trekstor i.beat organix

'Trekstor' bölümünde wakinyan tarafından 31 Mart 2008 tarihinde başlatılan konu.

 1. wakinyan
  Çevrimdışı

  wakinyan Guest

  trekstor'ın vibez kadar olmasa da bazı yerlerde övülen ve ödüllü modeliymiş bu organix.alet hakkında bilgisi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim. :ok
   
  #1
 2. Be Creative
  Çevrimdışı

  Be Creative Analog

  Katılım:
  26 Ocak 2007
  Mesajlar:
  2.729
  Beğenileri:
  71
  Fiyatına göre performansı müthiş bir cihaz. Bu aralar indirimdeydi NT'de indirimli ama Radyolusu kalmamış galiba. Gerçekten ufak ve kaliteli ses sahibi bir model arayana fiyatına göre çok iyi performans sunuyor. Bir de SRS WOW var kendisinde, ben hiç sevmesem de EQ sevenlerin bir kısmının beğendiği...
   
  #2
 3. wakinyan
  Çevrimdışı

  wakinyan Guest

  fiyat performans olarak,ses bakımından bakıldığında bir ara bu modeli almayı düşünmüştüm ama şu an sony a816 alıcam heralde.bilmem seçimim doğru mu? :b
   
  #3
 4. Be Creative
  Çevrimdışı

  Be Creative Analog

  Katılım:
  26 Ocak 2007
  Mesajlar:
  2.729
  Beğenileri:
  71
  A816 da gayet iyi. Eğer fiyatı fazla geliyorsa ve tek düşüncen ses kalitesi ise S61X serisini de düşünebilirsin.
   
  #4
 5. sserkogss
  Çevrimdışı

  sserkogss FLAC

  Katılım:
  10 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  683
  Beğenileri:
  417
  organix gayet güzel ufacık bir model ses olarak, efekt sevenler içinde düz seste dinleyicileri de tatmin edecek seviyede.hele ki bu ara fiyatı düşmüşken kesinlikle kaçırmamak lazım derim ben.
   
  #5
 6. Luciferman
  Çevrimdışı

  Luciferman Guest

  Arkadaşlar geçenlerde elime CHIP dergisinin bi sayısı geçti, 2008 menşeeli.

  Burada MP3 çalarlar için AK LİSTE ve KARA LİSTE oluşturmuşlar.

  AK listede başı Trekstor i.Beat Organix çekiyor.
  Yapılan inceleme tablosu:

  [size=10pt]AK LİSTE:[/size]

  TREKSTOR İ.BEAT ORGANIX
  Mucizevi ses: Mucizevi ses: Harika hazırlanmış, muhteşem ses. Trekstor, şimdiye dek erişilmiş en yüksek ses kalitesini sunuyor. Ne yazık ki fiyatı, görünümünü olumsuz (burada bi yanlışlık var galiba fiyatı en düşük bu görünüyor aralarında!!!) etkiliyor. (BİLGİ İÇİN: www.trekstor.com; yaklaşık 100 Euro

  APPLE IPOD NANO
  Boyuna bakmayın: Kusursuz tasarım, vasat ses. Yine de Apple'ın iPod nano'su basit ve işlevsel kullanımıyla ön plana çıkıyor. BİLGİ İÇİN: www.apple.com. Yaklaşık 180 Euro.

  COWON IAUDIO 7
  Dayanıklı: Bir şarjda neredeyse 47 saat aralıksız müzik çalabilen Covvon rakip tanımıyor. Aygıt birçok ses biçimini destekliyor ve OLED ekrana sahip. BİLGİ İÇİN: www.cowonglobal.com. Yaklaşık 190 Euro.

  ARCHOSGM1N1XS202S
  Dev bellek: 20 GB kapasiteli sabit diski sayesinde Archos veri saklamak için de ideal. Düşük fiyatı ve iyi ses kalitesi de hayranlık uyandırıyor. BİLGİ İÇİN: www.archos.com Yaklaşık 130 Euro.

