Teclast X30

'S:Flo 2 / Teclast' bölümünde Mair tarafından 8 Mayıs 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. oksijen

oksijen MP3

Beğenileri:
    12
    bence 70 tl lik bir player olarak bakmak lazım işe :D.

2. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    10
    O konuda diyecek birşey yok zaten.Doğru kulaklık ile kullanınca bence gayet güzel ses veriyor.Dediğim gibi ben hd555 ile bazı flac parçalarda çözünürlük konusunda musiland'dan ayıramadım.Belki de benim kulağım bu kadar algılıyordur.

3. hanzokenzo

hanzokenzo MP3

Beğenileri:
    46
    Benim x30 da kasa olarak saglam . Hehangibir yerinde bir gevseme sallanma yok.

Akg 450 ile disarda a900 ile evde keyifle dinliyorum.

4. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    10
    Tizler a900 ile nasıl?

5. hanzokenzo

hanzokenzo MP3

Beğenileri:
    46
    [quote author=A Dying Wish link=topic=3980.msg56032#msg56032 date=1339172977]
    Tizler a900 ile nasýl?
    [/quote]

Ben hic bir rahatsizlik hissetmedim. Tizler gayet acik ve piril piril geliyor benim kulagima. Ama daha karanlik ses sevenlerin uzun sureli kullanimda rahatsizlik duyabilegini dusunuyorum... bu arada konuyla alakasi yok kirletiyorsamda ozur dilerim ama sr80i iyi aksam vakti modadan almis olabilirmisin :) ?

6. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    10
    Evet doğrudur,o grado şimdi tam önümde duruyor :)

7. hanzokenzo

hanzokenzo MP3

Beğenileri:
    46
    X30 aldigimdan beri hep kafamda acaba sr80 le nasildir diye sormuyor degilim kendi kendime gerci a900 ile cok mutluyum ama bir gradonun yerini ancak baska bir grado doldurur diye dusunuyorum :)

8. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    10
    Grado seven birinin pek başka şansı yok bana göre zaten..Uyumları konusunda ise sunu söyleyebilirim.Grado'nun meşhur ve agresif mid tiz ikilisi x30 ile biraz fazla parlıyor ve sibilance sorunu var..Fakat sr80'in genel olarak sunumu bu alet ile sansa dan çok daha fazla hosuma gitti diyebilirim.

9. hanzokenzo

hanzokenzo MP3

Beğenileri:
    46
    Fiyat performans olarak sansalirin pabucunu dama atar bu alet bence ...

Sr80i ile iyi dinletiler..

10. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    10
    Daha iyi bir firmware ve azıcık törpülenmiş tizler ile harika olurmus gerçekten.Bu arada aletin içinden çıkan kulaklık sr80'den zor sürülüyor :))

11. hanzokenzo

hanzokenzo MP3

Beğenileri:
    46
    Evet yazilimi kullanisli degil . Rockbox ciksa cok guzel olur. Icinden cikan kulakligi denemedim . Ama paketi ilk actigimda icine birde yuin koymuslar diye cok kucuk bir an heycan yasamisligim oldu :)) sonra gecti tabiii...

12. oksijen

oksijen MP3

Beğenileri:
    12
    rockboxı yapanlara mail falan atsak acaba dikkate alırlar mı :D. alırlarsa şahane olur gibime geliyor. bu arada ems trackingte geçen pazar kargoya çıkan x30un hala bilgisi yok satıcıyla iletişime geçsem mi.

13. Siyah Nur

Siyah Nur WAV

Beğenileri:
    39
    Yav herkes RB diye tutturuyor ama RB'nin ben sese olumlu herhangi bir etkisini hissetmedim. Ne Sansa'larda, Ne Video'da, ne Cowon'da... Detaylı ayardan başka bir işe yaramıyor. Ki ses kalitesi bence nötr ayarlarla kıyaslanabileceği için ben pek olumlu bakmıyorum.

14. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    10
    Rockbox hem clip hemde h320'de sese etki ediyor.(Bence) İlk yüklendiği andan itibaren daha parlak detaylı bir ses alıyorsunuz Defalarca kör test yaptım.Fakat Bunda sound settings altındaki compressor-ratio ayarının def olarak ,orjinal firmware'den farklı gelmesi etkili olabilir (orj firmware de böyle bir secelek zaten yok) o konuda hiçbir fikrim yok.Yani öyle yada böyle bir tweak ile geliyor olabilir rb.

15. oksijen

oksijen MP3

Beğenileri:
    12
    benin rb dememin sebebi arayüz ve kullanımın kötü olması tabi sese de katkısı bence de var.

16. Siyah Nur

Siyah Nur WAV

Beğenileri:
    39
    Zaten ben ses etki etmiyor demedim ki, olumlu etki etmiyor dedim. Özellikle Video'da ben hiç beğenmiyorum. Burada kişisel tercihler işin içine giriyor gerçi...

