Teclast X30

'S:Flo 2 / Teclast' bölümünde Mair tarafından 8 Mayıs 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. expander

expander FLAC

Beğenileri:
    78
    Triplefi 10 ile çok uyumlu, baslar tizler sahne gayet yeterli geldi bana.
    Ex1000 ile o kadar değil ama yinede kendini dinletiyor, bide tam süremiyor sanırım 1000'i, ses sonda bile çok şiddetli değil, t.fi10'da seviye 24 yeterli.
    İki kulaklıkda da sibiliance filan duymadım.
    Sağlamlık konusunda da size dandik birisi denk gelmiş sanırım. Benim kasa tuşlar herşey yerli yerinde sağlam duruyor.
    Şuanda memnunum, arka cebime atıp heryere gelebiliyor x30.

2. baran88

baran88 Yönetici

Beğenileri:
    1.991
    Tuş konusunda değil ama dış metalik kasada ciddi oynama sorunu var bendeki cihazda. Tuşlar sağlamlık konusunda sorun çıkartacak gibi durmuyor sağlam...
    TF10 ve Ex1000 ile dinlemedim :)

3. expander

expander FLAC

Beğenileri:
    78
    Bende senin kulaklıklarla dinleseydim belki 30tlye satardım ilk günden :)

4. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    10
    İki gündür Cks90 ile deniyorum gayet iyi bir ikili oldular bence..Cks90 pek bana göre olmasa da,bu ikili son derece eylenceli oldu.Sansa da fazla yayılan baslar daha derli toplu.Yine geri planda kalan tizler ve midler öne çıkmış ve daha dengeli bir sese yardımcı oluyor.Hatta dün gece Pink Floyd - The final Cut albümünü baştan aşağı dinledim..Herşeyi ile aşık olduğum bir albümdür.Çok nadiren aldığım sesten tamamen memnun kalır ve dinlemek isterim.Cks90 ve X30 ile keyifli şekilde tüm albümü bitirdim.(zaman zaman baslar fazla gelse de).X30'un kulaklık ile uyumu bence de çok önemli.Benimkinin kasasında şimdilik bir sıkıntı yok.

5. Siyah Nur

Siyah Nur WAV

Beğenileri:
    39
    X30 Baran'ın da dediği gibi kulaklık seçen bir player. Bana göre Tizli kulaklıklar ve midleri parlamaya yatkın kulaklıklar ile kullanılmamalı. Bir de Bu kasanın gri kısmının sallanması olayı ilk geldiğinde vardı cihazda. Hatta kutudan ilk çıkardığımda dikkatimi çekmişti ve hevesimi de kırmıştı açıkçası.

Neyse, neticede benim PFE ile baya kötü bir ikili oldular...

6. UmutecH

UmutecH Analog

Beğenileri:
    1.420
    Teclast x30 İzlenimlerim
    Merhabalar,
    Öncelikle ürünü Ankara’ya göndererek, merakımızı gidermemizi sağladığı için Ayhan’a teşekkür etmek isterim ayrıca incelemesinde yeterince ayrıntıya girdiği için fazla uzatmamaya çalışacağım.
    Ürünü sadece Earsonics Sm3v2 ile test ettiğimi belirtmek isterim.

Genel Ses Karakteri

Teclast X30 parlak olarak nitelendirebileceğim, genel olarak doğallıktan uzak yapay ses üreten, bir oynatıcı.Ses çok soğuk olmasa da sıcak değil.Ayrıca seste bir gariplik var nasıl anlatabilirim,özellikle sony marka oynatıcı kullanan arkadaşlar iyi bilir,ses’e efekt verdiğiniz zaman ses garip bir renge bürünür,o efektler kullanılmış gibi sanki.Genel olarak en çok şikayetçi olduğum basları ve sesin gövdesiz oluşu.Beğendiğim yanları ise ses çıkış gücü,ve tizlerin belirginliği diyebilirim.

Bas:
    Baslar doğallıktan uzak ve kontrolsüz,baslarını hiç beğenmedim desem yeridir.Ayrıca baslarda gereksiz bir dijital ses rengi var.Nicelik olarak dengeliden bir tık önde ve dediğim gibi baslarında beni çeken hiçbir olgu bulamadım ben.

Mid:
    Sm3’ün normalin çok üstünde olan mid başarımının etkisi olsa da ve bazen parlamalar yaşatsa da midler için kötü demek istemiyorum.Sonuçta 100 tl altı bir üründen bahsediyoruz.Yanlız sm3 gibi gövdeli midleri olan bir kulaklıkta bile ses yeterince gövdeli değil ise diğer kulaklıklarda başarısız olma ihtimalide bir hayli yüksek.Zaten Baran bir çok kulaklıkta deneyip,izlenimlerini paylaşmıştı.