  COWON D2
  Her biçim: İster MP3 olsun, ister DRM'li WMA, Ogg Vorbis ya da kayıpsız Flac biçimi, D2 her şeyi çalıyor. Üstelik kayıt yapabilen dahili radyosu da var. BİLGİ İÇİN: www.cowonglobal.com. Yaklaşık 240 Euro.

  [size=10pt][size=10pt][size=10pt]KARA LİSTE
  [/size]
  ARCHOS 105
  Dediği anlaşılmıyor: 105'in şaşırtıcı derecede kötü ses kalitesini Archos'a hiç yakıştıramadık. BİLGİ İÇİN: www.archos.com. Yaklaşık 70 Euro.

  COWON IAUDIO F2
  Labirent gibi: Sesi fena değil, görünümü hoş. Ama sezgisel kullanımdan, anlaşılır menü tasarımından nasibini hiç almamış. BİLGİ İÇİN: www.cowonglobal.com. Yaklaşık 130 Euro.

  CREATIVE ZEN STONE PLUS
  Tembel: Creative'in Zen Stone Plus'ınin ses kalitesi tartışılmaz. Tasarımı da güzel, ama dokuz saat müzik çaldıktan sonra alet teklemeye başlıyor. BİLGİ İÇİN: www.creative.com. Yaklaşık 50 Euro.

  SANDISK SANSA C250
  Pek bir narin: Çakmak boyutundaki Sansa, OLED ekranla donatılmış ama hemen çiziliveriyor. Ayrıca kullanımı çok zor. BİLGİ İÇİN: www.sandisk.com. Yaklaşık 50 Euro.

  SONY NVV-A805
  Zaman kaybı: Bu VValkman'e dosyaları sadece Sony yazılımıyla yükleyebiliyorsunuz. Tüm dosyalan Sony'nin lüzumsuz Atrac biçimine çevireyim derken vaktinizi çalıyor.

  [size=10pt]GRİ BÖLGE[/size]

  APPLE İPOD TOUCH
  iPhone gibi, iPod Touch'ı da bir kategoriye sığdırmak zor. Harika bir müzik ve video çalar, internete WLAN ile bağlanıyor, ama pil ömrü kısa.
  Sadece müzik için: Tasarım ve multi touch özelliği rakip tanımıyor. Ancak müzik sadece iTunes yazılımıyla yüklenebiliyorve alet, harici sabit disk olarak işe yaramıyor.
  BİLGİ İÇİN: www.appie.com yaklaşık 400 Euro

   
  #6
 7. KontG
  Çevrimdışı

  KontG FLAC

  Katılım:
  26 Ocak 2007
  Mesajlar:
  2.596
  Beğenileri:
  4
  ipod'un pil ömrü kısa evet ancak hiç kapatmaya gerek yok, hep standby'da bekletebiliyorsunuz.. O güzel... İkinci nesilde pil ömrünü ve kapasitesini artırırlar... iTunes gerekiyor evet her zamanki gibi ancak artık sabit disk olarak kullanılabiliyor :wink
   
  #7
 8. ziprar
  Çevrimdışı

  ziprar FLAC

  Katılım:
  30 Aralık 2007
  Mesajlar:
  307
  Beğenileri:
  0
  Bu listeyi nasıl yapmışlar anlamadım ben. Önce en iyileri seçelim dışarıda bırakalım, sonra geri kalanları arasında mı belirleyelim en iyileri demişler acaba. (vibez yok, a81x serisi yok)

  Organix vibez'le yarışamaz bence.

  "En iyilerden sonraki en iyiler" listesi, ilginç...
   
  #8
 9. Be Creative
  Çevrimdışı

  Be Creative Analog

  Katılım:
  26 Ocak 2007
  Mesajlar:
  2.729
  Beğenileri:
  71
  Niyeyse firmaların en önemli modellerini koymamışlar listeye cidden.
   
  #9

Sayfayı Paylaş