Dediğiniz gibi bi' tweak'la gelmesi muhtemel, aynı muhabbet Winamp'ın bir eklentisinde de vardı.

17. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    10
    Bir kaç gündür sürekli bu alet dinliyorum stereo etkisi clipten daha başarılı ve arka plandaki sesleri daha net veriyor psikolojik mi bilemiyorum ama davullarda özellikle kick ve altolar da git gide daha net ses vermeye başladı sanki.

18. baran88

baran88 Yönetici

Beğenileri:
    1.991
    Bu player hakkında birkaç yorumda ben söylemek istiyorum. Ayhan sağolsun denememiz için yolladı ve bir haftadır ben kullanıyorum...

İlk ele aldığımda dış kasasının oldukça kötü olduğu dikkatimi çekti. Alt tarafı usb ve kart girişi sayesinde sallanmıyor ancak üst tarafı oldukça sallanıyor. 3 5ay sonra elinizde kalacakmış hissi veriyor.

Cihazın açma kapama tuşu oldukça saçma. Kapatınca tüm ayarları gidiyor. Bilmeyen biri bu tuşu 'hold' tuşu olarak düşünecektir büyük ihtimal ;D Parçalar arasında gezerken her tuşa dokunduğunuzda sayfanın kendini yenilemeside oldukça saçma bana göre...

En sinir bozucu özelliği parçaları 3 4 saniyeden itibaren çalmaya başlaması. Dinlediğim hiçbir şarkıdan tam anlamıyla zevk alamıyorum. Soğuttu bu özelliği beni aletten. Hangi düşünceyle yapmışlar merak ediyorum...

Ses konusunda dinlediğim kulaklıklar üzerinden yorum yapacağım.

V-sonic gr06'da baslar olduğundan daha gövdesiz ve sert hal aldı. Player bu kulaklıkta midleri fazla parlattı ve zaman zaman sibilance'a kaydırdı. Basların azalması iyi olsada sibilance can sıkıyor...

V-sonic gr07'de baslar yine gövdesinden kaybetti. 06'da kaybetmesi olumlu bir durumdu ancak bu kulaklıkta kaybetmesi iyi bir durum değil. Midleri kadife gibi ses veren 07'de parlama yapması da oldukça kötü bir durum...

Brainwavz B2'de zaten az olan baslar yok oldu. Tizler aşırı şekilde sibilance'a kaydı. Sıcak olmayan ses rengi iyice soğudu...

Klipsch X10'da sesin sıcak hali gitti. Tizler olduğundan daha iyi konuma geldi...

Sony Ex600'de üst midlerin parlaması ve vokallerin sibilance'a girmesi insanın sinirini oldukça bozuyor...

Westone um3x'de midlerin olduğundan daha karışık olduğunu hissettim ama çok fazla bir kayıp yoktu. Tizleri ise karıştırdığı kesin. Baslar konusunda um3x bazılarına biraz fazla gelebilir ve baslardaki o fazlalığı alarak daha iyi konuma getirdi :)

Kısaca 60-400$ arasında ki bir çok kulaklıkla denedim ve hiçbirinde tam anlamıyla memnun kalmadım. Normalde bu kulaklıkları fuze+ ile dinlediğimi belirteyim. Yorumlarım bu playera göre.

Açıkçası 40dolarlık aletin bukadar geniş fiyat aralığındaki kulaklıkları tam anlamıyla beğenmemesi garibime gitti. Genel anlamda midleri parlattı ve sibilance'a kaydırdı. Tizlerde olduğundan daha sert bir hal aldı diyebilirim.

Sansa ürünleriyle karşılaştıracak olursam bana göre kesinlikle sansalar çok daha oturaklı ürünler. X30'un sansaların önünde olacağı yerler; uzun şarjı, enstrüman ayrımı ve arka plandaki detay. Bunun dışında ne sağlamlığı ne kullanım kolaylığı nede sesteki başarıda sansaların önünde değil bence. Sansalar bu playera göre daha flat ses veriyor.

F/P olarak görmedim işin açıkçası. Özellikle dış kasasın kalitesizliği ve parçanın ilk saniyelerden başlamadığını düşününce...

Player ile uyan kulaklığı bulursanız oldukça memnun olabilirsiniz ama kulaklık seçtiğini bilin :)

19. tsn141

tsn141 DSD

Beğenileri:
    1.463
    Okuduklarımda yola çıkarak bu player o ilk zamanki duyduğum heyecanı kaybettirdi dinlemeden.

20. baran88

baran88 Yönetici

Beğenileri:
    1.991
    Uygun kulaklığı bulan memnun olacaktır Tahsin. Örneğin x10'da basları fazla bulan tizleri geride bulan için gayet iyi olabilir ama player kulaklık seçtiği için denemeden alınacak bir cihaz değil bence...

Sayfayı Paylaş