Tiz:
    Tizler hakkında çok bir şey söylemeye gerek yok,belirgin ve metalik diyebilirim.Yine cihazın fiyatını düşünürsem,iyi bir tiz başarımı sunduğunu düşünüyorum.

Cihaz 4-5 gün gibi bir süre bende kaldı ve hep seste bir gariplik olduğunu düşündüm.Çok iyi bildiğim kayıtları defalarca dinledim ve sonunda sorunun ne olduğunu buldum sanırım.Cihazda ki sorun yüksek jitter problemi bence.Yani cihaz sinyalleri dijitalden anoloğa çevirirken işin hakkını veremiyor.Teknik olarak bu işlerden çok anlamasam da,işlemciden de kaynaklanabileceğini düşünüyorum.
    Sonuç olarak benim görüşüm bir f/p cihazından ziyade fiyatının hakkını verdiği yönündedir.Bu fiyatlarda ki favorim doğal ve flat ses karakteri ile sansa clip+ olmaya devam edecektir.Sansa serisi olmasaydı x30 fiyatından dolayı tercih edilebilir bir ürün olabilirdi ama, sansa’lar varken bence gereksiz bir seçim olur.İpod video’dan ise her konu da birkaç gömlek aşağıda bir ürün bence.Son olarak parçaları 3-5sn. geç oynatmaya başlayan bir cihazı kimseye öneremeyeceğimi belirterek,saygı ve sevgilerimi sunarım.

7. rimpo

rimpo MP3

Beğenileri:
    1
    2 gün önce ben de aldım bu garip cihazdan.Menü çince,fakat son kısmında dil seçeneği var ve türkçe mevcut.Ses rengi de aynı belirtiğiniz gibi, çok tuhaf ve tarif edilemez.

8. Mair

Mair Analog

Beğenileri:
    617
    @umutech: hocam iyi guzel de, bendekinde ne gec baslama var nede Ayhan'in dedigi yapisal sorunlar.

Teclast uretimde seviyeyi koruyamamis demek.

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. rimpo

rimpo MP3

Beğenileri:
    1
    Bende de geçikme yok flac dosyalarda,hatta cihaz çık hızlı,kasa da sağlam, hiçbir yerinde oynama yok.

10. UmutecH

UmutecH Analog

Beğenileri:
    1.420
    Doğrudur,ben sadece elimdeki cihazla sm3 ile test ettim.Kasa içinse Ayhan bahsettiği için değinmedim ama yapı gerçekten facia.

Gecikme olmaması ilginç gerçekten,bendeki cihazda çok belirgin çünkü.

Sonuç olarak kasa sağlam da olsa,parçalarda doğru zamanda da başlasa benim için yok niteliğindedir ürün ;D Amaç kaliteli müzik dinlemek ise.

11. rimpo

rimpo MP3

Beğenileri:
    1
  12. özkan

özkan Guest

Sizce Clip+ dan sonra Teclast X30 almaya değer mi?

13. özkan

özkan Guest

Umutech, incelemenizde ipod video ile kıyaslarken lod çıkışını mı kullandınız?

14. Mair

Mair Analog

Beğenileri:
    617
    Şunu da unutma;
    @umutech: hocam iyi guzel de, bendekinde ne gec baslama var nede Ayhan'in dedigi yapisal sorunlar.

Teclast uretimde seviyeyi koruyamamis demek.

15. özkan

özkan Guest

16. özkan

özkan Guest

17. UmutecH

UmutecH Analog

Beğenileri:
    1.420
    Özkan bey çok zaman geçmiş üzerinden hatırlıyorum desem yalan olur.Ancak amfi belirtmediğime göre büyük ihtimalle kulaklık çıkışından bahsetmişim. :evl

18. Kuzey

Kuzey WAV

Beğenileri:
    30
  19. Priest

Priest FLAC

Beğenileri:
    189
    ben de teclast x30 aldım 2 hafta önce. bahsedilen sorunları yaşamadım. kasası sağlamdı tuşları vb onlar da öyle. şarkılarda geçikme yoktu. ama ses yapay ve çok parlak geldi. bana göre de sansa clip'den iyi değil. tek iyi bulduğum yanı tizler sansaya göre daha perdesizdi.

Sayfayı Paylaş