair

Mair Analog

Beğenileri:
    617
    Malzemede ne varmis? Hafif bir metalden dis kasa, keskin dis hatlar (zorda kalir yada McGayvir'in gelirse kesmeye bile yarar) ve piyano black bir yuzey. Acaba sendekinde bir sorun mu vardi nedir :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

18. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    594
    Ayhan'ın X30 Ankara'da. Metal çeper oynuyor, plastik kısıma tam oturmamış gibi gibi.

19. Mair

Mair Analog

Beğenileri:
    617
    Bendeki taş gibi yerinde, sağlam. Ona fabrika çıkıştan problemli bir tanesi gelmiş olabilir.

20. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    10
    Benim de üst plastik ile çerceve arasında aralık var.

Sayfayı Paylaş